320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
    SUhtumine, et muulased ei ole suutnud integreeruda ühiskonda on täpselt sama hea kui öelda, et kõik EKRE toetajad on natsid või kõik venelased on tiblad, seda tunnistavad vaid poliitikud, kelle ainuke eesmärk on hirmutatud rahvast enda poolt valima panna.
    Ja läbi ajaloo on vägivald sünnitanud vägivalda, mida populaarsemaks muutub "kõik islamistid on terroristid" suhtumine, seda suuremaks muutub ka vähemustele surve ja selle tagajärjel ekstremistide protsentuaalne kasv.
    Kas keegi on üldse öelnud, et KÕIK moslemid on terroristid? Jutt käib sellest, et moslemite kogukonnad Euroopas kätkevad endas ohtu, sest nad pole suutnud integreeruda sinna ühiskonda. Paljudel juhtudel pole nad muidugi ise ka selleks midagi teinud. Imelik on öelda, et see suhtumine on vale kui see reaalselt ju nii on. Et pigistame silmad kinni ja räägime, et nii pole? Milleks?
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

    Kommentaar


      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
      Kui nüüd võrrelda Talebani või Al Qaeda osatähtsust ja suurust ning võimet midagi korraldada, siis need on ikka õige väikseks jäänud. Ning terroriorganisatsioone on olnud läbi ajaloo, varem või hiljem saabub nendele kõigile lõpp, tavaliselt siis, kui organisatsiooni tekke algpõhjus saab ühel või teisel moel lahendatud.
      ISIS muide ongi Al Qaedast välja kasvanud haru, seega pole midagi seal kahanenud. Taleban on kusjuures paremas seisus kui iial varem, uue mulla valimisega seoses on küll sisekonflikt, aga väidetavalt olla värbamistrend Talebani ridadesse hetkel tõusujoones.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
        Kas keegi on üldse öelnud, et KÕIK moslemid on terroristid? Jutt käib sellest, et moslemite kogukonnad Euroopas kätkevad endas ohtu, sest nad pole suutnud integreeruda sinna ühiskonda. Paljudel juhtudel pole nad muidugi ise ka selleks midagi teinud. Imelik on öelda, et see suhtumine on vale kui see reaalselt ju nii on. Et pigistame silmad kinni ja räägime, et nii pole? Milleks?
        Jah sa just ise ütlesid, kui sa kasutad väljendit
        Miks on teil raske seda tunnistada, et muulased Euroopas ei ole suutnud integreeruda sinna ühiskonda?
        , siis sa räägid kõikidest muulastest. Suur osa Euroopa islamikogukondadest on terrorismi sügavalt hukka mõistnud, see et tekivad radikaalsed killud on sõjaseisukorras paratamatu. Propaganda on alati olnud igasuguse konflikti puhul väga suur osa. ISIS on fantastiliselt hea oma idee mahamüümisel ja noored elukogenematud mehed on väga kerged selle ohvriks langema. Loomulikult mängib siin ka oma rolli kohalike islami kogukondade juhtide mõningane passiivsus selle propaganda tõrjumisel.

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Jah sa just ise ütlesid, kui sa kasutad väljendit , siis sa räägid kõikidest muulastest.
          See on puhas demagoogia. Kui ma räägin selles võtmes, siis ma räägin üldiselt, mitte üksikindiviidi tasemel. Nagu öeldud, on seda tunnistanud ka nende riikide poliitikud, kes rohkemal, kes vähemal määral. Nemad ka vist peavad viimast kui ühte sellega silmas või vaatavad ikkagi nagu üldpilti?
          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

          Kommentaar


            Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
            ISIS muide ongi Al Qaedast välja kasvanud haru, seega pole midagi seal kahanenud. Taleban on kusjuures paremas seisus kui iial varem, uue mulla valimisega seoses on küll sisekonflikt, aga väidetavalt olla värbamistrend Talebani ridadesse hetkel tõusujoones.
            ISIS ei ole kuskilt otsast Al Qaedast välja kasvanud, ISIS on peamiselt vana Husseini sõjaväe juhtkond. Ning väita, et Taleban on parimas seisus kui kunagi varem on ka jaburdus, tipus kontrollis organisatsioon pea 80% territooriumist.

            Kommentaar


              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
              See on puhas demagoogia. Kui ma räägin selles võtmes, siis ma räägin üldiselt, mitte üksikindiviidi tasemel. Nagu öeldud, on seda tunnistanud ka nende riikide poliitikud, kes rohkemal, kes vähemal määral. Nemad ka vist peavad viimast kui ühte sellega silmas või vaatavad ikkagi nagu üldpilti?
              Demagoogia? Pigem mitte, pigem on asja nimetus üldistus, mis ongi kogu pagulaskriisi üks suurimaid probleeme. Pagulased on halvad, nad on terroristid, nad ei integreeru jne jne. Samas elab Euroopa Liidus 19 miljonit moslemit, kellest valdav olemus pole kurjategijad, terroristid jne.

              Kommentaar


                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                ISIS ei ole kuskilt otsast Al Qaedast välja kasvanud, ISIS on peamiselt vana Husseini sõjaväe juhtkond. Ning väita, et Taleban on parimas seisus kui kunagi varem on ka jaburdus, tipus kontrollis organisatsioon pea 80% territooriumist.
                Oeh, ma ei jaksa enam sinuga. Ühe organisatsiooni heaolu ei määra tema hõlmatava maaala suurus. Taleban on kogunud toetajaid inimeste hulgast, kes varemalt sellist ultra-konservatiivset islamit võõristasid. Taleban on ka väikese evolutsiooni läbi teinud toetuse saamiseks, näiteks saavad isegi tütarlapsed haridust omandada jne jne.
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                  Demagoogia? Pigem mitte, pigem on asja nimetus üldistus, mis ongi kogu pagulaskriisi üks suurimaid probleeme. Pagulased on halvad, nad on terroristid, nad ei integreeru jne jne. Samas elab Euroopa Liidus 19 miljonit moslemit, kellest valdav olemus pole kurjategijad, terroristid jne.
                  Mõned lehed tagasi tõin Hollandi ja Maroko päritolu immigrantide seose välja. Protsentuaalselt võivad muidugi need riigiti siia-sinna erineda, aga laias laastus kehtib see kõigis Euroopa riikides, kus on suurem moslemite kogukond.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                    Oeh, ma ei jaksa enam sinuga. Ühe organisatsiooni heaolu ei määra tema hõlmatava maaala suurus. Taleban on kogunud toetajaid inimeste hulgast, kes varemalt sellist ultra-konservatiivset islamit võõristasid. Taleban on ka väikese evolutsiooni läbi teinud toetuse saamiseks, näiteks saavad isegi tütarlapsed haridust omandada jne jne.
                    No siis on ju kõik väga hästi, enam ei olegi nii radikaalsed, aga nali naljaks, nende heaolu ei saa siiski hetkel võrrelda ajaga kui nad põhimõtteliselt kogu regiooni kontrollisid.
                    Muuseas, toetajaid on kogunud ka radikaalsed parteid Euroopas, ma ei näe mismoodi see mingil moelgi asju paremaks peaks tegema. Küll on lahe idee lasta vihal ja vastasseisul kasvada. Miks mitte kõiki moslemeid ühiselt vihkama hakata, see on ju lahendus eks? Sest me oleme nendest paremad, meil on parem usk, me näeme ilusamad välja, meil on kenam nahavärv ja me ei kanna mingeid rätte peas. Need teistmoodi inimesed on ikka jõledad küll.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                      Mõned lehed tagasi tõin Hollandi ja Maroko päritolu immigrantide seose välja. Protsentuaalselt võivad muidugi need riigiti siia-sinna erineda, aga laias laastus kehtib see kõigis Euroopa riikides, kus on suurem moslemite kogukond.
                      Oot, et sul on andmeid, et enamik moslemeid ongi tegelikult terroristid?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                        Oot, et sul on andmeid, et enamik moslemeid ongi tegelikult terroristid?
                        Kus ma seda väitnud olen?
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                          Kus ma seda väitnud olen?
                          No sa tsiteerid minu postitust, kus väidan, et üldistamine on suurimaid probleeme.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                            No siis on ju kõik väga hästi, enam ei olegi nii radikaalsed, aga nali naljaks, nende heaolu ei saa siiski hetkel võrrelda ajaga kui nad põhimõtteliselt kogu regiooni kontrollisid.
                            Muuseas, toetajaid on kogunud ka radikaalsed parteid Euroopas, ma ei näe mismoodi see mingil moelgi asju paremaks peaks tegema. Küll on lahe idee lasta vihal ja vastasseisul kasvada. Miks mitte kõiki moslemeid ühiselt vihkama hakata, see on ju lahendus eks? Sest me oleme nendest paremad, meil on parem usk, me näeme ilusamad välja, meil on kenam nahavärv ja me ei kanna mingeid rätte peas. Need teistmoodi inimesed on ikka jõledad küll.
                            Mida sa selle mölaga öelda tahad?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                              No siis on ju kõik väga hästi, enam ei olegi nii radikaalsed, aga nali naljaks, nende heaolu ei saa siiski hetkel võrrelda ajaga kui nad põhimõtteliselt kogu regiooni kontrollisid.
                              Muuseas, toetajaid on kogunud ka radikaalsed parteid Euroopas, ma ei näe mismoodi see mingil moelgi asju paremaks peaks tegema. Küll on lahe idee lasta vihal ja vastasseisul kasvada. Miks mitte kõiki moslemeid ühiselt vihkama hakata, see on ju lahendus eks? Sest me oleme nendest paremad, meil on parem usk, me näeme ilusamad välja, meil on kenam nahavärv ja me ei kanna mingeid rätte peas. Need teistmoodi inimesed on ikka jõledad küll.
                              Ma ei vihkagi moslemeid, ma ei vihka ka musta nahavärviga inimesi. Mis ei tähenda, et ma neid siia peaks tahtma. Need kaks asja seisavad teineteisest ikka väga lahus. Kui ma reisin väljaspoole Euroopat, siis ma ei ootagi, et seal minusugused kahvanäod ees on. Ja ongi tore, et on erinev kultuur ja erinevad inimesed. Aga kui ma Euroopas käin, siis ei taha ma näha kerkivaid mošeesid ja sedasama tänavapilti, mis kuskil Türgis või Saudi Araabias.
                              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                                Mida sa selle mölaga öelda tahad?
                                Tee ise omad järeldused

                                Kommentaar

                                Working...
                                X