320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kuulge, investeerimiskunnid. On keegi selle plaani korralikult läbi mõelnud enda jaoks ja tahab edu valemit jagada? Elik kuidas see ise oma investeeringute pwnimine kasumlikult ära teha?

    Ma ise lõin enda jaoks kokku, et perspektiiv on maksta ainuüksi haldustasus LHV-le ~0.36% p.a. (sest ma ei hakka ju Balti börsilt mingit sinilindu püüdma) + tehingutasud (mis on veel omaette ooper, sest @ €11+0.3% per tehing ei lükka ju iga kuu raha turule, samas kaotan saamata jäänud tootluse kaudu nkn). Et kui 100% aktsiaindeksisse investeeriva SEB fondi jooksvad tasud on ~0.4% p.a., siis mis see point üksi nühkida on?

    Mu loogika muidugi baseerub ka sellele, et ma ei hakka oma pinsirahaga gambeldama ja lükkaksin ise ka summad nkn mingisse laiapõhjalisse ETF-i, kuivõrd korraliku analüüsi tegemiseks järjepidevalt aega ei ole. Või te lähete kõik turgu biitima?
    20 LEGEND

    Kommentaar


      Algselt postitas vtp Vaata postitust
      Kuulge, investeerimiskunnid. On keegi selle plaani korralikult läbi mõelnud enda jaoks ja tahab edu valemit jagada? Elik kuidas see ise oma investeeringute pwnimine kasumlikult ära teha?

      Ma ise lõin enda jaoks kokku, et perspektiiv on maksta ainuüksi haldustasus LHV-le ~0.36% p.a. (sest ma ei hakka ju Balti börsilt mingit sinilindu püüdma) + tehingutasud (mis on veel omaette ooper, sest @ €11+0.3% per tehing ei lükka ju iga kuu raha turule, samas kaotan saamata jäänud tootluse kaudu nkn). Et kui 100% aktsiaindeksisse investeeriva SEB fondi jooksvad tasud on ~0.4% p.a., siis mis see point üksi nühkida on?

      Mu loogika muidugi baseerub ka sellele, et ma ei hakka oma pinsirahaga gambeldama ja lükkaksin ise ka summad nkn mingisse laiapõhjalisse ETF-i, kuivõrd korraliku analüüsi tegemiseks järjepidevalt aega ei ole. Või te lähete kõik turgu biitima?
      Plaanin pensirahad konverteerida peeniserahaks, võid ka liituda siis ei pea üksi nühkima.

      Kommentaar


        Algselt postitas vtp Vaata postitust
        Kuulge, investeerimiskunnid. On keegi selle plaani korralikult läbi mõelnud enda jaoks ja tahab edu valemit jagada? Elik kuidas see ise oma investeeringute pwnimine kasumlikult ära teha?

        Ma ise lõin enda jaoks kokku, et perspektiiv on maksta ainuüksi haldustasus LHV-le ~0.36% p.a. (sest ma ei hakka ju Balti börsilt mingit sinilindu püüdma) + tehingutasud (mis on veel omaette ooper, sest @ €11+0.3% per tehing ei lükka ju iga kuu raha turule, samas kaotan saamata jäänud tootluse kaudu nkn). Et kui 100% aktsiaindeksisse investeeriva SEB fondi jooksvad tasud on ~0.4% p.a., siis mis see point üksi nühkida on?

        Mu loogika muidugi baseerub ka sellele, et ma ei hakka oma pinsirahaga gambeldama ja lükkaksin ise ka summad nkn mingisse laiapõhjalisse ETF-i, kuivõrd korraliku analüüsi tegemiseks järjepidevalt aega ei ole. Või te lähete kõik turgu biitima?
        LHV kasvukonto - võta omale natuke aega ja tee seal enda jaoks arusaadavad valikud, vali valdkonnad, millest ise aru saad. Hiljem viska aegajalt pilk peale ja vajadusel korrigeeri valikuid. Seda kontot stabiilselt 20%+ kasumis hoida ei tohiks keskharidusega loogiliselt mõtlevale inimesele probleem olla.
        Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

        Kommentaar


          Sa vist ei ole näinud seda kuuuuuuuurija osa, kus üks tüüp oma võlli pudruks pumpas.

          EDIT: kasvukonto haldustasu oli vist mingi 0,72% p.a.? Siis ma võiks juba neid ETF-e ju tavalise investeerimiskonto kaudu ka noppida. Aga stabiilselt 20%+ läbi majandustsüklite? Plz.
          20 LEGEND

          Kommentaar


            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
            investeerimiskonto tõesti kõige mõistlikum, see 20% tulumaksu ära maksimine on ikka päris karm.

            Mina kavatsen ära kuulata, et mis tingimused on, kui ma panen investeerimiskontole ja mis tingimused on selle välja võtmisega kui ma pensionile jään. Võimalik, et mõistlikum on hetkel maksta 20% tulumaksu ja siis see investeerida ning siis oled 100% selle raha peremees.

            Algselt postitas vtp Vaata postitust
            Kuulge, investeerimiskunnid. On keegi selle plaani korralikult läbi mõelnud enda jaoks ja tahab edu valemit jagada? Elik kuidas see ise oma investeeringute pwnimine kasumlikult ära teha?
            Soovitan fondi(desse) investeerida. Pikemas perspektiivis oled kindlasti kasumis ja seda julgelt rohkem kui Eesti pensionifondid. LHV l näiteks väga hea ja mugav süsteem olemas - https://www.lhv.ee/et/kasvukonto . Alguses võib-olla tundub natuke keeruline, aga kui süvened ja endale asjad selgeks teed, siis tundub täitsa loogiline ja lihtne.
            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

            Kommentaar


              Algselt postitas vtp Vaata postitust
              ...pwnimine...

              Kommentaar


                Algselt postitas Rein Vaata postitust
                Mina kavatsen ära kuulata, et mis tingimused on, kui ma panen investeerimiskontole ja mis tingimused on selle välja võtmisega kui ma pensionile jään. Võimalik, et mõistlikum on hetkel maksta 20% tulumaksu ja siis see investeerida ning siis oled 100% selle raha peremees.



                Soovitan fondi(desse) investeerida. Pikemas perspektiivis oled kindlasti kasumis ja seda julgelt rohkem kui Eesti pensionifondid. LHV l näiteks väga hea ja mugav süsteem olemas - https://www.lhv.ee/et/kasvukonto . Alguses võib-olla tundub natuke keeruline, aga kui süvened ja endale asjad selgeks teed, siis tundub täitsa loogiline ja lihtne.
                Soovitus võiks olla vist nii: võta raha välja, tee LAPSELE konto, kanna sinna. Noh, siis tuleb loota, et laps annab raha pärast tagasi või kulutab mõistlikult, kuid lastel on seal kontol tasusid vähem.

                Haldustasu
                0,05% kuus (min 0,5 €; üle 30 000 € summalt 0,025%), lisandub käibemaks; esimene aasta haldustasuta; alla 26 a isikutele on haldustasu 0 €
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Algselt postitas Rein Vaata postitust
                  Soovitan fondi(desse) investeerida. Pikemas perspektiivis oled kindlasti kasumis ja seda julgelt rohkem kui Eesti pensionifondid. LHV l näiteks väga hea ja mugav süsteem olemas - https://www.lhv.ee/et/kasvukonto . Alguses võib-olla tundub natuke keeruline, aga kui süvened ja endale asjad selgeks teed, siis tundub täitsa loogiline ja lihtne.
                  ja, noh, põhimõtteliselt vist kõige tasuvam oleks 6000 eurot iga aasta panna nt Tuleva III sambasse, sest sealt saab 20% ehk 1200 eurot kohe tagasi. Sellist aastast tootlikust on keerukas leida.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Martin Vaata postitust
                    Soovitus võiks olla vist nii: võta raha välja, tee LAPSELE konto, kanna sinna. Noh, siis tuleb loota, et laps annab raha pärast tagasi või kulutab mõistlikult, kuid lastel on seal kontol tasusid vähem.

                    Haldustasu
                    0,05% kuus (min 0,5 €; üle 30 000 € summalt 0,025%), lisandub käibemaks; esimene aasta haldustasuta; alla 26 a isikutele on haldustasu 0 €
                    Lapsel on oma konto juba olemas ja sinna kanname igakuiselt kuni 18 aastaseks saamiseni lapsetoetuse ja ise lisan veel sama summa. Loodan samuti, et 18 saamisel on tal piisavalt mõistust, et mitte teha selle raha eest m*nni suurendust.
                    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Rein Vaata postitust
                      Loodan samuti, et 18 saamisel on tal piisavalt mõistust, et mitte teha selle raha eest m*nni suurendust.
                      vabsjee stigmatiseerimine siin meeste suunas käimas!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Rein Vaata postitust
                        Loodan samuti, et 18 saamisel on tal piisavalt mõistust, et mitte teha selle raha eest m*nni suurendust.
                        Näita seda - Suure varustusega Eesti mees: olen paljust ilma jäänud, kuna paljud naised ei julge proovidagi
                        Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Rein Vaata postitust
                          Mina kavatsen ära kuulata, et mis tingimused on, kui ma panen investeerimiskontole ja mis tingimused on selle välja võtmisega kui ma pensionile jään. Võimalik, et mõistlikum on hetkel maksta 20% tulumaksu ja siis see investeerida ning siis oled 100% selle raha peremees.

                          Soovitan fondi(desse) investeerida. Pikemas perspektiivis oled kindlasti kasumis ja seda julgelt rohkem kui Eesti pensionifondid. LHV l näiteks väga hea ja mugav süsteem olemas - https://www.lhv.ee/et/kasvukonto . Alguses võib-olla tundub natuke keeruline, aga kui süvened ja endale asjad selgeks teed, siis tundub täitsa loogiline ja lihtne.
                          Seda tõid õigesti välja - vaja ära kuulata, mis tingimustel mis asjad võimalikuks saavad.
                          Ka pensioni investeerimiskonto puhul on saatan detailides. kuigi oleks praegu pigem plaan selle kaudu edasi toimetada siis võib vabalt juhtuda, et lõpplahendusena ei saa see normaalne olema ja peab mingi alternatiivi leidma.

                          Aga selle "mõistlikum 20% ära maksta ja siis omapäi investeerida" - siinkohal paranda mind kui eksin aga kui väljud sambast ja võtad raha välja siis ju edaspidi jookseb Sinu 4% esimesse sambasse. Ehk sel juhul saaksid kätte selle summa mis praegu on, aga edaspidi Sinu makstavast sotsiaalmaksust voolab osa ühisesse potti, mitte Sinu personaliseeritud kontole.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            Tänase praktikaga ei oleks need konkreetsed inimesed, kellest sa räägid, suutnud II samba abil ka oma tulevikku kindlustada. See nüüd muidugi äärmiselt subjektiivne mõte, millele varsti ka vastuse saame, aga ma ise eeldan, et rohkem on neid "remondin kodu, kasutan korteri sissemakseks, toetan lapse haridust" stiilis tegutsejaid kui neid, kes bemmile uued kummid ostavad. Need viimased on reeglina noh, sellised, kellel nagunii fondis miskit ei ole, sest on palka saanud mustalt.

                            Võimalik. Sellele saame vastuse tõepoolest tulevikus. Muidu see "remondin kodu" juba nendest variantidest on pikaajalise majandusliku kindluse suhtes sama tootlik üldiselt kui bemmikummid. V.a konkreetselt ja mõõdetavalt kulu vähendavad tegevused - a'la gaasiboileri või maakütte või päikesepaneeli kasutuselevõtt, elamise soojustamine. See kas on ägedam tapeet ja kallim parkett ning ägedam telekas või ei Rapla korteris ei mõjuta väga tulevast finantspositsiooni. Korteri sissemakse ja laste haridus pigem küll.

                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            Me seda diskussiooni teises teemas pidanud. Minu jaoks see ongi tõestus, et süsteem ei toimi (vähemalt Eestis). Teoorias toimiks eksole, aga praktikas ei ole toiminud. Kust tekib usaldus, et "this time its different?". Et need mõtted on sul sellised faktiliselt korrektsed ja hea sisukirjeldus, aga... saad poindist aru küll.
                            Noh asi ongi selles, et on konkreetsed põhjused. Ma ei eelda, et alternatiivses universiumis, kus pärast pensionisüsteemi muutusi oleks II sammas jäänud kohustuslikuks, oleks asjad paranenud ainult põhjusel, et "nüüd oleme targemad".

                            Põhjused on -
                            - väiksemad piirangud mis võimaldavad võtta suuremat aktsiariski
                            - seadusest tulenevad konkreetsed fonditasude ülemmäärad mis seni olid kõrged ja sõid tootlust
                            - turule tulnud madalamate kuludega indeksfondid


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            fair enough ja selle tuleviku maksukoormusega võib täitsa nõustuda, aga seda argumenti kasutades unustatakse tihti peale ära lisandväärtus, mida suurem I sammas läbi sisendi ringlusesse annab, unustatakse ära üleüldine (kasvõi tänaste pensionäride) heaolu. See 4% tuleb täna meie II sambasse millegi arvelt ning olukorras, kus see 3/4 (või isegi rohkemas ulatuses) investeeritakse riigist välja tootlusega, mis jääb alla meie majanduskasvu (no a la). No ei saa olla + ja - kokku loetledes tegevus, mida päeva lõpus toetama peaks. See iga töötaja kohta rohkem pensionäre on ka selline imelik eeldus. Mida enam tõuseb QALY, seda kõrgemaks muutub ka pensioniiga.
                            Seda küll, nõustun, et see riiki ringlusesse jääv raha on kindlasti üks aspekt millel võib olla oluline mõju. Aga pean tunnistama, et ma sellele mingit täpsemat väärtust ei oska omistada. Natukene fiskaalpoliitiliselt üle minu pea lendav teema. Efekt sõltub ka suuresti tarbijate otsustest - kui mingi oluline osa rahast liigub Alibabast mingi plastikkräpi, Saksast kasutatud autode ja USAst iPhone'ide tellimiseks siis liigub raha majandusest välja nii ok naa. Kui jah inimesed võtaks asja enda kätte ja peaks selle rahaga tekkima juurde inimesi, kes osalevad kapitaliturul ning on huvitatud panustama sellesse, et ettevõtlikud ja andekad inimesed saaksid lihtsamalt kaasata kapitali Eestis äri alustamiseks (mis loodetavasti looks arvestatavalt lisandväärtust) siis oleks efekt suurem. Arvestades kui ükskõik on seni eestlastel tervikuna viimasest siis olen skeptiline.

                            Iga töötaja kohta rohkem pensionäre ei ole mu enda vaimusünnitis. Kiire goodeldamisega leidsin ka enne postitamist veel pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse analüüsi mis sisendina kasutab ekskisteerivat rahvastikupüramiidi, rändetrende, eeldatavat eluiga ja juba planeeritud pensioniea tõstmise tempot... ja ikka leiab, et see suhtarv halveneb oluliselt.

                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            Aga tldr, see diskussioon tegelt on rohkem laivi juttu
                            Sellele kirjutan kahe käega alla

                            Kommentaar


                              Kuivõrd eile õhtustes Meistrite Liigas minu jaoks midagi põnevat polnud, siis vaatasin etv-st Esimest stuudiot. Vot. Uued põhjad on saavutatud, väga piinlik ja valus oli seda kõike vaadata. Hommikul vajutas Reps Terevisioonis lõpliku knockdowni.
                              Eks siis peab edasi kannatama.
                              Homo homini lupus est - pede on pedele hunt

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Malfoy Vaata postitust
                                Kuivõrd eile õhtustes Meistrite Liigas minu jaoks midagi põnevat polnud, siis vaatasin etv-st Esimest stuudiot. Vot. Uued põhjad on saavutatud, väga piinlik ja valus oli seda kõike vaadata.
                                Vaatasin ka. Mingis osas ka CLi muidugi.

                                Esimeses stuudios oli ikka tunduvalt rohkem rünnakuid ja punase kaardi olukordi kui ükskõik millises eilses CL kohtumises.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X