320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
    Detailidega võib loomulikult norida, ent tähtsam on tähelepanu juhtimine sinna, et referendumi näol on tegu täiesti mõttetu ajaraiskamisega.
    Igasugune vastukaja ja suunamudimine näitab just vastupidist.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Keskerakond ei tahtnud edaspidi valitseda Reformierakonna armust. Cordon sanitaire tähendab paljudes riikides, et populiste valitsusse ei lasta. Ilmajäetud on tõstnud mässu. Eesti eliit, kartke presidendivalimisi. Tallinna Ülikooli võrdleva poliitika dotsent, politoloog Tõnis Saarts räägib poliitikast ja selle tegemisest.
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar




        COVIDi fondi rahadega Poola lippude püstitamisega võrreldes tunduvad Helmed veel täitsa terve mõistuse juures...

        Kommentaar


          Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
          Detailidega võib loomulikult norida, ent tähtsam on tähelepanu juhtimine sinna, et referendumi näol on tegu täiesti mõttetu ajaraiskamisega. Iga pühapäev raadiosaates lamenti lüüa ja homosid praamile ajada on ju kordades lihtsam töö, kui võtta ette mõni päris probleem.
          Päris paljude inimeste jaoks on abieluküsimuse puhul tegu vägagi olulise põhimõttelise teemaga. Selles mõttes on ajalehtede ja uudisteportaalide juhtkirjad ja arvamuslood, mis varjamatult üleolevas toonis kujutavad seda küsimust kui kolmandajärgulise asjaga tegelemist tõsise töö asemel nii vale lähenemine, kui veel olla saab.

          Nagu Saarts ERR-i intervjuus mainis, oleme mentaliteedilt siiski puhas Ida-Euroopa riik sellistes asjades, seega kuni poliitika keskseteks küsimusteks on nn. sallivusteemad, käib tants konservatiivide pilli järgi. Liberaalid peavad õppima sellega arvestama ning oma ootusi ja poliitilisi tegevusi vastavalt kohandama. Ükski seadus ei muuda inimeste väärtushinnaguid üleöö liberaalseks, kuid kiirustades ja vägisi peale surutud liberalism keerab osa inimesi päris kindlasti mõõdukast alalhoidlikust konservatismist jäika tagurlikkusse.

          Olen oluliselt kriitilisem just liberaalide peale, kuna just nende poolel peaks olema keskeltläbi pigem haritumad ja avarama silmaringiga inimesed, kelle puhul võimetus aru saada ja aktsepteerida, et paljude inimeste jaoks on maailma ja sealhulgas siis ka väärtushinnagute muutumise kiirus viimastel kümnenditel olnud kaugelt liiga suur, ärritab oluliselt rohkem kui näiteks põhikooliharidusega lihttöölise aus piiratus ja sellest tulenevad eelarvamused.

          Kommentaar


            Ikka on neetud liberaalid süüdi, et natsid võimutsevad. Sest natsid saavad rahvast aru, austavad neid, hoolivad nendest, aga liberaalid sülitavad.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              Algselt postitas diver Vaata postitust
              Olen oluliselt kriitilisem just liberaalide peale, kuna just nende poolel peaks olema keskeltläbi pigem haritumad ja avarama silmaringiga inimesed, kelle puhul võimetus aru saada ja aktsepteerida, et paljude inimeste jaoks on maailma ja sealhulgas siis ka väärtushinnagute muutumise kiirus viimastel kümnenditel olnud kaugelt liiga suur, ärritab oluliselt rohkem kui näiteks põhikooliharidusega lihttöölise aus piiratus ja sellest tulenevad eelarvamused.
              Nn. liberaalid kardavad seda referendumit millegipärast nagu tuld, aga miks? On ju üldlevinud arvamus, et rahvas nn homoabielusid ei soovi, aga äkki on see arvamus vale, sest mingid küsitlused näitavat lause protsente 53-38 esialgu siiski veel homode kahjuks? Miks mitte kontrollida seda laiaulatusliku testiga.

              Kommentaar


                Soovitan kuulata selles küsimuses Aro Valmeti poolt väljendatud seisukohta. Seletab kenasti ära, miks ei ole seda referendumit vaja.

                Viimasena valitsuserakondade poolt kokku lepitud võimaliku abielu rahvahääletuse küsimus "Kas abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise vaheliseks liiduks?" on vandeadvokaat Paul Kerese ja ühiskonnateadlase Aro Velmeti sõnul selge ja vastatav.

                Kommentaar


                  Algselt postitas urmar Vaata postitust
                  Nn. liberaalid kardavad seda referendumit millegipärast nagu tuld, aga miks? On ju üldlevinud arvamus, et rahvas nn homoabielusid ei soovi, aga äkki on see arvamus vale, sest mingid küsitlused näitavat lause protsente 53-38 esialgu siiski veel homode kahjuks? Miks mitte kontrollida seda laiaulatusliku testiga.
                  Vaata, Urmar. Mina olen selle keskkonna looja ja reeglite autor.

                  Üks reegel võinuks olla, et EJLi pugejalikud (või kui keegi teine tahab ennast siis mõelda, siis FC Flora toetajad vms) postitajad ei oma õigust postitada.

                  Liberaalid siin arvaks, et ka nendel inimestel on õigus postitada. Kuid mina ütlen, et ei ole, sest mina olen reegli loonud ja traditsioon on nüüd selline.

                  Liberaalid arvaks aga ikka, et isegi sellistel inimestel võiks olla õigus postitada, sest see õigus on kõigil teistel olemas ja EJL-lembelistele inimestele õiguse andmine ei võta teistelt midagi ära.

                  Mõni liberaal ütleks äkki, et las postitavad ja kui see mulle ei meeldi, panen sellise inimese ignore-nimekirja, et ma ei pea tema postitusi nägema. Noh, nagu keegi ei kamanda sind homopulma. Ära käi ja vahi kui ei meeldi.

                  Küsimus ongi nüüd selles, et kas sina tahaks, et teised otsustaksid, kas sa saaksid postitada? Et selle kohta tehtaks siin teema ja sinu elu võetakse siin lahti. Kuidas su perel läheb? Mida sa oma kodus ikka teed? Või sa pigem sooviks, et sind võetakse niisamagi normaalse inimesena, kellel võiks olla samasugune postitamise õigus nagu teistel inimestel?

                  Ma usun, et sa tahaks pigem seda teist ja mitte seda, et pool aastat või veel aastaid arutatakse sinu personaalküsimust.

                  Nii lihtne see ongi.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas urmar Vaata postitust
                    Nn. liberaalid kardavad seda referendumit millegipärast nagu tuld, aga miks? On ju üldlevinud arvamus, et rahvas nn homoabielusid ei soovi, aga äkki on see arvamus vale, sest mingid küsitlused näitavat lause protsente 53-38 esialgu siiski veel homode kahjuks? Miks mitte kontrollida seda laiaulatusliku testiga.
                    Sest esiteks, vähemusi puudutavaid küsimusi ei panda rahvahääletusele. Teiseks, mis loogika see on, et kui referendumi valik mehe ja naise vahelise liidu toetuseks saab enamuse, siis lähme seadust muutma ja kui võidab teine pool, siis ei muutu midagi? Krt mille eest Riigikogu liikmed siis palka saavad? Nemad on ju rahvaesindajad. Seal peaks ju rahva enamuse soov välja joonistuma... mingil põhjusel ei ole seal julgust selle üle otsustada.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas diver Vaata postitust
                      Päris paljude inimeste jaoks on abieluküsimuse puhul tegu vägagi olulise põhimõttelise teemaga. Selles mõttes on ajalehtede ja uudisteportaalide juhtkirjad ja arvamuslood, mis varjamatult üleolevas toonis kujutavad seda küsimust kui kolmandajärgulise asjaga tegelemist tõsise töö asemel nii vale lähenemine, kui veel olla saab.

                      Ükski seadus ei muuda inimeste väärtushinnaguid üleöö liberaalseks, kuid kiirustades ja vägisi peale surutud liberalism keerab osa inimesi päris kindlasti mõõdukast alalhoidlikust konservatismist jäika tagurlikkusse.

                      Olen oluliselt kriitilisem just liberaalide peale, kuna just nende poolel peaks olema keskeltläbi pigem haritumad ja avarama silmaringiga inimesed, kelle puhul võimetus aru saada ja aktsepteerida, et paljude inimeste jaoks on maailma ja sealhulgas siis ka väärtushinnagute muutumise kiirus viimastel kümnenditel olnud kaugelt liiga suur, ärritab oluliselt rohkem kui näiteks põhikooliharidusega lihttöölise aus piiratus ja sellest tulenevad eelarvamused.
                      Selles teemas on 6684 postitust ja vähemalt antud temaatikas on see top 1 postitus. Minu jaoks on see päris kurb, et ka siin foorumis liiklevad mitmed sotsiaalselt küllaltki kõrget staatust omavad inimesed ei suuda konkreetses debatis üle olla intellektuaalsest väiklusest (rääkimata ühiskonnas tervikuna, kus sama olukord võimendub). Ma arvan, et õhtuti magama minnes saadakse päris selgelt aru, et ainukeseks saavutuseks jääb oma positsiooni tugevdamine ingroupis. Inimestega, kellele "väidetavalt" teema addresseeritud ning kelle arvamust soovitakse dialoogi astudes muuta, kaasnes pigem lõhe suurenemine.

                      Siin just paar postitust tagasi oli selle kohta ka ehe näide võtta. Huvitav, kas see konkreetne indiviid arvab, et keegi, kes temaga nõustub (sh mina) muudab oma arvamust vastupidiseks? Ei muuda. Anname thumbs up. Lahe lugu oli. Hästi kirjutatud ja tal on tegelikult õige maailmavaade. Aga keegi, kes arvab vastupidiselt ja kelle arvamust me muuta soovime... küsime nüüd endalt, kuidas tema tundis ennast sellise patroniseeriva retoorika järel?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                        Aga keegi, kes arvab vastupidiselt ja kelle arvamust me muuta soovime...
                        Eks see probleem tõesti ole, et kõik ei ole psühholoogias ja enesehinnangutes nii haritud kui sina. Kuid kuna sa oled siiski kraadiga inimene nendel teemadel, äkki annad nõu, kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi nii, et nad muudaks sellist põhimõttelist vaadet. Siiralt oleks tänulik.
                        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                        Kommentaar


                          Võiks ju ükskord sellest ka aru saada, et ega see väheharitud maamees, kes homosid ei armasta ja kelle aastasadu kestnud kindlasse maailmavaatesse on globalistid mõra löönud, ei taha seda referendumit. Tema tahab elada nagu ikka, sõimata keda on alati sõimanud, aga inimeste magamistuppa tema ei roniks.
                          Sinna ronivad Helme, Solman ja Vooglaid, haritud inimesed väga konkreetsete ja selgete poliitiliste ja ühiskondlike ambitsioonidega. Maamees on vaid vahend nende ambitsioonide elluviimisel.
                          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Martin Vaata postitust
                            Eks see probleem tõesti ole, et kõik ei ole psühholoogias ja enesehinnangutes nii haritud kui sina. Kuid kuna sa oled siiski kraadiga inimene nendel teemadel, äkki annad nõu, kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi nii, et nad muudaks sellist põhimõttelist vaadet. Siiralt oleks tänulik.
                            Ma arvan, et sa oled ainuke inimene foorumis, kes oponendi haridust ja thinly veiled ka isikut (mis tegelikult siiski ei ole relevantsed kuid millele sa foorumis ka varasemalt viidanud) välja toob sellises olukorras. Ma nagu siiralt ei saa aru sellest, et mis ma oma eelnevas jutus nii valesti ütlesin. Arvestades sinu sõnavõttu, tundub, et pigem ütlesin õigesti, sest sisulist vastust sul ju ei olnud. Küll oli aga foorumi tavapärase vaenlase vastu varnast võtta isiklik viide.


                            Viimasel korral tõid isegi mu päris nime välja. Et ma siin tõmban jälle avalikult foorumist tagasi, sest sinu eelmises postituses toodud irooniline viide:

                            "Liberaalid siin arvaks, et ka nendel inimestel on õigus postitada. Kuid mina ütlen, et ei ole, sest mina olen reegli loonud ja traditsioon on nüüd selline."...

                            tuleb välja, et vastab tegelikult tõele. Üks postitus varem üritad urmarile tema mõtte naeruväärsust tõestada, järgnev postitus üritad jõuga sama sisu kaudu aga ennast kehtestada. Ja enamus foorumit kiidab takka. Vale keskkonna valisin ja lähen vaatan peeglisse nagu sul palusin. Ole hea, ära mu lapse nime palun siin avalikusta, tal on elu veel ees ja ta ei ole süüdi, et ta isa läks foorumis päris isaga tülli.

                            Aa, ja palun katsu aru saada, et mina ja sina ei pea üksteist munniks oma poliitiliste vaadete tõttu, vaid sellepärast, et... me lihtsalt peame üksteist erinevatel põhjustel munniks oma iseloomu tõttu. Sul rohkem pooldajaid, palju õnne. Minu kogu argumentatsioon on, et ei ole efektiivne ja mõistlik sarnasel viisil konservatiiv-liberaal tasandil vaielda. Ma ausalt ei saa aru selle kontseptsiooni keerulisusest.

                            Kommentaar


                              God damned, poisid, võtke tuba. Või õlu. Või miski.

                              Kommentaar


                                Ma mõistan nii diveri kui ka Martini vaatenurka. Minu jaoks on antud olukorras fundamentaalne probleem sellega, et see teema ei olnud eos ühiskondlikus mõõtmes nii suur teema kui üks erakond ja teatud liikumine seda näidata üritab. Minu meelest mcnamara tõi väga kenasti välja, et suurel osal ühiskonnast oleks tavaolukorras üsna suva, kes kellega magab või kuidas nad omavahel seotud on.

                                Probleem tekib siis, kui üks erakond tahab enda pildil hoidmiseks suurt vastasseisu tekitada ning hakkab otseselt ühte väikest gruppi ühiskonnast suruma. See on ohtlik tendents ning ainuüksi juba see tendents üksi tekitab suurema emotsiooni kui vajalik.

                                Mul ausalt öeldes on üsna ükskõik, mis rahvas referendumi tulemusena arvab, sest minu meelest on see referendum üsna mõttetu, aga mind tugevalt häirib viis ja põhjused, miks seda referendumit üleüldse korraldatakse. Kuivõrd EKRE ei suuda ilmselt ühegi sisulise ja reaalselt vajaliku valimislubaduse täitmisega hakkama saada (sest puudub vajalik kompetents), siis on nende ainus eesmärk leida ühiskondlikus plaanis pigem vähetähtsaid teemasid, mida on võimalik suureks puhuda ja tekitada ühiskonnas vastandumine. See ongi ju tegelikult nende ainus sisu erakonnana. Vastandumine ju paratamatult mobiliseerib inimesi ning isegi inimestel, kel varasemalt oli sellest teemast täiesti suva ning arvamus puudus, see järsku siiski tekib.. kuna see on suuresti juba inimloomuses midagi arvata, eriti sellistes jah/ei teemades. Ehk siis üks asi on see, et asju tehakse täiesti valedel põhjustel ja valedel eesmärkidel.

                                Teine asi, mis ei ole absoluutselt vähemoluline, on see, et kõige selle tilulilu kõrval on need riigi ja paljude inimeste jaoks kaotatud aastad, sest mitmed reaalselt olulised teemad jäävad seetõttu tagaplaanile. Seega palju õnne maainimesed - teie selleaastane on jõulukink on referendum, mitte aga uued töökohad ning vajalik taristu. Palju õnne päästjad - teie selleaastane jõulukink on samuti referendum, mitte aga elamisväärne palk, sest 800 eurot on ju nii totaalselt normull palk sellise töö eest. Palju õnne lapsed, kes elavad absoluutses vaesuses - ka teie saate sel aastal jõulukingiks referendumi. Jne, jne.
                                Coraje, corazón y cojones.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X