Lehekülg 344, kokku 397 EsimeneEsimene ... 244294334340341342343344345346347348354394 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 6 861 kuni 6 880, kokku 7925
    Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas urmar Vaata postitust
    Mis moodi see arvuti ostmine tulumaksu aitab vähem maksta? Kas maksab endale vähem palka, arvutiraha võrra vähem?
    Kui ettevõtja taha lapsele 1200 EUR arvutit, siis dividendide näol peab kulutama firmast 1500 EUR (ehk 300 tulumaks).

Kui ettevõtja võtab lapse 1200 EUR arvuti firma arvele, saab käibemaksu tagasi, dividende maksma ei pea ja kulu 1000 EUR.

Kui ettevõtja maksab endale ka ausalt palka ja siis sellest palgast ostab enda lapsele 1200 EUR arvuti, siis sõltuvalt isiku palgast, läheb see maksma u 1 950 EUR.

cantankerous Kasutaja Tofoa avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 1970

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
    Kus ma flexin hetkel töö ja palgaga????????????? Reaalselt kopp on ees sellistest Repsi asjadest. 2k läheb juba siis n.ö maksudeks su palgast kui veits üle keskmise saad, mis kuradi flex? Kalkulaator.ee kui tõesti ei tea kuhu palgamaksja raha läheb.
    4k+ bruto, siis peaks saama kuskil 2k+ maksudeks küll.
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
    3650 ligikaudu. Sellega elab nipanapa ära küll.

Professionaal
    Liitus foorumiga
    Jan 2020

Algupärane

mul oleks sellest üsna savi kui mu palgast üle kahe K ei läheks riigile, nagu milleks.
    Aga tee ülemusele ettepanek, et paneks osa sinu palgast tulemuspalga alla, sporditoetuste jne...
    Kas see on siis skeemitamine, kui nii saab teha?? Jällegi koht, mis on vaieldav, aga minu silmis mitte.

Nagu eika ütles Repsi teema kohta, et maitse asi, siis ilmselt on ka see koht, mis kuulub selle kategooria alla.

Sõltumatu mõtleja
    Liitus foorumiga
    May 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Kui ettevõtja taha lapsele 1200 EUR arvutit, siis dividendide näol peab kulutama firmast 1500 EUR (ehk 300 tulumaks).

Kui ettevõtja võtab lapse 1200 EUR arvuti firma arvele, saab käibemaksu tagasi, dividende maksma ei pea ja kulu 1000 EUR.

Kui ettevõtja maksab endale ka ausalt palka ja siis sellest palgast ostab enda lapsele 1200 EUR arvuti, siis sõltuvalt isiku palgast, läheb see maksma u 1 950 EUR.
    Kas nii ka saab, et 1200 eurose arvuti eest maksadki 1200 eurot. Mina olen tavaliselt nii teinud, tõsi, arvutid on palju odavamad olnud. Kas ettevõtja nii ei saa?

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

Kas nii ka saab, et 1200 eurose arvuti eest maksadki 1200 eurot. Mina olen tavaliselt nii teinud, tõsi, arvutid on palju odavamad olnud. Kas ettevõtja nii ei saa?
    ma ei oska vastata midagi selle peale kahjuks.

Professionaal
    Liitus foorumiga
    Jan 2020

Algupärane

Tulemuspalga alt on ettevõtjale odavam palka maksta. Ilmselt, siis töölisel ka või eksin?

edit: vastus oli plasticule, aga ta kustutas postituse ära vahepeal.

Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Noh, sa saad selle 1200 eurose arvuti ostmiseks palka. Et saada see 1200 eurot, siis selle pealt oled sa eelnevalt maksnud sotsiaalmaksu, tulumaksu. Lisaks saaksid sa ettevõtjana tagasi ka käibemaksu.

Sõltumatu mõtleja
    Liitus foorumiga
    May 2005

Algupärane

kui lisada veel käibemaks, elektri-, vee-, neti- jne maksud, siis jõuabki 100% ligi

Sõltumatu mõtleja
    Liitus foorumiga
    May 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

Noh, sa saad selle 1200 eurose arvuti ostmiseks palka. Et saada see 1200 eurot, siis selle pealt oled sa eelnevalt maksnud sotsiaalmaksu, tulumaksu. Lisaks saaksid sa ettevõtjana tagasi ka käibemaksu.
    Ma olen harjunud ausalt elama, ma ei viitsi sedagi, mis üle jääb, kulutada.

Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Urmar, mis sul matemaatika muidu koolis oli?

Liitus foorumiga
    Jan 1970

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Urmar, mis sul matemaatika muidu koolis oli?
    Samas augus linduriga ilmselt.
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

Professionaal
    Liitus foorumiga
    Jan 2020

Algupärane

Päevalõpuks polegi oluline, mis see koolis oli, vaid kuidas sa praegu sellest aru saad.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
    Tulemuspalga alt on ettevõtjale odavam palka maksta. Ilmselt, siis töölisel ka või eksin?

edit: vastus oli plasticule, aga ta kustutas postituse ära vahepeal.
    Ei viitsinud 8x järjest postitada, seetõttu kustutasin. Aga ei ole tulemuspalka odavam maksta. Dividendi on odavam maksta, aga selleks peaksid olema osanik. Või siis leppima ülemusega kokku, et ta võtab endale difkasid ja maksab sullis sulle.

Eesti koondislane Kasutaja Linnupoja avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2013

Algupärane

Samas augus linduriga ilmselt.
    sul on õigus küll, aga point jääb samaks, ma ei tea miks ma 2 kirjutasin kui mõtlesin ühte..

keskmine palk on eestis kuskil 1400neto kanti ma pakun ja maksudeks läheb sealt üle 1000, mis on arvestatav suurus kui sa vaatad seda varastamist iga nurga pealt, või ei? mu point ei muutu, ma reaalselt ei üritand flexida seal millegiga vaid keskmise võrdluseks tuua.
    Je suis Nasfal

Liitus foorumiga
    Jan 1970

Algupärane

sul on õigus küll, aga point jääb samaks, ma ei tea miks ma 2 kirjutasin kui mõtlesin ühte..

keskmine palk on eestis kuskil 1400neto kanti ma pakun ja maksudeks läheb sealt üle 1000, mis on arvestatav suurus kui sa vaatad seda varastamist iga nurga pealt, või ei? mu point ei muutu, ma reaalselt ei üritand flexida seal millegiga vaid keskmise võrdluseks tuua.
    Selleks, et 1k maksudeks läheks, peab su brutopalk olema vähemalt 1820€

Aga see selleks. Repšši käitumine ei ole minu arust ka mitte kuidagi aktsepteeritav.

Ltn. Schmidti poeg Kasutaja _AI_ avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2005

Algupärane

Bruto.
    https://www.stat.ee/et/avasta-statis...e-brutokuupalk
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

Professionaal
    Liitus foorumiga
    Jan 2020

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Ei viitsinud 8x järjest postitada, seetõttu kustutasin. Aga ei ole tulemuspalka odavam maksta. Dividendi on odavam maksta, aga selleks peaksid olema osanik. Või siis leppima ülemusega kokku, et ta võtab endale difkasid ja maksab sullis sulle.
    Okei, aga miks paljud ettevõtted, siis maksavad mingi ca 900€ bruto ja ülejäänud tulemuspalgana? Mida nad sellest võidavad?

Eesti koondislane Kasutaja Linnupoja avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2013

Algupärane

Okei, aga miks paljud ettevõtted, siis maksavad mingi ca 900€ bruto ja ülejäänud tulemuspalgana? Mida nad sellest võidavad?
    tulemuspalka saab iga kuu ühele ja teisele poole väänata, maksud on ikka samad.
    Je suis Nasfal

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

Võit on ühalt motivatsioonile baseeruv - nt % käibest töötaja töösooritust väidetavalt parendav. Teisalt ka juriidiline - kui ei ole lepingus fikseeritud, siis ei ole püsivat kohustust seda maksta. Seetõttu on tööandjal kehval ajal mugavam seda vähendada, sest justkui lepingulist õigust töötajal selleks ei ole. Viimase osas on tulnud välja küllaltki palju kohtuotsuseid, mis sõltuvalt olukorra sõnastusest, praktikast ja taustsüsteemist muidugi selle kohustuse annavad. Aga see ei ole selles teemas kõige tähtsam, kohtuvaidlused tekivad avalikus sektori töötajate ja lumehelbekeste ning nende tööandjate vahel. Või siis kui tüliga on juba laiali mindud. Normaalses töökeskkonnas kui ülbitsema, lepingutega vehkima ja kohtuga ähvardama hakkad, lendad ühel või teisel moel nagunii.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud