320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas zaz Vaata postitust
    Aga kümned varasemad artiklid, klipid jne, mis räägivad sellest et põgenikud on ikkagi inimesed. Igasugused õnnetud, need ei kinnita arusaama, sellepärast et...

    Ehk - samasuguse filmikese (ma ei ole seda tegelikult vaadanud, aga suhteliselt ilmselge missugune see võiks olla) võib ju koostadada nii eestlaste, soomlaste, sakslaste, aarialaste, kelleiganeslaste kohta. Tõestusmaterjaline seda võtta on, khmm... kallutatud. Eriti olukorras, kus ka meie oma ajakirjanikelt tuleb, näiteks tollesama situatsiooni kohta Ungaris, vastukäivat teavet.
    Ajakirjanike vanasõna: "Kui on Lust, näita ust"

    Kommentaar


      Algselt postitas Anarhist Vaata postitust
      Ahah, süüriast.


      Ausalt õeldes, kes oleks seda ette näinud, et kontrollimatu massiimigratsioon loob situatsiooni, kus seda hakkavad ära kasutama sajad tuhanded, kes tulevad siia parema elu peale ja reisisihtmärgid on millegipärast kõrgema sotsiaaltoetusega? Aga ei, jahume ikka sellest Süüriast ja süürlastest.
      No seda ma räägingi ju. Eesti pagulasvastastel on tekkinud kaks põhiargumenti
      a) nende toomine toetab inimkaubandust
      b) nad pole hädalised

      Ma saan aru, et kui tooks nö otse ja omadega ütleme 1000 reaalset musta süüria hädalast, kes oleks hädas, siis oleks ju kõik okei, sest kaks peamist mure oleks lahendatud.

      Kommentaar


        Algselt postitas eika Vaata postitust
        No seda ma räägingi ju. Eesti pagulasvastastel on tekkinud kaks põhiargumenti
        a) nende toomine toetab inimkaubandust
        b) nad pole hädalised

        Ma saan aru, et kui tooks nö otse ja omadega ütleme 1000 reaalset musta süüria hädalast, kes oleks hädas, siis oleks ju kõik okei, sest kaks peamist mure oleks lahendatud.
        puhas demagoogia ju Sul.

        Kommentaar


          Algselt postitas eika Vaata postitust
          No seda ma räägingi ju. Eesti pagulasvastastel on tekkinud kaks põhiargumenti
          a) nende toomine toetab inimkaubandust
          b) nad pole hädalised

          Ma saan aru, et kui tooks nö otse ja omadega ütleme 1000 reaalset musta süüria hädalast, kes oleks hädas, siis oleks ju kõik okei, sest kaks peamist mure oleks lahendatud.
          Minu jaoks küll. inimkaubandusest on mul täiesti pohlad, aga mingeid mugavuspagulasi üleval pidada on mulle vastumeelne. Reaalsete sõjapõgenike vastu on ma usun vähesed.
          Mitte keegi neist pole huvitatud Eestis ja teistes taolistes riikides elama räägib juba enda eest kellega tegu. Ses suhtes võib kindel olla, et need kvoodid, mille peale praegu mõttetut aega ja raha kulutatakse, ei hakka tööle. Pool Saksamaad pekstakse segi kui kedagi vägisi sealt välja hakatakse ajama.
          Corner taken quickly...

          Kommentaar


            Algselt postitas eika Vaata postitust
            No seda ma räägingi ju. Eesti pagulasvastastel on tekkinud kaks põhiargumenti
            a) nende toomine toetab inimkaubandust
            b) nad pole hädalised
            a) Absoluutselt. Igasugused kriisikolded on vesi inimkaubanduse veskile ja kurb on vaadata, kuidas Euroopa on asunud inimkaubitsejaid nuumama.

            b) Suuremas osas tõsi. Meenub, kuidas Somaalia sõjakoldest "pagulasi" Euroopasse tuli. Reaalsus oli see, et siia said need, kes hästi maksid ja tegelikud hädalised jäeti sinna sõjakeerisesse surema. Midagi pole muutunud, see Saksamaa "Süüria pagulaste" laine on lõviosas albaanlastest koosnev.

            c) Nüüd punkti juurde, mis paistab sind kõige enam erutama. Et kui oleks päris hädalised, siis kas oleks nõus. Ei oleks. Asi pole niivõrd selles paarisajas pagulases.

            See jutt, et mida see paarsada pagulast ikka teeb, on sama demagoogiline argument, mida Lääne-Euroopas omal ajal kasutati. Paarsada ei tee midagi, siis toome veel mõnisada ja ka see upub massi ära, pole probleemi kellelgi...siis tuuakse juba tuhanded. See on kumuleeruv protsess ja Euroopas läbi käidud etapp. Euroopas on tehtud immigratsioonipoliitikas räigeid, lausa lolle vigu, aga me oleme isegi neist lollimad: me ei oska nende vigadest õppida.
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Algselt postitas eika Vaata postitust
              Ma saan aru, et kui tooks nö otse ja omadega ütleme 1000 reaalset musta süüria hädalast, kes oleks hädas, siis oleks ju kõik okei, sest kaks peamist mure oleks lahendatud.
              Põhiline probleem on ikka see, et nad ei sobi meie kultuuriruumi elama.

              Kommentaar


                Jätkates...

                Mis kohustus või miks üldse peab Euroopa alati neid hädalisi vastu võtma? Miks ei võta antud hetkel Süüria pagulasi vastu nende vennas-araablased (Saudi Araabia või AÜE või kes iganes)? Enamus süürlasi on ka sunniidid, seega ei tohiks mingit religioosset vastuolu ka väga tekkida. Üks rahvas ja riigid, mille elatustase ületab enamuse või pea kõiki Euroopa riike, ei saa oma vendi aidatud? Miks peab valge inimene alati Ema Teresaks ümber kehastuma, samas kui majanduslikult palju paremal järjel Aasia või Araabia riigid võivad kriitikat talumata need pagulased pikalt saata.
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Algselt postitas Redman Vaata postitust
                  Minu jaoks küll. inimkaubandusest on mul täiesti pohlad, aga mingeid mugavuspagulasi üleval pidada on mulle vastumeelne. Reaalsete sõjapõgenike vastu on ma usun vähesed.
                  Mitte keegi neist pole huvitatud Eestis ja teistes taolistes riikides elama räägib juba enda eest kellega tegu. Ses suhtes võib kindel olla, et need kvoodid, mille peale praegu mõttetut aega ja raha kulutatakse, ei hakka tööle. Pool Saksamaad pekstakse segi kui kedagi vägisi sealt välja hakatakse ajama.
                  +1 õige jutt.

                  Kommentaar


                    Selle asja nimi on empaatia.
                    See on noh, midagi sellist, et kui kodu põleb maha, siis inimesed annetavad oma 500 eurosest palgast 10-20 € abivajajale, et need ei peaks põõsa all magama.
                    Või, et kui noor härg välismaal rolleriga vastu posti sõidab, et ema-isa ta plaasterdatuna kodumaale saaks tuua, siis saadetakse ka 10€ heade soovidega teele.
                    Või kui eakas vanaema tahab peenramaad teha, siis külajoodik ajab temalegi vaod välja õlle või niisama "aitäh" eest.
                    olgem kristlased, vabandused on esitatud

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                      Jätkates...

                      Mis kohustus või miks üldse peab Euroopa alati neid hädalisi vastu võtma? Miks ei võta antud hetkel Süüria pagulasi vastu nende vennas-araablased (Saudi Araabia või AÜE või kes iganes)? Enamus süürlasi on ka sunniidid, seega ei tohiks mingit religioosset vastuolu ka väga tekkida. Üks rahvas ja riigid, mille elatustase ületab enamuse või pea kõiki Euroopa riike, ei saa oma vendi aidatud? Miks peab valge inimene alati Ema Teresaks ümber kehastuma, samas kui majanduslikult palju paremal järjel Aasia või Araabia riigid võivad kriitikat talumata need pagulased pikalt saata.
                      Vahe ongi ju selles, et suurimaid Euroopa riike kontrollivad sotsiaaldemokraadid ja liberaalid, kuid Saudi Araabias saab liberaalsete ja sotsiaaldemokraatlike vaadete eest 1000 piitsahoopi! Ma ei imestaks kui Haji raames mõned süürlased Saudi Araabiasse üritavad jääda. Kui neid üldse riiki sisse lastakse.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas zaz Vaata postitust
                        Selle asja nimi on empaatia.
                        Alustaks äkki empaatia tundmisest oma laste vastu. Eestis on lapsi, kes elavad alla vaesuspiiri ja kelle jaoks soe söök päevas on sündmus omaette. Ma küll ei tea kui palju kavatseb riik pagulaste ülalpidamiseks maksta, aga ma olen kindel, et need vaesust kannatavad Eesti pered (olgu siis neid või paarsada) oleks väga tänulikud selle summa eest.
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          Ei saa nad mingeid pudrumägesid ja mannajõgesid. Samasuuri toetusisaama kui eesti kodanikud. Valitsuse infoleht pagulasküsimuses lugege läbi. https://valitsus.ee/et/pagulased

                          Eelmine saabus eestisse elama väljastpoolt EL-i ca 3000 inimest. Ja 550 pagulase vastuvõtt on selline oht eesti riiklusele et hoia ja keela. Otsige üles riigikontrolli audit rände ja elanikkonna vanuse ning tööea teemadel (iilmus kevade poole ning olen ka siia teemasse linkinud ca 2 korda) ning lugege. Meie probleem pole 550 süüria põgenikku, vaid vananev elanikkond ning töökäte puudus.

                          Kommentaar


                            Ma olen üldjoontes Nahkpeaga nõus, isegi sama juttu rääkinud siinsamas teemas. Aga ühes mõttes on kogu see kuradi trall paratamatu - EL on, meie oleme EL-s ja see paneb raamid ja kohustused. Olgu nad siis vaid moraalsed või reaalsed. Jama on lahti ja midagi pole teha, me peame olema osa selle koristamises.

                            Aga selle "vaesed sõjapõgenikud" jura võiks tõepoolest ära lõpetada. Õigupoolest on viimasel ajal muidugi see tonaalsus päris kõvasti allapoole tulnud, tõde enamuse pagulasmassi päritolu ja eesmärkide osas on hakanud välja tulema ja vastikult suur osa noist pseudopõgenikest ise on selleks kõik teinud, et seda va empaatiat kõvasti kahandada. Reaalselt hädas olevate pagulaste hulk ei valmistaks Euroopale mingit probleemi, see mass aga, kes praegu siia sisse pressib, on pehmelt öeldes valefassaadi ja kahtlaste eesmärkidega ja selle massiga Euroopa hakkama ei saa. Kulturkampf tuleb ja kõik muud hädad ka, peitke päid liiva alla nii palju ja nii sügavale kui tahate.

                            Mis omakorda tekitab minus natuke valu. Selles rändtirtsude parves on suur hulk päriselt, reaalselt abi vajavaid inimesi, päris põgenikke, päris hädalisi, keda ma näeksin heameelega Eestiski vastu võetavat.

                            Empaatiast aga veel... Eestil puudub igasugune plaan, igasugune sisu selle asjaga tegelemiseks. Viimane uudis, kus kaalutakse kuhugi Vägevale uue pagulaskeskuse rajamist - jaburuse tipp! Miks kuradi pärast võtta inimesed ja peita nad kuhugi 30 elanikuga küladesse? Kellele see kasuks tuleb? Kuidas neid seal integreeritakse? Kui paljud Vao asukatest on suudetud legaliseerida? Osad elavad seal juba aastaid ja osad neist jääks kohapeale heameelega - sellistega just tulekski tegeleda, mitte selle viiesajase poolvabatahtlikult-sunniviisil siia läkitatava seltskonnaga, kes ette pika hambaga siia kaamosesse maabub (kui maabub, muidugi). Võetagu kätte ja antagu tollele Tarvas mängivale Silviole paberid pihku - las mees seab end sisse ja mängib, ta ju on öelnud, et talle sobib siin ja et ta on rahul. 9-aastane alžeeria plika Vaost räägib aktsendivaba puhast eestit, ise elab aga isa ja õdedega pagulaskeskuses, juba neli aastat - see on jabur ju... Miks me ootame, kuni inimesed, kes sooviksid siia panustada, kibestuvad ja käega löövad? Kus on empaatia?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas zelee Vaata postitust
                              Meie probleem pole 550 süüria põgenikku, vaid vananev elanikkond ning töökäte puudus.
                              Meil pole töökäte puudust, vaid kvalifitseeritud tööjõu puudus, need on kaks täiesti erinevat asja. Labida otsas seisjaid leiab ka siit, ole mureta, selleks ei ole mingit Süüria importi vaja. Mis garanteerib meile sealt selle puuduva kvalifitseeritud tööjõu?
                              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                              Kommentaar


                                Kas eestlastel oleks probleemi kui 550 Faiat Eestisse tuleks?
                                Assüürlased peaksid meie kultuuriruumi hõlpsamini integreeruma, kui need tüübid kes 5 korda päevas Makkah poole palvetavad. Eesti riik saab olla selective tulevate pagulaste suhtes. Mina pakun välja, et võtke vastu ainult assüürlasi!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X