Lehekülg 428, kokku 435 EsimeneEsimene ... 328378418424425426427428429430431432 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 8 541 kuni 8 560, kokku 8692
 1. #8541
  naughty by nature Kasutaja Daz Booob avatar
  Liitus foorumiga
  Sep 2003
  Postitusi
  9 246

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas vtp Vaata postitust
  Daz Booob oskab kindlasti kuidagi filosoofiliselt lahti mõtestada, miks see tavaline keskklassi rahvas kipub endale juhiks valima meest, kellel on tema enda sõnade kohaselt «väga tugev elukooliharidus»
  Kui, siis ainult veini või konjaki seltsis, sest antud küsimus langeb *psühholoogia valdkonda. Kuid säilitamaks siiski soovitud filosoofilist nooti, siis antud küsimusele suudavad enam-vähem aktsepteeritava vastuse paljud anda ning kaotavad seeläbi olulisuse faktori. Sellest tulenevalt võiks vast küsida, et kas ja/või kuidas antud inimestega toime tulla nii, et sellest oleks ühiskonnale kasu?
  "Kas" on intrigeeriv, eksju?

  Success?

  *Mul täna jäi mingi Andero Uusbergi seletus antud teemast silma, kuid ei suutnud seda nüüd leida. Et vajadusel ehk leiad.
  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

 2. #8542
  Asjahuviline
  Liitus foorumiga
  Mar 2004
  Postitusi
  2 237

  Algupärane

  Varjundite jaoks on Silvia Ilves tšelloga! Grupikalli imeb vilinal,võtku riideid vähemaks!
  Invest In Africa

 3. #8543
  Meeskonnaliige
  Liitus foorumiga
  Sep 2015
  Postitusi
  381

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
  See väljend on "aju struktuur", mis omab tähtsust.
  Tõsijutt, jälle targem.

 4. #8544
  Reservmängija Kasutaja Eilaveel avatar
  Liitus foorumiga
  Nov 2012
  Postitusi
  153

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas maamesilane Vaata postitust
  Varjundite jaoks on Silvia Ilves tšelloga! Grupikalli imeb vilinal,võtku riideid vähemaks!

  Silvia Ilves tšelloga kõlab nagu mingi Pornhubi search criteria

 5. #8545
  Eesti koondislane Kasutaja kaala avatar
  Liitus foorumiga
  Jan 2003
  Postitusi
  3 087

  Algupärane

  teema jätkuks:

  Soomes said pollarid juba möliseda, et taolist 300 pealist aktsiooni paar nädalat tagasi laiali ei saatnud. Nüüd laupäeval oldi vähe konkreetsemad - https://img.yle.fi/uutiset/kotimaa/a...onarajoitukset

  Belgia näide paar nädalat tagasi ka: https://www.youtube.com/watch?v=eGjucn4jAs8

  Ise sain mingi uue näo käest trennis möliseda, et jalkaväljakul maha sülitasin . Pidi koroonaga keelatud olema
  “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

 6. #8546
  סוטה Kasutaja cabron avatar
  Liitus foorumiga
  Oct 2015
  Postitusi
  2 665

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Eilaveel Vaata postitust
  Silvia Ilves tšelloga kõlab nagu mingi Pornhubi search criteria
  Lol ja. Ega tal onlyfansi ei ole?

  Aga politsei järgib ettenähtud regulatsioone - kui mask on kohustuslik, siis nende asi on selle täitmist järgida. Kui juba vastu kaalikat saad, siis oled eksinud ühiskonnas kehtestatud reeglite vastu ja kui tunned, et su õiguseid on rikutud, pöördu kohtusse. See politseiriigi hala on mingite valgusolendite mula, ei tasu tähele panna.

 7. #8547
  Eesti koondislane Kasutaja kaala avatar
  Liitus foorumiga
  Jan 2003
  Postitusi
  3 087

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas cabron Vaata postitust
  Lol ja. Ega tal onlyfansi ei ole?
  Ära ole raha peale vihane. Nudeshopi ise möni pilt ära, kui väga kipitab
  “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

 8. #8548
  Must puudel Kasutaja Rein avatar
  Liitus foorumiga
  Feb 2005
  Postitusi
  12 669

  Algupärane

  Mõnu, rõõmusta!
  Toobal teeb come backi!

 9. #8549
  cantankerous Kasutaja Tofoa avatar
  Liitus foorumiga
  Jan 1970
  Postitusi
  17 379

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas kaala Vaata postitust
  Sa oled linduri asendaja?
  lindur pidavat vabakal möllama praegu.

  Tsitaat Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

  *Mul täna jäi mingi Andero Uusbergi seletus antud teemast silma, kuid ei suutnud seda nüüd leida. Et vajadusel ehk leiad.
  Toompea-esiste meeleavalduste peakorraldajat taga otsides jõuame vandenõuteoreetikust William Kovali soovitusel Keskerakonnast välja heidetud Tanel Gabtšenkoni – 32-aastase põhiharidusega meheni, kes arvab ennast teadvat, kuidas asjad maailmas tegelikult käivad.

  Hommikuks ta kohvi ei joo, ainult teed. «Haigused tulevad sellepärast, et inimesel pole piisavalt vett organismis.» Hamba alla valmistab ta enesele ühe võileiva – rohkem pole mõtet, sest süüa saab ka Toompeal. «Keegi ei tea, kust need söögid tulevad siia,» ütleb ta.

  Haridustee jäi Gabtšenkol lühikeseks, üheksa klassi. Küll aga on tal see-eest enda sõnul «väga tugev elukooliharidus»: ta on töötanud poodides, baarmenina, laotöötajana ja teinud muid lihtsaid otsi.

  Veel aasta tagasi kartis ta koroonaviirust kui tuld. Nüüd on asjalood muutunud: ta luges internetist, et koroonaviirus olevat miljardäride «Bill Gatesi, George Sorosi ja mõne hiinlase» kuri plaan. Ja nüüd olevat nad ära ostnud nii Eesti riigijuhid, teadlased kui ka ajakirjanikud.

  «Apteekrid ütlesid ka mulle, et mingit Covidit pole. See kõik tundub loogiline, et nüüd meie peame ühiskonnana kannatama,» põhjendab mees. Ta peab ennast niivõrd valgustatuks, et tahaks terve elu viroloogiaga tegelenud Irja Lutsari teadusnõukoja esimehe kohalt välja vahetada. Vähe sellest, Toompea meeleavaldajate ninamees tahab hakata Eesti uueks peaministriks. «Me värbame erru läinud kaitseväelasi, et uus riik luua,» kuulutab ta Toompeal ja haarab ruupori. Kui Lossi platsile ilmub Monika Helme, hõikab ta ligi tuhandele inimesele: «Kallistame nüüd kõik Monika Helmet! Monika Helme on siin. Teeme kõik kalli!»

  Sellises toonis on ta Lossi platsil rahvast üles kütnud juba 12 päeva.

  Ja kuigi Gabtšenko sõnul võideldakse Toompea ees ühe seaduseelnõu vastu, peitub psühholoog Andero Uusbergi ja kunagise riigikantselei strateegilise kommunikatsiooni nõuniku Ilmar Raagi hinnangul grupi ühisnimetaja hoopis üldises usaldamatuses.

  Riigikantselei uuringutest selgub, et Eestis on pidevalt umbes kümme protsenti inimesi, kelle hinnangul pole koroonaviirusega olukord kunagi kriitiline olnud ning riik on üle reageerinud. Ehk nende inimeste hinnangul – hoolimata ligi kolmest miljonist viirusega seotud surmast maailmas, teadlaste sõnavõttudest ja riigipeade pöördumistest – pole koroonaviirus üldse ohtlik.

  «Selliste meeleavalduste taga on tihtipeale inimesed, kellel on jõuetuse tunne; kes tunnevad, et ei kontrolli oma saatust. Nad justkui ebaratsionaalselt kannavad ühe ängistuse teisele teemale üle. Antud juhul on see kantud koroonateema peale,» arutles Ilmar Raag.

  Kuid miks haaravad inimesed vandenõuteooriate järele? Uusbergi sõnul on selles oma roll ühiskondlikul tõrjutusel või teisisõnu jõuetusel oma elukorralduse mõttes. Vandenõuteooriad annavad teatava kontrolli enda üle. «Mõne uuringu järgi on nii, et kontrollitunde laengut otsib inimene, kellel on elus võib-olla vähem oma sotsiaal-majandusliku klassi tõttu kontrolli võimalusi,» lisab Andero Uusberg.

  Selle inimpsühholoogiast tuleneva vajaduse peal sõidavad praegusel ajal üle maailma ka erinevad poliitilised jõud, sageli just populistlikud parteid. «Inimesed, kellel on tunne, et nad on suure arengu rongist maha jäänud ja kellel pole kontrolli elu ja saatuse üle, on andnud oma hääle ja toetuse tihtipeale populistlikele jõududele,» ütleb Raag.

  «Üks asi, mis vandenõuteooriate juures paelub, on see, et see annab võimaluse võtta kontrolli alla selle info, mida ma usun. See on loomulikult illusoorne ja viib sageli eksiteele. Aga skepsise aktis endas on sees kontrollitunne: ma ise olen oma otsuste peremees, ma ei usalda pimesi ja kahtlen rohkem kui keskmine inimene. Ja see annab kontrollitunde,» arutles Uusberg.

  Ehk võib just siit leida viiteid põhjustele, miks on vandenõuteoreetikud haaranud oma sõnavarasse väljendid nagu «mõtle oma peaga», «ava oma silmad», «vaata suurt pilti» või «ära usu kõike, mida sulle räägitakse».

  Vajadus aru saada
  Vandenõuteooriad toidavad Uusbergi sõnul veel üht psühholoogilist põhivajadust: aru saada, mis maailmas toimub, ja selle on pandeemia seadnud löögi alla. «Praegu pakuvad ​vandenõuteooriad rahuldavama, terviklikuma seletuse, sest sisaldavad sageli tegelasi: keegi on kuskil, näiteks Hiinas üks labor... kas kogemata või tahtlikult... Selline lugu toidab meie maailmast arusaamise aparaati natuke paremini kui nii-öelda teaduslik lugu, mis on hoopis keerulisem.»

  Aga ikkagi. Kust võtab üks Mustamäe kahetoalises korteris elav põhiharidusega lihtne mees põhjendamatu enesekindluse kuulutada, et tema teab, kuidas asjad globaalse pandeemiaga tegelikult on? Uusbergi sõnul pole selles midagi imestada, sest ka tavapärane inimene, kes pole vandenõuteooriate kütkes, tunneb, et just tema teab tõde. «Põhjus, miks ta ütleb, et teab, on see, et ta toetub mingisugusele eksperdile. «Ma tean seda, sest see teadlane ütles.» Aga psüühikas olev enesekindlus on tegelikult sama mis vandenõuteoreetikul,» selgitas Uusberg.

  Vajadus kuuluda
  Infomüras orienteerumise teeb keeruliseks veel asjaolu, et vandenõuteoreetiline mõtlemine tugineb allikatele, mis kasutavad sageli samu usaldusväärsuse markereid. Näiteks levib sotsiaalmeedias koroonaviirust eitav deklaratsioon, millele on alla kirjutanud hulk ennast teadlaseks nimetanud inimesi. «Viidatakse samale autoriteedile – teadlastele –, aga ei mõisteta, et see kaduvväike osa teadlasi seal nimekirjas on välja valitud suurema autoriteetse süsteemi, teadlaskonna seest,» ütleb Uusberg. Ka meeleavaldaja Gabtšenko põhjendas oma usku sellega, et on olemas «teised teadlased». «Ma olen väga tänulik Vene teadlastele, kes ütlevad, et see kõik on jama,» üritas Tanel Gabtšenko mind veenda.

  Kui ei teaks, mis asju meeleavaldajad Toompea lossi ees ajavad, võiks pidada seda täitsa toredaks rahvakogunemiseks: lastakse isamaalisi laule, pakutakse kooki ja vestetakse juttu. Siit tuleneb vandenõuteooriaid toitva kokteili kolmas ja Uusbergi hinnangul ehk kõige olulisem komponent: vajadus kuuluda.

  «Koostegutsemine ühise eesmärgi nimel ja ühise vaenlase vastu on kogukonda liitev jõud. Mis sest, et sel tegemisel on küsitavusi. Koostegemise rõõm on täitsa siiras,» ütleb Uusberg. Asjale teiselt poolt vaadates: põhjus, miks inimene usub teaduspõhist infot, ei tulene niivõrd adekvaatsemast info tõlgendamise võimekusest, kuivõrd sellest, et ta elab kogukonnas, kus selline uskumuste ruum on sotsiaalne norm.

  Meeleavaldajate seas ringi liikudes kuulen mitmel korral murenooti, et olgugi et üks seltskonna eestvedajaid usub siiralt, et maakera on lapik, ei taha nad, et neid kõiki lamemaalasteks kutsutaks. Üritades nende maailmapildi kohta täpsemalt küsida, hakatakse hoopis mind süüdistustega pommitama. Uusbergi hinnangul näitab see teatavat polariseerumist. «Üks verstapost polariseerumise määramiseks on see, kui ühel hetkel hakkab mingi küsimus seostuma identiteediga: sellega, millisesse tiimi sa kuulud. Tekib seis, kus ma ei usu enam midagi, sest eeldan, et üritad manipuleerida,» ütleb Uusberg.

  Tulevikustsenaarium
  Meeleavaldajate üks ninameestest Tanel Gabtšenko on juba kuulutanud, et tahab luua uut riiki. Kas see meeleavaldus võib kujuneda sama teravaks, nagu oli aasta alguses toimunu Ameerika Ühendriikide Kapitooliumis? «Selleks et see liikumine nii palju tuult saaks tiibadesse, peaks juhtuma veel midagi. Peaks juhtuma mingid intsidendid, mis võimu diskrediteeriksid ja kütaks võimuvastasust. Politsei peab olema ettevaatlik. Et ei tekiks lisakonflikti koldeid,» ütles Raag.

  Samas on Raagi hinnangul Toompeal meelt avaldavate inimeste ja Kapitiooliumi rünnanud ameeriklaste vahel ühiseid jooni. «Aga meie protestijad pole laiemas plaanis nii radikaalselt meelestatud. Kapitooliumi ründajate seas oli väga selgelt organiseerunud paramilitaarseid tegelasi, kes kalkuleerisid, mida nad teevad. Eestis annavad seni tooni pigem lillelapse tüüpi protestijad,» hindas Raag.

  Kuigi seltskonna seas on mõni valjuhäälsem inimene, puudub tugeva poliitilise kapitaliga juht. Raagi hinnangul on sellisel puhul kaks võimalikku stsenaariumit: «Ilma juhita liikumised hääbuvad, aga kui tulevad juhid, siis sõltub sellest, milline on juhi programm. Kuidas ta tekkinud energiat ära kasutab.»

  Kuidas pingestatud olukorda lahendada? «Kui ma peaksin nõu andma, siis ütleksin, et tegelikult tuleb vaadata kahte asja: dünaamikat, millised on trendid ja kuhu edasi läheb; teistpidi seda, kui suur on nende inimeste osakaal ühiskonnas,» ütles ta.

  Uusberg on pigem seda meelt, et ülemäära laia toetust sellele meeleavaldusele ühiskonnas pole. «Ma ei usu, et see on justkui jäämäe veepeale osa, vaid pigem selles grupis lahti rulluvate protsesside najal on mõni inimene jõudnud punkti, et nüüd tuleme tänavale,» ütleb ta.
  The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

 10. #8550
  Reservmängija Kasutaja Olar avatar
  Liitus foorumiga
  Sep 2007
  Postitusi
  638

  Algupärane

  esigari maitsed keelatakse ka ära. Väga liberaalne otsus ikka, aitäh

 11. #8551

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
  lindur pidavat vabakal möllama praegu.
  Ma olen aru saanud, et vabakal möllavad VARi vastased. Seega kahtlen, et ta seal on.

 12. #8552
  U21 Kasutaja Vask avatar
  Liitus foorumiga
  Mar 2010
  Postitusi
  756

  Algupärane

  Lõpuks jõudiski koalitsioon opositsiooniga kompromissini. On seda varem ka juhtunud?
  https://www.delfi.ee/artikkel/931344...a-kokkuleppele

 13. #8553
  Eesti koondislane Kasutaja LaRaBla avatar
  Liitus foorumiga
  Jan 2011
  Postitusi
  2 781

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Vask Vaata postitust
  Lõpuks jõudiski koalitsioon opositsiooniga kompromissini. On seda varem ka juhtunud?
  https://www.delfi.ee/artikkel/931344...a-kokkuleppele
  Kiire otsing ütleb, et vähemalt kahel korral. Aastal 1997 õpetajate ja kultuuritöötajate palkade osas ning 2010. aastal pensioniea tõstmise arutelul.

 14. #8554
  Põrandaalune panustaja Kasutaja telekavaataja avatar
  Liitus foorumiga
  Mar 2004
  Postitusi
  17 317

  Algupärane


 15. #8555
  Reservmängija
  Liitus foorumiga
  Jul 2006
  Postitusi
  804

  Algupärane

  Mees oskab elada.

 16. #8556
  Eesti koondislane Kasutaja Nasfal avatar
  Liitus foorumiga
  Aug 2011
  Postitusi
  5 194

  Algupärane

  Oleks Vessar olnud oleks tegija, e sigariga on mage.

 17. #8557
  Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
  Liitus foorumiga
  Jan 2004
  Postitusi
  26 589

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
  Oleks Vessar olnud oleks tegija, e sigariga on mage.
  Ole nüüd. Ma omal ajal jätsin vessarisse mingi tonn kuus, nüüd e-sigariga läheb 100.

 18. #8558
  Meeskonnaliige Kasutaja nodisco avatar
  Liitus foorumiga
  Feb 2002
  Postitusi
  1 006

  Algupärane

  Tsitaat Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
  Oleks Vessar olnud oleks tegija, e sigariga on mage.
  No ei ole mage.

  # 21 - El Flaco

 19. #8559
  Möirgav mölder Kasutaja mcnamara avatar
  Liitus foorumiga
  Nov 2001
  Postitusi
  23 617

  Algupärane

  Käisin Vabaduse platsilt mööda. Seal pole mitte kedagi. Isegi Varrot polnud näha. Politsei luurab läheduses, aga nad on tünga saanud. Nüüd kui valitsus ja natsid üksmeelel, valitseb vaikus ja rahu. Aga ei, mitte kellelgi pole endiselt aimugi, kes neid proteste korraldas.
  the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
  because belle of st mark is a beauty extraordinaire

 20. #8560
  pagulane Kasutaja lorenzo avatar
  Liitus foorumiga
  Dec 2003
  Postitusi
  11 925
  Catalunya is not Spain!

 
 

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

 • Sa ei tohi postitada uusi teemasid
 • Sa ei tohi postitada vastuseid
 • Sa ei tohi postitada manuseid
 • Sa ei tohi muuta oma postitusi
 •  
 • BB kood on Sisse lülitatud
 • Emotikonid on Sisse lülitatud
 • [IMG] kood on Sisse lülitatud
 • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
 • HTML-kood on Välja lülitatud