320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Eestlasele meeldib karmi käega juhtimine. Ja issi patud poja lunastab oma karmi "minu vastutusalas sellist korralagedust ei ole" ja "eile andsin korralduse 2 jardi laenata, praegu ei ole aeg sente lugeda" suhtumisega.
    See on küll õige. Mingi FB kommentaar tuleb silme ette, millel õige mitu laiki, oli midagi stiilis: eriolukorras tuleb vastu vaidlemata kuuletuda juhtide käskudele vms.

    Kommentaar


      oon, mis lühend see KOSU on? Koroona Surutis?

      Kommentaar


        Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
        oon, mis lühend see KOSU on? Koroona Surutis?
        Jah. Parema puudumisel kasutasin seda sellise tähendusega.

        Kommentaar


          Algselt postitas kyps Vaata postitust
          Ilmselt pikas plaanis hakkab populaarsust murendama peagi väljakannatamatuks muutuv KOSU, mis paljude arvates tuleb oluliselt karmim kui oli MASU. Siis vaadatakse kindlasti valitsuse poole ja kui sealt lahendusi ei tule, tõuseb protestihäälte osakaal kogu potist korralikult. Ilmselt on see leib Eesti200 toetusele.
          Ei usu, et karmim tuleb. Piiripanek levikule tundub samas suht võimatu, aga vaktsiini leidmine ei ole enam kaugel - kuna triljonikasumi nimel, kelle tootega vaktsineeritakse pmst terve inimkond, käib kõva teadustöö.

          Kommentaar


            Liikumiskeelu esmane eesmärk on et haiglad ei oleks korraga ülekoormatud intensiivravi vajajatega, et selliseid haigeid tuleks hajutatult. Suure tõenäosusega Itaalias surmade suure numbri taga on ka eelkõige see, et intensiivravi vajajad lihtsalt ei saanud vajalikku abi. Seetõttu pole ka meil veel surnuid, sest intensiivis veel väike arv inimesi. Brasiilias näiteks oodatakse viiruse kõrghetke aprilli lõpus. Seal joostakse hetkel ajaga võidu pannes püsti suuri halle just intensiivravi vajajatele, isegi jalgpallistaadioneid kasutatakse selleks ära. Seal muidugi kliima abiks sellistele lahendustele, meil vähe raskem.

            Kodanikupalk ei olekski hetkeolukorras utoopia
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              Algselt postitas cabron Vaata postitust
              Ei usu, et karmim tuleb. Piiripanek levikule tundub samas suht võimatu, aga vaktsiini leidmine ei ole enam kaugel - kuna triljonikasumi nimel, kelle tootega vaktsineeritakse pmst terve inimkond, käib kõva teadustöö.
              2008 alates olid kaubad, piirid ja inimesed valla. Praegu on sisuliselt kõik kinni, v.a see et sisuliselt kõik tahavad raha.
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar




                Ekspressis päris hea artikkel, et äkki Juuniks on asjad paremad, kui inimesed käituda mõistavad.

                Kommentaar


                  Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                  Seal muidugi kliima abiks sellistele lahendustele, meil vähe raskem.

                  Kodanikupalk ei olekski hetkeolukorras utoopia
                  Meiega samal laiuskraadil ja sellest põhjapool vaesemat riiki kui Eesti ei ole ju. Külma kliimaga alad on ikkagi jõukate riikide jaoks, sesmõttes ei ole meil eriti vedanud.
                  Kui Lõuna-Euroopa siia ümber asustada siis oleks siestasid ja värke harrastaval rahval suht perses - kreeklased sureks üldse maha, kui nad isegi oma praeguse lokatsiooniga põhja kukkusid.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas cabron Vaata postitust
                    Meiega samal laiuskraadil ja sellest põhjapool vaesemat riiki kui Eesti ei ole ju. Külma kliimaga alad on ikkagi jõukate riikide jaoks, sesmõttes ei ole meil eriti vedanud.
                    Kui Lõuna-Euroopa siia ümber asustada siis oleks siestasid ja värke harrastaval rahval suht perses - kreeklased sureks üldse maha, kui nad isegi oma praeguse lokatsiooniga põhja kukkusid.
                    Jabur jutt. Selle loogika järgi peaks Alpid täies ulatuses inimkõrb olema. Või suured alad Kreekas, Hispaanias, Kaukaasia jne

                    Kommentaar


                      Algselt postitas cabron Vaata postitust
                      Meiega samal laiuskraadil ja sellest põhjapool vaesemat riiki kui Eesti ei ole ju. Külma kliimaga alad on ikkagi jõukate riikide jaoks, sesmõttes ei ole meil eriti vedanud.
                      Kui Lõuna-Euroopa siia ümber asustada siis oleks siestasid ja värke harrastaval rahval suht perses - kreeklased sureks üldse maha, kui nad isegi oma praeguse lokatsiooniga põhja kukkusid.
                      ma nüüd ei saanud aru kuidas see antud tekstiga kokku läheb, aga... ma arvan et siesta on suuresti tingitud ikkagi kliimast. eks mingi osa on ka kultuuril, aga eks see ongi kujunenud aastatega ja oma osa ka kliimal kus elatakse. Ma nüüd küll ei kardaks et kui siia ümber asustada hispaanlased, siis neil oleks suht perses. Need hispaanlased, kellega olen siin kokku puutunud, ei pea siin mingit siestat, sest vajadus puudub, kuna pole keset päeva nii kõrge temperatuur kui Hispaanias. Rääkides aga kreeklastest, siis nende probleem pole samuti tingitud geograafilisest asukohast, vaid seal on hoopis muud probleemid. Meil on miskipärast tekkinud arusaam nagu lõuna-eurooplased oleksid jube laisad ja ei tahaks üldse töötada jne.. neid laisku on samapalju kui siin Eestis, lihtsalt nad töötavad paljudel juhtudel meist erinevatel tööaegadel.
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas cabron Vaata postitust
                        Meiega samal laiuskraadil ja sellest põhjapool vaesemat riiki kui Eesti ei ole ju. Külma kliimaga alad on ikkagi jõukate riikide jaoks, sesmõttes ei ole meil eriti vedanud.
                        Kui Lõuna-Euroopa siia ümber asustada siis oleks siestasid ja värke harrastaval rahval suht perses - kreeklased sureks üldse maha, kui nad isegi oma praeguse lokatsiooniga põhja kukkusid.
                        Offtopic, aga ma olen ise ka mingi aeg selle peale mõelnud. Eesti asub suht keerulise koha peal, sest kliimast tingitud kulutusi on päris palju võrreldes kreeklastega näiteks: Talveriided, talverehvid, majade soojusisolatsioon, küte jne.

                        Kommentaar


                          Soovitan veel veidi põhjalikumalt mõelda.. vihje ka, mõtle vahemeremaade suvistele kuumalainetele, mis kulud võiks sellega kaasneda? Kulud, mida meil parasvöötmes on minimaalselt.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                            Soovitan veel veidi põhjalikumalt mõelda.. vihje ka, mõtle vahemeremaade suvistele kuumalainetele, mis kulud võiks sellega kaasneda? Kulud, mida meil parasvöötmes on minimaalselt.
                            Jahutamise energiakulu? Eestis on ka enamikel ühiskondlikel ja uutel kodudel jahutused välja ehitatud.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                              Soovitan veel veidi põhjalikumalt mõelda.. vihje ka, mõtle vahemeremaade suvistele kuumalainetele, mis kulud võiks sellega kaasneda? Kulud, mida meil parasvöötmes on minimaalselt.
                              mul endal olid Portugalis elades suvekuudel suuremad elektriarved kui talvel Eestis küttearved
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                                mul endal olid Portugalis elades suvekuudel suuremad elektriarved kui talvel Eestis küttearved
                                hoonete termoisolatsioon eesti vs portugal ei ole võrreldavad.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X