320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas kaala Vaata postitust
    Eksid, nii oleks varasema öpiku järgi olnud, et piisas vaid mötteviisist. Hetkel alla 6 kuu puhul psüühilise häire diagnoosi enam ei saa.

    "For the condition to be diagnosed, an individual must either act on their sexual urges or experience significant distress or interpersonal difficulty as a result of their urges or fantasies. Without these two criteria, a person may have a pedophilic sexual orientation but not pedophilic disorder.

    According to the Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, Fifth Edition (DSM-5), in order for pedophilic disorder to be diagnosed, the following criteria must be met:

    Recurrent, intense sexual fantasies, urges, or behaviors involving sexual activity with a prepubescent child (generally age 13 years or younger) for a period of at least 6 months
    .
    These sexual urges have been acted on or have caused significant distress or impairment in social, occupational, or other important areas of functioning.

    The person is at least 16 years old, and at least 5 years older than the child in the first category. However, this does not include an individual in late adolescence involved in an ongoing sexual relationship with a 12- or 13-year-old."

    https://www.psychologytoday.com/us/c...ons/pedophilia
    Kas sa väidad praegu, et USAs ei saa diagnoosi määrata, kui ainult kaks kolmest kriteeriumist on täidetud?
    Ajaline mõõde on muidugi oluline tegur, et määrata kas tegemist on luululise häire, mõõduva episoodi või millegi püsivaga aga mitte peamine.

    Kommentaar


      Icemani segasevõitu räntimisest nüüd siia jõutud

      Kommentaar


        Algselt postitas Pints Vaata postitust
        Kas sa väidad praegu, et USAs ei saa diagnoosi määrata, kui ainult kaks kolmest kriteeriumist on täidetud? Ajaline mõõde on muidugi oluline tegur, et määrata kas tegemist on luululise häire,mõõduva episoodi või millegi püsivaga aga mitte peamine.
        Nii on nagu seal kirjas, mida sa vaidled. Selgelt kirjas, et vähemalt 6 kuud

        Lihtsamalt siis:
        " In the case of pedophilia, although the interest itself is no longer considered symptomatic of mental illness—unless it causes distress in the affected individual—any behavioral expression of the interest (e.g., any attempt at sexual contact with children) is sufficient to warrant a diagnosis of pedophilic disorder. The DSM-5 further stipulates that the interest or behaviour in question must be present for at least six months for clinical diagnosis, and the affected individual must be at least 16 years of age and at least 5 years older than the child (or children) at the centre of the individual’s sexual fantasies."

        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

        Kommentaar


          Algselt postitas Peeter I Vaata postitust
          Icemani segasevõitu räntimisest nüüd siia jõutud
          +1. Teema koha pealt nii palju, et ei poolda pedoofiliat.
          "The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art and all science. He to whom this emotion is a stranger, who can no longer pause to wonder and stand rapt in awe, is as good as dead: his eyes are closed."

          Kommentaar


            Algselt postitas Oudekki Loone
            "No mis ma siin veel kuulsin? Appi, meie laenukoormus suureneb. Mõelge ometi meie lastele, mis nüüd saab, me ei saa igavesti laenata. Saame küll," lausus ta. "Riikidega on natuke teistmoodi kui inimestega või ettevõttetega. Vaadake, riigid ei pea seda kartma, et nad surevad äkki enne ära, kui võlg tuleb tagasi maksta. Riigid ei sure ära, mis tähendab seda, et kui sa oled riik, siis sa tegelikult sisuliselt saadki igavesti laenata, sa saad igavesti raha juurde luua, vastavalt sellele, milline su majandusolukord on.
            Mul pole enam sõnu

            Kommentaar


              Algselt postitas kaala Vaata postitust
              Nii on nagu seal kirjas, mida sa vaidled. Selgelt kirjas, et vähemalt 6 kuud

              Lihtsamalt siis:
              " In the case of pedophilia, although the interest itself is no longer considered symptomatic of mental illness—unless it causes distress in the affected individual—any behavioral expression of the interest (e.g., any attempt at sexual contact with children) is sufficient to warrant a diagnosis of pedophilic disorder. The DSM-5 further stipulates that the interest or behaviour in question must be present for at least six months for clinical diagnosis, and the affected individual must be at least 16 years of age and at least 5 years older than the child (or children) at the centre of the individual’s sexual fantasies."

              https://www.britannica.com/topic/pedophilia
              Ma ei vaidle, püüan vaid mõista möödarääkimise tagamaid.

              Lasin pilguga üle muudatused DSM-IV-TR to DSM-5 ning tõesti olid mitmed uuendused seotud 6 kuulise ajalise mõõtme lisamisega mitmel juhul ja seda põhjusel, et vähendada valediagnoose. See nüüd muidugi ei tähenda, et pedofiilide elu kuidagi kergemaks oleks tehtud vaid sunnib eksperte põhjalikkusele ning loob vähemalt teoorias eeldused täpsemaks diagnoosiks hägusematel juhtudel.

              Template for Pedophilic Disorder
                  A. Over a period of at least 6 months, recurrent, intense sexually arousing fantasies, sexual urges, or behaviors involving sexual activity with a prepubescent child or children (generally age 13 years or younger).
                  B. The individual has acted on these sexual urges, or the sexual urges or fantasies cause marked distress or interpersonal difficulty.
                  C. The individual is at least age 16 years and at least 5 years older than the child or children in Criterion A.
              Note: do not include an individual in late adolescence involved in an ongoing sexual relationship with a 12- or 13-year-old.

              Allikas: Journal of the American Academy of Psychiatry and the Law Online Vol. 42, Issue 2, 1 Jun 2014 (DSM-5 and Paraphilic Disorders)

              Nagu ma mainisin, siis ajaline mõõde on tihti oluline tegur, et määrata kas tegemist on luululise häire, mõõduva episoodi või millegi püsivaga aga mitte peamine. 6 kuud käib ainult A kohta, B ja/või C puhul see diagnoosi määramist ei mõjuta/piira.

              Ehk "B. The individual has acted on these sexual urges, or the sexual urges or fantasies cause marked distress or interpersonal difficulty." ei pea vältama 6 kuud diagnoosi määramiseks. Diagnoosiks pole tarvis täita kõik kolm (A, B ja C) kriteeriumit, piisab ühest.

              Mõtteviisi all sa pidasid silmas parafiilia käsitluse muudatusi?
              (In DSM-5, paraphilias are not ipso facto mental disorders. There is a distinction between paraphilias and paraphilic disorders. A paraphilic disorder is a paraphilia that is currently causing distress or impairment to the individual or a paraphilia whose satisfaction has entailed personal harm, or risk of harm, to others. A paraphilia is a necessary but not a sufficient condition for having a paraphilic disorder, and a paraphilia by itself does not automatically justify or require clinical intervention.) - see on küll põnev uuendus millega ma tõesti polnud kursis.

              Kommentaar


                @Pints

                A ja C ju nagunii. Kuidas see saaks siis ainult C olla . Ma loen siit välja, et kui teed selle teo ära, aga ütled, et ainult viimased 5 kuud ja 26 päeva on sellised mötted olnud, siis sa ei ole pedofiil vaid lapsepilastaja

                Aga üldiselt see on täiesti omaette teema mida ei ole mötet siin rohkem arutada.
                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                Kommentaar


                  Algselt postitas kaala Vaata postitust
                  @Pints

                  A ja C ju nagunii. Kuidas see saaks siis ainult C olla . Ma loen siit välja, et kui teed selle teo ära, aga ütled, et ainult viimased 5 kuud ja 26 päeva on sellised mötted olnud, siis sa ei ole pedofiil vaid lapsepilastaja

                  Aga üldiselt see on täiesti omaette teema mida ei ole mötet siin rohkem arutada.
                  DSM-5 suurim "töövõit" on muidugi, et määratlused on läinud oluliselt spetsiifilisemaks (uued jagunemised) ning aegunud käsitlused on ajakohastatud. Aga jääme siis mõneti erineva tõlgenduse juurde ja arutame seda kunagi kusagil mujal või siis mitte - Pedofiilia alateemat pole modedel vast mõtet luua.

                  Kirjuta julgelt omi mõtteid/arusaamu linkide juurde mida jagad, täpsusta mida pead sealt relevantseks ja miks, sest mida rohkem end avad, selgitad/põhjendad, seda väiksem on võimalus, et keegi sind valesti mõistab või tooni oma peas külge poogib (loodetavasti ei kõlanud see patroniseerivalt, sest ma ise loobin ka siin one-linereid vahel)

                  Küsi julgelt edasi miks-küsimusi ja ära oma uudishimu kunagi kaota.

                  Kommentaar


                    Viimase kuu aja halvim poliitiline uudis on Reformiera­konna esitatud vihakõne ehk vaenukõne „kriminaliseerimise“ eelnõu. Fakt, et siiani alati sõnavabaduse poolel seisnud Eesti suurim erakond otsustas astuda sammu teises suunas, on märgilise tähendusega.




                    See vist reformide viga ongi, et nad ise ka ei tea, mis nad on. Liberaalne, parem v vasak, vahet pole. Lihtsalt mis parasjagu pop on öelda ja möelda, et vöimul olla/sinna pääseda. Tekib lausa küsimus, et kumb on tähtsam, kas põhiseadused või euroseadused?
                    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                    Kommentaar


                      Einoh.

                      Eestis võib täisealine seksitada 14-aastast.

                      See on justiitsministri muuta. Justiitsminister on Isamaast.

                      Pedofiilia on vaba!
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas kaala Vaata postitust
                        https://ekspress.delfi.ee/kuum/refor...na?id=91680023



                        See vist reformide viga ongi, et nad ise ka ei tea, mis nad on. Liberaalne, parem v vasak, vahet pole. Lihtsalt mis parasjagu pop on öelda ja möelda, et vöimul olla/sinna pääseda. Tekib lausa küsimus, et kumb on tähtsam, kas põhiseadused või euroseadused?
                        Lugesin eelnõu ja seletuskirja läbi ning mina mingit probleemi/vastuolu ei näe (minu vaba sõna ei tohigi kedagi alandada) aga see pole ka minu valdkond. Huvitav oleks teada mida kasutaja Mõnuagent 007, ajakirjanikuna sellest arvab, et kas tegemist on potentsiaalse Trooja hobusega või mitte.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Pints Vaata postitust
                          DSM-5 suurim "töövõit" on muidugi, et määratlused on läinud oluliselt spetsiifilisemaks (uued jagunemised) ning aegunud käsitlused on ajakohastatud. Aga jääme siis mõneti erineva tõlgenduse juurde ja arutame seda kunagi kusagil mujal või siis mitte - Pedofiilia alateemat pole modedel vast mõtet luua.

                          Kirjuta julgelt omi mõtteid/arusaamu linkide juurde mida jagad, täpsusta mida pead sealt relevantseks ja miks, sest mida rohkem end avad, selgitad/põhjendad, seda väiksem on võimalus, et keegi sind valesti mõistab või tooni oma peas külge poogib (loodetavasti ei kõlanud see patroniseerivalt, sest ma ise loobin ka siin one-linereid vahel)

                          Küsi julgelt edasi miks-küsimusi ja ära oma uudishimu kunagi kaota.
                          Möistlik. Selle spetsiifilisuse körval näen ma ka teatud "püüame rohkem möista" märke, mis on ka tore, aga teatud piirid vöiksid siiski jääda. Ma olen kindel et nii nagu lastakse juba 3 aastastel otsustada, mis sugu nad tahavad olla ja saavad vanemalt/arstilt loa sugu vahetada, sest see on inimese tahe mitte mental disorder, hakkavad taolised arengud ka pedofiilia suhtes selles suunas vaikselt liikuma.
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                            Ja kogu mu postituse point muutus sellega? Maksumüüri taha ei näe, mõte jäi samaks. Ma pakkusin teoreetilisi olukordi selle insuldi teksti peale mida ma quotesin.
                            Pealkirja põhjal kirjutasid oma arvamuse. Naiss

                            Ehk kui sa oleksid artiklit lugenud, siis poleks sellesisulist postitust olnudki põhjust teha

                            Võin sulle öelda, et isa, kes lapse politseisse viis, vangi läkski, sest tema ise tegi kõlvatusi mõlema oma tütrega.
                            Lühiajaliselt istus ka vangis ka see 20 aastane noormees, kelle pärast isa oma tütrega politseisse läks.
                            May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                            Kommentaar


                              Sikutame arutelu reele tagasi.

                              Kas mul on midagi kahe silma vahele jäänud või polegi Reformierakond midagi Repsi kaasusest arvanud (välja arvatud J. Ligi FB sein)?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Pints Vaata postitust
                                Lugesin eelnõu ja seletuskirja läbi ning mina mingit probleemi/vastuolu ei näe (minu vaba sõna ei tohigi kedagi alandada) aga see pole ka minu valdkond. Huvitav oleks teada mida kasutaja Mõnuagent 007, ajakirjanikuna sellest arvab.
                                "Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil. Seda õigust võib seadus piirata avaliku korra, kõlbluse, teiste inimeste õiguste ja vabaduste, tervise, au ning hea nime kaitseks. Seadus võib seda õigust piirata ka riigi ja kohalike omavalitsuste teenistujatel neile ameti tõttu teatavaks saanud riigi- või ärisaladuse või konfidentsiaalsena saadud informatsiooni ning teiste inimeste perekonna- ja eraelu kaitseks, samuti õigusemõistmise huvides.
                                Tsensuuri ei ole."


                                "Eesti võib kuuluda Euroopa Liitu, lähtudes Eesti Vabariigi põhiseaduse aluspõhimõtetest."



                                Nüüd vördle seda selle vihaköne eelnöuga. Täielik vastuolu. Ma olen kindel, et on suur hulk inimesi, kes sellega nöus ei ole, ka reformierakonnast
                                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                                Kommentaar

                                Working...
                                X