Lehekülg 296, kokku 351 EsimeneEsimene ... 196246286292293294295296297298299300306346 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 5 901 kuni 5 920, kokku 7013
    kallutatud jõud Kasutaja SleepWalking avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Sellest 10 a argumendist aga ei saa omakorda mina aru, sest need ei ole isoleeritud näitajad. Faktina on ju pensioniiga tõusnud justnimelt ka selle argumendiga, et inimesed elavad kauem ning elavad tervemalt kauem. Selles näitajas ei saagi tulla juurde 5 või 10 a sees märkimisväärseid muutuseid. Ma datat ei viitsi otsida ja teen educated guessi, et aastal 1990. oli 63 aastase mehe elukvaliteet ja tervise seis parem kui ta on aastal 2020 ning sellest lähtuvalt on õigustatud ka pensioniea tõus.
    Pensioniea tõstmine on kahtlemata variant selleks, et saada mingi seltskond pensionilt tööle. Küll aga on siin piir, kust maalt sellel puudub reaalne mõju - vabaned küll pensioni maksmisest, aga tööle neid inimesi enam ei saa, sest nad ei ole enam töövõimelised. Lõpuks maksad toimetulekutoetuste jms abil maksumaksja poolt ikka kogu puhveti kinni. 93nda aastaga võrreldes on pensioniiga ka tõusnud ja tõuseb edasi, aga kuna pensionäre tuleb töötajatega võrreldes nii palju juurde, ei piisa sellest näiteks pensioni/palga suhte ka tänasel tasemel hoidmiseks kuidagi.

Sõltumatu mõtleja
    Liitus foorumiga
    May 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    mul pole 2. sammast, ma ei saa välja võtta oma 4%
    Kui sammast pole, siis pole ka midagi võimalik välja võtta, sest II sambasse pole midagi panustatud. Loogiline ju.

Eesti koondislane Kasutaja Nasfal avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2011

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
    Vaesed võtavad oma 2-3k välja, maksavad võlad ära ja elavdavad majandust. Jõukad kehitavad õlgu ja on jõukad edasi.
    Väga vale. Vaesem ja rikkam klass võtavad rahad välja. Vaesem maksab võlgu/lööb laiaks ning rikkam klass investeerib selle oma mõistusega kuhugi. Keskklass vast jätab puutumata jah.

Eesti koondislane Kasutaja Jeti88 avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas urmar Vaata postitust
    Kui sammast pole, siis pole ka midagi võimalik välja võtta, sest II sambasse pole midagi panustatud. Loogiline ju.
    Ei ole loogiline. Osad saavad praegu välja võtta oma I samba "4%", mis on läinud II sambasse. Need kellel II sammast ei ole ei saa oma "4%"-i I sambast välja võtta.

Aus oleks nii, et inimesed maksavad 2/3 oma II sambast I sambasse tagasi ja saavad kätte enda panustatud 1/3.
    Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

Sõltumatu mõtleja
    Liitus foorumiga
    May 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
    Ei ole loogiline. Osad saavad praegu välja võtta oma I samba "4%", mis on läinud II sambasse. Need kellel II sammast ei ole ei saa oma "4%"-i I sambast välja võtta.

Aus oleks nii, et inimesed maksavad 2/3 oma II sambast I sambasse tagasi ja saavad kätte enda panustatud 1/3.
    Samas nad ikkagi panustasid ja osutusid nüüd mingil määral kasu saajateks. Liitumine oli ju vabatahtlik. Samas pensioni saavad nad ju mingil määral vähem, vähemalt teoreetiliselt peaksid vähem saama.

Liitus foorumiga
    Aug 2011

Algupärane

Kersti Kaljulaid põhjendas minumeelest väga ilusti ja selgelt ning superhästi ära kogu selle teema

Riigipea ülesanne on seista Eesti Vabariigis selle eest, et meie õigusloome oleks põhiseaduse vaos. Riigikohtus ei käida võitmas ega kaotamas, vaid õigusselgust saamas. See selgus saabus. Nii ulatusliku ja kogu ühiskonda puudutava küsimuse puhul nagu see on senise pensionisüsteemi ulatuslik muutmine, oli oluline küsimused selgeks vaielda kõigil võimalikel tasanditel. Riigikohus on oma otsuse teinud ja nii kuulutasin seaduse viivitamatult välja.

Ja loed kommentaare ning juba esimene parastab, et Kaljulaid sai kohtukaotuse.... Mõtlen, et kas inimestel puudub igasugune arusaam Eesti Vabariigi kohtusüsteemist? See on ju mingi põhikooli tasemel ühiskonnaõpetus...

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
    Kersti Kaljulaid põhjendas minumeelest väga ilusti ja selgelt ning superhästi ära kogu selle teema

Riigipea ülesanne on seista Eesti Vabariigis selle eest, et meie õigusloome oleks põhiseaduse vaos. Riigikohtus ei käida võitmas ega kaotamas, vaid õigusselgust saamas. See selgus saabus. Nii ulatusliku ja kogu ühiskonda puudutava küsimuse puhul nagu see on senise pensionisüsteemi ulatuslik muutmine, oli oluline küsimused selgeks vaielda kõigil võimalikel tasanditel. Riigikohus on oma otsuse teinud ja nii kuulutasin seaduse viivitamatult välja.

Ja loed kommentaare ning juba esimene parastab, et Kaljulaid sai kohtukaotuse.... Mõtlen, et kas inimestel puudub igasugune arusaam Eesti Vabariigi kohtusüsteemist? See on ju mingi põhikooli tasemel ühiskonnaõpetus...
    ma arvan, et enamuse nende kommenteerijate issue taandub sellele, et kui sellise otsuse oleks vastu võtnud REF ja SDE koalitsioon, kas siis ka Kersti (seni kehtiva sammaste süsteemi ühe loojana) oleks ka sellise retoorika ja suhtumisega peale lennanud. Riigikohtusse ehk oleks saatnud, aga kas ikka oleks, eksole. Üks pool ütleb ilmselt "jah", teine "ei". Üksteise arvamust nagunii ei muudeta, aga põhjus selles siiski peitub.

Liitus foorumiga
    Aug 2011

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    ma arvan, et enamuse nende kommenteerijate issue taandub sellele, et kui sellise otsuse oleks vastu võtnud REF ja SDE koalitsioon, kas siis ka Kersti (seni kehtiva sammaste süsteemi ühe loojana) oleks ka sellise retoorika ja suhtumisega peale lennanud. Riigikohtusse ehk oleks saatnud, aga kas ikka oleks, eksole. Üks pool ütleb ilmselt "jah", teine "ei". Üksteise arvamust nagunii ei muudeta, aga põhjus selles siiski peitub.
    Selles on kindlasti tõtt sees. Samas ma olen ise Kaljulaidi varem kritiseerinud ja laitnud, aga antud olukorras ta tegutses väga õigesti. See on majanduslikult kui ka ühiskondlikult nii pikas kui lühiajalises perspektiivis niivõrd suure kaaluga otsus, et selle juures tulebki kõik ,,agad''. ära kõrvaldada. Selliste otsuste puhul võiks rohkem praktiseerida ka riigikohtu arvamust lisaks õiguskantslerile. Muidu pärast jälle hakkab üks valitsuse erakond ainult õiguskantslerit tümitama.

naughty by nature Kasutaja Daz Booob avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2003

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Clingfilm Vaata postitust
    Suured tissid loomulikult on. Aga see mille eest need suurendatud on, ei ole.
    Päeva parim kommentaar.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

"joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

"Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Aug 2009

Algupärane

Vote Trump 2020

Punane, kurat! Kasutaja vtp avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2002

Algupärane

Kuulge, investeerimiskunnid. On keegi selle plaani korralikult läbi mõelnud enda jaoks ja tahab edu valemit jagada? Elik kuidas see ise oma investeeringute pwnimine kasumlikult ära teha?

Ma ise lõin enda jaoks kokku, et perspektiiv on maksta ainuüksi haldustasus LHV-le ~0.36% p.a. (sest ma ei hakka ju Balti börsilt mingit sinilindu püüdma) + tehingutasud (mis on veel omaette ooper, sest @ €11+0.3% per tehing ei lükka ju iga kuu raha turule, samas kaotan saamata jäänud tootluse kaudu nkn). Et kui 100% aktsiaindeksisse investeeriva SEB fondi jooksvad tasud on ~0.4% p.a., siis mis see point üksi nühkida on?

Mu loogika muidugi baseerub ka sellele, et ma ei hakka oma pinsirahaga gambeldama ja lükkaksin ise ka summad nkn mingisse laiapõhjalisse ETF-i, kuivõrd korraliku analüüsi tegemiseks järjepidevalt aega ei ole. Või te lähete kõik turgu biitima?
    20 LEGEND

Eesti koondislane Kasutaja Pints avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas vtp Vaata postitust
    Kuulge, investeerimiskunnid. On keegi selle plaani korralikult läbi mõelnud enda jaoks ja tahab edu valemit jagada? Elik kuidas see ise oma investeeringute pwnimine kasumlikult ära teha?

Ma ise lõin enda jaoks kokku, et perspektiiv on maksta ainuüksi haldustasus LHV-le ~0.36% p.a. (sest ma ei hakka ju Balti börsilt mingit sinilindu püüdma) + tehingutasud (mis on veel omaette ooper, sest @ €11+0.3% per tehing ei lükka ju iga kuu raha turule, samas kaotan saamata jäänud tootluse kaudu nkn). Et kui 100% aktsiaindeksisse investeeriva SEB fondi jooksvad tasud on ~0.4% p.a., siis mis see point üksi nühkida on?

Mu loogika muidugi baseerub ka sellele, et ma ei hakka oma pinsirahaga gambeldama ja lükkaksin ise ka summad nkn mingisse laiapõhjalisse ETF-i, kuivõrd korraliku analüüsi tegemiseks järjepidevalt aega ei ole. Või te lähete kõik turgu biitima?
    Plaanin pensirahad konverteerida peeniserahaks, võid ka liituda siis ei pea üksi nühkima.

Eesti koondislane Kasutaja Jeti88 avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2005

Algupärane

LHV kasvukonto - võta omale natuke aega ja tee seal enda jaoks arusaadavad valikud, vali valdkonnad, millest ise aru saad. Hiljem viska aegajalt pilk peale ja vajadusel korrigeeri valikuid. Seda kontot stabiilselt 20%+ kasumis hoida ei tohiks keskharidusega loogiliselt mõtlevale inimesele probleem olla.
    Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

Punane, kurat! Kasutaja vtp avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2002

Algupärane

Sa vist ei ole näinud seda kuuuuuuuurija osa, kus üks tüüp oma võlli pudruks pumpas.

EDIT: kasvukonto haldustasu oli vist mingi 0,72% p.a.? Siis ma võiks juba neid ETF-e ju tavalise investeerimiskonto kaudu ka noppida. Aga stabiilselt 20%+ läbi majandustsüklite? Plz.

Must puudel Kasutaja Rein avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
    investeerimiskonto tõesti kõige mõistlikum, see 20% tulumaksu ära maksimine on ikka päris karm.

Mina kavatsen ära kuulata, et mis tingimused on, kui ma panen investeerimiskontole ja mis tingimused on selle välja võtmisega kui ma pensionile jään. Võimalik, et mõistlikum on hetkel maksta 20% tulumaksu ja siis see investeerida ning siis oled 100% selle raha peremees.

Soovitan fondi(desse) investeerida. Pikemas perspektiivis oled kindlasti kasumis ja seda julgelt rohkem kui Eesti pensionifondid. LHV l näiteks väga hea ja mugav süsteem olemas - https://www.lhv.ee/et/kasvukonto . Alguses võib-olla tundub natuke keeruline, aga kui süvened ja endale asjad selgeks teed, siis tundub täitsa loogiline ja lihtne.
    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

Reservmängija
    Liitus foorumiga
    Jul 2006

Algupärane

...pwnimine...

Kõige kaunim klubi Kasutaja Martin avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Rein Vaata postitust
    Mina kavatsen ära kuulata, et mis tingimused on, kui ma panen investeerimiskontole ja mis tingimused on selle välja võtmisega kui ma pensionile jään. Võimalik, et mõistlikum on hetkel maksta 20% tulumaksu ja siis see investeerida ning siis oled 100% selle raha peremees.

Soovitan fondi(desse) investeerida. Pikemas perspektiivis oled kindlasti kasumis ja seda julgelt rohkem kui Eesti pensionifondid. LHV l näiteks väga hea ja mugav süsteem olemas - https://www.lhv.ee/et/kasvukonto . Alguses võib-olla tundub natuke keeruline, aga kui süvened ja endale asjad selgeks teed, siis tundub täitsa loogiline ja lihtne.
    Soovitus võiks olla vist nii: võta raha välja, tee LAPSELE konto, kanna sinna. Noh, siis tuleb loota, et laps annab raha pärast tagasi või kulutab mõistlikult, kuid lastel on seal kontol tasusid vähem.

Haldustasu
    0,05% kuus (min 0,5 €; üle 30 000 € summalt 0,025%), lisandub käibemaks; esimene aasta haldustasuta; alla 26 a isikutele on haldustasu 0 €
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

Kõige kaunim klubi Kasutaja Martin avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

ja, noh, põhimõtteliselt vist kõige tasuvam oleks 6000 eurot iga aasta panna nt Tuleva III sambasse, sest sealt saab 20% ehk 1200 eurot kohe tagasi. Sellist aastast tootlikust on keerukas leida.
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

Must puudel Kasutaja Rein avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Martin Vaata postitust
    Soovitus võiks olla vist nii: võta raha välja, tee LAPSELE konto, kanna sinna. Noh, siis tuleb loota, et laps annab raha pärast tagasi või kulutab mõistlikult, kuid lastel on seal kontol tasusid vähem.

Haldustasu
    0,05% kuus (min 0,5 €; üle 30 000 € summalt 0,025%), lisandub käibemaks; esimene aasta haldustasuta; alla 26 a isikutele on haldustasu 0 €
    Lapsel on oma konto juba olemas ja sinna kanname igakuiselt kuni 18 aastaseks saamiseni lapsetoetuse ja ise lisan veel sama summa. Loodan samuti, et 18 saamisel on tal piisavalt mõistust, et mitte teha selle raha eest m*nni suurendust.
    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

Loodan samuti, et 18 saamisel on tal piisavalt mõistust, et mitte teha selle raha eest m*nni suurendust.
    vabsjee stigmatiseerimine siin meeste suunas käimas!

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud