320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kas see pole variant, et on lisaks ohuhinnang, mida KAPO komisjonile ei avaldata? Näiteks pronkssõduri puhul olevat ka olnud mingine lisahinnang, mida ei avaldatud ja kus olid tõsisemad jutud, kui ametlikus versioonis välja toodud.

    Ses osas oli tavapolitseinikel pidevalt seal üritustel probleeme. TA politseistaabis on näiteks politsei ihukaamera video, kus on näha, kuidas mingi ema viskab enda sülelapse politseinikule sülle, teised filmivad ja hakkab siis kohe karjuma "POLITSEI RÖÖVIS MU LAPSE! ANDKE MU LAPS SIIA!"

    Selliseid asju üritati ka poodides, et tuleme maskita sisse, klemmid taustal filmivad ja siis taheti näha, kuidas kellelgi ära flipib ja nuudiga piki vahtimist virutab, et siis politseivägivallast rääkida. Selle põhjuseks võib, eks, olla inimese enda pahatahtlikus, aga samas võib selle ülesandeks olla eskaleerida protest rahutusteks, et siis mine tea mida teha. Teoorias, eks.

    Kui saadad jõulisemalt politseinikud kohale, siis võtad tavapatrullidelt pingeid vähemaks ja samas mingid kaasajooksikud mõtlevad paar korda enne jamadega kaasaliikumast. Suurem osa protestijaid oli tavalised inimesed, kes olid reaalselt asja pärast mures, kuid seal oli ka neid inimesi, kes on pidevalt üritanud ühe sõbraliku naaberriigi huvides igasugu jama levitada. Ja need pole kasulikud idioodid, vaid väga teadlikud tegutsejad.

    Sellise ohu korral näidati potentsiaalset raportit ainult asjasse puutuvatele ja igasugu Kert Kingod, Peeter Ernitsad ja muud olupoliitikud ei näe seda ilmselt kunagi.

    See kõik on praegu lihtsalt spekulatsioon, eks.

    Ja veidi vandenõuteooriaid veel kerides, siis selles mõttes üsna hea, et kui need miitingud olid avalikust pildist ära kadunud, siis korraga tuleb mingi arusaamatu riigikogulane, kes jaurab pidevalt just sõbraliku naaberriigi loosungeid ja poliitikat FB-s ja ajab täpselt samamoodi undava miitingulise natuke autoga alla. Automaatselt on miiting taas päevakorras, politsei peab enda tegevuse osas vastuseid andma ja üleüldse.

    Naljakas kokkusattumus või mis?

    Kommentaar


      P.S. puhtalt juriidiliselt polnud need miitingud ebaseaduslikud. Inimesed võivad "spontaanselt" kuhugi koguneda. Nad ei tohi seal esinemisi teha - poodiumid ja värgid. Või siis muusikat mängida jne. Selleks peab luba hankima. Aga niisama kuhugi parki koguneda näiteks võib. Samamoodi Toompeale. Selles osas oligi politseil keeruline, et korraldajat justkui pole, mistap aeti ära inimesi, kes reaalselt millegi vastu eksisid. Ehk kui mängid mannergut, siis oleks pidanud loa hankima - seega kuuti!

      Kommentaar


        Algselt postitas kaala Vaata postitust
        https://epl.delfi.ee/artikkel/933687...stust-avaldada

        Peab peast päris putsis omadega olema, et sellist paska kirjutada
        Krister Paris on peast ammu juba uhhuu. Küll üritas ikka oma artikklites koos abikaasaga välja võluda igast rünnakuid lapsevankrile vabakal ja hakkas sealt paremäärmuslaste hülgemöla tootma ja siis kirjutas üllitisi, kuidas me kõik peame tunde lugema kunks Trump on läinud ning ei päästaks põrgut valla jne jne. Jätnud juba varem sellise mulje, et tema ongi see vend, kellele lükkad mõned rahatähed ja tellid muusika.

        Kommentaar


          kas need Parised on mehe-naised, õed-vennad? Tundub kamp sõgedaid küll.

          Kommentaar


            No olgu, hakkame siis vastamaie

            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            Mulle tundub, et me räägime endiselt erinevatest asjadest.
            Ei tea. Sina oled mitmest asjast rääkinud, alguses sellest, kuidas Vaher on munn ja lõpetades sellega, kuidas KAPO on ebausaldusväärne ja Eesti on käitub pmst nagu Venemaa.

            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            Oeh, mina ju seda kuidagi ei hinda. Mina hindan seda, mida ütles Vaher, Kapo, peaminister ja muud isikud, kes selle memoga on tuvunud ja välja kommunikeerinud.
            Kuidas sa saad hinnata midagi, mida sa pole näinud ja mida on sulle refereerinud poliitikud vastavalt oma äranägemisele?

            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            KAPO ohuhinnangus seda väidedavalt kirjas polnud, peaminister on selle väljaöelnud, siis miks sa usud, et selline asi seal ikkagi oli? Keegi ju hämab selles kaasuses korralikult.
            Sest ma usun a priori esimesena politseiametnikku ja alles teisena politiikut. Esiteks sellepärast, et politseinik on antud teemas spetsialist ja teiseks sellepärast, et poliitikutel on enamasti mingi agenda.


            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            Selle teise poolega esimest lõigust ei saa ma üldse nõustuda. Kas sinu funktsioon valimistel on mütsi tõsta, linnuke kirja panna ja muul ajal pimesi usaldada ja mitte nõudma, et see mille pärast neid sinna valisid, saab tehtud ja mitte ausõna peale, vaid korraliku kontrolliga?
            Meie kõigi funktsioon on valimistel mütsi tõsta. Annaks jumal vaid, et inimesed seda funktsiooni täidaksid rohkem läbi mõeldult. Ja edasi on tõesti keeruline nii sinul kui minul tänavalt enam väga rohkem teha, kui usaldada, et kontrollmehhanismid oleksid pädevad. Alustades korruptatiivsest järelvalvest ja lõpetades kohtuvõimuga, kes annavad hinnangu, kas ametnikud jms on tegutsenud seaduses etteantud piirides. Muud võimalust väga polegi, sest kui Jüri tänavalt hakkab iga asja kohta jaurama, asjast sisuliselt midagi teadmata, ei jõua me riigina eriti kaugele. (sinna kuskile vahele kukub ka ajakirjanduslik võim, kes peavad ja saavad veidi sisulisemalt riigiaparaadil näppu perses hoida)

            Aga selle kõige eeldus on muidugi asjaolu, et riik funktsioneerib ausalt, järelvalve toimib ja on tõhus jne jne.

            Kui sinu meelest riik ei funktsioneeri ausalt, ja järelvalve ei ole tõhus, siis on sul tõesti kaks varianti. Luua erakond ja platvorm, et näete, kallid inimesed, kõik on nii peetis, on vaja reformida! Või ... tormata tänavale ja teha seda, mida ajateenistuses sõdurivannet andes teha lubasid.


            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            Üldiselt Vaheri keissis pole minu meelest nii väga asi kohtus, kui pigem väärtus küsimuses.
            Aga kui veidi utreerida jälle, siis miks suures naaberriigis venelased ohivad ja protestivad. Ise valisid Vladimirovitši, nüüd usaldagu ja kui ei meeldi mingu kohtusse
            Kui Putini valimised olid ausad ja riigi kontrollmehhanismid töötavad, siis jah, nii need asjad käivadki. Samas, mul on kahtlust arvata, et Vene Föderatsioonis need kontrollmehhanismid päriselt ei tööta ja kuna opositsioon surutakse jõuliselt maha, ei olnud ka valimised ausad ehk minu isikliku hinnangu kohaselt on vene noorte protestid õigustatud.

            Ent muidugi, jällegi, minu meelest võrdled sa siin jälle karu perset ja tädi türa.


            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            Äkki tuleb püksi ka, aga ma ei teagi.
            weird flex, but ok.

            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            Ilmselt saad ju ise ka aru, et selline püstitus on naljakas ja selliselt saabki alati kasutada seda põhjendust, olenemata kas on päriselt selline hinnang olnud või mitte.
            Seda, et äkki oleks midagi halvemini läinud kui politsei poleks olnud proaktiivne võid sa muidugi naeruvääristada, aga ma ei saa aru, kuidas ja miks sa seod seda "päriselt või mitte olnud ohuhinnanguga". Mu point, millest sa mugavalt üle vaatasid, oli, et tagant järele ei saa sa öelda, et midagi ei juhtunud, järelikult ohtu ei olnud. Oleks politsei mitte reageerinud ja poleks midagi juhtunud, siis sa saaksid siin kõvatada, aga praegusel hetkel mitte.

            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            Vaata uuesti ka punkte, mis on ohuks põhiseaduslikule korrale ja mõtle uuesti enda küsimuse üle. Kui on päriselt selline julgeolekuoht siis kasutatakse sõjaväge.
            Kui sa mõtled sõnale "ohuhinnang" siis pane tähele, et selle teine osa on hinnang. Luuretegevuses ongi tegu pea alati hinnangutega ja tuletustega, mida tehakse siis faktidele ja kogemustele põhineva analüüsiga. Sageli on ohuhinnang seotud "pahade" tegevusvariantidega, kus näidatakse ära sammudega, mis juhtub praegu, mis juhtub pärast ja mis juhtub hiljem, ning alati on seal ka "pahade" eelduslik eesmärk, mida nad saavutada tahavad.

            Ilmselgelt, kuna kaitseväega Eestis ei tulnud "sõjavägi tänavatele", siis ei saanud see ohuhinnang olla ka liiga karm ja ilmselt võis KAPO analüüsi hinnangul olla tegemist mingi eelsammuga, millele otsiti siis proportsionaalset reageeringut, et mitte ise olukorda eskaleerida. Ma saan aru, et filmidest ja elava kujutluse abil jääb mulje nagu peetakse konflikte tankide ja dessantidega, aga suures maailmas on need pea alati viimane variant.

            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            Või mõtle korra pronksiööle. Isegi tol õhtul ei kasutatud selliseid väljendeid.
            Avalikkuses vist mitte. Ju siis tehti selline kommunikatsioonivalik tookord ja seekord ei tehtud.

            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            Ma ei tea. Ma ei usu, et kõik vale ja KAPO üleüldiselt paha on. Jäi vale mulje. Mind häirib lihtsalt, et Vaher valetas enda tegevuse õigustamiseks, ilma tagajärgedeta, suhteliselt tõsiseid asju. Samuti häirib, et ta nii loll on ja sellist asja üldse valetama hakkas, kui vajadus selleks puudus. Ja siit tuleb ka minu jaoks küsimus. Kui selliseid asju läbi lastakse, siis miks ei võiks tulevikus, pandeemia väliselt samade põhjustega kuskil mõnda üritust laiali ajada?
            Näe, esiteks sa annad oma õhust võetud hinnangu, et Vaher valetas. Ja siis sa ehitad sellele hinnangule, et tulevikus võiks hakata suvalisi üritusi pahatahtlikult laiali ajama.

            Mulle tundub, et sinu esimese hinnangu ja viimase stsenaariumi vahel on ikka hulk tühja maad, kus peaks olema palju korrptsiooni, minnalaskmist ja putsi kukkunud riiki. Arvad sa päriselt, et Eesti on nõnda perses omadega? Siis on mul ikkagi sulle küsimus, et miks sa sellest mingis jalkafoorumis halad, torma juba tänavatele! Ärata Eesti rahvas üles!

            Aga äkki, nagu sa enne ütlesid, oli tegu kõigest halva kommunikatsiooniga (mis tegelikult jätkub, sest politiikud ajavad oma agendat ja neil vähe pohhui kas nad ajavad sellega nimastainil ja veel sajal eestlasel sellega pea sassi või mitte), millele sa nüüd omistad kurjakuulutavaid tagajärgi, otsest ebakompetentsust ja tahtlikku valetamist politseijuhi poolt.


            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            Sellesuhtes kui ma aus olen. Minu väga isiklik seisukoht sellises olukorras oli, et politsei peab konkreetselt sellised üritused kummuli jooksma ja asjaosalised ära siduma. Mitte ei käiks siidikinnastes seal jutustamas. Kui on ebaseaduslik ja ütlemise peale koju ei minda siis nuia, kongi ja 48h platele. Teinekord ilmselt enam ei tule ebaseaduslike tegevusi tegema. Eriti oleks seda pidanud tegema praegu pandeemia olukorras. Ja oleks ka väga lihtne kommunikeerida. Ebaseaduslik, korraldusi ei täidetud ja vsjo.
            Vot, aga võib-olla Sisekaitseakadeemias õpetatakse asjale veidi peenemalt ja sisukamalt lähenema? Noh, nad ju nühivad päris mitu aastat seal oma perset, teevad teadust ja õpivad muudest ajaloo näidete puhul ja kuulavad välismaiseid eksperte ja... Aei, krt, võib-olla viskad neile meili (õppeosakonna juhataja on tiina.karu[at]sisekaitse.ee) ja annad ennast üles, et võiskid edaspidi olla lektor.


            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            Aga ma kardan, et sellises riigis ei taha sina jälle elada.
            Et ma ei tahaks elada riigis, kus nimastain otsustab, kuidas meeleavaldustega toime tullakse? Ausalt, ega ei tahaks küll jah.



            Algselt postitas nimastain Vaata postitust
            Veelkord, kas selline olukord on sinu arvates okei? Kui suvalisele Premium liiga kohtumisele, kus viibib ütleme 300 inimest. Tulevad 100 kiirreageerijatkoertega tribkale, viivad osad kaasa, osad hajutavad eemale, osadelt võtavad atribuutika. Ja küsimusele miks seda tehakse vastab järgmine päev PPA juht, et KAPO ohuhinnang ütles:” te olete oht riigile”. Hiljem tuleb välja, et seda polnud seal kirjas. Kas siis keegi peaks vastutama või usalda ja kaeba kohtusse kui tahad?
            Kaebaksin kohtusse jah. Milles küssa?

            Kommentaar


              Mis puudutab politsei kohalolekusse, siis see on hea ka protestijatele endile, muidu võib lappama minna. Ma nägin 2019. aasta sügisel, kuidas Sheffieldis Hong Kongi toetusprotestist möödus hiinlaste jõuk, kellest üks protestijale sõna otseses mõttes klaaspudeliga pähe lõi. Seal oli kohal üks patrull. Kui oleks suuremaks mäsuks läinud, siis ma ei tea, mis juhtunud oleks.

              Mis aga puutub Eestisse ja KAPO ohuhinnangusse, siis ega me ei tea kõiki detaile. Saab vaid olemasoleva info põhjal seoseid luua. Näiteks oli protestidega tihedalt seotud selline tüüp:



              Eks kuulake ise ja otsustage, kas on potentsiaalselt ohtlik või mitte. Muide, sama tüüp käis ka kaubanduskeskustes turvamehi provotseerimas ja filmimas.

              Kommentaar


                Eesti protestid on naljanumber, julgelt 80% on päevarahadega tolknejad, ülejâânud 20% on tasuta uudud, kes muuhulgas ka oma karjäärile põntsu panevad (Silvia)

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Kas see pole variant, et on lisaks ohuhinnang, mida KAPO komisjonile ei avaldata? Näiteks pronkssõduri puhul olevat ka olnud mingine lisahinnang, mida ei avaldatud ja kus olid tõsisemad jutud, kui ametlikus versioonis välja toodud.

                  Ses osas oli tavapolitseinikel pidevalt seal üritustel probleeme. TA politseistaabis on näiteks politsei ihukaamera video, kus on näha, kuidas mingi ema viskab enda sülelapse politseinikule sülle, teised filmivad ja hakkab siis kohe karjuma "POLITSEI RÖÖVIS MU LAPSE! ANDKE MU LAPS SIIA!"

                  Selliseid asju üritati ka poodides, et tuleme maskita sisse, klemmid taustal filmivad ja siis taheti näha, kuidas kellelgi ära flipib ja nuudiga piki vahtimist virutab, et siis politseivägivallast rääkida. Selle põhjuseks võib, eks, olla inimese enda pahatahtlikus, aga samas võib selle ülesandeks olla eskaleerida protest rahutusteks, et siis mine tea mida teha. Teoorias, eks.

                  Kui saadad jõulisemalt politseinikud kohale, siis võtad tavapatrullidelt pingeid vähemaks ja samas mingid kaasajooksikud mõtlevad paar korda enne jamadega kaasaliikumast. Suurem osa protestijaid oli tavalised inimesed, kes olid reaalselt asja pärast mures, kuid seal oli ka neid inimesi, kes on pidevalt üritanud ühe sõbraliku naaberriigi huvides igasugu jama levitada. Ja need pole kasulikud idioodid, vaid väga teadlikud tegutsejad.

                  Sellise ohu korral näidati potentsiaalset raportit ainult asjasse puutuvatele ja igasugu Kert Kingod, Peeter Ernitsad ja muud olupoliitikud ei näe seda ilmselt kunagi.

                  See kõik on praegu lihtsalt spekulatsioon, eks.

                  Ja veidi vandenõuteooriaid veel kerides, siis selles mõttes üsna hea, et kui need miitingud olid avalikust pildist ära kadunud, siis korraga tuleb mingi arusaamatu riigikogulane, kes jaurab pidevalt just sõbraliku naaberriigi loosungeid ja poliitikat FB-s ja ajab täpselt samamoodi undava miitingulise natuke autoga alla. Automaatselt on miiting taas päevakorras, politsei peab enda tegevuse osas vastuseid andma ja üleüldse.

                  Naljakas kokkusattumus või mis?
                  Mõnuagent tabas vist mu hüpleva tiraadi tuuma kõige paremini ja avas mingid tahud. Kuhu üritasin natuke jõuda.


                  PS: ma meelega keerasin oma näited 100ga üle võlli ja ma ei arva, et nt Eesti ja Venemaa proteste, valitsemist jms. peaks võrdlema või on kuidagi võrreldavad.

                  AL aga kas hõberemmelga juhtumis politsei tippametnik väitis, et eile õhtune kapo ohuhinnang andis tead: “ Õismäel Hõberemmelga otsas võib-olla oht põhiseaduslikule korrale”. Kui oleks öeldud ja oleks kasutaja olnud... Kes teab, ehk oleks ka unnanud.

                  Ja nonoh, meeletult hindan, et võtsid aja kõigele vastata. Eriti ka lollakatele ja üle keeratud näidetele. Aga ühte jaama me vist ikka ei jõudnud

                  Nii, et peace bros. Loodame, et tippametnike valetamised jäävad väiksemaks. Kas siis poliitikute või politsei poolt, vahet pole. Ja jõuagentuuride järelvalve jms. paraneb. Teevad ju tegelikult nii KAPO, VL kui ka SL tänuväärset tööd. Aga mida rohkem on see kõik salastatud, iseseisvunud ja meelsust kujundav, tekivad teatavad küsimused.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Ja veidi vandenõuteooriaid veel kerides, siis selles mõttes üsna hea, et kui need miitingud olid avalikust pildist ära kadunud, siis korraga tuleb mingi arusaamatu riigikogulane, kes jaurab pidevalt just sõbraliku naaberriigi loosungeid ja poliitikat FB-s ja ajab täpselt samamoodi undava miitingulise natuke autoga alla. Automaatselt on miiting taas päevakorras, politsei peab enda tegevuse osas vastuseid andma ja üleüldse.

                    Naljakas kokkusattumus või mis?
                    seda enam jääb arusaamatuks, miks viimase juhtumi puhul politsei isegi liiklusrikkumise asjus menetlust ei alustanud. mida inimesele otsasõit ilmselgelt ju oli. elu nagu jalgpallis: selleks, et vilet saada, peab vigastust teesklema.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas El President Vaata postitust
                      seda enam jääb arusaamatuks, miks viimase juhtumi puhul politsei isegi liiklusrikkumise asjus menetlust ei alustanud.
                      sest millest eespool juba juttu oli:
                      sest kui ivanov ajab petrovi alla, lootes olematut konflikti vägisi üles puhuda,
                      pole ajakirjandusel mõtet seda provokatsiooni ka üle võimendada


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Ja veidi vandenõuteooriaid veel kerides, siis selles mõttes üsna hea, et kui need miitingud olid avalikust pildist ära kadunud, siis korraga tuleb mingi arusaamatu riigikogulane, kes jaurab pidevalt just sõbraliku naaberriigi loosungeid ja poliitikat FB-s ja ajab täpselt samamoodi undava miitingulise natuke autoga alla. Automaatselt on miiting taas päevakorras, politsei peab enda tegevuse osas vastuseid andma ja üleüldse.

                      Naljakas kokkusattumus või mis?
                      Algselt postitas El President Vaata postitust
                      harrastada oma liikluskultuuri
                      jah, sellised kapoti-Rebased, kes auto ette astuvad ja seejärel kahjutasu nõuavad jne, on venemaal üsna levinud muster
                      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                      (Seinfeld, The Pitch)

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
                        sest millest eespool juba juttu oli:
                        sest kui ivanov ajab petrovi alla, lootes olematut konflikti vägisi üles puhuda,
                        pole ajakirjandusel mõtet seda provokatsiooni ka üle võimendada
                        kas ilmselge ja politsei silme all sooritatud liiklusrikkumise protokollimine ja menetlemine on provokatsiooni üle võimendamine? me ei räägi siin praegu märulipolitsei kaasamisest. kas too riigikoguja ja tema seisukohtade toetajad võivad nüüd igal pool harrastada oma liikluskultuuri? kõik mida sellega saavutatakse, on vandenõuteooriate vohamine, et põhiseaduslik kord võib tõepoolest ohus olla.

                        Kommentaar


                          Terevisioonis räägitakse, kuidas riik võtab huviringidelt raha ära. Ja kuna raha on motivaator, siis selleta on raske... hmm, okei.
                          Ja siis räägitakse, kuidas ikka IT, tehnika jne on raha (et tobe ju seda huvialade sektorit kärpida) ja ainuüksi Wisei inimestel seda 10% riigi eelarvest... huvitav, mitu mississippit eurekani mahub?
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                            Terevisioonis räägitakse, kuidas riik võtab huviringidelt raha ära. Ja kuna raha on motivaator, siis selleta on raske... hmm, okei.
                            Ja siis räägitakse, kuidas ikka IT, tehnika jne on raha (et tobe ju seda huvialade sektorit kärpida) ja ainuüksi Wisei inimestel seda 10% riigi eelarvest... huvitav, mitu mississippit eurekani mahub?
                            No see on täiesti mõttet kärpimisplaan, vale aeg, vale summa ja valedest kohtadest (üle välja).
                            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                            Kommentaar


                              vana teema, aga täiesti ootuspärane tulemus.

                              Kommentaar


                                Endine välis- ja kaitseminister Jüri Luik (Isamaa), praegu veel riigikogu väliskomisjoni aseesimees, naaseb juuni alguses välisteenistusse ja lahkub riigikogust, kirjutab ERR.


                                Ütleks, et hea uudis? Ta võimekus lihtsa riigikogu liikmena on ilmselgelt raiskamine, küll aga NATO's oleks temast väga suur kasu.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X