320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Vask Vaata postitust
    Kui räägitakse, et homodele piisab üksnes tsiviilpartnerlusest, mitte abielust, aga nüüd ollakse suure hurraaga abieluõiguse eest võitlemas, võib tõstatada küsimuse, kas näiteks homopropaganda teemaga koolides jt lasteasutuses on sama teema?

    PS! Naljakas on ette kujutada tulevikku, kus tüüpilistes meeste panojuttudes hakatakse rääkima naiste asemele ka meestest, keda pandud
    Taaskord, et abieludebati avas ikkagi Isamaa ja EKRE, kes tahtsid seda hakata PSi panema. Homod jaurasid eelkõige ikka kooseluseaduse rakendusaktide üle.

    Kommentaar


      Algselt postitas Vask Vaata postitust
      Kui räägitakse, et homodele piisab üksnes tsiviilpartnerlusest, mitte abielust, aga nüüd ollakse suure hurraaga abieluõiguse eest võitlemas, võib tõstatada küsimuse, kas näiteks homopropaganda teemaga koolides jt lasteasutuses on sama teema?

      PS! Naljakas on ette kujutada tulevikku, kus tüüpilistes meeste panojuttudes hakatakse rääkima naiste asemele ka meestest, keda pandud
      Kuidas sa defineerid "homopropaganda"?
      Millist kahju teeb lapsele see, kui talle koolis õpetatakse, et kooseluvorme on erinevaid ja ühiskonnas tolereeritakse lisaks mees-naise vormidele ka naine-naine, mees-mees?

      Kommentaar


        Mitte ükski heteromees ei saa arvata, et mingi propaganda hakkab inimesi gayks muutma. Edu kapiukse paotamisel Vask, elu läheb lihtsamaks, kui oma tunnetes selgusele jõuad!

        Kommentaar


          samas see referendum annaks hea võimaluse teema lõpuks laualt maha võtta. EKRE tundub olevat kindel, et tulemus on nende jaoks positiivne. Ma nüüd nii kindel ei oleks.
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
            samas see referendum annaks hea võimaluse teema lõpuks laualt maha võtta. EKRE tundub olevat kindel, et tulemus on nende jaoks positiivne. Ma nüüd nii kindel ei oleks.
            Kindlatl on. Kohale tuleb 20 prossa valimisealistest, kes hääletavad poolt, ülejäänutel on pohhui ja ei tulda üldse kohale.

            Kommentaar


              Algselt postitas Vask Vaata postitust
              Kui räägitakse, et homodele piisab üksnes tsiviilpartnerlusest, mitte abielust, aga nüüd ollakse suure hurraaga abieluõiguse eest võitlemas, võib tõstatada küsimuse, kas näiteks homopropaganda teemaga koolides jt lasteasutuses on sama teema?

              PS! Naljakas on ette kujutada tulevikku, kus tüüpilistes meeste panojuttudes hakatakse rääkima naiste asemele ka meestest, keda pandud
              Naljakas on kuulda, kuidas ühelt poolt räägitakse, et homod "võitlevad" eriõiguste eest, kui reaalsuses tahavad nad lihtsalt, et neile kehtiks samad reeglid mis kõigile. Pole diskrimineerimist? Kuidas pole siis, kas nad saavad abielluda ja perekonda luua? Ei saa.
              Keegi ei sunni kirikut seda lubama, kui kirik ei taha, kuigi suht veider, et otse "jumalaga" ühenduses olevad inimesed eri riikides selle tegelase sõnumit kuidagi ühtlaselt kanda ei suuda. Paavsti jaoks nagu oleks täitsa okey, aga mõni teine jumalaga rääkiv inimene ala Varro saab asjast teistmoodi aru. Saa siis aru. Aga tsiviilabielu puudumine, olgu ta siis kooselu, abielu või muu nimetuse all on konkreetselt diskrimineerimine.

              Mis krdi asi on homopropaganda? Homoseksuaalsus on tänasel päeval lisaks inimestele registreeritud enam kui 450 liigi loomade seas. Kas hobustel käib ka asi nii, et mingi gei-hobune käib ringi ja hirnub propagandat?
              Kas see, et sa räägid avatult ja avameelselt, et sellised inimesed on olemas ja see on täiesti loomulik on mingi propaganda? Ei ole. Pigem on propaganda see, kui mingist haigest nõukogude aja jäänukist tulenevalt näevad inimesed seda millegi ebaloomulikuna.

              Ma olen ise täiesti traditsioonilises abielus, naisega, 2 last ka pealekauba ja jutud, kuidas homoseksuaalsete inimeste abielu minu oma kuidagi ähvardab ajavad lihtsalt naerma. Kuidas see täpselt minu elu muutma peaks?
              Kas mu elus muutub midagi teistmoodi kui homod abielluvad? EI.
              Kas mu abielu kaotab minu silmes nüüd mingi väärtuse? Ei.
              Ainuke asi, mis muutub, on privileeg, võimu positsioonilt millegi endale ainult enda jaoks vääriliseks pidamine. Ja see on põhimõtteliselt diskrimineerimise tähendus:
              Diskrimineerimine on isikute põhjendamatu ebavõrdne kohtlemine, mille tulemusel üks isik satub halvemasse olukorda kui teine isik samas või samalaadses olukorras.

              Muuseas, nii homode kui ka heterote seas on nii mehi kui naisi, kes tahavad saada järeltulijaid ja on ka neid kes ei taha. Niiet mingi jutt rahvuse säilimisest põhiseaduses, selle võid tead ise kuhu pista. Inimese seksuaalne orientatsioon ei mõjuta tema soovi järeltulijaid saada.

              Jah, ÜLLATUS, homoseksuaalsed mehed ja naised on täiesti võimelised lapsi saama, paljud tahavad seda ja paljud on neid ka saanud.
              Aga samu õigusi, mida teised naudivad, nemad kahjuks kasutada ei saa.

              PS! Mis krdi pärast sa pead oma "panojuttudes" meestest rääkima kui sa ise homo pole? Kahtled ise ka oma orientatsioonis?

              Kommentaar


                Räägiks jälle midagi ka küsitlustest. Täna on siis kaks korraga avaldatud.

                Siin pakutakse liidrikohta Keskile seisuga 27 vs. 26
                Keskerakond tõusis Turu-uuringute küsitluse järgi oktoobris Reformierakonna asemel populaarseimaks erakonnaks, edestades viimast napi ühe protsendipunktiga.


                Ja paar tundi hiljem kuulutab teine hoopis RE rekordilist populaarsust seisuga 33 vs. 17
                Uuringufirma Kantar Emor erakondade reitingute uuring oktoobri kohta näitab Reformierakonnale 33-protsendilist toetust, mis on nende kõrgeim tase sel aastal.


                Selgituseks pakutakse tavaliselt mingit mula metoodika erinevustest. Kuidas saab selliseid erinevusi tolereerida ja ilmselt keegi ka maksab selliste "küsitluste" eest? Kas küsitlusfirmadel endil pole imelik selliseid erinevusi pidevalt avaldada?

                Kommentaar


                  Algselt postitas urmar Vaata postitust
                  Räägiks jälle midagi ka küsitlustest. Täna on siis kaks korraga avaldatud.

                  Siin pakutakse liidrikohta Keskile seisuga 27 vs. 26
                  Keskerakond tõusis Turu-uuringute küsitluse järgi oktoobris Reformierakonna asemel populaarseimaks erakonnaks, edestades viimast napi ühe protsendipunktiga.


                  Ja paar tundi hiljem kuulutab teine hoopis RE rekordilist populaarsust seisuga 33 vs. 17
                  Uuringufirma Kantar Emor erakondade reitingute uuring oktoobri kohta näitab Reformierakonnale 33-protsendilist toetust, mis on nende kõrgeim tase sel aastal.


                  Selgituseks pakutakse tavaliselt mingit mula metoodika erinevustest. Kuidas saab selliseid erinevusi tolereerida ja ilmselt keegi ka maksab selliste "küsitluste" eest? Kas küsitlusfirmadel endil pole imelik selliseid erinevusi pidevalt avaldada?
                  Turu-Uuringute küsitlusi võid ignoreerida. Umbes sama täpsed tulemused saaksid teelehtede pealt ennustades. Emor on enam-vähem okei, kuigi vahel ka veidi lappab. Norstati metoodika on hetkel parim.

                  Nt. enne 2019 valimisi:

                  Turu-Uuringud: KE 28, RE 24
                  Emor: RE 27, KE 25
                  Norstat: RE 30, KE 26
                  Reaalsus: RE 29, KE 23

                  Enne 2015 valimisi(Norstati veel polnud):

                  Turu-Uuringud: KE 27, RE 22
                  Emor: RE 26, KE 22
                  Reaalsus: RE 28, KE 25

                  Kommentaar


                    Algselt postitas urmar Vaata postitust
                    Räägiks jälle midagi ka küsitlustest. Täna on siis kaks korraga avaldatud.

                    Siin pakutakse liidrikohta Keskile seisuga 27 vs. 26
                    Keskerakond tõusis Turu-uuringute küsitluse järgi oktoobris Reformierakonna asemel populaarseimaks erakonnaks, edestades viimast napi ühe protsendipunktiga.


                    Ja paar tundi hiljem kuulutab teine hoopis RE rekordilist populaarsust seisuga 33 vs. 17
                    Uuringufirma Kantar Emor erakondade reitingute uuring oktoobri kohta näitab Reformierakonnale 33-protsendilist toetust, mis on nende kõrgeim tase sel aastal.


                    Selgituseks pakutakse tavaliselt mingit mula metoodika erinevustest. Kuidas saab selliseid erinevusi tolereerida ja ilmselt keegi ka maksab selliste "küsitluste" eest? Kas küsitlusfirmadel endil pole imelik selliseid erinevusi pidevalt avaldada?
                    No metoodika ongi erinev. Kantar Emoril on oma nn "paneel", mis suures osas on stabiilne, seal on 30000 inimest, kellel igal ühel on siis mingi kindel kordaja. Ehk siis kui eestis on mehi nt 700000 ja 50% siis seal paneelis on mehi 15000 ja siis sama loogika alusel allapoole (elukoht, haridus, vanus jne). Need inimesed saavad igakuiselt päris suure hunniku küsimusi (igasugu tarbijauuringud, küsitused jms) ja siis võivad miskit seal võita kui vastavad. Sellist paneeli ilmestab suhteline stabiilsus, kuna nad värbavad paneeli alles siis juurde kui mingist demograafilisest grupist osad välja langevad. Kui vaatad Emori paneeli tulemust, siis see ongi läbi aegade suht stabiilne.
                    Turu-uuringud teeva lambist helistamisi + veebiküsitlusi ja seal on kõikumised märksa suuremad, sõltuvad sellest keda nad iga kuu kätte saavad.
                    Kuna loogika on erinev, siis ei ole ka üllatav, et tulemused on erinevad.
                    Mõlemat uuringut tasub võtta teatava reservatsiooniga, valimistel tulevad mängu hoopis muud elemendid, mida küsitluses välja ei tooda, sellepärast tavaliselt ka nt isamaa teeb parema tulemuse alati, kuna paljud valivad inimesi, mitte parteid.

                    Kommentaar


                      Nii nunnu kanakarja kambakas foorumlase Vask kallal
                      Mul on veidi üle harju keskmise mälu vanade faktide peale. Aga praegu täitsa blackout, tuletage mulle meelde, miks enne EKREt olnud pika perioodi jooksul suudeti vastu võtta ainult täielik käkk nii olulisel teemal. Hetkel tundub, et tähestikuseksualistide abiellumise küsimus on täiesti primaarne meie väikese riigi tuleviku jaoks. Miks ometi ei tehtud midagi kui oli veel võimalik

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Kindlatl on. Kohale tuleb 20 prossa valimisealistest, kes hääletavad poolt, ülejäänutel on pohhui ja ei tulda üldse kohale.
                        Tõenäoliselt mobiliseerivad vahetult enne küsitlust mõlemad pooled oma valijaid, sest ei usu et jäädakse uskuma vähest huvi.
                        Felix: Oh, bollocks!
                        Elmo: Dog's bollocks?
                        Felix: No, just plain fucking bollocks!
                        Elmo: No dog involved?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas maanus Vaata postitust
                          Tõenäoliselt mobiliseerivad vahetult enne küsitlust mõlemad pooled oma valijaid, sest ei usu et jäädakse uskuma vähest huvi.
                          Dunno, mina küll ei viitsi valima minna. Ja ma kipun arvama, et on ilge kogus inimesi, kellel on see teema veel pohhuim.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                            Nii nunnu kanakarja kambakas foorumlase Vask kallal
                            Mul on veidi üle harju keskmise mälu vanade faktide peale. Aga praegu täitsa blackout, tuletage mulle meelde, miks enne EKREt olnud pika perioodi jooksul suudeti vastu võtta ainult täielik käkk nii olulisel teemal. Hetkel tundub, et tähestikuseksualistide abiellumise küsimus on täiesti primaarne meie väikese riigi tuleviku jaoks. Miks ometi ei tehtud midagi kui oli veel võimalik
                            Ee, katsu lugeda aeglaselt. Abielureferendumit ajavad EKRE ja co. Loe veel aeglasemalt.

                            Kommentaar


                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Dunno, mina küll ei viitsi valima minna. Ja ma kipun arvama, et on ilge kogus inimesi, kellel on see teema veel pohhuim.
                                see on ka muidugi mõnus hoiak.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X