320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas kaala Vaata postitust
    Täiesti kindel. Naljapärast küsisin ühe Soome pankuri käest üle, kes mingi 5 kilo teenib ja 40% tuimalt tulumaksuks maksab. 10 kilo teeniv Finnairi keskmise kogemusega piloot saabki lihtsalt max 4000 kätte tegelikult
    +1

    Peaaegu õige jutt aga see 40% ei sisalda ainult tulumaksu.

    Income tax calculator Finland

    Salary 5,000 €

    Income Tax - 556 €
    Local Income Tax - 999 €
    Church tax - 80 €
    Public broadcasting tax - 13.58 €
    Daily allowance contribution - 68 €
    Medicare Premium - 34 €
    Pension insurance - 358 €
    Unemployment insurance - 70 €

    Total tax - 2,177 €
    Net pay * 2,823 €

    Ma kindlasti ei soovi seda üks ühele üle võtta, samas on üsna tobe tasuda tulumaksu pensionilt või sissetulekult mis madalam kui €1000 (näiteks).

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Varamaksu pole ma oponeerinud, aga ühiskondlikult on mul astmelise tulumaksu kohta ikkagi, et keda aitab riigile minev lisaraha, mis muidu läheks teenuste tarbimiseks?
      ok, samas ma ka vastasin sulle. mul küsimus, et miks sa mingitesse arvudesse kinni jääd, kui miskit pole paigaski? me räägime hetkel et kehtestaks astmelise tulumaksu, astmed ja protsendid on vabalt diskuteeritavad, samas kohe lükatakse sõrad vastu nagu keskklassi soovitaks samuti vaeseks teha. Kust selline arvamus? keegi ei soovi astmelist tulumaksu nagu Soomes või Prantsusmaal, pigem oleks mõistlik vaadata milline on samasuguse jõukusega riikides.
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
        ok, samas ma ka vastasin sulle. mul küsimus, et miks sa mingitesse arvudesse kinni jääd, kui miskit pole paigaski? me räägime hetkel et kehtestaks astmelise tulumaksu, astmed ja protsendid on vabalt diskuteeritavad, samas kohe lükatakse sõrad vastu nagu keskklassi soovitaks samuti vaeseks teha. Kust selline arvamus? keegi ei soovi astmelist tulumaksu nagu Soomes või Prantsusmaal, pigem oleks mõistlik vaadata milline on samasuguse jõukusega riikides.
        No minul isiklikult on see probleem, et minus pole usaldust poliitikute vastu, et kui nad saavad raha rohkem maksudest, et see õigesse kohta jõuab. Eriti, kui populismi üha rohkem da haussi lendab.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Varamaksu pole ma oponeerinud, aga ühiskondlikult on mul astmelise tulumaksu kohta ikkagi, et keda aitab riigile minev lisaraha, mis muidu läheks teenuste tarbimiseks?
          No kusagil vallas saab pere näiteks kolm eurot lapsetoetust aastas juurde.
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
            Ma pole ühtki sellist konkreetset ettepanekut alates savisaare kellast tähele pannud tbh. Sellesmõttes astmelise tulumaks ei ole iseenesest halb ikkagi, võiks lihtsalt proovida vähe innovaatilisem olla, mitte suvalt teistsuguses olukordades ühiskondade pealt kopeerida süsteemi.
            Hetkel ongi seda teemat keeruline arutada/kommenteerida, sest pole konkreetseid astmeid mille poolt/üle/vastu väidelda/vaielda - igal kasutajal oma nägemus/ettekujutus.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              No minul isiklikult on see probleem, et minus pole usaldust poliitikute vastu, et kui nad saavad raha rohkem maksudest, et see õigesse kohta jõuab. Eriti, kui populismi üha rohkem da haussi lendab.
              Sellega muidugi 100% päri.
              Mida aeg edasi, seda vähem ka minul seda usku.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                miks meil teaduses on raha muudkui uusi hooneid osta, aga mitte palku maksta, ma ei tea.
                Oiroliidu toetused, mis on sihtotstarbelised. Sul ei ole valida "kas panna palka või betooni", vaid sul on valida, kas "taotleda betooni jaoks või mitte".

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  No minul isiklikult on see probleem, et minus pole usaldust poliitikute vastu, et kui nad saavad raha rohkem maksudest, et see õigesse kohta jõuab. Eriti, kui populismi üha rohkem da haussi lendab.
                  Et siis selle tõttu et puudub usaldus poliitikute vastu ei tohiks maksusüsteemi muuta?
                  mina jälle samas arvan et on absurdne maksustada näiteks 8000 eurost palka niivõrd madalalt kui seda tehakse meie riigis. lisaks on jõukate, kes ei saagi palka, kuid teenivad ettevõtlusest, maksukoormus samuti liiga madal, seda siis läbi olematute varamaksude, mida teistes maades rakendatakse. Sa rääägid et meil on keeruline leida madalapalgalisi töötajaid, samas Riisalo ütles sel nädalal ETV-s et meil on suhtelises vaesuses 20% peredest...
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                    Et siis selle tõttu et puudub usaldus poliitikute vastu ei tohiks maksusüsteemi muuta?
                    mina jälle samas arvan et on absurdne maksustada näiteks 8000 eurost palka niivõrd madalalt kui seda tehakse meie riigis. lisaks on jõukate, kes ei saagi palka, kuid teenivad ettevõtlusest, maksukoormus samuti liiga madal, seda siis läbi olematute varamaksude, mida teistes maades rakendatakse. Sa rääägid et meil on keeruline leida madalapalgalisi töötajaid, samas Riisalo ütles sel nädalal ETV-s et meil on suhtelises vaesuses 20% peredest...
                    Praegu läheks see debatt automaatselt populismiks. Ehk seepärast küsisingi, et keda hetkel sellega aidataks? Või lihtsalt arvutataks välja mingi normaalne elektoraat ja hakatakse neile pähe ajama, et "yo, nad on rikkad ja peaksid teile rohkem plekkima!"

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Praegu läheks see debatt automaatselt populismiks. Ehk seepärast küsisingi, et keda hetkel sellega aidataks? Või lihtsalt arvutataks välja mingi normaalne elektoraat ja hakatakse neile pähe ajama, et "yo, nad on rikkad ja peaksid teile rohkem plekkima!"
                      Loogiliselt võttes peaks sellega tulumaksuvaba miinimum tõusma. Ehk siis eelkõige peaks see aitama madalapalgalisi
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        Ja mis sa arvad, kuhu see madalapalgalistel läheks? Hakkavad investeerima? Või ostavad suure teleka ja iphone hoopis. Et noh kui sa just päris naiivne äsja keskkoolist tulnud maailmaparandaja pole, reaalselt mida see mõnikümmend eurot kuus madalapalgalisel päriselt muudaks.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Praegu läheks see debatt automaatselt populismiks. Ehk seepärast küsisingi, et keda hetkel sellega aidataks? Või lihtsalt arvutataks välja mingi normaalne elektoraat ja hakatakse neile pähe ajama, et "yo, nad on rikkad ja peaksid teile rohkem plekkima!"
                          Uurisin just hiljuti, et ühes tuttavas organisatsioonis Tallinnas töötab alla 1100 EUR bruto lepingulise töötasu üle tuhande inimese. Ma arvan, et neid näiteks aitab kui tõsta veidikene seda tulumaksuvaba lävendit. Seal on ka see probleem veidi, et neile inimestele peab ausalt maksma ja seetõttu on teatavalt keeruline konkureerida inimestega, kes näiteks otsustavad mustalt töötada. Samas on ka eeliseid, kindlus, kindlal kuupäeval kindel palk jne. Muus osas eelneva pika jutu osas - ega sa midagi nii valesti ei räägi jah.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                            Ja mis sa arvad, kuhu see madalapalgalistel läheks? Hakkavad investeerima? Või ostavad suure teleka ja iphone hoopis. Et noh kui sa just päris naiivne äsja keskkoolist tulnud maailmaparandaja pole, reaalselt mida see mõnikümmend eurot kuus madalapalgalisel päriselt muudaks.
                            Saaks elementaarsed vajadused natukenegi paremini ära katta, makaronide peale muna osta kasvõi. Kujutad sa natukenegi ette, mis elu seal minpalga lähedase asjaga elada on?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                              Loogiliselt võttes peaks sellega tulumaksuvaba miinimum tõusma. Ehk siis eelkõige peaks see aitama madalapalgalisi
                              Aastaid tagasi... siis oli vist veel kroon meil... sõber kurtis, et saab vähe palka. Ütlesin siis, et vahet pole, palju palka saad, nagunii kulutad selle ära, sest harjumused muutuvad ja tekivad uued, suuremad kulutused.
                              Ja ta oli tubli (siiani on... juut rsk) ning kahe aasta pärast oli palk kolmekordne. Võid pakkuda, mida ta siis ütles.

                              Ehk. Seni, kuni liigtarbimist (mida igal rindel soodustatakse) kontrolli alla ei saada on need skeemid ja legendid "vaesemate abistamine".

                              Veits vabandan ka, et selle teema siia sisse toon, kuid esimene koroona-lukustus näitas väga hästi, mis on maailmas (s.h Eestis) valesti ja kuidas see kõige muu hulgas meite planeedile mõjub.
                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                No usas covidi toetused igasugustele üsna prisked, no ütleme vaesematele siis, aga selline helikopteriraha tegi wealth gapi veelgi suuremaks, sest need toetused liikusid üsna kiirelt rikaste poolt omatud toodete ja teenuste tarbimisele
                                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                                Kommentaar

                                Working...
                                X