320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    eks silma paistavad need, kes kõige kõvemini karjuvad. Et noh samamoodi ei ole ju keskmine feminist ilmselt Vagina Woolfi sugune elajas.

    Kommentaar


      Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
      Fair point. Keskmine oli halb sõna. Ma pidasin silmis neid valijaid, kes õigustavad vägivalda, kui ühte osa diskussioonist. Ma tahtsin endiselt kirjeldada ühte osa EKRE valijaakonnast ja argumendi käigus astusin ise endaga vastuolluja luues tuletuse, et nagu oleks see üks välismääraja.
      Mis krdi vägivalda? Tarand sai paar korda jalaga perse ja asja eest, mida sa lähed siis provotseerima nii. Kui sa Lasnas kuskile lambi baari Slava Ukraini särgiga lähed siis anna andeks aga sa ise küsisid.
      PS. Valima lähen selle jaoks, et EKRE ühe hääle vähem saaks. Ei salli kohe üldse Helmeid ja eriti Madissoni.
      Algselt postitas Iceman
      Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

      Kommentaar


        Algselt postitas hofnar Vaata postitust
        Mis krdi vägivalda? Tarand sai paar korda jalaga perse ja asja eest, mida sa lähed siis provotseerima nii. Kui sa Lasnas kuskile lambi baari Slava Ukraini särgiga lähed siis anna andeks aga sa ise küsisid.
        PS. Valima lähen selle jaoks, et EKRE ühe hääle vähem saaks. Ei salli kohe üldse Helmeid ja eriti Madissoni.
        Tõlgendamise küsimus. Ma ka ei arva, et keegi nüüd päriselt kannatada sai. Aga see ei olnud ka selline sõbralik jalaga tagumikku nagu näitlejad teevad või sportlaste vastu tagumikku hea soorituse eest. Nõus, et see oli selline õrn, aga kas kõik saavad üheselt aru. Mõni mees paneb naisele molli ka ja ütleb oma asi, kuidas abikaasaga käitun. Pigem tõmbame joone seal, et mitte midagi ei ole okei, kui seal, et noh tõlgendame hiljem. Ma olen Ida-Virumaalt, ma olen saanud peksa ja ära joosta ka selle eest, et Eesti keelt rääkisin. Ise provotseerisin? Kui naine ära vägistatakse, siis ise oli süüdi, et õhtul hilja käis väljas või läks paari? Või kui omal ajal sai Prowintsi kõrtsi mindud, siis ikka oli õhtul võimalus kohalike käest malakat saada, et nahhui sa ronid meie külla. Jah, need on tõesti äärmuslikud näited. Aga ma pigem elaks ühiskonnas, kus ei peaks selliseid asju tõlgendama ja kus inimesed lähenevad mõistlikult. Endiselt väidan, et mikrit saab välja lülitada ja meest häbisse jätta, kui maha lükata ja jalaga anda, et nahhui sa ronid meie meeleavaldusele.

        Ja EKREl on õigus seda meeleavaldust teha, sest ilmselgelt nad kõnetavad oma valijaid ja no kui on hirm, siis tõesti. Midagi tuleks ette võtta. Aga kui keegi poleks sinna läinud, siis oleks öeldud, et näe, võim ei hooli teist. Tulevad kohale, siis öeldakse, et kaaperdasid. Tarand provotseeris tõesti, see on tema leib. Aga ärgem andke siis talle hagu juurde. Hetkel tundub, et mõlemad pooled võitsid, aga kaotas ühiskond.
        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

        My spell checking is second to nine!

        Kommentaar


          Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
          Tõlgendamise küsimus. Ma ka ei arva, et keegi nüüd päriselt kannatada sai. Aga see ei olnud ka selline sõbralik jalaga tagumikku nagu näitlejad teevad või sportlaste vastu tagumikku hea soorituse eest. Nõus, et see oli selline õrn, aga kas kõik saavad üheselt aru. Mõni mees paneb naisele molli ka ja ütleb oma asi, kuidas abikaasaga käitun. Pigem tõmbame joone seal, et mitte midagi ei ole okei, kui seal, et noh tõlgendame hiljem. Ma olen Ida-Virumaalt, ma olen saanud peksa ja ära joosta ka selle eest, et Eesti keelt rääkisin. Ise provotseerisin?
          Kui sa a la Viruse kontsertile läksid jaurama Eesti leegioni sõprade klubi särgiga vms, et venelased teevad ikka nii sitta muusikat ja räägivad koledat keelt siis tõesti said asja eest, polnud ju vaja seda teha. Kui Tarand tõesti oleks peksa saanud nagu räägitakse siis ma oleksin ilmselt teisel seisukohal.
          Oma äärmuslikud näited võid sisse istuda, sa pole nii rumal, et peaksid neid tegema.

          Jube häirib nende valimiste puhul see, et kui sa pole full EKRE, siis oled pederast sots ning kui sa oled natuke EKRE siis oled värdjas nats. Kas varasemad valimised on ka nii lõhestavad olnud?
          Algselt postitas Iceman
          Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
            Mind ikka ajab naerma sõna PEKSTI. Seal tegeleti tõesti suurejoonelise kolkimisega.
            Sessuhtes keegi lambist tänaval ei lùkanud teda ju. Või sotsid on rebelid ja peavad tänavatel Helmedele nõiajahti ?

            Aga muidu nt. kui Metallica kontserdil hüppad kottpükstes esinemise ajal lavale. Kisud mikri ära ja hakkad räuskama, et kuulake räppi, nii on õige. Siis sind lükatakse ka lavalt alla( paremal juhul). Labi rahvamassi transportides saaksid paar vopsu ka vast.

            E: Mõlemad pooled on rähna pannud aga üks kujutab endas ajakirjanduses peksasaajat ja üldse seltskonda kellele tehakse meeletult liiga ja kes tegelikult teevad kõike megahästi. Et isegi kui ma pole ühegi meeskonna poolt siis sellise käitumisegi tean kindlasti kelle vastu olla. Ei istu absoluutselt selline asi. Oleks Tarand sirgeseljaga sealt minema jalutanud. Irveldanud ja mitte teinud võmmidega seal mingit olgemausad naljauurimist ja ajakirjanduses oma tiimikaaslaste ja presidendiga mingit hädaldamist. Oleks minusilmis täitsa vahva aktsioon olnud. Väärikust oleks rohkem kindlasti jäänud. Ilmselt sellepärast sotside valimisprotsent on ka minimaalne. Selline hädaldajate kamp ei saagi peale Sambazi kellegile meeldida.
            Andestust, ei taha elada ekre eestis aga noh, ma olen lumehelbekene ka kellele lihtsalt meeldiks, et inimesed oleksid ilusad ja head, ekre eestis ma seda tulevikus ei näe. nii sotsid kui ekrekad on mõlemad parajad draamakuningannad. Ma valiks üldsegi rohelised, aga noh, zuzu müüs ennast ka korralikult maha taavile oma reidi tee huinjaaga, siis see pull jääb ka ära. Kuna valimised on mu sünnipäeval täpselt, siis otsustangi pitsi järgi keda valida.

            Kommentaar


              Algselt postitas hofnar Vaata postitust
              Kui sa a la Viruse kontsertile läksid jaurama Eesti leegioni sõprade klubi särgiga vms, et venelased teevad ikka nii sitta muusikat ja räägivad koledat keelt siis tõesti said asja eest, polnud ju vaja seda teha. Kui Tarand tõesti oleks peksa saanud nagu räägitakse siis ma oleksin ilmselt teisel seisukohal.
              Oma äärmuslikud näited võid sisse istuda, sa pole nii rumal, et peaksid neid tegema.

              Jube häirib nende valimiste puhul see, et kui sa pole full EKRE, siis oled pederast sots ning kui sa oled natuke EKRE siis oled värdjas nats. Kas varasemad valimised on ka nii lõhestavad olnud?
              Ei läinud. Seal oligi metsik ida, kus kauboisid möängiti päris nugadega. Ja kui keelt ei osanud, siis ei saanud poest ka hapukoort osta. Aga see pole oluline.

              Viimasega nõustun aga täiega. Seda on mitmelt poolt läbi käinud. Isegi Mõnu mainis, et seda tehaksegi meelega ja see on kurb. Selle asemel, et pidada asjaliku dialoogi, käib mingi arulage räuskamine. Eks riik väärib oma juhte.
              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

              My spell checking is second to nine!

              Kommentaar


                Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                Viimasega nõustun aga täiega. Seda on mitmelt poolt läbi käinud. Isegi Mõnu mainis, et seda tehaksegi meelega ja see on kurb. Selle asemel, et pidada asjaliku dialoogi, käib mingi arulage räuskamine. Eks riik väärib oma juhte.
                Eks varasemalt on toimunud vastandumine Keskerakonnaga. Nüüd kui Keskerakond on muutunud rohkem tavalise erakonna sarnaseks siis sealt normaalset vastandumist üles ei ehita ja EKRE võttis üle. Toetajad tunduvad ka sama fanaatilised, kui varem Keskerakonna omad, ainult seltskond on tiba maskuliinsem.

                Kahju et seda pole võimalik kuskilt uurida, kui palju Keski valijaid on liikunud EKRE rüppe. EKREt ja endist Keski ühendab sarnane juhtimisstiil (tugev isakuju) ja paljudele valijatele selline asi sümpatiseerib kuigi maailmavaateliselt on tegu vastanduvate erakondadega.

                Kommentaar


                  EKRE on kindlasti juhtrolli võtnud opositsioonierakonnana ning tahab olla eestvedaja valitsuse vastu, kes tuimalt ja järjepidevalt rahvast üle sõidab. Mul on tutvusringkonnas tugeva hariduse ja haritusega inimesi, kes ealeski EKREt ei vali, kuid käib tugevalt vastu valitsuse üleolev käitumine riiki ja rahvasse.

                  Kommentaar


                    Kuna eelmise meeleavalduse asjus on EKRE-le kõvasti tuld antud, siis tänavuse meeleavalduse osas on kuidagi kahtlaselt vaikne:

                    https://www.postimees.ee/6473293/vid...WqhtDUkhcOK8c0

                    Tundub, et just EKRE pooldajad on see mõistlikum osa ideoloogilisest vastasseisust? Kui vasakpoolselt meelestatud tegelane (karjus: Fašist, fašist) üritas vankris istuv laps käe otsas (!!!) rüselust algatada, siis Soldier of Odin-vormis meesterahvas oli see, kes olukorda rahustada püüdis, kutsus korravalvurid, ei allunud provokatsioonile, ei läinud kaasa sõimuga ja kokkuvõttes hoidis ära millegi, mis oleks võinud rüseleja enda lapsele ohtlikult lõppeda.

                    Tahaks näha, kas järgneb tormiline hukkamõist presidendilt, koalitsiooniparteide esindajatelt, peaministrilt, Marianne Mikkolt jt.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                      Kuna eelmise meeleavalduse asjus on EKRE-le kõvasti tuld antud, siis tänavuse meeleavalduse osas on kuidagi kahtlaselt vaikne:

                      https://www.postimees.ee/6473293/vid...WqhtDUkhcOK8c0

                      Tundub, et just EKRE pooldajad on see mõistlikum osa ideoloogilisest vastasseisust? Kui vasakpoolselt meelestatud tegelane (karjus: Fašist, fašist) üritas vankris istuv laps käe otsas (!!!) rüselust algatada, siis Soldier of Odin-vormis meesterahvas oli see, kes olukorda rahustada püüdis, kutsus korravalvurid, ei allunud provokatsioonile, ei läinud kaasa sõimuga ja kokkuvõttes hoidis ära millegi, mis oleks võinud rüseleja enda lapsele ohtlikult lõppeda.

                      Tahaks näha, kas järgneb tormiline hukkamõist presidendilt, koalitsiooniparteide esindajatelt, peaministrilt, Marianne Mikkolt jt.

                      Oot-oot, hoia oma hobuseid.
                      Kas sa märkad erinevusi kahe mainitud olukorra puhul?

                      Toompeal talitasid mõlemad osapooled valesti ja parteiladvikus kõrgetel kohtadel olevad isikud ( Ossinovski, Helmed jne.) püüdsid käitumist kuidagi õigustada/põhjendada, mis andis sellele kõigele oluliselt suurema kaalu. See ka tingis tormilise hukkamõistu arvamusliidrite poolt.

                      Kui homme Mikser teatab, et nii ongi normaale ja kõik mehelaadsed natsipurikad tulebki titekärudega lamedaks rullida, siis saame alles hakata tõmbama paralleele minevikusündmustega. Sinu poolt jagatud lingi põhjal pole ühtegi fakti, et tegemist oli "vasakpoolsega", äkki hoopis oli rohelisete valija või omad mingit uhket andmebaasi/nimekirja kõigist Eestimaa sotsidest?

                      Hoidume oletustest ja keskendume sellele, mis on tõestatav.
                      Lisaks moonutab ideoloogiline prisma tegelikkust ning segab objektiivset ja kainet analüüsi, seega antud kontekstis oleks targem ka sellest loobuda.
                      Kas meesterahvas (käruga) käitus õigesti selles klipis, kindlasti mitte, arukas inimene oleks lihtsalt minema kõndinud aga hetkel veel ei selgu, et miks ta seal nii valuliselt reageeris või mis sellele eelnes (sest noh postimees on ju kartellierakondade kontrolli all ja muud vandenõud).

                      Jään ootama "sotside" toetajaid siia kirjutamas: "See oli lavastatud ja tegemist palgatud provokaatoriga", "Kus siin see RÜNNAK oli" jne. aga seda ei juhtu, vähemalt sellises stiilis.

                      Aga äkki oli tõesti hoopis Merkeli poolt saadetud agendiga? (Eesti oma punased mehikesed, mitte segi ajada päkapikkudega, kes ka praegu liiguvad)".

                      Teadmiseks meie poliitmaastikul asuvad pea kõik erakonnad keskel kobaras (kesikud juba natukene rohkem paremal, kui oravad jne), tuleb vaadata tegevusi, mitte lubadusi ja selle põhjal oma kompass kalibreerida.

                      Kaunist pühapäeva!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Pints Vaata postitust
                        Oot-oot, hoia oma hobuseid.
                        Kas sa märkad erinevusi kahe mainitud olukorra puhul?

                        Toompeal talitasid mõlemad osapooled valesti ja parteiladvikus kõrgetel kohtadel olevad isikud ( Ossinovski, Helmed jne.) püüdsid käitumist kuidagi õigustada/põhjendada, mis andis sellele kõigele oluliselt suurema kaalu. See ka tingis tormilise hukkamõistu arvamusliidrite poolt.

                        Kui homme Mikser teatab, et nii ongi normaale ja kõik mehelaadsed natsipurikad tulebki titekärudega lamedaks rullida, siis saame alles hakata tõmbama paralleele minevikusündmustega. Sinu poolt jagatud lingi põhjal pole ühtegi fakti, et tegemist oli "vasakpoolsega", äkki hoopis oli rohelisete valija või omad mingit uhket andmebaasi/nimekirja kõigist Eestimaa sotsidest?

                        Hoidume oletustest ja keskendume sellele, mis on tõestatav.
                        Lisaks moonutab ideoloogiline prisma tegelikkust ning segab objektiivset ja kainet analüüsi, seega antud kontekstis oleks targem ka sellest loobuda.
                        Kas meesterahvas (käruga) käitus õigesti selles klipis, kindlasti mitte, arukas inimene oleks lihtsalt minema kõndinud aga hetkel veel ei selgu, et miks ta seal nii valuliselt reageeris või mis sellele eelnes (sest noh postimees on ju kartellierakondade kontrolli all ja muud vandenõud).

                        Jään ootama "sotside" toetajaid siia kirjutamas: "See oli lavastatud ja tegemist palgatud provokaatoriga", "Kus siin see RÜNNAK oli" jne. aga seda ei juhtu, vähemalt sellises stiilis.

                        Aga äkki oli tõesti hoopis Merkeli poolt saadetud agendiga? (Eesti oma punased mehikesed, mitte segi ajada päkapikkudega, kes ka praegu liiguvad)".

                        Teadmiseks meie poliitmaastikul asuvad pea kõik erakonnad keskel kobaras (kesikud juba natukene rohkem paremal, kui oravad jne), tuleb vaadata tegevusi, mitte lubadusi ja selle põhjal oma kompass kalibreerida.

                        Kaunist pühapäeva!
                        Tegu oli sakslasest politoloogiga, kes olla spetsialiseerunud paremradikaalide uurimisele Euroopas. Muidugi, noh, nagu ma aru saan, siis kohtudes EKRE toetajaga, siis oled paugupealt liberast ja vasakpoolne, kohtudes sotsiga oled paugust paremäärmuslane.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                          Kuna eelmise meeleavalduse asjus on EKRE-le kõvasti tuld antud, siis tänavuse meeleavalduse osas on kuidagi kahtlaselt vaikne:

                          https://www.postimees.ee/6473293/vid...WqhtDUkhcOK8c0

                          Tundub, et just EKRE pooldajad on see mõistlikum osa ideoloogilisest vastasseisust? Kui vasakpoolselt meelestatud tegelane (karjus: Fašist, fašist) üritas vankris istuv laps käe otsas (!!!) rüselust algatada, siis Soldier of Odin-vormis meesterahvas oli see, kes olukorda rahustada püüdis, kutsus korravalvurid, ei allunud provokatsioonile, ei läinud kaasa sõimuga ja kokkuvõttes hoidis ära millegi, mis oleks võinud rüseleja enda lapsele ohtlikult lõppeda.

                          Tahaks näha, kas järgneb tormiline hukkamõist presidendilt, koalitsiooniparteide esindajatelt, peaministrilt, Marianne Mikkolt jt.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas diver Vaata postitust
                            Artiklis on küll keskendutud Prantsusmaale, kuid sama fundamentaalne probleem seisab kõigi Euroopa riikide ees. Vabakaubanduse tingimustes rikkust tekib küll kõvasti juurde, kuid see jaotub ühiskonnas tunduvalt ebavõrdsemalt ning negatiivsed tagajärjed jäävad eelkõige lihtrahva kanda, kes aga moodustab suure enamuse rahvastikust.

                            Selle tagajärjel laguneb ühiskonna sidusus, suur hulk inimesi tunneb end kõrvaleheidetu ja ebavajalikuna. Tihti tuleb neil olude sunnil kolida eemale senisest elukohast, mistõttu katkevad või tugevasti nõrgenevad nii pere- kui ka kogukondlikud sidemed, mis moodustavad elulise tähtsusega osa iga inimese elus. Inimeste ebakindlus tuleviku ees kasvab ning nad jäävad järjest enam kuulama igasuguseid aferiste-poliitikuid, kes ilusat juttu ajades nö kaotatud paradiisi tagasi lubavad tuua.

                            Täpseid tagajärgi on raske ennustada, kuid panused on kõrged, kuna halvimal juhul võib hävineda kogu läänelik ühiskonnakorraldus. Poleks sugugi esimene kord, kui võimuka vähemuse ahnus ja ülbus mõne suurvõimu hävinguni viib. Ei tasu vist eraldi välja tuua, kui "kasulik" see Eestile oleks.

                            Eesti oludes on just varem mainitud põhjamaade läheduse ja EL-i liikmelisuse kombo võimaldanud hoida püsimas illusiooni meie edukusest ja meie parempoolsete majandusalasest pädevusest. Lähivälismaal tööl käijate poolt koju toodud raha ning kõikvõimalikud eurotoetused on võimaldanud meil elada petlikult jõukat elu. Neil, kes on põhiliselt elanud Tallinnas või selle lähiümbruses ega pole seetõttu eriti tunda saanud reformikate kärpepoliitika mõjusid, võib seetõttu arusaadavalt olla tekkinud illusioon, et need vennad oskavadki riiki juhtida.

                            Liiga palju on poliitikaga seotud teemades majandus muutunud asjaks iseeneses. Reaalsuses on toimiv majandus siiski ainult üks põhilisi eeldusi tugeva ja arenenud inimühiskonna olemasoluks ja edasi kestmiseks. Mis aga saab siis, kui olemasoleva majandusmudeli edu hakkab otseselt lõhkuma sedasama ühiskonda, mille kestmisele ta peaks kaasa aitama?
                            Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                            Noh, Eestis on ka see mure, et need äärealad ei taha tööstust enda juurde. Rikub elukeskkonda. Tööd nagu ei ole, aga tehast ei tahaks ka. Surnud ringi, kuigi jah, sellele vastu vaielda ei saa, et rikkus koguneb suurlinnadesse. Sattusin hiljuti lugema ühte huvitavat artiklit USA kohta, kus uued laod on hakanud sundima firmasid ja KOV sundima transpordi süsteeme ümberhindama, sest tekivad uued tööstuspiirkonnad, kuhu kuidagi peale oma auto ei saa. Tihti sellel töölisklassil aga ei ole oma vahendeid. Ma proovisin meie firma uue lao juurest jala hotelli minna. Ajaliselt oli ca. 15 minutit. Mitte ühtegi kõnniteed ma selle aja jooksul ei näinud.


                            Aga tegelikult tahtsin ma siin kohal mainida, et see on põhjus miks ma ei poolda kapitalismis. See toidabki ju vaid rikaste veel rikkamaks saamist. UK tegi eksperimendi, et teha ülirikastele lihtsamad tingimused, et äkki toob see raha rohkem riiki. Sittagi, nad otsisid kalleid asju ikka välismaalt ja riigile sealt otsest kasu ei tulnud. Turg paneb asjad paika, on põhi väide. Kui Friedman ütles, et firma ainukene eesmärk on teenida kasumit, siis seda on kõige lihtsam teha juhul kui sul on monopol. Siis saad saa teha aga mida iganes tahad. Mitte, et riik alati parim omanik oleks. Kaugel sellest. Aga mulle lihtsalt ei meeldi ka USA maailm, kus selleks, et normaalselt haridust saada, pead ennast juba võlgadesse panema ennem kui oled elu alustanud. Jah, võiks kutsekooli minna ja ka hästi ära elada, aga see ei saa ka ju sellises maailmas tasuta olla. Palju on Eestis firmasid, kes õpipoisist spetsialiste välja koolitavad ja kui lihtne sinna saada on? Mina poleks jõudnud sinna elus, kus ma olen praegu, kui poleks olnud tasuta kõrgharidust. Suht sotsialistlik lähenemine, aga see andis minu sugusele ka võrdse võimaluse kuhugi jõuda. Ma olin ka sisuliselt üksiku ema kasvatada ja mul oli vend ka. Raha ei olnud midagi, mida alati oli. Ja ma ei mäleta, et mu pere oleks kuskilt lamust käinud palumast. Ainult võrdseid võimalusi.
                            Hmm, mitu inimest on ära surnud ebavõrdsuse kätte ja mitu inimest vaesuse kätte?
                            Vaadates ajalugu siis ilmselt võiks öelda, et vägivaldse võrdsuse kätte on surnud kümneid ja kümneid miljoneid.. ehk ilmselt kümneid miljoneid rohkem kui ebavõrdsuse kui abstaktse kontruktsiooni kätte.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                              Hmm, mitu inimest on ära surnud ebavõrdsuse kätte ja mitu inimest vaesuse kätte?
                              Vaadates ajalugu siis ilmselt võiks öelda, et vägivaldse võrdsuse kätte on surnud kümneid ja kümneid miljoneid.. ehk ilmselt kümneid miljoneid rohkem kui ebavõrdsuse kui abstaktse kontruktsiooni kätte.
                              Mis asi on vägivaldne võrdsus? Siiras küsimus, pole sellise mõistega kokku puutunud.

                              Kas ebavõrdsus ei ole see, mille tõttu ei saa osad lapsed sooja toitu süüa ja normaalseid elamistingimusi? Mitte, et ma siin kohal arvaks, et varade ümberjagamine tooks lapsele normaalse elukoha ja soojatoidu igaks päevaks. See oleks naiivne. Aga ma arvan, et kui rikkad panustavad natukene rohkem ja selle eest saaksid kõik koolis käivad lapsed tasuta soojasööki või hambaravi, siis mina küll ei nuta selle üle. Ma olen ise ühest sellisest kergest geto piirkonnast pärit ja tean palju selliseid, kes ei omanud teistega võrdseid võimalusi ja kellel jäi kooli tee pooleli, sest polnud raha ja pidi tööle minema esimesel võimalusel. Pole sidet kõigiga säilinud, aga tean vähemalt nelja, kes on surnud alkoholi või narko tagajärjel. Elu on näidanud, et need kellel olid võimalused koolis käimiseks on ka suurem tõenäosusega ennast sellest ahelast välja võidelnud. Mitte kõik, aga siiski.
                              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                              My spell checking is second to nine!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                                Mis asi on vägivaldne võrdsus? Siiras küsimus, pole sellise mõistega kokku puutunud.

                                Kas ebavõrdsus ei ole see, mille tõttu ei saa osad lapsed sooja toitu süüa ja normaalseid elamistingimusi? Mitte, et ma siin kohal arvaks, et varade ümberjagamine tooks lapsele normaalse elukoha ja soojatoidu igaks päevaks. See oleks naiivne. Aga ma arvan, et kui rikkad panustavad natukene rohkem ja selle eest saaksid kõik koolis käivad lapsed tasuta soojasööki või hambaravi, siis mina küll ei nuta selle üle. Ma olen ise ühest sellisest kergest geto piirkonnast pärit ja tean palju selliseid, kes ei omanud teistega võrdseid võimalusi ja kellel jäi kooli tee pooleli, sest polnud raha ja pidi tööle minema esimesel võimalusel. Pole sidet kõigiga säilinud, aga tean vähemalt nelja, kes on surnud alkoholi või narko tagajärjel. Elu on näidanud, et need kellel olid võimalused koolis käimiseks on ka suurem tõenäosusega ennast sellest ahelast välja võidelnud. Mitte kõik, aga siiski.
                                Ei, see on see teine pool, mis kaalukausile rainise poolt pandi - vaesus. Ebavõrdsus on see, et kedagi diskrimineeritakse. Mis võib küll kaasa tuua vaesuse. Kuid rainis pidas silmas ilmselt sellist diskrimineerimist, mis vaesust kaasa ei too, et noh.. on buss ja mehed sõidavad ühes ja naised teises bussi otsas vms.
                                Vägivaldse võrdsuse mõistet ootan minagi. Triibulised kandideerimise nimekirjad? Kohustuslikud naine ja värviline ettevõtete juhatustesse?

                                Rainis hüppas ka ühelt mõttelt teisele, seega ei saa päris täpselt aru kas ta tõmbas võrdusmärgi vaesuse ja vägivaldse võrdsuse vahele?
                                BVB - Vaprus

                                Kommentaar

                                Working...
                                X