320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
    Ehk siis su esialgne analoog oli ebapädev ja mõttetu?
    Sõltub, kas sa pead ennast poltiseinikus? Või keda antud teemas. Selle üle võib vabalt arutleda.
    Ma arvan, et pole ei mina, sina, poliitikud. Presidenti pigem mitte. Kõik aga samas tahavad olla.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas Rein Vaata postitust
      Mine palun vaata eesti pankade 2 sammaste fondide tootlust läbi ajaloo.
      Siis mine vaata suvaliste Ameerika fondide tootlust samal ajal.
      Julgen väita, et Eesti pankadest parema tulemuse saamiseks ei pea olema inimene, kes investeerimisega igapäevaselt tegeleb. Piisab sellest, kui võtad aja, teed asjad omale selgeks ning proovid.
      nõus olen sinuga mis puudutab ajulugu. hetketootlused vähe teised. ka haldustasud teised. samas kui sa ei investeeri ainult Baltikumi turule, siis arvatavasti sa nii soodsalt investeerida ei saa kui seda läbi fondihalduri.
      ok, igapäevaselt ei pea tegev olema, aga ilma investeerimist endale selgeks tegemata ja aktiivselt turge jälgimata ma ei usu et paremat tulusust saab. ses mõttes ma neid fondihaldureid nii ei alahindaks. olukord ja tingimused on 2. samba turul piisavalt muutunud, et minu arust ajalugu pole mõtet eriti vaadata. passiivse investeerija jaoks eriti paremat lahendus kui indeksfond on raske turult leida
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        Iva ongi selles ju, et täna ei pea sa II sambast parema tootluse teenimiseks pankade fondihaldureid biitima, vaid indekseid. Rumal on investeerida aktiivselt hallatud fondi Eestis, aga sama rumal on uskuda, et ise üritades suudetakse turgu biitida.
        20 LEGEND

        Kommentaar


          Bitcoini paned ja ongi kogu moos. Iiisi mani ju . nagu vötaks lapselt kommi ära
          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

          Kommentaar


            See strateegia ilmselt kuni 2050 v mil iganes Rein pensionile läheb välja ei vea.
            20 LEGEND

            Kommentaar


              Algselt postitas vtp Vaata postitust
              See strateegia ilmselt kuni 2050 v mil iganes Rein pensionile läheb välja ei vea.
              Ega pea kohe 40a. plaani tegema. Rein vötab pensiraha bitcoinist 2030 välja ja vaatab edasi.
              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

              Kommentaar


                Keskmine Rein võtab misiganes investeeringust raha välja siis, kui turg on selle viimase 10 aasta tootluse parasjagu õhku lasknud, mitte siis, kui selleks analüüsi kohaselt põhjust oleks.
                20 LEGEND

                Kommentaar


                  Algselt postitas vtp Vaata postitust
                  Iva ongi selles ju, et täna ei pea sa II sambast parema tootluse teenimiseks pankade fondihaldureid biitima, vaid indekseid. Rumal on investeerida aktiivselt hallatud fondi Eestis, aga sama rumal on uskuda, et ise üritades suudetakse turgu biitida.
                  Tulevat pead silmas siis? pankadel nüüd eriti kõrgemad haldustasud pole indeksfondides. Tuleval 0,45%, Swedil 0,47%, SEB-l üldse 0,4%
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                    Tulevat pead silmas siis? pankadel nüüd eriti kõrgemad haldustasud pole indeksfondides. Tuleval 0,45%, Swedil 0,47%, SEB-l üldse 0,4%

                    siinkohal ehk sobiv meenutada kui pekkis üldse need haldustasud olid, enne kui Tulevat

                    "Eesti pensionifondide haldustasud oli 2015. aasta lõpus keskmiselt 1,26 protsenti"

                    Kommentaar


                      Pidasin silmas sisuliselt misiganes passiivset II samba fondi praegustest valikutest. Kõik trackivad niiehknaa laiapõhjalisi maailma indekseid ja haldustasud on jah suhteliselt samasse auku.

                      Pankade fondihaldurite all pidasin silmas aktiivsete fondide haldureid.

                      Mu point oli, et Tuleva ja selle järel kõikide pankade reaktsioonina tulnud passiivsed fondid muutsid totaalselt mängu. Jah, Eesti pensionifondide tootlus oli sitt ja aktiivsetest fondidest pole tõtt-öelda ka tulevikus midagi paremat oodata. Aga kuivõrd suure enamuse jaoks ongi best bet strateegia panna oma raha järjepidevalt ühetaoliste maksetena laiapõhjalisse indeksisse, siis on see probleem juba lahendatud. Mingi ettekujutus, et nüüd võetakse oma raha välja ja igaüks hakkab turukeskmist (sic!) tootlust rappima, on ja jääb soovunelmaks.

                      Tõsi, LHV vist juba tegi mingid lükked hinnakirjas, mis võib muuta investeerimiskonto kaudu oma pensioni ETF-i kütmise soodsamaks kui II samba indeksfondide kaudu. Aga ma pole neid arvutusi viitsinud üle teha, sest see on lihtsalt väike optimeerimine, mitte mingi jõhker võidukoht.
                      20 LEGEND

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vtp Vaata postitust
                        Keskmine Rein võtab misiganes investeeringust raha välja siis, kui turg on selle viimase 10 aasta tootluse parasjagu õhku lasknud, mitte siis, kui selleks analüüsi kohaselt põhjust oleks.
                        Aga miks pank seda raha nii sitasti hallata oskab, et see muhvigi ei teeni? Pole väga raske paremaid kohti ju leida. Näiteks Hetkel Bitcoini ja Tesla market cap kulla omast mis on nr 1 asset, umbes 1/15. Kumbki teinud sadades protsentides tootlust aastaga, isegi kuudega. Bitcoin on asendamas kulda kui kindlat investeeringut, aastaks 2030-35 on enamus maailma riike seadnud elektriautode kasutamise kohustuse suures ulatuses
                        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          siinkohal ehk sobiv meenutada kui pekkis üldse need haldustasud olid, enne kui Tulevat

                          "Eesti pensionifondide haldustasud oli 2015. aasta lõpus keskmiselt 1,26 protsenti"
                          Swed kaebab Isamaa kohtusse

                          Need halduskulud pullikaka, mis kulu seal üldse olla saab?
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            99% kindlusega lükkub see elektriautode ajakava edasi. Praegu lihtsal kõlavad pealkirjad. Infra ei tule nii kiiresti järgi kui vaja. Lisaks el võimsuse olemasolu, et kogu seda autoparki laadida.

                            Kommentaar


                              Ma vahepeal mõtlesingi, kuhu peale 2017. aasta lõppu kõik suured Bitcoini-fanatid kadusid. Aga tundub, et uus mull on nad taas kapist välja toonud. Eks varsti saavad taas haavu lakkuma minna ja tutvuda sellega, mis on mull.

                              Pensionireformil on tegelikult vaid üks eesmärk: saada kätte võimalikult paljude pensionikogujate kogutud summalt 20% tulumaks. Sinna juurde võib rääkida nii palju ilusat juttu kui soovitakse, kuid tegelikult tahetakse sellega lihtsalt karmis miinuses riigieelarvet tasakaalustada. Kui probleemiks oleks olnud fondide kehv tootlus või suured haldustasud, siis oleks piisanud ka lihtsalt investeerimiskonto võimaluse loomisest/haldustasude piiramisest vms.

                              Aga ma annaks ühe sõbraliku soovituse ka. Ära pane kogu oma raha ühte/kahte üksikaktsiasse, see on ilmselt kõige lollim strateegia üldse. Sama hästi võiks fondi all-ini lükata Eesti jalgpallimeeskonna vastase võidule vms. Täpselt samasugune loterii. Kindlasti leidub paarikümne aasta pärast kodanikke, kes ongi oma säästud sisuliselt maha gämblinud, mis on iseenesest veel kurvem kui need isikud, kes pensionifondi eest uue läpaka ostavad või reisile lähevad, sest neil teistel on vähemalt sellest rahast mingit materiaalset/emotsionaalset väärtust saadud...

                              Kommentaar


                                Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                                Pensionireformil on tegelikult vaid üks eesmärk: saada kätte võimalikult paljude pensionikogujate kogutud summalt 20% tulumaks. Sinna juurde võib rääkida nii palju ilusat juttu kui soovitakse, kuid tegelikult tahetakse sellega lihtsalt karmis miinuses riigieelarvet tasakaalustada. Kui probleemiks oleks olnud fondide kehv tootlus või suured haldustasud, siis oleks piisanud ka lihtsalt investeerimiskonto võimaluse loomisest/haldustasude piiramisest vms.

                                Aga ma annaks ühe sõbraliku soovituse ka. Ära pane kogu oma raha ühte/kahte üksikaktsiasse, see on ilmselt kõige lollim strateegia üldse. Sama hästi võiks fondi all-ini lükata Eesti jalgpallimeeskonna vastase võidule vms. Täpselt samasugune loterii. Kindlasti leidub paarikümne aasta pärast kodanikke, kes ongi oma säästud sisuliselt maha gämblinud, mis on iseenesest veel kurvem kui need isikud, kes pensionifondi eest uue läpaka ostavad või reisile lähevad, sest neil teistel on vähemalt sellest rahast mingit materiaalset/emotsionaalset väärtust saadud...
                                Põhi mõtteliselt õigus.
                                Instagram

                                Twitter

                                Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                                telekavaataja.blogabet.com

                                Kommentaar

                                Working...
                                X