Lehekülg 255, kokku 267 EsimeneEsimene ... 155205245251252253254255256257258259265 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 5 081 kuni 5 100, kokku 5340
    Kalju Eesti Meistriks! Kasutaja rallikas avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2005

Algupärane

Viimasel ajal on sagenenud ka juhtumid, kus on käiku läinud mõtteviis “kel jõud, sel õigus”. Kuna valitsuses propageeritakse seda suunda, siis hakkab ka see osa eahvast paratamatult käituma. Avaliku korra raskeid rikkumisi on juba omajagu.

Professionaal
    Liitus foorumiga
    Oct 2017

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
    Teie kõigi viga on see, et te näete neid vasak/parempoolseid ainult võrdluses 100 aastat tagasi olnud poliitskaalaga
    See skaala on tunduvalt vähem muutunud kui võiks arvata. Asjaolu, et sotsid seda muutust ise uskuma hakkasid ja vastavalt oma poliitilisi prioriteete muutsid, on jätnud nn. väiksese inimese suures poliitikas esinduseta. See on omakorda avanud ukse kõikvõimalikele populistidele ja radikaalidele, kes normaalselt toimivas ühiskonnas ja poliitikas moodustaksid marginaalse vähemuse.

Rikaste ja vaeste huvide vastuolu (ja enamasti viimaste ärakasutamine esimeste poolt) on niisama vana kui inimkond ise. Viimased sada aastat pole siin midagi muutnud.
    Jalkafännid jagunevad laias laastus kaheks: need, kes saavad mängust aru ja need, kes vinguvad daivimise pärast.

INSURRECTION Kasutaja vendetta avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2001

Algupärane

Kas Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Soome ei ole normaalselt toimivad ühiskonnad? Euroopa riikidest vaid Norras puudub suurem poliitiline jõud, keda silte kleepides saaks liigitada paremradikaalideks või populistideks. Isegi Taanis ja Rootsis on täiesti arvestatav poolehoid tekkinud sellistele poliitilistele jõududele, tõelised sotside kantsid ju ajalooliselt. Millega seletada nende jõudude esilekerkimist igal pool enamvähem samaaegselt?

cantankerous Kasutaja Tofoa avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 1970

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas vendetta Vaata postitust
    Millega seletada nende jõudude esilekerkimist igal pool enamvähem samaaegselt?
    Sama moodi nagu 1920.-1930. aastatel, kui suurem osa Euroopa riikidest demokraatiast loobus.

Professionaal
    Liitus foorumiga
    Oct 2017

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
    Mingi tüüp kes siin pidevalt Portugali sotsialismi propageerib kvalifitseerub küll sinna?
    Lorenzo siin mingi radikaal küll pole, ta esindab normaalset vasakpoolset maailmavaadet. Tema suhtumisele annab kaalu, et see tugineb reaalses elus nähtule ja kogetule, vastandina skolastikale ja eelarvamustele, mis on väga paljude varanduslikult keskklassi või ka vaesemate hulka kuuluvate inimeste parempoolse maailmavaate aluseks.

See suhtumine, mida su küsimus näitab, on tegelikult väga suure probleemi sümptomiks. Ehk siis poliitiline debatt ja sellega koos ka meedias aktsepteeritavana esitatavad valikud on koondunud üha rohkem tsentrisse, nii vasakult kui ka paremalt. Kõik, mis sellest tsentrist väljapoole jääb, sildistatakse kohe populismiks või lausa äärmusluseks.

Ühelt poolt annab see oluliselt suurema mänguruumi tegelikele radikaalidele, kuna normaalselt toimival poliitilisel maastikul nende mõju marginaalsena hoidvad vaheastmed tsentri ja äärmuse vahelt on ära kadunud. Eriti suure negatiivse mõjuga on seejuures just mõõduka, kuid siiski tsentrist väljapoole jääva nn traditsioonilise vasakpoolsuse kadumine*. Samal ajal on konflikt suure äri ja tavainimeste huvide vahel endiselt täiesti olemas, kadunud on aga see osa poliitilistelt jõududest, kes esindasid selles konfliktis just tavainimese huve.

Selle tagajärjel jäi ühiskonnas alati enamuse moodustav nn. väike inimene suures poliitikas oma häälest ilma. Mille tulemuseks omakorda on areng, et kasutades ära ühelt poolt emotsionaalselt olulisi teemasid ning teiselt poolt lihtrahva hulgas levinud hüljatusetunnet ja sellega kaasnevat viha "ainult oma huvides tegutseva" eliidi vastu, tõmbavad erinevad paremradikaalid osa nn lihtrahva häältest enda taha. Viimane avab neile aga tihti väljapääsu marginaalsusest ning tee võimule.

* Eestis pole nõukaaja taaga tõttu mingit traditsioonilist euroopalikku vasakpoolsust olnud.
    Jalkafännid jagunevad laias laastus kaheks: need, kes saavad mängust aru ja need, kes vinguvad daivimise pärast.

Eesti koondislane Kasutaja wordprez avatar
    Liitus foorumiga
    Jul 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
    Ära kujuta ette sa ei ole valimiskompass
    Mul on hea meel, et see küsimus lahendatud sai. Küll aga jääb õhku eelmine: where dem marx bois at?
    Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

Eesti koondislane Kasutaja LeeRomeno avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2012

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas diver Vaata postitust
    Lorenzo siin mingi radikaal küll pole, ta esindab normaalset vasakpoolset maailmavaadet. Tema suhtumisele annab kaalu, et see tugineb reaalses elus nähtule ja kogetule, vastandina skolastikale ja eelarvamustele, mis on väga paljude varanduslikult keskklassi või ka vaesemate hulka kuuluvate inimeste parempoolse maailmavaate aluseks.

See suhtumine, mida su küsimus näitab, on tegelikult väga suure probleemi sümptomiks. Ehk siis poliitiline debatt ja sellega koos ka meedias aktsepteeritavana esitatavad valikud on koondunud üha rohkem tsentrisse, nii vasakult kui ka paremalt. Kõik, mis sellest tsentrist väljapoole jääb, sildistatakse kohe populismiks või lausa äärmusluseks.

Ühelt poolt annab see oluliselt suurema mänguruumi tegelikele radikaalidele, kuna normaalselt toimival poliitilisel maastikul nende mõju marginaalsena hoidvad vaheastmed tsentri ja äärmuse vahelt on ära kadunud. Eriti suure negatiivse mõjuga on seejuures just mõõduka, kuid siiski tsentrist väljapoole jääva nn traditsioonilise vasakpoolsuse kadumine*. Samal ajal on konflikt suure äri ja tavainimeste huvide vahel endiselt täiesti olemas, kadunud on aga see osa poliitilistelt jõududest, kes esindasid selles konfliktis just tavainimese huve.

Selle tagajärjel jäi ühiskonnas alati enamuse moodustav nn. väike inimene suures poliitikas oma häälest ilma. Mille tulemuseks omakorda on areng, et kasutades ära ühelt poolt emotsionaalselt olulisi teemasid ning teiselt poolt lihtrahva hulgas levinud hüljatusetunnet ja sellega kaasnevat viha "ainult oma huvides tegutseva" eliidi vastu, tõmbavad erinevad paremradikaalid osa nn lihtrahva häältest enda taha. Viimane avab neile aga tihti väljapääsu marginaalsusest ning tee võimule.

* Eestis pole nõukaaja taaga tõttu mingit traditsioonilist euroopalikku vasakpoolsust olnud.
    Mis suhtumine? Mul pole lorenzo vastu midagi, lihtsalt kui visati õhku väide, et foorumis ühtegi padusotsi pole, siis tema sõnavõtud jätavad küll sellise mulje, et ta seda on. Padusots ei täheda, et ta oleks äärmuslik, ongi normaalne vasakpoolse maailmavaatega inimene, aga ei kõigu skaalal ühelt poolt teisele.
    See, et mul temast erinev maailmavaade on, ei tähenda, et ma teda äärmuslikuks pean.
    Sotside probleem on selles, et kui tavapäraselt peaks nende imago olemagi selline tavainimesest hooliv, sõbralik ja tore, siis reaalses elus tehtud liigutused ja käitumine meenutab pigem elitaarset Reformi. Ja see, et nad otsustasid otseselt hakata EKREga jaurama, Tarandi märatsused jms võõrandasid nad oma potentsiaalsest valijaskonnast veelgi.
    Muidu jutt muidugi õige, EKRE lihtsalt leidis endale õige sihtgrupi ja viisi kuidas neile läheneda, sotside lahendused olid arusaamatud ja reaalselt ei lahendanud nn väikese inimeste murest mitte midagi, pigem tekitasid rohkem (pagulasteema, kooseluseadus jne).

Professionaal
    Liitus foorumiga
    Oct 2017

Algupärane

Mis suhtumine? Mul pole lorenzo vastu midagi, lihtsalt kui visati õhku väide, et foorumis ühtegi padusotsi pole, siis tema sõnavõtud jätavad küll sellise mulje, et ta seda on. Padusots ei täheda, et ta oleks äärmuslik, ongi normaalne vasakpoolse maailmavaatega inimene, aga ei kõigu skaalal ühelt poolt teisele.
    See, et mul temast erinev maailmavaade on, ei tähenda, et ma teda äärmuslikuks pean.
    Sotside probleem on selles, et kui tavapäraselt peaks nende imago olemagi selline tavainimesest hooliv, sõbralik ja tore, siis reaalses elus tehtud liigutused ja käitumine meenutab pigem elitaarset Reformi. Ja see, et nad otsustasid otseselt hakata EKREga jaurama, Tarandi märatsused jms võõrandasid nad oma potentsiaalsest valijaskonnast veelgi.
    Muidu jutt muidugi õige, EKRE lihtsalt leidis endale õige sihtgrupi ja viisi kuidas neile läheneda, sotside lahendused olid arusaamatud ja reaalselt ei lahendanud nn väikese inimeste murest mitte midagi, pigem tekitasid rohkem (pagulasteema, kooseluseadus jne).
    Tõlgendasin sõna "padusots" ise juba hinnanguna, kui millelegi oma maailmavaates äärmuslikule, sellest ka liigsed järeldused minu poolt. Sellega olen muidugi nõus, mida sa meie sotside eksimustena kirjeldad.

eduheidik Kasutaja zaz avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2003

Algupärane

Meenus, et kunagi oli (vist sotside seas?) üks vana ametiühinguonu, kes põhimõtteliselt sõitis Žigulliga ringi (ka tööle Toompeale). Vot sellist lihtsat meest olekski neil vaja esimeheks!
    olgem kristlased, vabandused on esitatud

naughty by nature Kasutaja Daz Booob avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2003

Algupärane

*seltsimeheks
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

"joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

"Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

pagulane Kasutaja lorenzo avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2003

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas taku* Vaata postitust

Ja miks paremale poole kalduv maailmavaade halb on?
    Ise hinges pigem sotsialist ei pea parempoolsust iseenesest halvaks. Pigem oleneb teemast, sest ka endale on teatud Eesti sotside seisukohad ebamõistlikud ja teatud parempoolsete seisukohad mõistlikud.

Küll aga võib öelda, et vasakpoolsus on pigem ideoloogia ja parempoolsus pigem vasakpoolsusele vastandumine. Ühiskond milles me elame on tahame või mitte sotsiaalne keskkond, parempoolsus rõhub aga üldjuhul individuaalsusele.
    Catalunya is not Spain!

Professionaal
    Liitus foorumiga
    Oct 2017

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    Ise hinges pigem sotsialist ei pea parempoolsust iseenesest halvaks. Pigem oleneb teemast, sest ka endale on teatud Eesti sotside seisukohad ebamõistlikud ja teatud parempoolsete seisukohad mõistlikud.

Küll aga võib öelda, et vasakpoolsus on pigem ideoloogia ja parempoolsus pigem vasakpoolsusele vastandumine. Ühiskond milles me elame on tahame või mitte sotsiaalne keskkond, parempoolsus rõhub aga üldjuhul individuaalsusele.
    Vasakpoolsus tekkis vastureaktsioonina tööliste räigele ekspluateerimisele esimestel tööstusrevolutsioonile järgnenud aastakümnetel. Mõned neist, kes suutsid sellest nõiaringist välja murda, ei unustanud seda, kust nad tulid ning hakkasid järk-järgult mõjutama poliitikat. Algas see kõige väiksematest sammudest, nagu töötundide piiramine, töötajatele minimaalse vanusepiiri seadmine ja nädalas ühe vaba päeva saamine.

Parempoolsus seevastu on alati seisnenud ühe või teise privilegeeritud ühiskonnagrupi eeliste säilitamises ja kaitsmises. Olgu selleks siis nn vana aristokraatia, ärieliit või mõni konkreetne poliitikute klikk. Ükskõik kui palju glasuuri sinna ilustamiseks ümber pannakse, jääb sisu samaks. Kellele on tegelikult kasulik võimalikult madalad maksud ning õhuke ja nõrk riik? Talllinna lähivaldade jõukale keskklassile, kes truualamlikult reformikaid valivad? Vaevalt küll... Või kelle huvides oli apteegireformi tühistamine?

Samas pole vasakpoolsed kaugeltki immuunsed raha ja võimu korrumpeeriva mõju suhtes, mis sogastab pilti valija jaoks veelgi. Eriti tänasel massi- ja sotsiaalmeedia ajastul, kui igasuguse kompra leidmine ja selle abil ebasobiva poliitiku maine ruineerimine on lihtsam kui kunagi varem. Iga pisimgi plekk on väga lihtne laiendada kogu lehte katvaks tindilärakaks.

Liitus foorumiga
    Dec 2003

Algupärane

kuna siin minu vaated on teemaks tulnud, siis tuleb vist veidi selgitada oma seisukohti.
    Esiteks see, et Eesti poliitikas on mul suurim ühisosa sotsidega maksupoliitika. Samas on teemasid mis minu jaoks pole aktuaalsed või milles olen ma ka sotsidega eriarvamusel. Näiteks ei arva ma et üle-euroopaline pagulaste kvoodipoliitika oleks mõistlik, sest Eesti ei ole pagulase jaoks atraktiivne sihtriik ja see pagulane laseb siit nagunii jalga siis riiki kuhu ta on soovinud juba oma kodumaalt lahkudes jõuda. Ka kooseluseadus on teema, mille suhtes ma ise olen erapooletu, kuid mind häirib kuidas see seadus on vastu võetud ja põhimõtteliselt suure hulga rahva arvamusest üle sõites. Sellises olukorras oleks referendum parim lahendus. Ja eks neid teemasid ole veel. Ka alkoaktsiis, mida oleks tulnud lahendada mõistlikumalt.
    Need probleemid, mis sa sotside puhul välja tõid näitavad selgelt et probleem on inimestes, juhtides. Ambitsioonid, egod. Ideed iseenesest ei ole pahad. Eesti sotside probleem on tõesti see, et nad on väga vähe teinud vaesema tavainimese heaks. Max. tugevuselt 3.-4. jõuna on muidugi ka raske, jõudu vähe. Ja no NSVL-i taak on sügaval ühiskonnas, kus siiani arvatakse et igasugused vähegi sotsiaalsemad ideed on paha-paha. Hea näide ametiühing.
    Nagu ma olen ka varem maininud on huvitav asjaolu, et Eestis tembeldatakse mu seisukohti sotsi omaks, Lääne-Euroopas ja Brasiilias olles aga pigem parempoolse omaks. Eri ühiskondades on sotside ja liberaalide seisukohad erinevad. Me siin Eestis võitleme selle üle kas maksusüsteem peaks olema astmeline või mitte, arenenud läänemaailmas aga võideldakse tulumaksumäära suuruse üle- kas see on kõrgema astme puhul 30-40% või peaks olema hoopis 50-70% ja ei kuule nagu liberaalid sooviksid hoopis ühetaolist madalat tulumaksu kehtestada.
    Eks sa otsusta nüüd ise kas ma olen padusots või mitte
    Catalunya is not Spain!

Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    kuna siin minu vaated on teemaks tulnud, siis tuleb vist veidi selgitada oma seisukohti.
    Esiteks see, et Eesti poliitikas on mul suurim ühisosa sotsidega maksupoliitika. Samas on teemasid mis minu jaoks pole aktuaalsed või milles olen ma ka sotsidega eriarvamusel. Näiteks ei arva ma et üle-euroopaline pagulaste kvoodipoliitika oleks mõistlik, sest Eesti ei ole pagulase jaoks atraktiivne sihtriik ja see pagulane laseb siit nagunii jalga siis riiki kuhu ta on soovinud juba oma kodumaalt lahkudes jõuda. Ka kooseluseadus on teema, mille suhtes ma ise olen erapooletu, kuid mind häirib kuidas see seadus on vastu võetud ja põhimõtteliselt suure hulga rahva arvamusest üle sõites. Sellises olukorras oleks referendum parim lahendus. Ja eks neid teemasid ole veel. Ka alkoaktsiis, mida oleks tulnud lahendada mõistlikumalt.
    Need probleemid, mis sa sotside puhul välja tõid näitavad selgelt et probleem on inimestes, juhtides. Ambitsioonid, egod. Ideed iseenesest ei ole pahad. Eesti sotside probleem on tõesti see, et nad on väga vähe teinud vaesema tavainimese heaks. Max. tugevuselt 3.-4. jõuna on muidugi ka raske, jõudu vähe. Ja no NSVL-i taak on sügaval ühiskonnas, kus siiani arvatakse et igasugused vähegi sotsiaalsemad ideed on paha-paha. Hea näide ametiühing.
    Nagu ma olen ka varem maininud on huvitav asjaolu, et Eestis tembeldatakse mu seisukohti sotsi omaks, Lääne-Euroopas ja Brasiilias olles aga pigem parempoolse omaks. Eri ühiskondades on sotside ja liberaalide seisukohad erinevad. Me siin Eestis võitleme selle üle kas maksusüsteem peaks olema astmeline või mitte, arenenud läänemaailmas aga võideldakse tulumaksumäära suuruse üle- kas see on kõrgema astme puhul 30-40% või peaks olema hoopis 50-70% ja ei kuule nagu liberaalid sooviksid hoopis ühetaolist madalat tulumaksu kehtestada.
    Eks sa otsusta nüüd ise kas ma olen padusots või mitte
    Portugalis on ju kommunistid ka täiesti suur jõud, Stalini ja sirbi ja vasaraga. Mis muudab sealset perspektiivi tugevalt.

Liitus foorumiga
    Dec 2003

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Portugalis on ju kommunistid ka täiesti suur jõud, Stalini ja sirbi ja vasaraga. Mis muudab sealset perspektiivi tugevalt.
    nad on küll olemas, kuid viimastel valimistel on nende tulemus ikka alla 10% olnud, sel aastal said nad 6% ehk 12 kohta 230st
    Catalunya is not Spain!

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Jan 2003

Algupärane

Portugali kommud on midagi muud, kui seda Eestis möistetakse. Seal vötsid kommunistid 70ndatel diktatuuri maha ja neid peetakse paljude meelest päästjateks. Parandage kui eksin.

Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Ma ikka ei saa aru. Suurbritannias kirutakse, et Brexit oli vanemate inimeste hääletus nooremate üle ja leiboristid panevad endale esimeheks mingi 70-se vanuri. Sai peksa Maylt. Noh, pole hullu, proovime uuesti! Sai veel rohkem peksa.

USA-s loetakse ka, et vanemad ja valged valitsevad nooremate ja värvilisemate üle, kuna Trump võitis. Ja endiselt on Bernie Sanders nagu legit kandidaat. Tooge veel Hillary ka tagasi, eks. Et kõnetaks noori ja üleüldse.

Järgmisena võiks mingi erakond reaalselt Savisaarega võitu püüdma minna.

INSURRECTION Kasutaja vendetta avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2001

Algupärane

Corbyn on ju pmst Ivnitskaja UK versioon. Asi ei ole vanuses, pigem oli tema ideede toetajate põhimass alla 30nestes utopistide hulgas. Btw, Corbyni end arust olid lubadused väga head, kallutatud meedia keeras lihtsalt head plaanid p****.

Eesti koondislane Kasutaja wordprez avatar
    Liitus foorumiga
    Jul 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Ma ikka ei saa aru. Suurbritannias kirutakse, et Brexit oli vanemate inimeste hääletus nooremate üle ja leiboristid panevad endale esimeheks mingi 70-se vanuri. Sai peksa Maylt. Noh, pole hullu, proovime uuesti! Sai veel rohkem peksa.

USA-s loetakse ka, et vanemad ja valged valitsevad nooremate ja värvilisemate üle, kuna Trump võitis. Ja endiselt on Bernie Sanders nagu legit kandidaat. Tooge veel Hillary ka tagasi, eks. Et kõnetaks noori ja üleüldse.

Järgmisena võiks mingi erakond reaalselt Savisaarega võitu püüdma minna.
    Bernie põhipopulaarsus noorte hulgast tulebki ju.
    Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud