320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Pints Vaata postitust
    See nüüd küll mingi argument pole, ma kirjutasin näiteks Tartu Ülikoolis käivale sõbrale bakalaureusetöö valmis mõned aastad tagasi aga ei arva et see kehva asutus selle pärast oleks.
    Miks? Tõsiselt, noh.
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

    Kommentaar


      Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
      Ma loodan, et keegi ära ei unusta, et helme arust globaalne soojenemine on hoax.
      *inimtekkeline

      Kommentaar


        Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
        Miks? Tõsiselt, noh.
        Sest ta haigestus puukentsefaliiti, oli omadega täiesti läbi (peavalud, probleemid kordinatsiooniga ja tujud kõikusid meeletult jne) ning murdumise äärel. Tegemist oli inimesega, kes oleks sellega ka ise hakkama saanud, kui oleks terve olnud ja ilmselt pareminigi kui mina.

        Kommentaar


          Algselt postitas Pints Vaata postitust
          Samas ajalugu (arheoloogia jne.) on Tallinnas tugevam kui Tartus, sest pädevamad õppejõud on pealinna suudetud meelitada. Kas Tartu peaks nüüd eriala sulgema? Ajakirjanike kohta ei tea.
          Aga miks nad peavad omavahel üleüldse konkureerima? TTÜ teeb oma asja, TÜ oma asja ja TLÜ võiks võtta BFMi ja pedagoogilise haru, olekski elu lill. Või ei?

          Kommentaar


            Sest TLÜ eripedagoogika on saast Nii vähemasti räägitakse. Või on UT eripedagoogika liiga akadeemiline?!?!


            Igastahes, probleem on olemas, aga ta on väga kompleksne ja selle lahendus ilmselt ei ole, et võtame TLÜ-lt raha ära...


            Ma tahtsin veel lisada, et mu vennas õpetab Maaülikoolis ja eks neil ole ka mure, et kõik helgemad pead jooksevad tormi UT "pehmetele" erialadele ja neil jääb konkurents lahjaks ning sisse võetakse pea kõik, keda tuleb siis rahade hoidmise nimel läbi vedada ja lõppeks ei võida sellest tegelikult mitte keegi.

            Kas lahendus on, et hingelt psühholoog peab vägisi piimatehnoloogiks õppima, sest vähendame UT-s kohti? Võib-olla!

            Samal ajal koolides on ikka psühholoogide puudus. Eripedagoogidest ja logopeedidest rääkimata.


            Õnneks meie riigis tehakse kõrharidusreforme noh, üks-kaks kümnendis, seega iga probleem saab lõpuks kahekordistatud!

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Aga miks nad peavad omavahel üleüldse konkureerima? TTÜ teeb oma asja, TÜ oma asja ja TLÜ võiks võtta BFMi ja pedagoogilise haru, olekski elu lill. Või ei?
              Nii ja naa: konkurents vähemalt teoorias võiks olla edasiviiv jõud, samas ma pole kindel kas häid õppejõude selleks jagub.
              TLUs on peale BFMi ja kasvatusteaduste veel tugevaid erialasi aga olen päri, et mingi spetsialiseerumine siiski võiks olla.
              Samas selle kõige taustal toimetavad EBS ja Mainor, kus tase kõigub veel rohkem. Olin üks aasta mentor EBSi mingis programmis ja sealne ettevalmistus või pigem selle puudumine ajas mind nii vihale, et palusin endaga enam mitte ühendust võtta. Aga ma ei saa tugineda ainult sellele negatiivsele kogemusele ja väita et kõik mis EBSis õpetatakse oleks pask, kindlasti mitte. Ilmselt mitmed järgmised tippjuhid pigem sealt ikka tulevad. Tihti kipub just TTU+EBS, TU+EBS ja TLU+EBS see hea kombo olevat.

              Kommentaar


                Algselt postitas nonoh Vaata postitust


                Õnneks meie riigis tehakse kõrharidusreforme noh, üks-kaks kümnendis, seega iga probleem saab lõpuks kahekordistatud!
                Tabavalt õeldud ja peab tõesti paika.

                Kommentaar


                  Mille poolest muidugi Idamaade kultuuri ajaloo õppimine ja lõpetamine (a la Mart Helme) pole hobusevargaks õppimine?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas eika Vaata postitust
                    Mille poolest muidugi Idamaade kultuuri ajaloo õppimine ja lõpetamine (a la Mart Helme) pole hobusevargaks õppimine?
                    Õpid Idamaade ajalugu ja sinna mingi kohalik keel ka juurde ning oled väga nõutud tööturul: Kaitsepolitseiamet, Välisministeerium, sinna turgudele pürgivad ettevõtted jne.

                    Kommentaar


                      Seda võib ju öelda kõigi hobusevaraste-erialade kohta, ei?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99
                        Pints, sõltub muidugi tugevalt erialast ning kuna TÜ katab neist enamuse, siis üldistada on muidugi ehk inetu. ja kui juba, siis viin asja veel kaugemale ning teen suurima vea - toon üksiknäite veel mängu. Mul oli ülikoolis kohaloleku % konkreetselt mingi 10-15%, esimesed 1-2 kursust nautisin rohkem tudengielu, 3. kursus töötasin juba täiskohaga ja sealjuures lõpetasin baka keskmise hindega vist 4,2-4,3 vahemikus. Mulle meeldib ennast targaks pidada, aga see ei tohiks olla reaalne. Ja absoluutselt ja eranditult kõik inimesed, kellega mina vähemalt lävin on samasugune või sarnane stoori rääkida. Seal võib olla mingeid deviatsioone (peamiselt 1. ja 2. kursuse osas või siis kohalkäimise %), kuid tugev konsensus on, et ülikooli poolt A-B-dele hinnatuna saaks selle sama õppekava läbitud max 1,5 aastaga palju efektiivsemalt ning see 3 aastat on waste of time. Aga see ei tohiks nii olla!
                        Ma olen TÜs nüüdseks juba päris kaua õppinud (LOTE või siis uue nimega LTT valdkond). Ma ütleksin, et on hulgaliselt aineid, kus ma sain oluliselt parema hinde kui ma tegelikult väärt olin, vastupidiste näidete hulk on minimaalne. Võib-olla pole nii päris õige öelda, aga samuti näen ma kursusekaaslaste hulgas kodanikke, kelle huvi asja vastu on minimaalne (ehk et justkui oleks vale eriala/(üli)kool valitud) ning kes mingid übergeeniused minu hinnangul ei ole, kuid ülikoolis püsimine neile raskusi ei valmista. Üldine tase paistab viimastel aastatel selgelt langemas olevat. Osaliselt vist siiski igasugu õppekavade kokkusulatamise ja praktika osakaalu vähendamise tõttu.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas eika Vaata postitust
                          Seda võib ju öelda kõigi hobusevaraste-erialade kohta, ei?
                          Esmalt sa peaksid mulle defineerima hobusevaraste-erialad, sest ma pole tõesti selle väljendiga kursis aga isegi siis ei oskaks ma lihtsalt seda kinnitada või ümber lükata, sest minu teadmistel on ka piirid ja kõikide erialade kohta ei oska kindlasti kaasa rääkida.
                          Teadmised Idamaade kohta on juba viimased 5-7 aastat olnud nõutud kaup, mäletan kui mitmed riigiasutused ja ettevõtted neid inimesi taga otsisid tikutulega.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Pints Vaata postitust
                            Sest ta haigestus puukentsefaliiti, oli omadega täiesti läbi (peavalud, probleemid kordinatsiooniga ja tujud kõikusid meeletult jne) ning murdumise äärel. Tegemist oli inimesega, kes oleks sellega ka ise hakkama saanud, kui oleks terve olnud ja ilmselt pareminigi kui mina.
                            ok, legit. Ise õppejõuna tekitas see sellise, kuidas nüüd öeldagi, aga on olukordi, kus mõned asjad on mõistetavad.
                            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Pints Vaata postitust
                              Sest ta haigestus puukentsefaliiti, oli omadega täiesti läbi (peavalud, probleemid kordinatsiooniga ja tujud kõikusid meeletult jne) ning murdumise äärel. Tegemist oli inimesega, kes oleks sellega ka ise hakkama saanud, kui oleks terve olnud ja ilmselt pareminigi kui mina.
                              Elmar?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99
                                tase on langenud loomulikult. Minu aastatel oli arsti konkurents nii, et eksamite keskmine pidi olema 93. mul üks lähedane sai üle-eelmine aasta 82-ga. Asi nimelt selles, et laulva revolutsiooni ajal sündinuid (ilmselt sa ka kui juba päris kaua õppinud ülikoolis) oli rohkem ja konkurents oli suurem.
                                See ei ole nii must ja valge. Palju rohkem läheb õpilasi nüüd ka välismaale, seda esiteks. Teiseks, see 82 võib sellele erialal palju paremini läbi lüüa ja vähemalt sama hästi hakkama saada kui paljud temast eespool lõpetanud. Mina tean ühte, kellel on õenduses magister ja 6+ aastase reaalse meditsiinilise töökogemusega ja oli vähem kui 90 punkti sissesaamisel. Jah, pole kursuse number 1, aga väga tugev keskmine kindlasti ja ei saa kuidagi kurta, et ta nüüd väga taset oleks seal alla vedanud või nii.
                                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                                My spell checking is second to nine!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X