320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Võõrkeeled

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Võõrkeeled

    Jagage kogemusi, kuidas olete saanud mõne võõrkeele selgeks?
    "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

    #2
    Runescapet mängides

    Kommentaar


      #3
      Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
      Runescapet mängides
      on sellest nx prantsuskeelne versioon ka olemas?
      Seisan üksi mere ääres
      jalas kollased sandaalid
      valged, merevahust sääred
      hüüan: "Elagu skandaalid!"

      Kommentaar


        #4
        Huvitav küsimus tegelikult. Minu õppimised jäävad muidugi kaugesse rauaaega, aga näiteks soome ja rootsi keel sai selgeks õpitud puhtalt teleka põhjal. Pärast olen mõlemas veidi õpetust ka saanud, aga napilt.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          #5
          Kas see teemapüstitus on seotud sellega, et eile õhtul sai Kalju uueks peatreeneriks Frantsev?
          Newton Heath 1878

          Kommentaar


            #6
            2 TEDx videot, mis minu suhtumist võõrkeelte õppimisse muutsid (eriti metoodika osas)

            Never miss a talk! SUBSCRIBE to the TEDx channel: http://bit.ly/1FAg8hBChris Lonsdale is Managing Director of Chris Lonsdale & Associates, a company establis...


            TEDx talk I gave in San Antonio about language learning. It was my first time ever on stage. I hope you enjoy it!I'm hosting it since the original was lost f...


            Video nr 2. tegelane peab ka blogi:


            Suht hea materjal

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas rauulo Vaata postitust
              Kas see teemapüstitus on seotud sellega, et eile õhtul sai Kalju uueks peatreeneriks Frantsev?
              Haha, tegelikult olen juba ammu tahtnud õppida ja vähehaaval olengi õppinud, kuid nüüd on motivatsiooni
              "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

              Kommentaar


                #8
                Portugali keel sai selgeks keelekeskkonnas elades- alguses õpikuga põhitõed selgeks ja siis pärast suheldes ja telekat vaadates. Alguses tundub võõrkeelt kuulates nagu üks pikk joru, pikapeale õpid sõnu kuulama ja eristama kõnetekstis üksteisest. Soovitus- ilma grammatika põhitõdesid selgeks tegemata on suht raske.
                Catalunya is not Spain!

                Kommentaar


                  #9
                  Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                  Portugali keel sai selgeks keelekeskkonnas elades- alguses õpikuga põhitõed selgeks ja siis pärast suheldes ja telekat vaadates. Alguses tundub võõrkeelt kuulates nagu üks pikk joru, pikapeale õpid sõnu kuulama ja eristama kõnetekstis üksteisest. Soovitus- ilma grammatika põhitõdesid selgeks tegemata on suht raske.
                  E ai gatinha?

                  Kommentaar


                    #10
                    eesti - emakeel (kuigi skill on low)
                    soome - telekas, hiljem tööalane praktika (kirjutamise skill on low)
                    inglise - pc mängud, kool, tööalane praktika (meh)
                    vene - kool, tööalane praktika (mikskipärast on skill suht low - aru saan paremini, kui räägin)
                    saksa - kool, skill on low, praktikat on vähe (õlut saab tellitud ja taksoga rongijaama sõidetud)
                    python, LUA ja pudikeel matlab - skill on suht low(kirjutada oskan enamvähem, rääkida ei oska, aru ei saa sittagi), aga mingi hetk on olnud/on jätkuvalt vaja - õppisin ise+kool

                    Kommentaar


                      #11
                      Eesti keel - emakeel
                      Saksa keel - õppisin 5-6 aastaselt mingis eelkoolis vms veits aga põhiliselt telekast. Praegu tase suht hea, aru saan kõigest aga rääkimise puhul läheb alati veits aega, et käima saada.
                      Inglise keel - nagu noortel ikka, võib-olla veidi parem kui keskmisel eesti noorel. Probleeme suhtlemisel igatahes pole olnud.
                      Prantsuse keel - Keskkoolis sain hääldamise ja lugemise selgeks aga sõnavara jäi nõrgaks kuna ei viitsinud õppida. Mingi 1,5 aastat tagasi võtsin kokku ennast ja hakkasin uuesti õppima. Www.ingvist.io on sõnavara puhul suureks abiks. Telefon, arvuti jne kõik prantsuse keelseks. Hetkel tase kuskil A2, elementaarsed asjad+midagi veel saan räägitud. Lehe lugemisega saan ka enamvähem hakkama.
                      Vene keel - õppinud koolis, erinevad algtaseme kursused ja üritanud ka iseseisvalt, aga ei suuda ennast eriti motiveerida kuna praktiline vajadus puudub minu jaoks. Tšehhis politseiga suvel asjatades sain asjad aetud ja veidi maailma asjadest ka räägitud.
                      Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                      Kommentaar


                        #12
                        Eesti, vene, saksa, inglise, soome, rootsi (see küll väga suhtlustasandil). Kunagi sai tegelikult ka prantsuse keelt õpitud, aga ega peale mõnede lausete suurt midagi ei mäleta.

                        Kui hästi meenutada, siis igiammu sai isegi esperanto keelt õpitud, aga sellest ei mäleta isegi sõnu, lausetest rääkimata. Ega selle keelega poleks suurt midagi peale ka hakata muidugi.
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          #13
                          Kui probleemiks on vene keel, siis saaks Tallinna esiklubi kindlasti abi linnavalitsusest. Tehakse kiirkursused lausa ühendatud venemaa rahadega, ometigi oleks sellest kokkuleppest mingitki kasu.

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas football2u Vaata postitust
                            Jagage kogemusi, kuidas olete saanud mõne võõrkeele selgeks?
                            Siin tuleks defineerida mida sa mõtled selle "selgeks" saamise all? Kas sa saad aru, oskad rääkida, mõistad mõtet jne?

                            Algselt postitas Planche Vaata postitust
                            2 TEDx videot, mis minu suhtumist võõrkeelte õppimisse muutsid (eriti metoodika osas)

                            Never miss a talk! SUBSCRIBE to the TEDx channel: http://bit.ly/1FAg8hBChris Lonsdale is Managing Director of Chris Lonsdale & Associates, a company establis...


                            TEDx talk I gave in San Antonio about language learning. It was my first time ever on stage. I hope you enjoy it!I'm hosting it since the original was lost f...
                            Esimine link on kena. Tore, et keegi on selle teaduslikult kirja pannud kuidas ma keeltest aru saan/mõistan. Või noh seletanud natukene teaduslikuma lähenemisega. Teine link ütleb lihtsalt, et saage oma kompleksidest üle ja hakkake rääkima.

                            Eesti keel- emakeel.
                            Vene keel- kuna ma olen veel Sovieti ajal sündind siis sain koolis nagu kord ja kohus 6 akadeemilist tundi nädalas. Midagi hakkas külge ja ladus baasi. Esimene ärkamine, et ma tegelikult saan täiesti aru saabus Ladina-Ameerika seebiseriaalide "Isaura" ja "Ka rikkad nutavad" vaatamisest Kesktelevisiooni pealt. Selle rasva peal saab ka tänapäeval rahulikult tiksuda.
                            Inglise keel- koolis oli ranged õpetajad kes ladusid tugevat Oxfordi baasi alla. Midagi jäi külge, kuigi hinnetes see ei kajastunud. Plussid lendavad teele internetile ja arvutimängudele. Aastake Iirimaal aitas kaasa sellele, et ulguda tuleb huntidega ühises aksendis. Ja tegelikult ka andis mõista, et see Oxford grammar mida mulle õpetati on tore, aga tegelikult elab keel oma elu.
                            Need on keeled mida ma räägin.

                            Kuid ma ei vaata asju nii kitsarinnaliselt, sest nende 3 keele (+1) baasil olen ma õpetanud endale selgeks kuidas aru saada paljudest muudest keeltest ja "keeltest".
                            Põhikooli 6ndas klaasis sattus mulle hea ajaloo õpetaja. Nimelt viitsis ta meile õpetada õige natukene vana kreeka ja ladina keelt. Aga see polegi vist nii oluline. Olulisem on see, et ta õpetas meid otsima seoseid ja näitas kuidas sõnad on üksteisega vägagi seotud. Ja see avas silmad. Ntx lihtne sõna "meri"- ldk mare, vk more, vana ik on mare täitsa olemas. Nüüd selle baasi puusalt tulistades ja oma õiguses 99% kindel olles võin ma öelda, et portugali, hispaania, prantsuse, bulgaaria, rumeenia, itaalia, terve balkani peal jne on selleks sõnaks kas mare või mar/mor. Ja siit võin omakorda tuletada, et ma saan suures osas aru:
                            Eesti keele baasil- läti ja soome keeltest
                            Vene keele baasil- enamus slaavi rühma keeltest
                            Inglise+ladina keele baasil- romaani keeltest

                            Aga igatahes keeled suhu ja euroopasse! https://www.youtube.com/watch?v=dJA9pgIaGqQ

                            Kommentaar


                              #15
                              See on päris kasulik:
                              The online course in Swedish for beginners, Learning Swedish, was closed down at the end of December 2022 and will not open again.


                              veel soovitan tarbida rootsi keelset meediat, kuulata muusikat, vaadata juutubist rootsikeelsete joutubettajate videoid

                              peaasi, et keelt õppides lõbus oleks, si!

                              Kommentaar

                              Working...
                              X