320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
    Meelevaldne näide. Breivik on üks norra idioot aga palju on temasuguseid no ütleme Iraanis? Ühe küla peale 2.
    Ma ei viitsi hakata jaurama vanal heal teemal kas kõik moslemid on peast soojad või on ainult mõned. Teema on selles, et riik võiks vaeva näha, et oma eesti inimestest koolitada välja need 1000 - 2000 spetsialisti ja sellega juba eos vältida terve hunniku potensiaalseid probleeme. Ei ole ju palju nii vaadates? Pagulaste siia tassimisel olgu aga kindel EI.
    Aga sellega ei taha keegi tegeleda. Kui riigi arengukava koosneb ainult valimislubaduste täitmiseks mõeldud raha välja pumpamisest eesti inimeste taskutest, siis on mingisugune mull võõrtööjõu vajalikusest järjekordne odav ja kiirkorras väljamõeldud lahendus.
    Minu teada saavad ka hetkel töötud täiesti tasuta koolitust kui nad soovivad, hetkel isegi mingi 1300 erinevat koolitust nimekirjas (https://www.tootukassa.ee/content/te...ise-tingimused). Pigem on probleem selles, et 50 aastasest naisest, kes pole elu jooksul arvutiga eriti kokku puutunud, ei tee sa tasemel programmeerijat ka tuhande koolitusega.
    Ma ei tea kas sa oled kunagi töötu olnud, aga ma küll olen ja minu arust on Eesti süsteem vägagi pädev, aga seda ainult lühiajaliste töötute puhul. Sain päris pikka aega täiesti arvestatavat abiraha ja 3 kuu pärast olin tagasi tööl, ilma et oleks pidanud kiirlaene võtma vms.
    Pika-ajalise töötu puhul tulevad mängu juba muud nüansid ja kindlasti ei ole siin määravaks see, et riik ei paku talle võimalusel koolitust.

    Kommentaar


      #32
      Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
      Teema on selles, et riik võiks vaeva näha, et oma eesti inimestest koolitada välja need 1000 - 2000 spetsialisti ja sellega juba eos vältida terve hunniku potensiaalseid probleeme. Ei ole ju palju nii vaadates? Pagulaste siia tassimisel olgu aga kindel EI.
      Aga meie pojad lähevad ju teistesse riikidesse tööle. Kes siis meie inimeste majad valmis ehitavad, meie emad terveks ravivad ning infosüsteemid töös hoiavad, et näiteks tuludeklaratsiooni saaksid 1 minutiga esitada.

      Nagu juba kusagil ütlesin. Töötajate ja spetsialistide sissetoomine on vajalik arenguks. Ma saan aru, et seda soovib iga eestimaalane. Ei?
      Põgenike ja pagulaste probleemiga võiksime olla solidaarsemad, aga siin pole meil mõtet rääkida küll tuhandete paigutamisest riiki.
      olgem kristlased, vabandused on esitatud

      Kommentaar


        #33
        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
        Minu teada saavad ka hetkel töötud täiesti tasuta koolitust kui nad soovivad, hetkel isegi mingi 1300 erinevat koolitust nimekirjas (https://www.tootukassa.ee/content/te...ise-tingimused). Pigem on probleem selles, et 50 aastasest naisest, kes pole elu jooksul arvutiga eriti kokku puutunud, ei tee sa tasemel programmeerijat ka tuhande koolitusega.
        Ma ei tea kas sa oled kunagi töötu olnud, aga ma küll olen ja minu arust on Eesti süsteem vägagi pädev, aga seda ainult lühiajaliste töötute puhul. Sain päris pikka aega täiesti arvestatavat abiraha ja 3 kuu pärast olin tagasi tööl, ilma et oleks pidanud kiirlaene võtma vms.
        Pika-ajalise töötu puhul tulevad mängu juba muud nüansid ja kindlasti ei ole siin määravaks see, et riik ei paku talle võimalusel koolitust.
        See võõrtöölisest programmeerija ei ole tõenäoliselt samuti 50 aastane naine, ega isegi mitte 50 aastane mees. Koolitamisel räägime me ikka noorematest inimestest. Ja meie pojad võõrriikides tööl on ju otsene riigi tegemata jätmiste tagajärg.
        "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
        These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

        Kommentaar


          #34
          Algselt postitas zaz Vaata postitust
          Aga meie pojad lähevad ju teistesse riikidesse tööle. Kes siis meie inimeste majad valmis ehitavad, meie emad terveks ravivad ning infosüsteemid töös hoiavad, et näiteks tuludeklaratsiooni saaksid 1 minutiga esitada.

          Nagu juba kusagil ütlesin. Töötajate ja spetsialistide sissetoomine on vajalik arenguks. Ma saan aru, et seda soovib iga eestimaalane. Ei?
          Põgenike ja pagulaste probleemiga võiksime olla solidaarsemad, aga siin pole meil mõtet rääkida küll tuhandete paigutamisest riiki.
          Selleks, et spetsialiste ja harituid inimesi leida pole vaja pagulaste ja immigrantide peale loota.
          Messi...The never ending legend!

          Kommentaar


            #35
            Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
            Ja meie pojad võõrriikides tööl on ju otsene riigi tegemata jätmiste tagajärg.
            Mis siis tegemata on jäänud? Piiri sulgemine?
            olgem kristlased, vabandused on esitatud

            Kommentaar


              #36
              Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
              Ja meie pojad võõrriikides tööl on ju otsene riigi tegemata jätmiste tagajärg.
              Või lihtsalt see, et mujal makstakse rohkem?
              BVB - Vaprus

              Kommentaar


                #37
                Algselt postitas Staadium Vaata postitust
                Selleks, et spetsialiste ja harituid inimesi leida pole vaja pagulaste ja immigrantide peale loota.
                Võta veel üks 5 minutit. Loe näiteks uuesti mu postitus läbi ja arutle natuke selle üle.
                Väike õlekõrs ka, et kiiremini joonele saada: miks küll 2 (kaks) osa on alla joonitud.
                olgem kristlased, vabandused on esitatud

                Kommentaar


                  #38
                  Algselt postitas Staadium Vaata postitust
                  Selleks, et spetsialiste ja harituid inimesi leida pole vaja pagulaste ja immigrantide peale loota.
                  Tegelikult ikka on küll, näiteks Ukraina keevitajaid on sisse toodud puhtalt selle pärast, et siin ei ole neid. Mitte, et nad vähem palka tahavad.
                  BVB - Vaprus

                  Kommentaar


                    #39
                    Ahh ja ka see mida paljud ei taha eestlaste seas rääkida. Kalevipojad Soomes jne. pole Eestist lahkunud palga pärast vaid pigem kergema elu peale perest eemale saamiseks. Palgad eesti ehitajatel on juba samal tasemel ja suuremadki, kui piiri taga ja selleks pole palju vaja, et leida siin tööd. Enamus kes on nt. Soomes pole mingid spetsialistid ehitusel (irwitan jubedalt) vaid ludrid siinsete meeste keskel!
                    Messi...The never ending legend!

                    Kommentaar


                      #40
                      Algselt postitas Staadium Vaata postitust
                      Ahh ja ka see mida paljud ei taha eestlaste seas rääkida. Kalevipojad Soomes jne. pole Eestist lahkunud palga pärast vaid pigem kergema elu peale perest eemale saamiseks. Palgad eesti ehitajatel on juba samal tasemel ja suuremadki, kui piiri taga ja selleks pole palju vaja, et leida siin tööd. Enamus kes on nt. Soomes pole mingid spetsialistid ehitusel (irwitan jubedalt) vaid ludrid siinsete meeste keskel!
                      Mõned aastad tagasi räägiti just vastu pidi, et kes seal tööd teha ei suutnud, see kupatati tagasi. Ja nähes kes sinna pidama on jäänud ja kes tagasi tulnud, olen selles versioonis üpris kindel.
                      BVB - Vaprus

                      Kommentaar


                        #41
                        Algselt postitas elx Vaata postitust
                        Tegelikult ikka on küll, näiteks Ukraina keevitajaid on sisse toodud puhtalt selle pärast, et siin ei ole neid. Mitte, et nad vähem palka tahavad.
                        Haaaa... proovi Eestis leida koolitust keevitajaks. Uuri välja, kas seda eestikeeles üldse tehakse! Hiljuti üks tuttav venelane veel küsis mult, et äkki tunnen eestlasest keevitajat. Tead miks??? Sest Eestis sa ei leia eestlasest keevitajat! Aga neid vajatakse!
                        Messi...The never ending legend!

                        Kommentaar


                          #42
                          Algselt postitas Staadium Vaata postitust
                          Haaaa... proovi Eestis leida koolitust keevitajaks. Uuri välja, kas seda eestikeeles üldse tehakse! Hiljuti üks tuttav venelane veel küsis mult, et äkki tunnen eestlasest keevitajat. Tead miks??? Sest Eestis sa ei leia eestlasest keevitajat! Aga neid vajatakse!
                          Aga kes neid õpetaks? Immigrant!
                          BVB - Vaprus

                          Kommentaar


                            #43
                            Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                            Ja meie pojad võõrriikides tööl on ju otsene riigi tegemata jätmiste tagajärg.
                            Jah, selgelt on selles süüdi härra Rõivas...

                            kuidas on võimalik üldse selline asi, et meie inimestel on võimalik mõnda väljamaa riiki tööle minna. Idiootsus. Valikuvõimalused inimestele?!? keelame kohe hästi kiiresti ära. See on ju kuradi kohutav lugu !

                            Kommentaar


                              #44
                              Algselt postitas elx Vaata postitust
                              Aga kes neid õpetaks? Immigrant!
                              Siin kohal pean vaikima, sest just sa kutsusid meie vabastajaid immigrantideks
                              Messi...The never ending legend!

                              Kommentaar


                                #45
                                Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                                See võõrtöölisest programmeerija ei ole tõenäoliselt samuti 50 aastane naine, ega isegi mitte 50 aastane mees. Koolitamisel räägime me ikka noorematest inimestest. Ja meie pojad võõrriikides tööl on ju otsene riigi tegemata jätmiste tagajärg.
                                Huvitav kui palju sellest seltskonnast kes välismaale läinud tegelevad seal näiteks turunduse või finantsvaldkonna või IT-valdkonnaga? Ma olen päris veendunud, et ainult see 0,5%, kelle jaoks Eesti lihtsalt liiga väikeseks jäi. Ülejäänud seltskond on lihtsamates valdkondades, bussijuhid, ehitajad, koristajad, müüjad jne. Kõigil nendel inimestel oli põhimõtteliselt 3 varianti:
                                a) teha sama asja Eestis 400 euro eest
                                b) teha elus muutus, õppida midagi, mille eest tegelikult ka makstakse ja jääda Eestisse
                                c) teha sama asja välismaal 2000 euro eest

                                No ilmselgelt ei ole siin probleem selles, et riik ei pakuks ümberõppevõimalusi, see on ikka inimeste tahtes kinni, elu Soomes tehes lihtsat asja on paljude jaoks märksa atraktiivsem kui jääda Eestisse, näha vaeva et midagi uut selgeks saada ja oma elu niimoodi ümber teha.
                                Oskan seda päris täpselt enda näitel seletada. Peale ülikoolis luuserdamist ja õppelaenu maha joomist ning hariduseta Tartust tagasi tulemist olin suht pekkis omadega. Töötasin kuskil laos öösel komplekteerijana ja sain mingi 1500 krooni ringis palka, öötöö ei sobinud absoluutselt ja peale paari kuud tulin tulema. Siis olin töötu, raha sai täiesti otsa, müüsin viimased asjad mis olid maha pandimajja, et saada raha suitsude jaoks, samal ajal veel sain kuskilt ka kopsupõletiku, niiet 3 päeva lebasin lihtsalt 2 jopet seljas voodis teki all ja värisesin surm silme ees.
                                Tol ajahetkel otsustasin, et nii ei saa, saatsin CV absoluutselt igale poole ja sain tööle müügimeheks. Ka see ei olnud päris minu valdkond, aga mingi miinimumpalk ja mõni kuu ka rohkem ikka laekus. Hakkasin huvi tundma tol hetkel tärkavate netivõimaluste vastu. Harisin põhimõtteliselt ennast ise, üks asi viis teiseni ja nüüd mingi 12 aastat hiljem olen oma valdkonnast suhteliselt tunnustatud spetsialist, eelmine aasta sain tööpakkumise, kus põhimõtteliselt palganumbri koha pidin ise täitma (küll muud asjad ei sobinud, niiet see jäi katki).
                                Igatahes kogu see jutt, et riik ei anna inimestele võimalust ümberõppeks on täiesti jabur, ma isegi ei kasutanud riiklikult pakutud variante vaid lihtsalt süvenesin valdkonda, mis tundus uus ja põnev ja endale huvipakkuv. Siin on ikka väga palju ka inimese enda tahtes kinni. Osades valdkondades ei pea sa isegi eriti hea olema. Tean IT-vendi kes on ikka päris keskpärased, aga palganumber on eesti keskmisest ikka oluliselt parem, lihtsalt turg reguleerib ennast niimoodi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X