320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
    https://www.err.ee/885517/eesti-inim...-ja-kaitsevage

    See ühiskondlik hala algabki sellest, et jälle kõige valemast otsast alustatud ju. Et otsime võimalusi kärpida eelarvet inimeste poolt enimusaldatutest ametites, aga las mingi maireaunasted parasiteerivad edasi.
    Kui juba võimaluste/lahenduste otsimine on vastukarva, siis on keeruline edu/progressi saavutada.

    Plastic räägib lihtsalt, selgelt ja sirgjooneliselt. Pole vaja üle mõelda.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
      https://ekspress.delfi.ee/kuum/elmar...is?id=87145743


      Tore ju, härrassotsidel ikka omad seadused.

      Tervitan Maris Jesset!
      Omal mees alkoholist nõrgem, siis tuleb kõigil teistel normaalsetel inimestel ka alkoholi tarvitamine ära keelata või võimalikult ebamugavaks teha. Klassika.
      Minu paha, antud juht jäi vahele möödunud aasta märtsis, mitte novembris.
      Rummi puhul on obv samuti küsimus, miks krim.joobele nii leebelt läheneti.
      Elu on lühike, pidu on pikk.

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99
        jah, anekdoodina sobib tõesti. aga ma veelkord tuleks selle kärpekava juurde.

        ma ise olen muidu ühes sarnase eelarvega organisatsioonis olen selle kärpekavaga ääri-veeri seotud olnud. Ja tead, täitsa õnnestus siin-seal kokku tõmmata töötajate hulka. Eelarve küll ei vähenenud, kuid kokkuhoitavad vahendid õnnestus suunata nendele inimestele, kes organisatsioonis on a ja o (nagu politseinikud PPA-s) või siis täita mingid muud soovid, mis varasemalt olid ootel.

        kumb nüüd on kosher lahendus? kas see, mis ma just kirjeldasin, või see, et asutuse juht oleks läinud AK-sse amokki jooksma? pärast seda kui viimase 3 aastaga on konkreetse organisatsiooni eelarve nagunii u 35% suurenenud?

        ma vb oma töö kretinismist ja üldisest vaatest vaatan seda teemat liialt pingsalt, kuid suures pildis on avaliku sektori kärpimine küllaltki oluline teema. Ma arvan, et kõik siinsed on sellega nõus. See ei ole ok kui iga avaliku sektori tippjuht (eriti PPA) eksiks selliselt oma ülesannetes ning hakkaks sarnasel moel hoopis ametiühingute juhi rolli etendama. Et minu jaoks tundub see küllaltki skisofreeniline olukord.
        Seal on ja alati jääb kaks poolt. Alati tuleb keegi kes näeb võimalust veel kokku tõmmata ja alati ilmselt on mingit jama ka mida annaks kokku tõmmata. Paraku lõpuks kannatab ikka see inimene kes juba praegu üle töötab. Aga kuna ei ole süsteemis sees ja oli eile õhtul tööd nii palju, siis pole end täiesti kurssi viinud detailideni, et öelda kellel õigus.

        Mind häiris see, et ministril on õigus oma meeskond alati luua. Mis ideena ei ole vale, aga nagu juba mainitud põhjustel ei saa seda teha. Valitsused ei püsi. Vali oma nõunike ja mida iganes. Mitte, et kellegil oleks sünnijärgne õigus mingile kohale, aga tulla ja lammutada lammutamise pärast pole minu silmis õige. EKRE puhul on küsimus paraku kogu süsteemi muutmises kui veel saab.
        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

        My spell checking is second to nine!

        Kommentaar


          Nõus. Ja neid "lammutamisi" tehakse ikkagi koos Vabariigi Valitsusega läbirääkides. Mitte, et Martin Helme (kes on muuseas puhkuse asendaja rollis) lendab Siseministeeriumisse sisse ning hakkab käsema, pooma ja laskma. Kui tegu poleks isa-poja nepotismkomboga, siis oleks igas teises olukorras oma volitusi ületanud minister päevapealt tagasi astunud. Imelik on ka eile AK-s Ratase välja öeldu, et räägime sellest siis, kui Mart puhkuselt tagasi tuleb. Wtf?! Politsei on amet, mil lasub ehk kõige suurem või vähemalt kõige nähtavam roll riigi siseturvalisuse tagamisel ning mille võim baseerub suuresti ka kodanike usaldusel. Tõsi, ka Vaher ei ole olnud kõige läbipaistvam, aga seda ei saa lubada, et ministriteduo hakkab säärasel moel Politseid delegitiseerima.

          Kui suurt pilti vaadata, siis tundub seis üpris tume. EKRE-l on probleem politseiga, KAPOga (süvariik ja uue maja rahastamine) ja prokuratuuriga. Sinna veel lisada intervjuud venemeelsete "uudiste" väljaannetega, suur austus Le Peni ja Orbani vastu kes ei ole oma tunnetes Putini vastu just kõige tagasihoidlikumad olnud. Omalt poolt tean lähedal seisvatest allikatest öelda, et kogu see jutt "ametnikearmee arvu ja palkade vähendamisest" on ka tore mull. Kui Helmed ministeeriumitesse sisse astusid, palkasid nad omale rohkem isiklike nõunike kui eelmise valitsuse ministrid ning tõstsid rõõmsalt ka nende palku. Et tu, Helme?

          Kommentaar


            See kemplemine on juu tavaline, on seda ennegi olnud , kus ametnik ja minister on olnud erimeelt. Kas sellest teha nüüd kodusõja sarnane uudis , on iseasi .
            Mulle isiklikult palju põnevam tundub see, et just Anvelti erru minek ja ministri vahetus toimus juu ka samal ajal kui see Rummi juhtum. JA et Perling ise oli asjaga seotud. Kas see on kokkusattumus ?
            Felix: Oh, bollocks!
            Elmo: Dog's bollocks?
            Felix: No, just plain fucking bollocks!
            Elmo: No dog involved?

            Kommentaar


              Helmed ja Vaher kõik ametist vabaks! Monika Helme rahandusministriks, Varro Vooglaid siseministriks ja Markus "kõige kurvemad silmad" Järvi PPA direktoriks. Palun, ma väga palun.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Helmed ja Vaher kõik ametist vabaks! Monika Helme rahandusministriks, Varro Vooglaid siseministriks ja Markus "kõige kurvemad silmad" Järvi PPA direktoriks. Palun, ma väga palun.
                Täitsa ära joonud.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                  Täitsa ära joonud.
                  Siin ei saa ju juua. Kuradi vein maksab 16 eurot, õlu poes viis eurot, söögikohas vapsee 8.

                  Kommentaar


                    Vaherist võib ju aru saada. Ta on aastaid võidelnud selle eest, et politseiametnike palku tõstetakse. Nüüd laksatakse käsk kätte, et "davai, võta eelarve koomale!" Oma inimeste ees tuleb ju kuidagi nägu säilitada ja nii sa kirjutadki siseringi e-kirja. Okei, see, et siseringi e-kirjad välja lekivad, pole kellelegi üllatus ja sellega oleks pidanud arvestama (võib-olla, et arvestatigi).
                    Sellisel ettekäändel aga kedagi vallandama hakata "usalduse kaotamise" põhimõttest lähtuvalt? Nojah.

                    Pigem on see ehk EKRE manööver, kuidas viisakalt valitsusliidust lahkuda. Lahkuda ennem kui nad välja visatakse.
                    olgem kristlased, vabandused on esitatud

                    Kommentaar


                      Jaanipäev 2016. Rumm-Jesse majapidamises.
                      Maris: "Jälle oled sa sigalakku täis, tead, mulle aitab?"
                      Hannes (joviaalselt): "A, mida, hõkk, sa naine teed, ää? Ah, a mida sa teed ää?"
                      Maris: "Tead, sa ei tea kõiki minu tuttavaid. Kui muud ei saa, siis helistan Jevgenile."
                      Hannes (veel kuraasikamalt): "A mida Ženja teeb ä? Ah, mul on poohhui, a mida ta teeb, ah? Ta on erakonnajuht, hõkk, mitte mingi isa, ä."
                      Maris: "Tead, mulle aitab." /läheb teise tuppa helistama/
                      Maris: "Tead, Ženja, Hannes jälle joob. Eile sõitis ta täispeaga ja jõi roolis õlut. No täiesti lootusetu juba."
                      Jevgeni: "Ok, siin on vaja tõesti juba sekkuda."
                      Pool aastat hiljem ajalehes: "Õlleaktsiis tõuseb 2017. aastal tänavusega võrreldes 65 protsenti."
                      Hannes (loeb tugitoolis ajalehte): "T*ra..."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99
                        see, et helmed on ..... ei ole nagu eriti teemaks nagunii. kogu see olukord on debiilne sellepärast, et valitsus ei saa olla koos kui peaminister hakkab vastu siseministri otsustele. samamoodi ei saa siseminister olla oma kohal "kasulik" kui peaminister tõmbab tema otsustele vee peale. Samamoodi ei saa aga minister olla minister, kui tema alluvate üksuste juhid töötavad talle vastu, eksole.

                        Ja sorry, aga minu jaoks ei ole helme või ratase järjekordne beef üleüldse teemaks. tavaline poliitiline kemplemine ja ei midagi uut päikese all. homme juba uued teemad. küll aga on minu arvates väga ohtlik, kui reaalselt politseijuhid hakkavad taustal poliitikat tegema ja muutuvad kellegi puppetiks. seda ei tohiks nii keeruline olla mõista, et kui PPA juhi persooniküsimus ja tegevus hakkab siin valitsusi kukutama, siis...
                        Kohati saan aru, mida sa silmas pead, aga.. mis siis kui see minister ei ole oma kureeritava valdkonnaga väga hästi kursis ning on suure tõenäosusega ebapädev? (Tipp)ametnik on ikkagi oma valdkonna spetsialist ning minu meelest on täiesti okei, kui ta ei täida kõiki käske pimesi, vaid tõmbab (vajadusel ka avalikkuse) tähelepanu ka kitsaskohtadele ja võimalikele tagajärgedele. Ning seda olenemata sellest, kes on antud ajahetkel minister ja millisest ta erakonnast tuleb. See on minu meelest positiivne indikatsioon, et ministeeriumid (ja asutused) ei ole politiseeritud. Kuidas seda delikaatselt, ent samas mõjusalt teha.. see on omaette teema.

                        Antud keissi puhul on ju tegelikult võimatu öelda, et mis on see tegelik põhjus, miks Helmed nii väga Vaherist lahti tahavad saada ning kuidas üldse omavaheline kommunikatsioon toimus. Seega ei keskenduks ma üleliia ka sellele argumendile, et "Helmed palusid lihtsalt võimalikest kärpekohtadest ülevaate anda, mitte töötajaid hirmutama ja koondama kukkuma".

                        PS! Viimati meenub näiteks, kui eelmise valitsuse ajal otsustas Jegorov valitsuse pensionireformi teemadel kriitiliselt sõna võtta. Mis siis juhtus?
                        PS2.0! Ja kindlasti ei ole PPA juht see, kelle persooniküsimus hakkab valitsust kukutama. See au jääb ikkagi EKRE-le ja ainult EKRE-le endale. On viisid ja on viisid, kuidas asju lahendada.
                        Coraje, corazķn y cojones.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Siin ei saa ju juua. Kuradi vein maksab 16 eurot, õlu poes viis eurot, söögikohas vapsee 8.
                          Pidanuks TTÜs õppima.
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Miks see Rummi juhtum nüüd välja toodi EKRE poolt? Ma kuulsin esimest korda sellest umbes veebruaris ja Madison on kindlasti minust paremini informeeritud...

                            Kommentaar


                              Sotsid annavad Jürkale 7 päeva täpselt, et Helmed kaoks, kui ei, siis läheb umbusaldamiseks. See kord vist läheb läbi ka.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                                Sotsid annavad Jürkale 7 päeva täpselt, et Helmed kaoks, kui ei, siis läheb umbusaldamiseks. See kord vist läheb läbi ka.
                                Oleks tädil munn oleks onu

                                Kommentaar

                                Working...
                                X