320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Rallikas, kyps, kelle poolt siis valisite?

    Kui me siin AI strateegiat kasutaksime ja platvorme loeksime, kas siis Isamaa on varasemalt kunagi olnud erakond, kus konservatism ei ole peamine tees olnud?

    Eeldan, et ei ole, aga võin eksida. Ja siit edasi, kas konservatismi üks osa (nüüd teie kirjutatu kontekstis) ei ole mitte ka need punktid, mida te praegu ette heidate?

    Selle kirjelduse järgi, jättes kõrvale EKRE, peaks puhtalt loogikat kasutades peakski Isamaa olema viimane, kes oma allkirjad teie vastuarvamustele annab.

    Riik ongi konservatiivide arvates loodud selleks, et sellist olukorda ära hoida, surudes alla indiviidide egoismi ja püüdes luua ühishuvisid, mille olulisimaks väljenduseks ongi traditsioonid ehk põhiväärtused.

    Ehk siis oma varasemate mõtete juurde tagasi tulles, ehk on nii, et Isamaa ei olegi olnud väga teie teema?

    Kommentaar


      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      Rallikas, kyps, kelle poolt siis valisite?

      Kui me siin AI strateegiat kasutaksime ja platvorme loeksime, kas siis Isamaa on varasemalt kunagi olnud erakond, kus konservatism ei ole peamine tees olnud?

      Eeldan, et ei ole, aga võin eksida. Ja siit edasi, kas konservatismi üks osa (nüüd teie kirjutatu kontekstis) ei ole mitte ka need punktid, mida te praegu ette heidate?

      Selle kirjelduse järgi, jättes kõrvale EKRE, peaks puhtalt loogikat kasutades peakski Isamaa olema viimane, kes oma allkirjad teie vastuarvamustele annab.

      Riik ongi konservatiivide arvates loodud selleks, et sellist olukorda ära hoida, surudes alla indiviidide egoismi ja püüdes luua ühishuvisid, mille olulisimaks väljenduseks ongi traditsioonid ehk põhiväärtused.

      Ehk siis oma varasemate mõtete juurde tagasi tulles, ehk on nii, et Isamaa ei olegi olnud väga teie teema?
      Ma ei tea, kust konservatismi defineeriv tsitaat pärit on, aga see on üks lihtsustav lause konservi olemusest. Indiviid ja tema huvid vs riik on muidugi oluline telg, aga mitte ainult, Eestis nt on üldse põhiväärtused tegelikult pol võitluse objekt, mitte kokkulepitult sõnastatud kivimüür, tsiteeritagu meile seda nt PS preambulit palju tahes. Ühesõnaga, see, mida valija, kuulugu ta ükskõik, mis ühiskonna sotssegmenti, peab konserviks, ei ole see konserv, millena seda seltskond helmesid defineerib ega ka see, millena seda tsahkna või sibulseeder näevad, ega isegi akadeemiline konserv Pajula mitte. Vist, sest ega ma isegi tea, mida eesti valija konservina käsitleb, sest andmeid pole või pole piisavalt kvaliteeseid andmeid.
      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

      Kommentaar


        Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
        Ma ei tea, kust konservatismi defineeriv tsitaat pärit on, aga see on üks lihtsustav lause konservi olemusest. Indiviid ja tema huvid vs riik on muidugi oluline telg, aga mitte ainult, Eestis nt on üldse põhiväärtused tegelikult pol võitluse objekt, mitte kokkulepitult sõnastatud kivimüür, tsiteeritagu meile seda nt PS preambulit palju tahes. Ühesõnaga, see, mida valija, kuulugu ta ükskõik, mis ühiskonna sotssegmenti, peab konserviks, ei ole see konserv, millena seda seltskond helmesid defineerib ega ka see, millena seda tsahkna või sibulseeder näevad, ega isegi akadeemiline konserv Pajula mitte. Vist, sest ega ma isegi tea, mida eesti valija konservina käsitleb, sest andmeid pole või pole piisavalt kvaliteeseid andmeid.
        Ongi lihtsustatud definitsioon ja eks nende terminitega ole paraku see, et need ei ole kunagi ühenäolised, ajas püsivad ja saatigi kõnes või kirjas erinevatele osapooltele samamoodi üheselt arusaadavad. Pretty much nagu sa ise ka ütled.

        Aga siin siiski see on, et mingi suuna näitab. Ja kui isamaa rallikale enam ei meeldi, sest:

        "Praegune Isamaa on minu arvates oma retoorikas läinud väga EKRE suunda, kus kollektiivne heaolu on tähtsam indiviidi omast ning riik on targem inimestele ütlema mis on hea ja mis ei ole."

        Siis vastulause mult oligi, et "konservile" ongi see pigem omane tunnus kui mitte.

        Kommentaar


          Algselt postitas kyps Vaata postitust
          ... Lihtsalt on kamp kiuslike vanamehi ja enne ma selle erakonna valimise peale ei mõtle, kui need Seederid ja Kiislerid sealt läinud pole.
          Kui ma ei eksi, siis Seeder ja Kiisler on Isamaa erinevates otstes, seega nende liitlaste lahkudes on Isamaa tühi ja viimane kustutab tule.

          Kommentaar


            Maksuametilt enam 64 eur ei saa. #pankrot

            Kommentaar


              Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
              Maksuametilt enam 64 eur ei saa. #pankrot
              Mis kuradi valemiga sa veel 4 euri peale said? A muidu jah piidrid... elu jääb seisma. #pankrot
              ROHE-VALGE SURMANI

              Kommentaar


                nn. konservatiivsed parteid on ju igal pool hädas populistidega. Kas võtta nende teemad (homod, immigratsioon, globaliseerumise vastasus jne) omaks ja kaotada osad oma endised valijad, kelle jaoks on nendel teemadel jauramine piinlik ja mage või üritada seda ignoreerida, aga tänu sellele kaotada valijaskonda. Ega häid valikuid pole. Vabariiklaste partei on ju täitsa lõhki trumpi pooldajate ja kohalike "kampsunite" vahel. Eriti peale kogu seda jauru valimistulemuste üle. UKs läks Boris vahepeal täitsa populistiks kätte ära, Ungaris ja Poolas keerasidki täiesti ära jne.
                Eestis on lisaks ka veel see häda, et Isamaa on pikalt olnud selline Reformi sabarakk, kes nendega aastaid valitsuses väikse venna rolli jagas, aga reaalsuses suurt võimu neil polnud, asja ei teinud paremaks ka siis Reformile tünga tegemine ja hoopis sotside ja keskiga valitsuse tegemine, mis väga nagu nende teemaga kokku poleks pidanud sobima.
                Mina leian, et siin on probleem selles, et nn vanad valijad (kellele meeldis Isamaa Laari ajal nostalgikud) on läbi aastate erakonna toetamisest vaikselt eemaldunud (Res Publicaga liitumine, Vabaerakondlaste lahkumine, Tsahka välja puksimine jne) ja läinud reformi valima (kes võttis ühel hetkel suuna märksa rahulikumaks) Samas nn ülejäänud ja mingil määral uued konservatiivsed valijad on nüüd juba EKRE taga, kes hakkas neid varakult kõnetama. Mõlemad erakonnad (Reform ja EKRE) on populaaruses hetkel tipus, osa Isamaast tagaks pigem konkureerida EKRE valijate pärast, osa reformi valijate pärast, aga kuna need on spektrumi täiesti erinevas otsas, siis ongi erakonna sisene konflikt väga kerge tulema. Viimasel ajal on meedia seda ka korralikult pushinud muidugi ühel või teisel põhjusel.

                Kommentaar


                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Muigasin, aitäh.

                    Kommentaar


                      Okei, ma olen üsna laenude ja laristamise vastu nii isiklikus elus kui ka selles, mis puudutab riiki. Aga see praegune kokkuhoiupoliitika, kus on suht sitt seis väga paljudel inimestel.... on see nagu kõige mõistlikum otsus? Ja miks seda üldse tehakse?

                      Kommentaar


                        Kui midagi keskile edukat, siis vanad head kärpekäärid jälle oravate kätte antud.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                          Okei, ma olen üsna laenude ja laristamise vastu nii isiklikus elus kui ka selles, mis puudutab riiki. Aga see praegune kokkuhoiupoliitika, kus on suht sitt seis väga paljudel inimestel.... on see nagu kõige mõistlikum otsus? Ja miks seda üldse tehakse?
                          Pigem me laename veel, aga hetkel oodatakse milliseid pakette EU kokkku paneb. Vähemalt linnukesed siristavad sealt suunast.

                          Kommentaar


                            Pakun, et pärast 23. aasta valimisi moodustavad Kesk, Ekre, E200 ja sotsid ühise valitsuse ja lõpetavad sõltumata Refi kohtadest selle eksperimendi, et ainsatena EL-is hoitakse paaniliselt kokku. Mine tea, seda võib ju üritada ka tänavu, ilma E200-ta.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas urmar Vaata postitust
                              Pakun, et pärast 23. aasta valimisi moodustavad Kesk, Ekre, E200 ja sotsid ühise valitsuse ja lõpetavad sõltumata Refi kohtadest selle eksperimendi, et ainsatena EL-is hoitakse paaniliselt kokku. Mine tea, seda võib ju üritada ka tänavu, ilma E200-ta.
                              Mis sa vahele panna tahad? See on ikka täiesti sõge ennustus.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                                Mis sa vahele panna tahad? See on ikka täiesti sõge ennustus.
                                Ma ei tegele kihlvedudega, aga telekavaataja võib selle kuskil ära fikseerida. Talle meeldib sellise pudi-padiga tegelda.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X