Lehekülg 297, kokku 351 EsimeneEsimene ... 197247287293294295296297298299300301307347 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 5 921 kuni 5 940, kokku 7014
    Eesti koondislane Kasutaja Jeti88 avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Rein Vaata postitust
    Loodan samuti, et 18 saamisel on tal piisavalt mõistust, et mitte teha selle raha eest m*nni suurendust.
    Näita seda - Suure varustusega Eesti mees: olen paljust ilma jäänud, kuna paljud naised ei julge proovidagi
    Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    May 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Rein Vaata postitust
    Mina kavatsen ära kuulata, et mis tingimused on, kui ma panen investeerimiskontole ja mis tingimused on selle välja võtmisega kui ma pensionile jään. Võimalik, et mõistlikum on hetkel maksta 20% tulumaksu ja siis see investeerida ning siis oled 100% selle raha peremees.

Soovitan fondi(desse) investeerida. Pikemas perspektiivis oled kindlasti kasumis ja seda julgelt rohkem kui Eesti pensionifondid. LHV l näiteks väga hea ja mugav süsteem olemas - https://www.lhv.ee/et/kasvukonto . Alguses võib-olla tundub natuke keeruline, aga kui süvened ja endale asjad selgeks teed, siis tundub täitsa loogiline ja lihtne.
    Seda tõid õigesti välja - vaja ära kuulata, mis tingimustel mis asjad võimalikuks saavad.
    Ka pensioni investeerimiskonto puhul on saatan detailides. kuigi oleks praegu pigem plaan selle kaudu edasi toimetada siis võib vabalt juhtuda, et lõpplahendusena ei saa see normaalne olema ja peab mingi alternatiivi leidma.

Aga selle "mõistlikum 20% ära maksta ja siis omapäi investeerida" - siinkohal paranda mind kui eksin aga kui väljud sambast ja võtad raha välja siis ju edaspidi jookseb Sinu 4% esimesse sambasse. Ehk sel juhul saaksid kätte selle summa mis praegu on, aga edaspidi Sinu makstavast sotsiaalmaksust voolab osa ühisesse potti, mitte Sinu personaliseeritud kontole.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    May 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Tänase praktikaga ei oleks need konkreetsed inimesed, kellest sa räägid, suutnud II samba abil ka oma tulevikku kindlustada. See nüüd muidugi äärmiselt subjektiivne mõte, millele varsti ka vastuse saame, aga ma ise eeldan, et rohkem on neid "remondin kodu, kasutan korteri sissemakseks, toetan lapse haridust" stiilis tegutsejaid kui neid, kes bemmile uued kummid ostavad. Need viimased on reeglina noh, sellised, kellel nagunii fondis miskit ei ole, sest on palka saanud mustalt.

Võimalik. Sellele saame vastuse tõepoolest tulevikus. Muidu see "remondin kodu" juba nendest variantidest on pikaajalise majandusliku kindluse suhtes sama tootlik üldiselt kui bemmikummid. V.a konkreetselt ja mõõdetavalt kulu vähendavad tegevused - a'la gaasiboileri või maakütte või päikesepaneeli kasutuselevõtt, elamise soojustamine. See kas on ägedam tapeet ja kallim parkett ning ägedam telekas või ei Rapla korteris ei mõjuta väga tulevast finantspositsiooni. Korteri sissemakse ja laste haridus pigem küll.

Me seda diskussiooni teises teemas pidanud. Minu jaoks see ongi tõestus, et süsteem ei toimi (vähemalt Eestis). Teoorias toimiks eksole, aga praktikas ei ole toiminud. Kust tekib usaldus, et "this time its different?". Et need mõtted on sul sellised faktiliselt korrektsed ja hea sisukirjeldus, aga... saad poindist aru küll.
    Noh asi ongi selles, et on konkreetsed põhjused. Ma ei eelda, et alternatiivses universiumis, kus pärast pensionisüsteemi muutusi oleks II sammas jäänud kohustuslikuks, oleks asjad paranenud ainult põhjusel, et "nüüd oleme targemad".

Põhjused on -
    - väiksemad piirangud mis võimaldavad võtta suuremat aktsiariski
    - seadusest tulenevad konkreetsed fonditasude ülemmäärad mis seni olid kõrged ja sõid tootlust
    - turule tulnud madalamate kuludega indeksfondid

fair enough ja selle tuleviku maksukoormusega võib täitsa nõustuda, aga seda argumenti kasutades unustatakse tihti peale ära lisandväärtus, mida suurem I sammas läbi sisendi ringlusesse annab, unustatakse ära üleüldine (kasvõi tänaste pensionäride) heaolu. See 4% tuleb täna meie II sambasse millegi arvelt ning olukorras, kus see 3/4 (või isegi rohkemas ulatuses) investeeritakse riigist välja tootlusega, mis jääb alla meie majanduskasvu (no a la). No ei saa olla + ja - kokku loetledes tegevus, mida päeva lõpus toetama peaks. See iga töötaja kohta rohkem pensionäre on ka selline imelik eeldus. Mida enam tõuseb QALY, seda kõrgemaks muutub ka pensioniiga.
    Seda küll, nõustun, et see riiki ringlusesse jääv raha on kindlasti üks aspekt millel võib olla oluline mõju. Aga pean tunnistama, et ma sellele mingit täpsemat väärtust ei oska omistada. Natukene fiskaalpoliitiliselt üle minu pea lendav teema. Efekt sõltub ka suuresti tarbijate otsustest - kui mingi oluline osa rahast liigub Alibabast mingi plastikkräpi, Saksast kasutatud autode ja USAst iPhone'ide tellimiseks siis liigub raha majandusest välja nii ok naa. Kui jah inimesed võtaks asja enda kätte ja peaks selle rahaga tekkima juurde inimesi, kes osalevad kapitaliturul ning on huvitatud panustama sellesse, et ettevõtlikud ja andekad inimesed saaksid lihtsamalt kaasata kapitali Eestis äri alustamiseks (mis loodetavasti looks arvestatavalt lisandväärtust) siis oleks efekt suurem. Arvestades kui ükskõik on seni eestlastel tervikuna viimasest siis olen skeptiline.

Iga töötaja kohta rohkem pensionäre ei ole mu enda vaimusünnitis. Kiire goodeldamisega leidsin ka enne postitamist veel pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse analüüsi mis sisendina kasutab ekskisteerivat rahvastikupüramiidi, rändetrende, eeldatavat eluiga ja juba planeeritud pensioniea tõstmise tempot... ja ikka leiab, et see suhtarv halveneb oluliselt.

Aga tldr, see diskussioon tegelt on rohkem laivi juttu
    Sellele kirjutan kahe käega alla

Kosmopoliitne silgutünn Kasutaja Malfoy avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2002

Algupärane

Kuivõrd eile õhtustes Meistrite Liigas minu jaoks midagi põnevat polnud, siis vaatasin etv-st Esimest stuudiot. Vot. Uued põhjad on saavutatud, väga piinlik ja valus oli seda kõike vaadata. Hommikul vajutas Reps Terevisioonis lõpliku knockdowni.
    Eks siis peab edasi kannatama.

fänn Kasutaja cannuman avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Malfoy Vaata postitust
    Kuivõrd eile õhtustes Meistrite Liigas minu jaoks midagi põnevat polnud, siis vaatasin etv-st Esimest stuudiot. Vot. Uued põhjad on saavutatud, väga piinlik ja valus oli seda kõike vaadata.
    Vaatasin ka. Mingis osas ka CLi muidugi.

Esimeses stuudios oli ikka tunduvalt rohkem rünnakuid ja punase kaardi olukordi kui ükskõik millises eilses CL kohtumises.

Eesti koondislane Kasutaja JuriM avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2012

Algupärane

Pmst jälle kriisi tulemus sama mis ikka, 0.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Jan 2003

Algupärane

Tulemus on see, et Ekre tõmbas omale Keskilt hääli juurde
    Ramm (flora-esbjerg) - \\\"Värav on tühi ju...seal mingi noormees kinnastega...\\\"

Virtuaalne hullumeelsus Kasutaja atleticomadrid avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2009

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas kaala Vaata postitust
    Ei tea kuidas?
    Munadeta Kesk kaotab hääli kindlasti aga kas just ekrele. Ja mingi jälje jätab ekre metoodiline tigetsemine ka nende enda häälesaagile, päris kõik nende valijad raevukad homovihkajad ka ei ole.
    "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
    These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

Eesti koondislane Kasutaja LaRaBla avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2011

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas kaala Vaata postitust
    Täiesti võimalik, jah. Samas parlamendimatemaatikas EKRE>KE või KE>EKRE häälteliikumised mitte midagi ei muuda, sest nad on üksteise eelistatuimad koalitsioonipartnerid. Ilmselt varsti ollakse koos võimul ka Tallinnas, sest tundub, et KE üksi ainuvõimu võtta ei suuda.

1903 Kasutaja Punkt avatar
    Liitus foorumiga
    May 2005

Algupärane

Päris kummastav, et kriis algas siseministri ebasobivast keelekasutusest DW-le, aga kriisi lõppemise ja kompromisside tegemise hetkeks oli fookust sellelt juba ammuilma kadunud.

Ma isegi ei tea, kas praeguse valitsuse juures ajab mind kõige enam närvi Keskerakonna jätkuv soov vahendeid valimata võimu külge klammerduda ja täielikku häma ajada, EKRE provotseeriv ja kohati agressiivne poliitikastiil või hoopis siis Isamaa täielik selgrootus ja silmakirjalikkus.
    Coraje, corazón y cojones.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Jan 2015

Algupärane

Mis muidu üldse Seedri ja Co eesmärk seal valitsuses on? Said oma pensicashi rahvale vabaks ja mis edasi?

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

Mulle jääb arusaamatuks see pidev EKRE, KE ja I suunas näpuga näitamine. Või noh, seda võib teha, aga see on selline tulemita tegevus. Muutuse oleks toonud see, kui üks Kaja nimeline ei oleks enne valimisi igale poole oma jooni maha kritseldanud ja Jüri ning Helirit alla lasknud. Saadi küll keskmisest suurem häältesaak, kuid tõi kaasa ka opositsioonis istumise ja tänase seisu. Et ma valijana suunaks oma fookuse oma erakonna suunas. Oleks rohkem kasu vast.

Eesti koondislane Kasutaja allars avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2008

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    Mis muidu üldse Seedri ja Co eesmärk seal valitsuses on? Said oma pensicashi rahvale vabaks ja mis edasi?
    Noh, see on üldse ainuke võimalus neil pildil olla. Hetkel flirdivad 5 protsendi joonega. Opositsioonis olles poleks neid üldse pildis. Riigikogus on neil kohti vähe. Jüri Luigest on kahju, et ta seda jama peab kaasa tegema, väga sümpaatne tegelane. Paraku on eesotsas kaks tonti - Seeder ja Reinsalu, kes hetkel dikteerivad.

1903 Kasutaja Punkt avatar
    Liitus foorumiga
    May 2005

Algupärane

Mulle jääb arusaamatuks see pidev EKRE, KE ja I suunas näpuga näitamine. Või noh, seda võib teha, aga see on selline tulemita tegevus. Muutuse oleks toonud see, kui üks Kaja nimeline ei oleks enne valimisi igale poole oma jooni maha kritseldanud ja Jüri ning Helirit alla lasknud. Saadi küll keskmisest suurem häältesaak, kuid tõi kaasa ka opositsioonis istumise ja tänase seisu. Et ma valijana suunaks oma fookuse oma erakonna suunas. Oleks rohkem kasu vast.
    Reform võis anda küll võimaluse sellise moodustise moodustamiseks, aga ülejäänud show on siiski kuldse trio enda korraldatud.. ning see show on tegelikult paljusid piire nihutanud sinna, kus nad kunagi varem olnud ei ole. Minu jaoks on see üsna next level sh*t.

Mida ma muidugi varemgi Reformile ette olen heitnud, on see, et nad on seniajani opositsioonis üsna nõmeda strateegia valinud. Selline dikteeriv stiil ei vii neid minu meelest mitte millelegi väga palju lähemale.

Aga noh, valija perspektiivist on minu take-away see, et praegust võimukolmikut ei vali ma ilmselt lähima 15 aasta jooksul. Kui sa ikka pead enamus rahvast idioodiks, kellele võib igal pressikonverentsil silmapilgutamata muinasjuttu vesta ning musta valgeks rääkida, siis puhka jalga. Protestihääle andmise osas muidugi väga palju valikuid pole.
    Coraje, corazón y cojones.

eduheidik Kasutaja zaz avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2003

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Punkt Vaata postitust
    Aga noh, valija perspektiivist on minu take-away see, et praegust võimukolmikut ei vali ma ilmselt lähima 15 aasta jooksul. Kui sa ikka pead enamus rahvast idioodiks, kellele võib igal pressikonverentsil silmapilgutamata muinasjuttu vesta ning musta valgeks rääkida, siis puhka jalga. Protestihääle andmise osas muidugi väga palju valikuid pole.

See on kogu selle poliitolukorra kõige suurem kurbloolisus - et mitte kedagi pole enam valida ju ka. Peab full-mõnuagent minema, aga mida see ka paremaks teeb?!
    olgem kristlased, vabandused on esitatud

Eesti koondislane Kasutaja Jeti88 avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2005

Algupärane

Seeder ütles konkreetselt välja kuidas asjad on: "...meie erakondade jaoks paremaid koalitsioonivariante pole ja see sunnib meid ühiselt jätkama."

See vast ei tule kellelegi üllatusena aga näitab vist ära, et punane joon on keski ja isamaa jaoks veel väga kaugel.
    Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

Kosmopoliitne silgutünn Kasutaja Malfoy avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2002

Algupärane

Oi, sel pressikal tehti ju korralik tükk ajalugu. Allkirjastati ühisavaldus, milles oli kehtiv põhiseaduse punkt!!! See on nii vägev.
    Helme poiss muigab, Ratas on närviline ja Seeder on ka lihtsalt kaasas. Põhimõtteliselt Martin bossab keset väljakut ja teeb, mis tahab. Võimas. Pakun, et järgmise skandaalini läheb vähem kui kolm kuud.

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    Jul 2005

Algupärane

Igasugu asju oleks juhtunud kui Kaja poleks kõva häälega valimiste õhtul asju välja hõiganud, papa Kallas oli juu väidetavalt EKRE meeste jutule minemas aga näed - jooned.
    Felix: Oh, bollocks!
    Elmo: Dog's bollocks?
    Felix: No, just plain fucking bollocks!
    Elmo: No dog involved?

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas maanus Vaata postitust
    Igasugu asju oleks juhtunud kui Kaja poleks kõva häälega valimiste õhtul asju välja hõiganud, papa Kallas oli juu väidetavalt EKRE meeste jutule minemas aga näed - jooned.
    aa ei, valimisõhtuks oli EKREIKE juba mitteformaalselt moodustatud. Noh, eeldusel muidugi, et nad 3 peale hääled kokku saavad.

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    Jul 2005

Algupärane

aa ei, valimisõhtuks oli EKREIKE juba mitteformaalselt moodustatud. Noh, eeldusel muidugi, et nad 3 peale hääled kokku saavad.
    No point polnud küll see ajalooline fakt iseenesest aga pigem tõik, et Reffid polnud omade seas kõik teadlikud või selgeks rääkinud. Sellest juu said lehedki haisu ninna. Aga eks halva partii puhul tehakse head nägu , samas kui pink parlamendis ja üleüldises mõistes veidi lühikeseks jääb.
    Felix: Oh, bollocks!
    Elmo: Dog's bollocks?
    Felix: No, just plain fucking bollocks!
    Elmo: No dog involved?

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud