320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
    Mis suhtumine? Mul pole lorenzo vastu midagi, lihtsalt kui visati õhku väide, et foorumis ühtegi padusotsi pole, siis tema sõnavõtud jätavad küll sellise mulje, et ta seda on. Padusots ei täheda, et ta oleks äärmuslik, ongi normaalne vasakpoolse maailmavaatega inimene, aga ei kõigu skaalal ühelt poolt teisele.
    See, et mul temast erinev maailmavaade on, ei tähenda, et ma teda äärmuslikuks pean.
    Sotside probleem on selles, et kui tavapäraselt peaks nende imago olemagi selline tavainimesest hooliv, sõbralik ja tore, siis reaalses elus tehtud liigutused ja käitumine meenutab pigem elitaarset Reformi. Ja see, et nad otsustasid otseselt hakata EKREga jaurama, Tarandi märatsused jms võõrandasid nad oma potentsiaalsest valijaskonnast veelgi.
    Muidu jutt muidugi õige, EKRE lihtsalt leidis endale õige sihtgrupi ja viisi kuidas neile läheneda, sotside lahendused olid arusaamatud ja reaalselt ei lahendanud nn väikese inimeste murest mitte midagi, pigem tekitasid rohkem (pagulasteema, kooseluseadus jne).
    Tõlgendasin sõna "padusots" ise juba hinnanguna, kui millelegi oma maailmavaates äärmuslikule, sellest ka liigsed järeldused minu poolt. Sellega olen muidugi nõus, mida sa meie sotside eksimustena kirjeldad.

    Kommentaar


      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
      Sotside probleem on selles, et kui tavapäraselt peaks nende imago olemagi selline tavainimesest hooliv, sõbralik ja tore, siis reaalses elus tehtud liigutused ja käitumine meenutab pigem elitaarset Reformi. Ja see, et nad otsustasid otseselt hakata EKREga jaurama, Tarandi märatsused jms võõrandasid nad oma potentsiaalsest valijaskonnast veelgi.
      Meenus, et kunagi oli (vist sotside seas?) üks vana ametiühinguonu, kes põhimõtteliselt sõitis Žigulliga ringi (ka tööle Toompeale). Vot sellist lihtsat meest olekski neil vaja esimeheks!
      olgem kristlased, vabandused on esitatud

      Kommentaar


        *seltsimeheks
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Algselt postitas taku* Vaata postitust

          Ja miks paremale poole kalduv maailmavaade halb on?
          Ise hinges pigem sotsialist ei pea parempoolsust iseenesest halvaks. Pigem oleneb teemast, sest ka endale on teatud Eesti sotside seisukohad ebamõistlikud ja teatud parempoolsete seisukohad mõistlikud.

          Küll aga võib öelda, et vasakpoolsus on pigem ideoloogia ja parempoolsus pigem vasakpoolsusele vastandumine. Ühiskond milles me elame on tahame või mitte sotsiaalne keskkond, parempoolsus rõhub aga üldjuhul individuaalsusele.
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
            Ise hinges pigem sotsialist ei pea parempoolsust iseenesest halvaks. Pigem oleneb teemast, sest ka endale on teatud Eesti sotside seisukohad ebamõistlikud ja teatud parempoolsete seisukohad mõistlikud.

            Küll aga võib öelda, et vasakpoolsus on pigem ideoloogia ja parempoolsus pigem vasakpoolsusele vastandumine. Ühiskond milles me elame on tahame või mitte sotsiaalne keskkond, parempoolsus rõhub aga üldjuhul individuaalsusele.
            Vasakpoolsus tekkis vastureaktsioonina tööliste räigele ekspluateerimisele esimestel tööstusrevolutsioonile järgnenud aastakümnetel. Mõned neist, kes suutsid sellest nõiaringist välja murda, ei unustanud seda, kust nad tulid ning hakkasid järk-järgult mõjutama poliitikat. Algas see kõige väiksematest sammudest, nagu töötundide piiramine, töötajatele minimaalse vanusepiiri seadmine ja nädalas ühe vaba päeva saamine.

            Parempoolsus seevastu on alati seisnenud ühe või teise privilegeeritud ühiskonnagrupi eeliste säilitamises ja kaitsmises. Olgu selleks siis nn vana aristokraatia, ärieliit või mõni konkreetne poliitikute klikk. Ükskõik kui palju glasuuri sinna ilustamiseks ümber pannakse, jääb sisu samaks. Kellele on tegelikult kasulik võimalikult madalad maksud ning õhuke ja nõrk riik? Talllinna lähivaldade jõukale keskklassile, kes truualamlikult reformikaid valivad? Vaevalt küll... Või kelle huvides oli apteegireformi tühistamine?

            Samas pole vasakpoolsed kaugeltki immuunsed raha ja võimu korrumpeeriva mõju suhtes, mis sogastab pilti valija jaoks veelgi. Eriti tänasel massi- ja sotsiaalmeedia ajastul, kui igasuguse kompra leidmine ja selle abil ebasobiva poliitiku maine ruineerimine on lihtsam kui kunagi varem. Iga pisimgi plekk on väga lihtne laiendada kogu lehte katvaks tindilärakaks.

            Kommentaar


              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
              Mis suhtumine? Mul pole lorenzo vastu midagi, lihtsalt kui visati õhku väide, et foorumis ühtegi padusotsi pole, siis tema sõnavõtud jätavad küll sellise mulje, et ta seda on. Padusots ei täheda, et ta oleks äärmuslik, ongi normaalne vasakpoolse maailmavaatega inimene, aga ei kõigu skaalal ühelt poolt teisele.
              See, et mul temast erinev maailmavaade on, ei tähenda, et ma teda äärmuslikuks pean.
              Sotside probleem on selles, et kui tavapäraselt peaks nende imago olemagi selline tavainimesest hooliv, sõbralik ja tore, siis reaalses elus tehtud liigutused ja käitumine meenutab pigem elitaarset Reformi. Ja see, et nad otsustasid otseselt hakata EKREga jaurama, Tarandi märatsused jms võõrandasid nad oma potentsiaalsest valijaskonnast veelgi.
              Muidu jutt muidugi õige, EKRE lihtsalt leidis endale õige sihtgrupi ja viisi kuidas neile läheneda, sotside lahendused olid arusaamatud ja reaalselt ei lahendanud nn väikese inimeste murest mitte midagi, pigem tekitasid rohkem (pagulasteema, kooseluseadus jne).
              kuna siin minu vaated on teemaks tulnud, siis tuleb vist veidi selgitada oma seisukohti.
              Esiteks see, et Eesti poliitikas on mul suurim ühisosa sotsidega maksupoliitika. Samas on teemasid mis minu jaoks pole aktuaalsed või milles olen ma ka sotsidega eriarvamusel. Näiteks ei arva ma et üle-euroopaline pagulaste kvoodipoliitika oleks mõistlik, sest Eesti ei ole pagulase jaoks atraktiivne sihtriik ja see pagulane laseb siit nagunii jalga siis riiki kuhu ta on soovinud juba oma kodumaalt lahkudes jõuda. Ka kooseluseadus on teema, mille suhtes ma ise olen erapooletu, kuid mind häirib kuidas see seadus on vastu võetud ja põhimõtteliselt suure hulga rahva arvamusest üle sõites. Sellises olukorras oleks referendum parim lahendus. Ja eks neid teemasid ole veel. Ka alkoaktsiis, mida oleks tulnud lahendada mõistlikumalt.
              Need probleemid, mis sa sotside puhul välja tõid näitavad selgelt et probleem on inimestes, juhtides. Ambitsioonid, egod. Ideed iseenesest ei ole pahad. Eesti sotside probleem on tõesti see, et nad on väga vähe teinud vaesema tavainimese heaks. Max. tugevuselt 3.-4. jõuna on muidugi ka raske, jõudu vähe. Ja no NSVL-i taak on sügaval ühiskonnas, kus siiani arvatakse et igasugused vähegi sotsiaalsemad ideed on paha-paha. Hea näide ametiühing.
              Nagu ma olen ka varem maininud on huvitav asjaolu, et Eestis tembeldatakse mu seisukohti sotsi omaks, Lääne-Euroopas ja Brasiilias olles aga pigem parempoolse omaks. Eri ühiskondades on sotside ja liberaalide seisukohad erinevad. Me siin Eestis võitleme selle üle kas maksusüsteem peaks olema astmeline või mitte, arenenud läänemaailmas aga võideldakse tulumaksumäära suuruse üle- kas see on kõrgema astme puhul 30-40% või peaks olema hoopis 50-70% ja ei kuule nagu liberaalid sooviksid hoopis ühetaolist madalat tulumaksu kehtestada.
              Eks sa otsusta nüüd ise kas ma olen padusots või mitte
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                kuna siin minu vaated on teemaks tulnud, siis tuleb vist veidi selgitada oma seisukohti.
                Esiteks see, et Eesti poliitikas on mul suurim ühisosa sotsidega maksupoliitika. Samas on teemasid mis minu jaoks pole aktuaalsed või milles olen ma ka sotsidega eriarvamusel. Näiteks ei arva ma et üle-euroopaline pagulaste kvoodipoliitika oleks mõistlik, sest Eesti ei ole pagulase jaoks atraktiivne sihtriik ja see pagulane laseb siit nagunii jalga siis riiki kuhu ta on soovinud juba oma kodumaalt lahkudes jõuda. Ka kooseluseadus on teema, mille suhtes ma ise olen erapooletu, kuid mind häirib kuidas see seadus on vastu võetud ja põhimõtteliselt suure hulga rahva arvamusest üle sõites. Sellises olukorras oleks referendum parim lahendus. Ja eks neid teemasid ole veel. Ka alkoaktsiis, mida oleks tulnud lahendada mõistlikumalt.
                Need probleemid, mis sa sotside puhul välja tõid näitavad selgelt et probleem on inimestes, juhtides. Ambitsioonid, egod. Ideed iseenesest ei ole pahad. Eesti sotside probleem on tõesti see, et nad on väga vähe teinud vaesema tavainimese heaks. Max. tugevuselt 3.-4. jõuna on muidugi ka raske, jõudu vähe. Ja no NSVL-i taak on sügaval ühiskonnas, kus siiani arvatakse et igasugused vähegi sotsiaalsemad ideed on paha-paha. Hea näide ametiühing.
                Nagu ma olen ka varem maininud on huvitav asjaolu, et Eestis tembeldatakse mu seisukohti sotsi omaks, Lääne-Euroopas ja Brasiilias olles aga pigem parempoolse omaks. Eri ühiskondades on sotside ja liberaalide seisukohad erinevad. Me siin Eestis võitleme selle üle kas maksusüsteem peaks olema astmeline või mitte, arenenud läänemaailmas aga võideldakse tulumaksumäära suuruse üle- kas see on kõrgema astme puhul 30-40% või peaks olema hoopis 50-70% ja ei kuule nagu liberaalid sooviksid hoopis ühetaolist madalat tulumaksu kehtestada.
                Eks sa otsusta nüüd ise kas ma olen padusots või mitte
                Portugalis on ju kommunistid ka täiesti suur jõud, Stalini ja sirbi ja vasaraga. Mis muudab sealset perspektiivi tugevalt.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Portugalis on ju kommunistid ka täiesti suur jõud, Stalini ja sirbi ja vasaraga. Mis muudab sealset perspektiivi tugevalt.
                  nad on küll olemas, kuid viimastel valimistel on nende tulemus ikka alla 10% olnud, sel aastal said nad 6% ehk 12 kohta 230st
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    Portugali kommud on midagi muud, kui seda Eestis möistetakse. Seal vötsid kommunistid 70ndatel diktatuuri maha ja neid peetakse paljude meelest päästjateks. Parandage kui eksin.
                    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                    Kommentaar


                      Ma ikka ei saa aru. Suurbritannias kirutakse, et Brexit oli vanemate inimeste hääletus nooremate üle ja leiboristid panevad endale esimeheks mingi 70-se vanuri. Sai peksa Maylt. Noh, pole hullu, proovime uuesti! Sai veel rohkem peksa.

                      USA-s loetakse ka, et vanemad ja valged valitsevad nooremate ja värvilisemate üle, kuna Trump võitis. Ja endiselt on Bernie Sanders nagu legit kandidaat. Tooge veel Hillary ka tagasi, eks. Et kõnetaks noori ja üleüldse.

                      Järgmisena võiks mingi erakond reaalselt Savisaarega võitu püüdma minna.

                      Kommentaar


                        Corbyn on ju pmst Ivnitskaja UK versioon. Asi ei ole vanuses, pigem oli tema ideede toetajate põhimass alla 30nestes utopistide hulgas. Btw, Corbyni end arust olid lubadused väga head, kallutatud meedia keeras lihtsalt head plaanid p****.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Ma ikka ei saa aru. Suurbritannias kirutakse, et Brexit oli vanemate inimeste hääletus nooremate üle ja leiboristid panevad endale esimeheks mingi 70-se vanuri. Sai peksa Maylt. Noh, pole hullu, proovime uuesti! Sai veel rohkem peksa.

                          USA-s loetakse ka, et vanemad ja valged valitsevad nooremate ja värvilisemate üle, kuna Trump võitis. Ja endiselt on Bernie Sanders nagu legit kandidaat. Tooge veel Hillary ka tagasi, eks. Et kõnetaks noori ja üleüldse.

                          Järgmisena võiks mingi erakond reaalselt Savisaarega võitu püüdma minna.
                          Bernie põhipopulaarsus noorte hulgast tulebki ju.
                          Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas wordprez Vaata postitust
                            Bernie põhipopulaarsus noorte hulgast tulebki ju.
                            Ma usun. Viska loosungeid, ole popp noorte seas, las võidavad teised.

                            Kommentaar


                              Johnsoni valijad tunnevad ennast ära?

                              Kommentaar

                              Working...
                              X