320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Minu arust on tegelikult üpris kurb, et konservatiivsus (ning sarnaselt sellele ka rahvuslus) on teinud läbi mingi veidra muundumise, sest vähemalt minu mäletamist mööda pole konservatiivsus olnud kunagi seotud mingite sihtgruppide vaenamisega ja äärmuslikkusega.

    Paar näidet:
    Minu arust on ka "tulge kõik" immigratsioonipoliitika kohutav valik
    Aga ma ei arva, et selle taga seisab Sorose või satanistide plaan kristlik euroopa hävitada.

    Mul pole vähematki tahtmist elada Euroopa ühendriikides,
    aga Euroopa Liit on Eestile ainuvõimalik valik (teine oleks Venemaa) ja seda vaenata on enda istumise all oleva oksa saagimine.

    Trump 2016 vs 2020 on hea näide kuhu selline asi viia võib. Mingi haige alternatiivreaalsus, aina süvenev konflikt, võimetus teineteist kuulata jne. Mis see endgame huvitav peaks olema siis äärmuslaste poolt? Äkitselt kõik inimesed, kes ei taha suurkomandör Trumpi järgedes õndsas maailmas elada nüüd hakkavad tahtma kui ta oma troonist ei loobu?

    See kõik on lihtsalt haige.

    Kommentaar


      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
      See Mikseri tekst ei ole selline lahmimine nagu kaabude raadio, aga see õigete rööbaste jutt on tema kogemusi välispoliitikas arvestades ikka päris imelik. Kui Kaljulaid sai Eesti presidendiks, oleks siis täitsa ok olnud kui mõni Poola (suvaline näide liitlaste seast) tipppoliitik oleks kirjutanud analoogse teksti suurematesse päevalehtedesse Poolas, et suva sellest Kaljulaidist, küll EKRE ja sõbrad parlamendis Eesti asja õigetel rööbastel hoiavad? Minu ilmajaam oleks andnud automaatselt välja üleriigilise shitstormi kõrgema taseme hoiatuse kogu Eesti poliitmaastikule.
      Imelik võibolla küll, aga ikka väga kaugel sellest, kui valitsuse liikmed tsiteerivad mingeid "telegram" stiilis portaale või vene propaganda kanaleid ja kuulutavad ilma igasugu tõendita, et mingi räige pettus on toimunud ja mingid närakad üritavad võimule petta. See on lihtsalt next level shit ja ma ei saa aru kuidas üldse neid võrrelda saab.
      Umbes nii, kui keegi tuleb ütleb mulle, et kle sa ei meeldi mulle vs keegi tuleb ütleb mulle et sa oled RAISK VITTUS MUNN TÜRA KÄRVA MAHA. Mõlemad jah väljendavad sama asja ideeliselt, aga ei ole vahet või?

      Kommentaar


        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
        Imelik võibolla küll, aga ikka väga kaugel sellest, kui valitsuse liikmed tsiteerivad mingeid "telegram" stiilis portaale või vene propaganda kanaleid ja kuulutavad ilma igasugu tõendita, et mingi räige pettus on toimunud ja mingid närakad üritavad võimule petta. See on lihtsalt next level shit ja ma ei saa aru kuidas üldse neid võrrelda saab.
        Umbes nii, kui keegi tuleb ütleb mulle, et kle sa ei meeldi mulle vs keegi tuleb ütleb mulle et sa oled RAISK VITTUS MUNN TÜRA KÄRVA MAHA. Mõlemad jah väljendavad sama asja ideeliselt, aga ei ole vahet või?
        Praegu nad tsiteerivad, aga fakt on see, et kui toimuvad uued valimised meil ja kui Reform võtab võimsa võidu, siis alles läheb meil kohalik Mayham lahti. Ega meil see võimuvahetus siin sugugi kergemalt ei lähe.

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Umbes nii, kui keegi tuleb ütleb mulle, et kle sa ei meeldi mulle vs keegi tuleb ütleb mulle et sa oled RAISK VITTUS MUNN TÜRA KÄRVA MAHA. Mõlemad jah väljendavad sama asja ideeliselt, aga ei ole vahet või?
          Vahe on selles, kuidas sa ise sellele reageerid (mis on mõistagi seotud paljude erinevate asjadega - vanus, kasv, kodu, veresuhkur, kogemused, närvikava jne).

          Agressiivne kõnepruuk, s.h vandesõnad, loovad su peas mingi eelduse - tava on, et see inimene on ohtlikum kui tavaline Nikoniga turist.

          Reaalsuses on aga kõige ohtlikumad... tead vast küll.
          Kõlab nagu hollivuud, kuid täna just oli uudis, et USAs on teemaks ühishagi 82k pedofiilia ohvriga.

          Soovitan mõelda siis tolle lärmaka ja vaikse ohvri teekonna erinevustele.
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
            Paar näidet:
            Minu arust on ka "tulge kõik" immigratsioonipoliitika kohutav valik
            Aga ma ei arva, et selle taga seisab Sorose või satanistide plaan kristlik euroopa hävitada.
            pidada nüüd kõiki konservatiive mingiks soroslaseks või äärmuslaseks on põmst sama nagu öelda et kõik moslemid on terroristid. Sellised teineteise üldistamised ja sildistamised on see mis viib su haige alternatiivreaalsuseni , kus on aina süvenev konflikt, võimetus teineteist kuulata jne.

            Kommentaar


              Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
              pidada nüüd kõiki konservatiive mingiks soroslaseks või äärmuslaseks on põmst sama nagu öelda et kõik moslemid on terroristid. Sellised teineteise üldistamised ja sildistamised on see mis viib su haige alternatiivreaalsuseni , kus on aina süvenev konflikt, võimetus teineteist kuulata jne.
              Kõik konservatiivid ei toeta EKREt ja kõik EKREt toetavad inimesed pole ka konservatiivid. Ses osas on ilusti endale nende poolt üsna viisakas silt ära kaaperdatud.

              Kommentaar


                Huvitav kus see liberaalne EKRE toetaja on

                Kuna ka köige äärmuslikum vasakliberaal pole saanud valida, kellena, millal, kuhu peresse ja kas ta üldse tahtis sündida, siis ma ütleks et loodusel on parempoolne ja konservatiivne alus mis on muutumatu. Alles seejärel tuleb köik vasakpoolne ja liberaalne, mis on muutlik
                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                Kommentaar


                  Nõus Mõnuga, klassikalisest konservatismist on EKRE-s asi kaugel. Ehitakse end lihtsalt võõraste sulgedega. Tegemist on uue värdnähtusega, mis tugineb peamiselt vandenõudele, sildistamistele ja vastasseisu tekitamisele. See pole konservatism selle klassikalises mõistes.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Huvitav kus see liberaalne EKRE toetaja on

                    Kuna ka köige äärmuslikum vasakliberaal pole saanud valida, kellena, millal, kuhu peresse ja kas ta üldse tahtis sündida, siis ma ütleks et loodusel on parempoolne ja konservatiivne alus mis on muutumatu. Alles seejärel tuleb köik vasakpoolne ja liberaalne, mis on muutlik
                    see on lihtsalt nii naljakas kuidas ekre jüngrid jutti ennast maha teevad. õnneks eestis on enamus noored piisavalt targad, et ise suudavad mõelda, oleks sama seis mis USis, siis vist koliks küll siit ära.

                    mulle ei mahu siiamaani pähe, et mis pedofiilia videod ratas poisist EKREl on, et see koalitsioon siiamaani püsib.. pärast kõike seda iga nädalast sitta.
                    Je suis Nasfal

                    Kommentaar


                      Algselt postitas kaala Vaata postitust
                      Huvitav kus see liberaalne EKRE toetaja on
                      Iseenesest natuke selliste sugemetega inimesi on olnud küll, kuid nad on tõesti väga kiiresti välja söödud (vaiksed on ehk alles). Et kui ikka homod meeldivad, kliima soojeneb ja Rail Baltic on hea mõte, siis pikka pidu ladvikus pole (a'la Siiri Sisask).

                      Samas ma usun, et on küll inimesi, kes peavad ennast konservatiivseteks liberaalideks, kuigi on neid, kes sellest üldse aru ei saa. Nimetagem siis kõhklev keskmine (kõhklev liberaal) või mõõdukas :P. Et sisuliselt sa võid ju toetada homoabielu, sest sulle meeldib riigi võrdse kohtlemise idee, kuid olla samal ajal kaitseliidus ja nõuda EList võimalikult suurt suveräänsust. Kes nende inimeste eest räägib, kusjuures ma pigem arvab, et neid pole teps mitte vähe, seda ma tõesti ei tea.
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Kõik konservatiivid ei toeta EKREt ja kõik EKREt toetavad inimesed pole ka konservatiivid. Ses osas on ilusti endale nende poolt üsna viisakas silt ära kaaperdatud.
                        Eks seda kaaperdamist doteeritakse igalt rindelt. Ühed tegid ukse lahti ja... tegelikult ei pea igast lahtisest uksest sisse jooksma.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Martin Vaata postitust
                          Samas ma usun, et on küll inimesi, kes peavad ennast konservatiivseteks liberaalideks, kuigi on neid, kes sellest üldse aru ei saa. Nimetagem siis kõhklev keskmine (kõhklev liberaal) või mõõdukas :P. Et sisuliselt sa võid ju toetada homoabielu, sest sulle meeldib riigi võrdse kohtlemise idee, kuid olla samal ajal kaitseliidus ja nõuda EList võimalikult suurt suveräänsust. Kes nende inimeste eest räägib, kusjuures ma pigem arvab, et neid pole teps mitte vähe, seda ma tõesti ei tea.
                          Täiesti minu jaoks traageldatud poliitilist parteid või liikumist ei ole ja ei saagi olla. Ajastu on muidugi selline, et kompromisse ei tehta - kui sotsid otsekohe roheliste abieluvõrdsuse petitsiooni toetama ei asunud, olid paljud pettunud ja deklareerisid, et enam neid kunagi ei vali. Selliseid asju tegelikult teha ei maksa. Pead leppima, et mõni sinu ideaal on muidu sobivas parteis nõrgalt esindatud või pole seda seal üldse, sest alternatiivid on hullemad.
                          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Martin Vaata postitust
                            Iseenesest natuke selliste sugemetega inimesi on olnud küll, kuid nad on tõesti väga kiiresti välja söödud (vaiksed on ehk alles). Et kui ikka homod meeldivad, kliima soojeneb ja Rail Baltic on hea mõte, siis pikka pidu ladvikus pole (a'la Siiri Sisask).

                            Samas ma usun, et on küll inimesi, kes peavad ennast konservatiivseteks liberaalideks, kuigi on neid, kes sellest üldse aru ei saa. Nimetagem siis kõhklev keskmine (kõhklev liberaal) või mõõdukas :P. Et sisuliselt sa võid ju toetada homoabielu, sest sulle meeldib riigi võrdse kohtlemise idee, kuid olla samal ajal kaitseliidus ja nõuda EList võimalikult suurt suveräänsust. Kes nende inimeste eest räägib, kusjuures ma pigem arvab, et neid pole teps mitte vähe, seda ma tõesti ei tea.
                            Enamus inimeste maailmavaade ei olegi ju 100% parem/vasak vaid noppeid siit ja noppeid sealt. Kui köigega ühest äärest nöustuda oleks see väga äärmuslik suhtumine ja see tuleneb pigem eeldusest, et see pool räägib tött ja neil on alati öigus, mitte enda isiklikust arvamusest.

                            Ei teagi kedagi kes 100% sinine v punane selle charti järgi oleks: https://www.informationisbeautiful.n...t-vs-right-us/
                            No kui, siis linnupoja

                            Põhilised töekspidamised UK uuringu järgi:

                            vasak: https://d25d2506sfb94s.cloudfront.ne...20views-01.png
                            parem: https://d25d2506sfb94s.cloudfront.ne...20views-01.png
                            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                            Kommentaar


                              Isamaa võiks olla vabalt partei, mis kõnetab nii konservatiivse, aga ka liberaalkonservatiivse maailmavaatega inimesi. Paraku on Seeder ja Reinsalu teinud sellest parteist EKRE kaasajooksiku. Kurb, et pole tahetud ega osatud luua enda selgroogu, kuigi tegelikkuses valijaid, nagu ka Martin siin enne kirjutas, võiks olla, keda selline viisakam rahvuslusele suunatud poliitika võiks kõnetada.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                                Enamus inimeste maailmavaade ei olegi ju 100% parem/vasak vaid noppeid siit ja noppeid sealt. Kui köigega ühest äärest nöustuda oleks see väga äärmuslik suhtumine ja see tuleneb pigem eeldusest, et see pool räägib tött ja neil on alati öigus, mitte enda isiklikust arvamusest.

                                Ei teagi kedagi kes 100% sinine v punane selle charti järgi oleks: https://www.informationisbeautiful.n...t-vs-right-us/
                                No kui, siis linnupoja

                                Põhilised töekspidamised UK uuringu järgi:

                                vasak: https://d25d2506sfb94s.cloudfront.ne...20views-01.png
                                parem: https://d25d2506sfb94s.cloudfront.ne...20views-01.png
                                No pmst on sealsed vasakseisukohad ju üsna EKRE omad.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X