320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kommentaar


      Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
      Ma olen aastaid sõitnud Tallinn-Narva Maanteel tihedalt ning ma ei ole mitte kunagi 2+2 sõiduradadel näinud ühtegi liiklusõnnetust ega ummikut. Kui toimub üleminek juba 1+1 sõidurajale, siis sellel lõigul sureb iga aasta korralik hulk inimesi ja liiklusõnnetusi on seal tihti näha.

      See, et riik ei suuda enda kahe suurima linna vahele normaalset maanteed ehitada on muidugi komöödia ja see ei ole koht, kus peaks mingeid lolle möödasõidu taske tegema jne, vaid reaalselt ehitama välja maantee, mis on maantee. Möödasõidu taske võib teha väiksemate maanteede peale.

      Ega mis meie riigis lootagi, et reaalselt osatakse rahasid leida ja eraldada tähtsateks asjadeks kui kogu see punt on seal tõsiselt mäda. Rahandsminister on ka meil tore sportlane, aga reaalselt rahandusest ja juhtimisest teab samapalju kui siga teatrist.
      ma olen sõitnud Saksamaal ja Lõuna-Euroopas kiirteedel ja hullemaid crashe just kiirteedel tegelikult näinud, sest kiirused on tunduvalt suuremad. Meil kahjuks pannakse hullu maanteedel, mujal selliseid olukordi pole näinud.
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
        Ma olen aastaid sõitnud Tallinn-Narva Maanteel tihedalt ning ma ei ole mitte kunagi 2+2 sõiduradadel näinud ühtegi liiklusõnnetust ega ummikut. Kui toimub üleminek juba 1+1 sõidurajale, siis sellel lõigul sureb iga aasta korralik hulk inimesi ja liiklusõnnetusi on seal tihti näha.

        .

        See, et sina neid näinud pole ei tähenda, et neid ei juhtu.

        Kommentaar


          Algselt postitas zelee Vaata postitust
          See, et sina neid näinud pole ei tähenda, et neid ei juhtu.
          Ei juhtugi nii, et ära esine.

          Kommentaar


            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
            Ei juhtugi nii, et ära esine.
            Kui palju neid 2+1 teedel juhtub?

            Kommentaar


              Algselt postitas Martin Vaata postitust
              Ainult üks neist kahest annab lubaduse kõik kolme aastaga valmis teha, teine jätab otsad lahti (ja sel juhul võetakse eelduseks maanteeameti hinnang reaalse töö teostatavuse kohta, mis on 10-12 aastat).
              Nagu ma ütlesin, kogenematus, ei tasu kunagi kindlalt tähtaega öelda, mida umbmäärasem, seda parem.

              Kommentaar


                Algselt postitas kyps Vaata postitust
                Kui palju neid 2+1 teedel juhtub?
                2+1 ei ole mingi eile sündinud formaat, see on Põhjamaades väga levinud ja kasutatav. https://www.vti.se/en/publications/p...ith-med_920845
                2+1 on kordades odavam ja mõistlikum lahendus teedele, kus ei ole piisavalt määral liiklustihedust, aga samas on tegu ikkagi lahendusega, kus laupkokkupõrkeid välditakse ja seega välditakse ka peamist surma ja raskeid vigastusi põhjustavat õnnetuste tüüpi.
                2+2 lahendus on muidugi mugavam, aga ka kindlasti kallim, mitte ainult ehituse, aga ka hoolduse mõttes. Omaette probleem on seal liiklevad "raketid", alles mõni aeg tagasi vist oli ju traagiline juhtum, kui mingi purjus värd 200ga tagant normaalkiirusel liikuvale autole sisse sõitis, kus väikelaps surma sai Narva maanteel.

                Kommentaar


                  Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                  Nagu ma ütlesin, kogenematus, ei tasu kunagi kindlalt tähtaega öelda, mida umbmäärasem, seda parem.
                  Mõnus demagoogia.
                  Õige oleks - kogenematus, ei teata, kaua asjade/ehituste valmimine aega võtab ja lahmitakse mingite saavutamatute tähtaegadega. Kõik "rahva hüvanguks"!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                    2+1 ei ole mingi eile sündinud formaat, see on Põhjamaades väga levinud ja kasutatav.
                    Ma olen sellega kursis ja ise teede projekteerimisfaasis tegelev. Minu küsimus oli suunatud neile, kes väidavad et 2+1 on poolik lahendus ja 2+2 on puhtalt ohutuse mitte mugavuse teema.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                      2+1 ei ole mingi eile sündinud formaat, see on Põhjamaades väga levinud ja kasutatav. https://www.vti.se/en/publications/p...ith-med_920845
                      2+1 on kordades odavam ja mõistlikum lahendus teedele, kus ei ole piisavalt määral liiklustihedust, aga samas on tegu ikkagi lahendusega, kus laupkokkupõrkeid välditakse ja seega välditakse ka peamist surma ja raskeid vigastusi põhjustavat õnnetuste tüüpi.
                      2+2 lahendus on muidugi mugavam, aga ka kindlasti kallim, mitte ainult ehituse, aga ka hoolduse mõttes. Omaette probleem on seal liiklevad "raketid", alles mõni aeg tagasi vist oli ju traagiline juhtum, kui mingi purjus värd 200ga tagant normaalkiirusel liikuvale autole sisse sõitis, kus väikelaps surma sai Narva maanteel.
                      Rootsi ja Soome näitel, enda nähtu põhjal, siis 2+1 ühe peal juhtub avariisi rohkem, kui 2+2 peal. Põhjus on selles, et kui see kaks rida hakkab üheks tagasi minema, siis juhid üritavad sellest vasakpoolsest reast maksimumi võtta ja ollaksegi kas reka nina alla sõidetud või teise sõidukaga küljed koos. 2+2 vastased tavaliselt ongi need, kes väga vähe ise reaalselt sõidavad. Koormus on teisejärguline, ohutus peamine! Ja poliithakatistele teadmiseks, et 2+2 toob ka rohkem hääli, kui see rumal 2+1. Ja Eestis need 2+1 on oma lühiduse pärast juba väga mõtetud.
                      Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                      Ott Järvela

                      Kommentaar


                        2+1 lahendus iseenest võib olla ohutu formaat, aga kui need lõigud on vaid paar kilomeetrit siis tekib ikkagi vajadus möödumisel paremat jalga suruda, sest peaaegu alati leiavad möödasõidetavad, et just nüüd on aeg samuti kiirendada. Seega võib suure suuga enne valimisi kõike kokku lubada, aga kui asi reaalselt ei toimi siis pole neist kümnetest kilomeetritest mis 2+1-ks lubatakse ehitada suurt kasu.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas MartinEST Vaata postitust
                          2+1 lahendus iseenest võib olla ohutu formaat, aga kui need lõigud on vaid paar kilomeetrit siis tekib ikkagi vajadus möödumisel paremat jalga suruda, sest peaaegu alati leiavad möödasõidetavad, et just nüüd on aeg samuti kiirendada. Seega võib suure suuga enne valimisi kõike kokku lubada, aga kui asi reaalselt ei toimi siis pole neist kümnetest kilomeetritest mis 2+1-ks lubatakse ehitada suurt kasu.
                          Kui oleks paar kilomeetrit, siis see oleks juba super. Aga Eestis ei taha isegi nad ühte kilti pikad olla.
                          Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                          Ott Järvela

                          Kommentaar


                            Algselt postitas budu Vaata postitust
                            Kui oleks paar kilomeetrit, siis see oleks juba super. Aga Eestis ei taha isegi nad ühte kilti pikad olla.
                            miinimumpikkus peakski kilomeeter olema, tavaliselt on 1,5-2 km pikad.

                            aga tooge numbreid ka juurde võrdluseks palju need asjad maksma lähevad.
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                              miinimumpikkus peakski kilomeeter olema, tavaliselt on 1,5-2 km pikad.

                              aga tooge numbreid ka juurde võrdluseks palju need asjad maksma lähevad.
                              Aastal 2017: 2+1 4km 3,9mEUR (Annikvere Neanurme)
                              Aastal 2016-2017: 2+1 11km 11,2mEUR (Ääsmäe-Kernu)
                              Aastal 2017-2018: 2+2 4km 8,8mEUR (Lagedi-Karla)
                              Aastal 2014: 2+2 2km 4,7mEUR (Kurna-Luige)
                              Need kõik siis kattusid osaliselt vana trassiga. Ehk siis olnud 1+1 tehti kas 2+1ks või 2+2ks

                              Paar uue trassi näidet (ehk siis tee ehitati sinna kus enne teed ei olnud):
                              Aastal 2010-2011: 2+2 7km 7,7mEUR (Viitna ümbersõit)
                              Aastal 2018-2020: 2+2 10km 34mEUR (Tartu mnt Kose-Ardu)

                              Kuigi 4 objekti mingit statistikat ei moodusta, siis mingi kujutelma ikka ette peaksite saama. 2+2 on muidugi kallim, esiteks juba, et kõik ristumised on pmst sillad. Hetkel käib hange Aaspere-Haljale lõigule (narva mnt 1+1 jupike kahe 2+2 vahel) ja sinna rajatakse 2 viadukti ja 1 tunnel. Kas te praegu seal sõites oskaksite näha vajadust kolmele eritasandilisele ristmikule?? Aga näete, tuleb 2+2 ja saate betooni.

                              tartu mnt ehitatakse hetke plaaniga km 135 kuni 182 2+1 alasid täis. Ehk siis alates mäost kuni tartu linnani

                              Kommentaar


                                Kui valimiste põhiküsimuseks saab üks 180 kilomeetrine maantee, siis on vist riik küll valmis.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X