Lehekülg 135, kokku 399 EsimeneEsimene ... 3585125131132133134135136137138139145185235 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 2 681 kuni 2 700, kokku 7980
    Professionaal
    Liitus foorumiga
    Oct 2017

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    eff the effing eff?. See vajab küll nüüd tugevat selgitustööd.. mis kärpimised, mis koondamised? tänasel päeval mingi n-th aasta almost euroopa kõrgeim reaalpalk, töötuse määr pmst selline, et majandusteoreetikud ei pea nii madalat mõistlikuks jne.
    Tallinn ja muu Eesti on kaks üsna erinevat maailma, aga konkreetse näitena võin tuua kohaliku kutsekooli. Vist oli 2014, kui ühendati naabermaakonna kutsekooliga. Algul oli jutt kena, et hoitakse juhtimise pealt natuke kokku, aga üsna ruttu sai selgeks, et paari aastaga on kogu õppetöö siit minema viidud ning kool sisuliselt likvideeritud. Täpset tööst ilma jäänute arvu enam ei mäleta, ei olnud isiklikult selle kooliga seotud. See, et tulid head ajad peale , oli lihtsalt juhuse asi, aga väikelinnas ei garanteeri kodust mõistlikul kaugusel töö leidmist seegi, eriti kui enda ootused töökohale natuke kõrgemad.

Samuti oli gümnaasiumireformi tõttu kõva löögi all kohaliku üldhariduskooli gümnaasiumi osa, hoolimata sellest, et gümnaasiumiosas üksi oli (ja on siiani) regulaarselt 150+ õpilast. Õnneks suudeti gümnaasium esialgu säilitada, aga riigipoolset tõelist suhtumist kohalikesse kogesid kõik, kes seda teemat tähelepanuga jälgisid. Sellised asjad tekitavad kibestumust ja pettumust riigis ja poliitikutes, isegi kui halvim stsenaarium käiku ei lähe ning need emotsioonid jäävad mällu ka siis, kui arvulised faktid on ammu ununenud.

Kui sa päris tõsiselt pole midagi kuulnud masuaegsest ja -järgsest kärpe- ja kokkuhoiupoliitikast, siis ma küll ei tea, mis kivi all sa viimased 10 aastat elanud oled.
    "If you're here for the football, as opposed to the neatly packaged football-related entertainment show the game sometimes impersonates, you'll be OK with it."
    Gabriele Marcotti

Eesti koondislane Kasutaja Pints avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas FortopB Vaata postitust

Brazilian(Brazil) passports for sell, Id card and Driver's License, buy Real passports, get Real passports online, real passports for sale, Real schengen visas for sale, Real German passports for sale, purchase Real passports online, where to buy Real passport online, Real Canadian passport for sale, Real, passport, id cards, uk, sell, online, canadian, british, sale, novelty, conterfeit, bogus, american, united, states, usa, us, italian, malaysian, australian, documents, idetity, idetification, driver, license, licence, driving, residence, permit, SSN Real passport id, free Real passport, identity theft, Real, novelty, camoflauge, passport, anonymous, private, safe, travel, anti terrorism, international, offshore, banking, id, driver, drivers, license, instant, online, for sale, REAL BRITISH PASSPORT, REAL CANADIAN .
    Krdi liberast oma multikulti passidega, õpi keel ära va pagulane.
    Need ongi need IToskused mida meil "välistudengitele" nüüd õpetatakse?
    Sa ei tule ISESEISVALE EESTLASELE ütlema millist võltsitud passi ta peaks omama.

Samas kunagi ei tea millal ühte "anti terrorism" paberit võib tarvis minna.
    Trammis räägiti, et MAXIMAS pidi selle ettenäitamisel saama iga kuu viimasel reedel külmutatud herneid 10% soodsamalt. On veel võtjaid, äkki saab kambakesi soodsamalt?

Meeskonnaliige Kasutaja orbitaaljaam avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2004

Algupärane

Kas sellel teise samba vabatahtlikuks muutmisel on veel mingi loogika, millest ma aru ei saa, peale selle, et sealt raha kiirelt riigikassasse ära tõmmata?

Põrandaalune panustaja Kasutaja telekavaataja avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
    Kas sellel teise samba vabatahtlikuks muutmisel on veel mingi loogika, millest ma aru ei saa, peale selle, et sealt raha kiirelt riigikassasse ära tõmmata?
    Pettekujelm, et loodava koalitsiooni ajal majandus õitseb veelgi.

1903 Kasutaja Punkt avatar
    Liitus foorumiga
    May 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas diver Vaata postitust
    Kui olemasolev maksusüsteem ei rahulda riigi vajadusi ning aastast aastasse on surve igalt poolt kärpida ja kokku tõmmata ning palju vajalikke tegevusi jääb lihtsalt rahapuudusel tegemata (ja seda riigis, kus pole kunagi eksisteerinud läänelikule heaoluriigile omast mahukat riigipoolsete teenuste ja toetuste süsteemi), siis on põhjust rohkem kui küll, et maksusüsteem üle vaadata ja vajadusel ära muuta. See, et Ratase valitsuse maksumuudatused oli halvasti läbi mõeldud ja ebapiisavad, ei muuda fakti, et sellele eelnenud süsteem oli liialt ebaefektiivne ega suutnud riigi ja ühiskonna vajadusi enam rahuldavalt täita.

Mingil juhul ei tohi olemasoleva süsteemi säilitamine muutuda eesmärgiks iseeneses, aga Reformi valitsusajal just nii läks. Samuti on vastutustundetu igal uuel valitsusel eelmise tehtud maksumuudatusi kergekäeliselt ja populistlikel ajenditel tagasi keerata, kuid seda ei tohi ära segada hädavajalikuks muutunud reformide tegemisega.

Eestis on minu hinnangul juba pikemat aega olnud vajadus põhjapaneva maksureformi järele, aga selle aluseks peab olema pikemaajalisem visioon riigi arengusuundadest lähimatel kümnenditel. Eesmärgiks saab olla ainult riigi ja ühiskonna kui sellise terviklik areng valitud suunas, mitte mingil juhul aga maksusüsteem ise või veel vähem mõni selle osa. Praegune suurim probleem ongi see, et pole toimunud mingit arutelu (ja veel vähem kokkuleppeid) selle üle, mis suunas me oma riiki lähikümnenditel arenemas tahame näha. Käib sihitu triivimine, mis varem või hiljem muutub taandarenguks, kui polegi juba muutunud.
    Jah, mul iseenesest ei ole maksusüsteemi muutmise vastu midagi - juhul kui see ongi pikaajalisema konstruktiivse debati tulemus ning sellele on tehtud mitmeid usaldusväärseid mõjuanalüüse.

Küll aga ei poolda ma mingil juhul selliseid populistlikke muudatusi, nagu näiteks see Keskerakonna astmeline tulumaksuvabastus oli. Et otseste maksude kaudu anname inimesele natuke rohkem raha kätte, aga kaudsete maksudega võtame selle kohe ära.

Teavitustöö ja analüüside tegemine on viimaste maksumuudatuste puhul selgelt puudu jäänud. Kuskilt jäi silma, et näiteks 2017. aastal (võis olla ka 2018. aasta) ei eelnenud ca 70%-le seaduseelnõudele väljatöötamiskavatsus.

Ning paraku tundub mulle, et ka praegu ei ole see tendents muutumas uue koalitsiooniga. Kasvõi neid konsultatsioone vaadates - lepitakse mingites asjades kokku, aga avalikkusele antakse mingeid väga üldsõnalisi ja nappe selgitusi oma plaanide kohta.

Ning jah, ma saan aru, et nende kõneluste jooksul ilmselt ei mindagi väga detailispetsiifiliseks, vaid üritatakse maailmavaateline ühisosa leida, kuid mõni asi paneb küll kukalt kratsima. Nii suur jalgpallifänn kui ma ka olen, siis ma ei saa näiteks aru sellest, et mingi seltskond naksitralle otsustab kinniste uste taga, et vot jalgpalli hakkame nüüd arendama! Kuhu jäi jälle laiapõhjalisem arutelu, et äkki oleks mõnel muul spordialal riiklikku tuge veelgi enam vaja, või veel olulisem - äkki mõtleks kõigepealt spordivaldkonna olukorra parandamisele tervikuna?
    Coraje, corazón y cojones.

Eesti koondislane Kasutaja keenjus250 avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2008

Algupärane

Ja mis need muud ja kandvamad fundamentaalsemad ideed on?

Meeskonnaliige Kasutaja orbitaaljaam avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2004

Algupärane

teades, kes selle pensionisamba kaotamise idee reaalsed autorid ja kõige suuremad pushijad viimasel ajal on, siis on raske uskuda, et nad on mõelnud siin riigikassale. pigem on seal muud ja kandvamad fundamentaalsemad ideed. Kristjan Järvan, kes seda asja ajab avalikkuse ees on pigem lihtsalt marionett.
    Meil on sellejaoks isegi oma teema olemas!!!

Eesti koondislane Kasutaja Nasfal avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2011

Algupärane

oeh... lugesin seda artiklit ning umbes 5 erinevas kohas/inimeselt Pints sarnast reaktsiooni näidanud. riik paneb selle raha ju millegi arvelt juurde II pensionisambasse. Mulle tundub, et hästi nagu ei hoomata debati sisu hetkel ühiskonna poolt. Ja Jüristo kindlasti hoomab, kuid laseb max level demagoogiat mille sarnast pole minu silm ammu näinud. samahästi oleks võinud öelda, et kui riik paneks 20% juurde, siis oleks milku koos olnud juba. See küsimus, kas see pensionisambasse kogumine peaks kohustuslikus korras käima läbi pangandussektori (sh kas peaks seda reguleerima selliselt nagu praegu) koos maailmavaatelise küsimusega, kas riik peab [U]sundima[U] kedagi säästma või mitte.
    Siis kui me tõstatame küsimuse, et kas riik peab sundima kedagi säästma, siis on täieõiguslik alus küsida kohe otsa, et kas riik peab sundima kedagi makse maksma teenitud tasust.

Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

oeh... lugesin seda artiklit ning umbes 5 erinevas kohas/inimeselt Pints sarnast reaktsiooni näidanud. riik paneb selle raha ju millegi arvelt juurde II pensionisambasse. Mulle tundub, et hästi nagu ei hoomata debati sisu hetkel ühiskonna poolt. Ja Jüristo kindlasti hoomab, kuid laseb max level demagoogiat mille sarnast pole minu silm ammu näinud. samahästi oleks võinud öelda, et kui riik paneks 20% juurde, siis oleks milku koos olnud juba. See küsimus, kas see pensionisambasse kogumine peaks kohustuslikus korras käima läbi pangandussektori (sh kas peaks seda reguleerima selliselt nagu praegu) koos maailmavaatelise küsimusega, kas riik peab [U]sundima[U] kedagi säästma või mitte.
    Seda vast mõisavad pea kõik, et see raha lihtsalt ei teki võluväel ja ei tule seina seest. Kas II sammas on ideaalselt toimiv lahendus? Kindlasti mitte. Aga seda saab paremaks muuta ning meie niigi vananevas ja hääbuva rahvaga riigis on see vajalik, sest paljudel puudub endiselt oskus või võimalus ise piisavalt säästa.
    Praegu jääb vägisi mulje, et soovitakse seda raha sealt kätte saada populistlike lubaduste elluviimiseks. Minu jaoks on riik siis edukas, kui ei takista liialt ettevõtlust, tagatakse turvalisus, keskkond hoitakse puhas ning suudetakse ka piisavalt hästi ühiskonna kõige nõrgemate eest seista (lapsed, vanurid, erivajadustega jne.)
    Kujundlikult loobutakse merehädas olles päästepaadist, sest see lekib natukene ja üks aer on puudu aga lubatakse kaldale jõudes kõigile osta uued uhked kollased kummikud.

Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

irrelevantne fookus sul ju. Kuidagi peame pensionit maksma täna ning kuidagi tulevikus. üks pool ütleb, et praegune kogumissüsteem on OK, teine pool ütleb, et praegune kogumissüsteem ei ole ok. selles on vaidlus.

Jüristo ütleb, et praeguse süsteemiga oleks prillipapal 30k rohkem kui muidu. see ei ole ju ok võrdlus, sest ei arvesta alternatiivi konkreetsele meetodile. Mingit muud moodi saaks pensionid nagunii makstud ja mingit muud moodi tuleks see kulu kuskilt võtta. Ja jälle oleme tagasi alguses - mis oleks efektiivseim lahendus. Selle üle aga arutada jalkafoorumis on vast kaunis mõttetu ning ma lihtsalt juhtisin tähelepanu sellele loogikalisele veale, mida Jüristo meelega oma vaate esindamiseks teeb ning mille õnge inimesed hetkel lähevad.
    Väga OK võrdlus ju.
    Muidugi ma mõistan ka sinu soovi tuua võrdlusesse ka alternatiive ja ka see on OK.
    Lisaks tuleks võrrelda nende riikidega, kes II samba on edukalt tootma saanud.
    Näiteks Taanis on tootlus väga hea aga Eestis on juba algusest peale olnud nii palju piiranguid, mis ka parima tahtmise korral selle kopeerimist takistaksid. Lisa siia fondihaldurite ebaproportsionaalsed tasud ja saamegi sellise ei kala ei liha kompoti.

Ning ära alahinda siinse foorumi kasutajaid, mina olen küll meeldivalt üllatunud kui viisakas toonis üldiselt siin asju tegelikult arutatakse võrreldes nii mõnegi teise keskkonnaga.

Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

varastan LHV foorumist Kristjan1 viite, kes ilmselt võib olla see Kristjan, kes seda teemat avalikkuse ees ajab, kuid see on ainult mul hüpotees. Ja loomulikult Eestis kehtivad regulatsioonid on hetkel key. Kui tagamaid teadmata targutada, siis... ilmselt tuleks mingi muutus justkui sisse viia niigi (olgu see siis Isamaa soovidest lähtuv täielik loobumine või näiteks olemasoleva olukorra puhul pensionifondide dereguleeerimine)

http://www.ilo.org/wcmsp5/groups/pub...cms_648639.pdf

*mandatory private pension = meie II sammas
    Lugesid ise need 50 lehekülge läbi?
    Ilma lugemata ei oska ma seda lõiku kommenteerida ja ma pole kindel kas lähipäevadel selle lugemiseks aega leian.

Selles oleme muidugi ühel meelel, et muutusi on tarvis.

praadimiskindel margariin
    Liitus foorumiga
    Dec 2003

Algupärane

This report: (i) analyses the failure of mandatory private pensions
    Mitte et ma sisusse süüvinud oleksin, aga selles lauses sisaldub eeldus, et asi on paha. See peaks olema hoopis analüüsi järeldus.
    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

Eesti koondislane Kasutaja JuriM avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2012

Liitus foorumiga
    Dec 2003

Algupärane

ei mõista hetkel. see on ju tagasiulatuvalt tehtud analüüs tehtud muudatuste järel (privatizingust loobumise järgselt ning siis ju implied, et ju siis mingid probleemid olid süsteemides (ei puduuta ainult pensionisüsteeme vaid kogu komplekti tervikuna). ehk siis varasem praktika sõna otseses mõttes failed to exist, eksole. et lingvistika üle võib veidi küll nuriseda, aga metodoloogilisest aspektist siiski okeilt edasi antud mõte. Ei usu ka, et United Nationsi International Labour Office maailma siteimat tööd teeb, et kohe abstraktis on fundamentaalne error sees.
    peale selle, et uuring on objektiivne, peab ta ka näima objektiivne, eksole
    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

Eesti koondislane Kasutaja gizmoduck avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas JuriM Vaata postitust
    tbf Tralla võiks minna erapooletust küll kuhugi õppima veidi

Liitus foorumiga
    Dec 2003

Algupärane

jään selle juurde, et UN vast enam-vähem teab, mis teeb eriti nüüd selles lambist otsitud probleemi kontekstis.
    otsimine tähendab eesmärgistatud tegevust millegi avastamiseks - sellega ma päris kindlasti ei tegelenud

ja rohkem tähti ei näri ka

Shola Ameobi Kasutaja Halb ründaja avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2005

Algupärane

Hollandis ka nüüd senatis enim kohti parempoolsetel.
    Inter - ausaim klubi Itaalias.

fänn Kasutaja cannuman avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
    tell me more

Meeskonnaliige Kasutaja Arsenaalium avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2011

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
    Teeks nii, et me ei kutsu neid (ega ka EKREt) parempoolseteks või konservatiivideks, sest nad ei ole ei üks ega teine. Nad on lihtsalt populistlikud vihakülvajad. Mina pean end samuti konservatiiviks, aga ma ei samasta end mitte 1% nende väärastunud ja lõhestava maailmavaatega, kus me hindame inimese "väärtust" nahavärvi ja äärmusluse astme järgi, mitte selle järgi kes ta on.

30ndatel tulid ka Euroopas igal pool võimule n-ö parempoolsed ja vaadake mis Euroopast ja kogu maailmast sai. Aga noh on teada, et ajaloost õpime me seda, et inimene ajaloost ei õpi.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud