320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    No meie sotse nüüd küll kuskilt otsast vasakpoolseteks nimetada ei saa. Ehtsad paremliberid, kelle erihuviks tolerantsi ja pagulasteemad.

    Tõsise vasakerakonna puudumine pigem ikkagi tsentris oleva Keski kõrval ja sotside liikumine järjest paremale on suur probleem, kuna suure hulga inimeste huvid on lihtsalt esindamata. Paljude jaoks, kes pigem eelistaksid vasakpoolset poliitikat pole ei Kesk ega sotsid eri põhjustel vastuvõetavad valikud.

    Kommentaar


      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
      Head kaasmaalastest vasakpoolsed ja muidu eeskujulikult sallivad inimesed. Palun seletage ühele fashistile ära, miks on selline Hindriksi asi, mis täna eetrisse paisati, OK? Mis eesmärki selline nutulaul peaks täitma?
      Mure ei tähenda nutulaulu. Inimesel on mure radikaliseerumise ees, mis viimasel ajal pead on tõstmas.

      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
      Millal ükskord te saate aru, et ühele keskmisele eestlasele on sisse kodeeritud sügav umbusk selliste melodraamaga paksult üle valatud asjade suhtes. Kui mina kirjutaksin analoogse artikli oma negatiivsetest kogemustest venelaste, rootslaste, soomlaste, araablaste või mustlaste kohta üksikjuhtumite põhjal, läheksin vaenu õhutamise paragrahvi alla...
      Ei läheks. Palun too näiteid kuidas näiteks need "anonüümsed" või mitte anonüümsed rassistid ja muud olevused tänapäeva portaalide kommentaariumis kuhugi paragrahvi alla läheks? Jüri Lina on vangis? Minu arust see vend on juudiviha ja juutide ülemaailmsest vandenõust mitu dekaadi juba jauranud?
      See, et kellegil mingi jutu ajamise eest reaalselt mingi karistuse saab on erand, mitte reegel ja need erandid on praktiliselt alati seotud laimuga kellegi konkreetse indiviidi vastu mitte rahvuse vms.

      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
      aga eestlased võib pasaga üle valada ja no problemos?
      On ikka või? millega EKRE tegeleb? 80% (eeldades et 20% on ju EKRE valijad) eestlastest on nende meelest rahvavaenlased, eestluse hävitajad ja mis iganes veel. Eestlase suurim pasaga ülevalaja on teine eestlane ja seda esineb avalikus ruumis oluliselt rohkem kui misiganes võõraviha.

      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
      Näiteks mustlaste kohta võiksin vabalt oma nüüdseks surnud vanemate sugulaste suhtes tehtud kriminaalsetest intsidentidest mitu sellist pateetikast nõretavat esseed kokku soperdada, ometi ei ole mulle selline mõte kunagi isegi uitmõttena vilksatanud peas. Oletame, et see kivide loopimise juhtum oligi täpselt nii nagu kirjeldatud ja tõesti kümnete tuhandete välismaalaste hulgas on olnud veel kümneid või isegi sadu analoogseid juhtumeid, tuletan teile meelde, et eestlasi on üle 900 000.
      Kas natuke vara ei ole minna full ''appi siin lintshitakse neegreid ja hindud loobitakse kividega surnuks, visake siia üks tuumapomm!!'' ?
      What the actual fuck? Kas sul on lugemispuudulikkus? Kuidas üldse on võimalik sellest tekstist midagi sellist välja lugeda. Kuskohas rääkis keegi neegrite lintšimisest või tuumapommi viskamisest? Kogu artikkel räägib ju sellest, et selliseid intsidente on viimasel ajal rohkem ette tulnud ja see räägib trennist ja kui poliitika tuleb tänavale ja temaatika "kui on must näita ust" muutub igapäevaselt aktsepteeritavaks käitumismudeliks, siis ei ole välismaalastel riigist head põli oodata. Ega juute ju ka päevapealt koonduslaagritesse ei saadetud, vaid viha nende vastu suurendati dekaadide kaupa kuni päris arvestatav osa rahvusest oli ka juba seda meelt, et ega neist midagi head ei tule.

      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
      Kes kurat meist sellise suhtumise juures see tõeline sallimatu fashist ikkagi on... tekib minul küsimus?
      Veider küsimus, ikka sina.

      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
      ps2. Filosoofia rubriik. Kas näiteks Sposato kohta võib veel ikka tänapäeval öelda klounpätt/pättkloun või läheb see ka juba võõraviha alla ja peaks siiski oma iganenud maailmapilti remontima hakkama?
      Idioote ja pätte on igast rahvusest, vahe on selles, kas sa kutsud teda pätiks sellepärast et ta on pätt või sellepärast et ta pole eestlane. Ürita sellest nüüd aru saada.


      PS! pole ei vasakpoolne ega liberaal vaid mõtlev inimene.

      Kommentaar


        Hea mõtlev inimene. Võibolla tõesti oleksin võinud vähem värvikaid võrdlusi kasutada, samas ma lihtsalt kirjeldan kuidas ma saan aru sallivate muredest nende enda kirjatükkide ja sõnavõttude kaudu, seega võibolla nad ise ka ikka natuke pingutavad draamaga üle kohati, või on see absoluutselt välistatud? Ma kordan siis üle ilma igasuguste võrdlusteta. See on ühele stereotüüpsele keskmisele eestlasele väga solvav kui teda nimetatakse viimastel kuudel enne valimisi pidevalt probleemiks omaenda riigis, sest väidetavalt ei oska ta piisavalt salliv olla ja mingid jobud loopisid (esialgu jätkuvalt väidetavalt, sest politsei poolt pole nii olulise juhtumi kohta endiselt piuksugi tulnud) välismaalast kividega.
        Kohati jääb mulje, et EKREl on Mossadiga võrdse tasemega salateenistus ja nende agentidel on komprat poolte sotside ja sallivate kohta, sest väga suur % neist teeb absoluutselt kõik selleks, et inimesed, kes pole oma häält otsustanud annaks selle EKREle ja lisada veel tubli ports inimesi, kes on viimaste kuudega muutunud sektorist ''no helme peretsirkust ikka ei saa valida ju'' >>> ''hea küll, kui kõik eestlased on natsid ja muidu jubedad inimesed, vot siis olengi jah nats ja forza ekre!!''

        Pikemalt pole vist eriti mõtet seletada, eespool Marek_T ja keegi veel juba kirjutas enamvähem samal teemal palju paremini ja ladusamalt loetavalt kui mina suudan.

        Kommentaar


          Algselt postitas vendetta Vaata postitust
          Head kaasmaalastest vasakpoolsed ja muidu eeskujulikult sallivad inimesed. Palun seletage ühele fashistile ära, miks on selline Hindriksi asi, mis täna eetrisse paisati, OK?
          linki?

          -e- leidsin

          Kommentaar


            Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
            linki?

            -e- leidsin
            See on minu kiri kaksteist aastat tagasi lahkunud isale, kes õpetas mind olema Eesti patrioot. Ma olen mures, sest viimase aastaga on meie riik muutunud vihaseks.
            May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

            Kommentaar


              huvitav mille alusel delfi komme seal muidu eemaldab. Osad täiesti okeid maha võetud

              Kommentaar


                http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/arvamus/eesti-on-muutunud-vihaseks?id=84724161

                Lugesin muide selle arvamuse aeglaselt ja mõttega uuesti läbi ja ausalt öeldes muutus see veel vastikumaks.
                Kas on ikka normaalne surnud isa selgelt poliitilisse teemasse sisse tuua? Ma saan aru, et see on maitse asi ja meil on sõnavabadus. Minu jaoks siiski jätab kuidagi ebameeldiva tunde, mingis kontekstis oleks täitsa ok, näiteks kuskil kõnes tuua oma Vabadussõjas sõdinud koolipoisist sugulast eeskujuks, sest on arusaadav, et oma hinnangu Vabadussõja olulisusele andis ta vabatahtlikult sõtta minnes. Surnud inimene, kes oma eluajal väljaspool pereringi mingit poliitikat ei ajanud? Mina isiklikult ei julge ühegi surnud inimese eest tagantjärgi sõna võtma hakata, las nad puhkavad rahus, nende sõjad on sõditud ja poliitikat nad enam ei vaja.

                Kommentaar


                  Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                  Teades 3 inimest 2st, kes seal osalesid, isiklikult (Saksa tüüpi ei tea), siis mingist "haiglasest provokatsioonist" oli asi väga kaugel. E200 peamine loosung ongi "positiivne alternatiiv" ja kogu kampanaania on selle ümber ehitatud ja need 2 naisterahvast on kogu selle teema koordinaatorid. Läbiv mõte seisneb kusjuures selles, et ei tegeleta viha õhutamise jms vaid pakutaks reaalselt lahendusi reaalsetele probleemidele.

                  Halva kokkusattumuse tõttu sattus Eesti 200 üritus samasse kohta (Kohvik Moskva) samal ajal kui seltskond vabakal jauras ja see sakslane olevatki suhteliselt lühikese süütenööriga tegelane, aga originaalis läks ta ikkagi E200 üritusele ja sellest koosviibimisest väljakul ei teadnud midagi.

                  E200 taga on ikkagi mõtlevad inimesed ja eeldada, et mingi tegelane suudab jääda tänapäeva infoühiskonnas anonüümseks peale seda intsidenti on paras absurd, niiet siin oli tegu küll väga piinliku juhtumiga, aga igas asjas vandenõud näha on lihtsalt EKRE. Terve maailm on ju nende vastu ja nemad on ainuke lootuskiir eestluse säilimise ja 100 miljoni piiril tungleva vägistaja vahel.
                  Ikka väga piinlik püüd rääkida musta valgeks. Kuna antud intsident sai siin ikka naeruväärselt tähelepanu, mis samas arusaadav, sest üks osapooltest, kes püüdis konflikti meeleheitel algatada, oli parketikõlblik punt.
                  Proovime siis lahata videost nähtut:
                  1)Üks saksa härra proovis oma "emotsionaalset arvamust" avaldada läbi lapsevankriga teistest üle sõites. Miks seda vaest last oli tarvis kilbina kasutada, sellest aru ei saa.
                  2)Ema, kes on samuti selle "progressiivse" ning "mõtleva" inimese jaoks loodud partei liige, FILMIS seda, kuidas isa tema lapsega vehkles seal. Mida pidi üks normaalse mõistuse juures inimene filmima seal?
                  3) Lõpuks koristas keegi kolmas vankri eest ära, kellel vist südametunnistus ei lasknud rohkem kaugemale minna selle labase avantüüriga. Siiski suutis veel nähvata ala miks need südametud "äärmuslased" vankri eest kõrvale ei hüpanud.

                  Ma saan aru, et mõned su enda joped, nagu sa kirjeldasid, et tead neid. Ning see depressiivne püüd endale sisestada, et "minu tuttavad, minu maailmavaatega inimesed ei oleks selleks võimelised. Ainult kurjad ja pahad EKRE ja need neetud fašistid teevad niiviisi". Võidki elada edasi oma kivi all ning mõeldes, et kõigest juhus nagu sa ilmekalt kirjeldasid. Kuu faas vist soosis seda, et sakslane seal vankriga vehkles, et ema omamata südametunnistust lapse suhtes, seda kalgilt kõrval filmis. Reaalselt oli see üks labane provokatsioon.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                    Hea mõtlev inimene. Võibolla tõesti oleksin võinud vähem värvikaid võrdlusi kasutada, samas ma lihtsalt kirjeldan kuidas ma saan aru sallivate muredest nende enda kirjatükkide ja sõnavõttude kaudu, seega võibolla nad ise ka ikka natuke pingutavad draamaga üle kohati, või on see absoluutselt välistatud?
                    Kindlasti, mida rohkem üks pool üle pingutab, seda rohkem peab ka teinepool. Kurb on see, kui valijate häälte nimel ajatakse võetakse aina räigeimaid tuure ja praeguste valimiste puhul on asjad ikka juba praegu üle käte läinud. Ja muidugi on siis süüdi mõlemad, lihtsalt kannatajaks jäävad alattihti need, kes pole sellega üldse seotud olnud.

                    Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                    Ma kordan siis üle ilma igasuguste võrdlusteta. See on ühele stereotüüpsele keskmisele eestlasele väga solvav kui teda nimetatakse viimastel kuudel enne valimisi pidevalt probleemiks omaenda riigis, sest väidetavalt ei oska ta piisavalt salliv olla ja mingid jobud loopisid (esialgu jätkuvalt väidetavalt, sest politsei poolt pole nii olulise juhtumi kohta endiselt piuksugi tulnud) välismaalast kividega.
                    Pole olemas sellist "keskmist stereotüüpset eestlast". Kuidas sa seda defineerid? Las ma seletan nüüd uuesti, antud kirjatükk kirjeldab inimese arvamust, kelle elu on läbi põimitud välismaalastega Eestis ja keda on ehmatanud viimasel ajal juhtunud intsidendid tema tuttavatega. See on suunatud nende inimeste vastu, kes on võimelised niimoodi käituma. Vaata nüüd endale otsa ja mõtle, kas sa läheks heast peast mingit välismaalast kividega loopima. Kui ei, siis see ei puuduta ju sind ja ei tasu ärrituda.

                    Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                    Kohati jääb mulje, et EKREl on Mossadiga võrdse tasemega salateenistus ja nende agentidel on komprat poolte sotside ja sallivate kohta, sest väga suur % neist teeb absoluutselt kõik selleks, et inimesed, kes pole oma häält otsustanud annaks selle EKREle ja lisada veel tubli ports inimesi, kes on viimaste kuudega muutunud sektorist ''no helme peretsirkust ikka ei saa valida ju'' >>> ''hea küll, kui kõik eestlased on natsid ja muidu jubedad inimesed, vot siis olengi jah nats ja forza ekre!!''

                    Pikemalt pole vist eriti mõtet seletada, eespool Marek_T ja keegi veel juba kirjutas enamvähem samal teemal palju paremini ja ladusamalt loetavalt kui mina suudan.
                    EKRE kasutab läbikatsetatud mudelit, mis on töödanud teistes riikides hästi ja miks ta ei peakski. EKRE otsibki vastaseid, talle on vaja, et keegi tuleks ja provotseeriks, et keegi karjuks ja röögiks, sest siis on võimalik ju mängida peksukoti rolli ja veelgi võimendada oma kanalite osakaalu selles, kust inimesed infot koguvad. Siin tegid sotsid väga suure vea, nende valijad on üldjoontes rahumeelsed ja sellist sõda nagu Oss keerutab ei taha suur osa nende valijatest. Seda on ju ka näha nende populaarsusnumbrites, mis aina kahanevad. Niiet ei, EKREl pole salateenistust, lihtsalt teistel suurparteidel puudus plaan kuidas EKREga võistelda. Mingi osa ajast nad lihtsalt ignoreerisid Helmete provokatsiooni, aga viimasel ajal enne valmisi on kogu pask paisu tagant valla päästetud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Anarhist Vaata postitust
                      Ikka väga piinlik püüd rääkida musta valgeks. Kuna antud intsident sai siin ikka naeruväärselt tähelepanu, mis samas arusaadav, sest üks osapooltest, kes püüdis konflikti meeleheitel algatada, oli parketikõlblik punt.
                      Proovime siis lahata videost nähtut:
                      1)Üks saksa härra proovis oma "emotsionaalset arvamust" avaldada läbi lapsevankriga teistest üle sõites. Miks seda vaest last oli tarvis kilbina kasutada, sellest aru ei saa.
                      2)Ema, kes on samuti selle "progressiivse" ning "mõtleva" inimese jaoks loodud partei liige, FILMIS seda, kuidas isa tema lapsega vehkles seal. Mida pidi üks normaalse mõistuse juures inimene filmima seal?
                      3) Lõpuks koristas keegi kolmas vankri eest ära, kellel vist südametunnistus ei lasknud rohkem kaugemale minna selle labase avantüüriga. Siiski suutis veel nähvata ala miks need südametud "äärmuslased" vankri eest kõrvale ei hüpanud.

                      Ma saan aru, et mõned su enda joped, nagu sa kirjeldasid, et tead neid. Ning see depressiivne püüd endale sisestada, et "minu tuttavad, minu maailmavaatega inimesed ei oleks selleks võimelised. Ainult kurjad ja pahad EKRE ja need neetud fašistid teevad niiviisi". Võidki elada edasi oma kivi all ning mõeldes, et kõigest juhus nagu sa ilmekalt kirjeldasid. Kuu faas vist soosis seda, et sakslane seal vankriga vehkles, et ema omamata südametunnistust lapse suhtes, seda kalgilt kõrval filmis. Reaalselt oli see üks labane provokatsioon.
                      Naljakas, mis imelik komme see viimasel ajal, mis iganes teemal rääkides, hakkavad lendavad mingid äärmuslikud ja ülepaisutatud väljendid. "Ainult kurjad ja pahad EKRE ja need neetud fašistid teevad niiviisi". No mida kuradit? Ma juba ju ütlesin, et see mida see sakslane tegi on ebanormaalne ja oleks minu teha siis ma viskaks ta sealt erakonnast välja, selline tegevus tõi kuvandile oluliselt suuremat kahju kui mis iganes ta seal lootis saavutada.
                      Aga seda, et see ei olnud läbimõeldud tegevus usun küll, kui inimesed, kelle aususes mul pole mingit põhjust kahelda, seda mulle ütlevad. Lihtne ja loogiline.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                        Aga seda, et see ei olnud läbimõeldud tegevus usun küll, kui inimesed, kelle aususes mul pole mingit põhjust kahelda, seda mulle ütlevad. .
                        Jumal sinuga. Ära proovigi ise mõelda. Võime ammendada selle teema.

                        Kommentaar


                          Üsna tüüpiline poliitnetivaidlus:
                          - sa ei saa aru
                          - ära püüagi mõelda
                          ja nad lahkuvad lavalt.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Anarhist Vaata postitust
                            Jumal sinuga. Ära proovigi ise mõelda. Võime ammendada selle teema.
                            No asi ju vastupidine, provokatsioonist poleks E200 absoluutselt mitte mingit kasu olnud sõltumata sellest, kas see oleks õnnestunud või mitte. Seal puudub igasugune loogika, sellepärast ei olegi mul mingit põhjust eeldada, et mu tuttavad mulle valetavad.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                              Hea mõtlev inimene. Võibolla tõesti oleksin võinud vähem värvikaid võrdlusi kasutada, samas ma lihtsalt kirjeldan kuidas ma saan aru sallivate muredest nende enda kirjatükkide ja sõnavõttude kaudu, seega võibolla nad ise ka ikka natuke pingutavad draamaga üle kohati, või on see absoluutselt välistatud? Ma kordan siis üle ilma igasuguste võrdlusteta. See on ühele stereotüüpsele keskmisele eestlasele väga solvav kui teda nimetatakse viimastel kuudel enne valimisi pidevalt probleemiks omaenda riigis, sest väidetavalt ei oska ta piisavalt salliv olla ja mingid jobud loopisid (esialgu jätkuvalt väidetavalt, sest politsei poolt pole nii olulise juhtumi kohta endiselt piuksugi tulnud) välismaalast kividega.
                              Kohati jääb mulje, et EKREl on Mossadiga võrdse tasemega salateenistus ja nende agentidel on komprat poolte sotside ja sallivate kohta, sest väga suur % neist teeb absoluutselt kõik selleks, et inimesed, kes pole oma häält otsustanud annaks selle EKREle ja lisada veel tubli ports inimesi, kes on viimaste kuudega muutunud sektorist ''no helme peretsirkust ikka ei saa valida ju'' >>> ''hea küll, kui kõik eestlased on natsid ja muidu jubedad inimesed, vot siis olengi jah nats ja forza ekre!!''

                              Pikemalt pole vist eriti mõtet seletada, eespool Marek_T ja keegi veel juba kirjutas enamvähem samal teemal palju paremini ja ladusamalt loetavalt kui mina suudan.
                              Nazio fännile meeldib EKRE, milline üllatus.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Üsna tüüpiline poliitnetivaidlus:
                                - sa ei saa aru
                                - ära püüagi mõelda
                                ja nad lahkuvad lavalt.
                                Kõlab nagu Ligi vs Simson.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X