320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
    Varamaksu Eestis ei kujuta üldse ette, millal see riigile kasu tooma hakkab peale mingi kohtla-järve 20k tühja ja 20k väärtusetu korteri hindamist ja kõige sellega kaasneva aja- ja rahakulu. Väljaspool mõnda keskust pole vara ju mingitki moodi jõukuse näitaja.
    Pool Eestit on ju Tallinnas ja Tartus
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
      Huvitaval kombel arenenud läänemaailm nii ei arva. Teiste najal ära elamine ei sõltu tulumaksu astmelisest, vaid ikkagi sotsiaalsetest hüvedest, toetustest jne. Keegi ei räägigi, et ebavõrdsus oleks täielikult vaja välja juurida, vaid küsimus on selles kuivõrd suurel määral on ebavõrdsus mõistlik ja jätkusuutlik ühiskonnas. Seda näitab GINi indeks. Küsimus on ju et kas see ebavõrdsus võiks olla 4, või 6 või 8 või mis iganes kordne. Ma olen elanud suure varandusliku ebavõrdsusega riigis nagu Brasiilia ja sellises ühiskonnas ma tõesti ei soovi elada. Suurimad sotsiaalsed probleemid ühiskonnas tänapäeval saavadki alguse suurest varanduslikust ebavõrdsusest.
      Sa tõesti arvad et ebavõrdsus paneb edasi püüdlema iga inimest? Kui see nii oleks, siis poleks meil vaeseid. Jah, nõus, kes on kade ja võrdleb end igal momendil naabriga, seda võib olla tõesti viib see edasi. Aga ühiskonnas on õnneks veel palju inimesi kes ei võrdle oma elu teistega ja kes samuti panustavad ühiskonna heaolusse. See jutt on absurdne nagu astmeline tulumaks vähendaks motivatsiooni rohkem teenida. Ei ole kohanud ühtegi inimest, kes elab ja töötab astmelise tulumaksuga riigis, kes selle üle nuriseks. Nurisetakse hoopis liialt kõrgete maksumäärade üle, aga ma loodan et ka keegi Eestis ei kehtestakse sissetulekutele üle 40%-st tulumaksu, mis ma arvan oleks juba liig.
      Lõuna-Euroopa probleemid ei ole seotud astmelise tulumaksuga. Jõukamas Lääne-Euroopas on ju samamoodi astmeline tulumaks. Lõuna-Euroopa probleem on korruptsioon, ühiskonnas aktsepteeritud normid. Aga need tulevad juba kultuurist.
      Arenenud läänemaailm pole üldiselt läbi elanud nii mitmeid üleüldisi ühiskondlikke kollapse, kui meie siin oleme. Kui ikkagi riigikorramuutus teeb kogu varale reseti, siis on teatud algtingimused ikkagi erinevad. Kui näiteks Itaalias on probleem, et noored ei saa kodust välja kolida, sest mingid kauaaegsed suguvõsad omavad suurt kogust kinnisvara, siis on kinnisvaramaksul hoopis teine eesmärk. Kui seda kopeerida näiteks meile, siis see ei töötaks.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Arenenud läänemaailm pole üldiselt läbi elanud nii mitmeid üleüldisi ühiskondlikke kollapse, kui meie siin oleme. Kui ikkagi riigikorramuutus teeb kogu varale reseti, siis on teatud algtingimused ikkagi erinevad. Kui näiteks Itaalias on probleem, et noored ei saa kodust välja kolida, sest mingid kauaaegsed suguvõsad omavad suurt kogust kinnisvara, siis on kinnisvaramaksul hoopis teine eesmärk. Kui seda kopeerida näiteks meile, siis see ei töötaks.

        eks see on arusaadav et me ei saa kopeerida üks-ühele varamakse ja keegi ka ei räägigi ju sellest. ja on arusaadav et iga maksuga leiab positiivseid ja negatiivseid argumente, mida tulebki kaaluda enne.
        Ja eks maksude kehtestamisel on ikkagi aluseks see millist probleemi me ühiskonnas lahendada proovime. Mina leian et varamaksud on hea võimalus jõukamate maksustamisel. Samas tuleb määrad panna mõistlikud, et finantsid välismaale kinnisvarasse ei läheks.
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          nendest maksudest rääkides, siis oma ringkonnas on küll nii tekkinud, et kõige suuremad uue tulumaksusüsteemi ründajad on JOKK minpalgaga skeemitajad, kes tegelikult ei maksagi. Samal ajal edukatel 2-5x eesti keskmist palka teenivatel palgatöölistel on reaalne tagasiside, et "meh, kui nii siis nii/kui on vaja maksta siis on vaja". Pole veel kohanud kedagi, kes arvaks teistmoodi. ja sealjuures ei ole keegi sotside valija nt.

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
            nendest maksudest rääkides, siis oma ringkonnas on küll nii tekkinud, et kõige suuremad uue tulumaksusüsteemi ründajad on JOKK minpalgaga skeemitajad, kes tegelikult ei maksagi. Samal ajal edukatel 2-5x eesti keskmist palka teenivatel palgatöölistel on reaalne tagasiside, et "meh, kui nii siis nii/kui on vaja maksta siis on vaja". Pole veel kohanud kedagi, kes arvaks teistmoodi. ja sealjuures ei ole keegi sotside valija nt.
            Minu tutvumisringkonnas on jälle vastupidi.
            Instagram

            Twitter

            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

            telekavaataja.blogabet.com

            Kommentaar


              Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
              Minu tutvumisringkonnas on jälle vastupidi.
              mis see vastupidi tähendab täpsemalt? et jokk skeemitajad ütlevad, et hea meelega maksaks ja kõrget palka teenivad tuttavad kiruvad maa põhja?

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                mis see vastupidi tähendab täpsemalt? et jokk skeemitajad ütlevad, et hea meelega maksaks ja kõrget palka teenivad tuttavad kiruvad maa põhja?
                Umbes nii jep.
                Instagram

                Twitter

                Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                telekavaataja.blogabet.com

                Kommentaar


                  Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                  Umbes nii jep.
                  eks arvamusi erinevaid. tundub huvitav muidugi küll nii kardinaalne erinevus.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    eks arvamusi erinevaid. tundub huvitav muidugi küll nii kardinaalne erinevus.
                    Eks see "minu sõpruskond" on alati liiga väike ja määramatu valim, et mingeid järeldusi sellest teha. Usun, et ka sinu puhul oli see lihtsalt tähelepanek.

                    Konkreetselt sellest astmelise tulumaksu teemast. Kuigi majanduslik vaade on esimene, mille puhul ma hetkel enne valimisi oma valikuid teen, siis tundub, et igaüks jääb alati enda arvamuse juurde.

                    See teema tõuseb siin foorumis aeg-ajalt üles ja lõpuks ei jõua me kuhugi.

                    Kindlasti peab poliitik mõtlema, kuidas teha nii, et ühiskonda terviklikult aidata. Mul on väga hea meel, et ma pole poliitik.
                    Instagram

                    Twitter

                    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                    telekavaataja.blogabet.com

                    Kommentaar


                      Eks probleem ongi see, et pole ju ühtegi tõsiseltvõetavat poliitilist jõudu, mis näiteks tulumaksu astmeliseks muutmist tõsise eesmärgina võtaksid ja selle nimel pidevalt töötaksid (sh avalikku arvamust kujundades). Kesk ja sotsid on selle teemaga rohkem või vähem flirtinud, kuid seni on küll mulje jäänud, et kui asi koalitsiooniläbirääkimisteni jõuab, on see üks esimesi asju, mis laualt maha tõstetakse. Eks meie väga tugevalt paremale kaldu poliitilist maastikku arvestades on viimatimainitu ka mõneti paratamatu.

                      Valdav osa maksudebattidest avalikkuse ees on ikkagi käinud piirides, mille on määranud paremapoolsete (nii poliitikute kui ajakirjanike) eelarvamused ja dogmad. Hoolimata sellest kui palju erinevad parempoliitikud meie maksusüsteemi aastate jooksul kiitnud on, kostab peaaegu igast eluvaldkonnast juba pikemat aega tuttav refrään - rahapuudus ning sellest tingitud kärped ja tegematajätmised.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                        Kunagi põhikoolis tutvustati sellist asja nagu astmeline tulumaks ja lapsed olid šokis, et miks keegi üldse koolis õppida viitsib sellistes riikides kui saab niisama teiste najal ka ära elada. Ebavõrdsus on vajalik, et edasipüüdlikumad ...edasi püüdleks. Forsseeritud ühtlustamine viib pohhuismi ja stagnatsioonini nagu me lähiajaloost mäletame ja lorenzo lemmiknäidetest pankrotipesad lõuna-euroopas tõestavad.
                        What the actual fuck? Kui ma veel saan aru, et Mõnu ei taha makse maksta palju, sest ta on teinud rasket tööd ja end paremale järjele ise jõudnud. Ja ma saan aru veel, et üldse tunneb alati keegi, et talle tehakse liiga, siis kuidas saab keegi astmelise tulumaksuga niisama ära elada? See, et kellegil rohkem võetakse ei tähenda ju, et see summa kellegi teise kontole otsa kantakse.

                        Jah, ebavõrdsust on vaja, et edasipüüdlikumad edasi pingutaks, aga me ei taha ju feodaalühiskonda tagasi minna, kus vähe on juba nii suur, et kahe grupi vahel polegi võimalik liikuda. Varro võib-olla tahaks. Vaesust ja kuritegevust ei saa välja juurida ainult karistusega. Ma olen endiselt veendunud, et inimestele tuleb anda õng ja õpetada kala püüdma, mitte öelda, et otsi ise endale vahendid ja koht ja pinguta rohkem, sest sa oled laisk. Ja kui selleks on vaja alguses talle kala ka anda, et ta jaksaks kalale minna, siis so be it. Aga see lõpeb kohe ära kui inimene ei pinguta soovimatus, mitte võimetuse tõttu.
                        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                        My spell checking is second to nine!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                          Kindlasti peab poliitik mõtlema, kuidas teha nii, et ühiskonda terviklikult aidata. Mul on väga hea meel, et ma pole poliitik.
                          aga täpselt nii ongi. kui ma mõtleks ainult lähtuvalt enda rahakotist primitiivselt, siis ma ka ei maksaks üldse makse, ei tulumaksu, käibemaksu ega ka sotsmaksu. Aga kui ma nüüd mõtlen vähe laiemalt ühiskonna mõistes millises ühiskonnas ma sooviks elada, siis ma leian et ei ole mõistlik maksustada vaesust ja rohkem võiks panustada ühiskonda jõukam seltskond. Ja no see jutt, et maksusüsteem motiveeriks või siis vastupidiselt vähendaks motivatsiooni rohkem teenida, ei saa tõsiselt võtta. Mõjutab maksumäär.
                          Catalunya is not Spain!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                            Aga kui ma nüüd mõtlen vähe laiemalt ühiskonna mõistes millises ühiskonnas ma sooviks elada, siis ma leian et ei ole mõistlik maksustada vaesust ja rohkem võiks panustada ühiskonda jõukam seltskond. Ja no see jutt, et maksusüsteem motiveeriks või siis vastupidiselt vähendaks motivatsiooni rohkem teenida, ei saa tõsiselt võtta. Mõjutab maksumäär.

                            Palun selgita täpsemalt, mida sa mõtled vaesuse maksustamise all.
                            Instagram

                            Twitter

                            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                            telekavaataja.blogabet.com

                            Kommentaar


                              Algselt postitas diver Vaata postitust
                              Eks probleem ongi see, et pole ju ühtegi tõsiseltvõetavat poliitilist jõudu, mis näiteks tulumaksu astmeliseks muutmist tõsise eesmärgina võtaksid ja selle nimel pidevalt töötaksid (sh avalikku arvamust kujundades). Kesk ja sotsid on selle teemaga rohkem või vähem flirtinud, kuid seni on küll mulje jäänud, et kui asi koalitsiooniläbirääkimisteni jõuab, on see üks esimesi asju, mis laualt maha tõstetakse. Eks meie väga tugevalt paremale kaldu poliitilist maastikku arvestades on viimatimainitu ka mõneti paratamatu.

                              Valdav osa maksudebattidest avalikkuse ees on ikkagi käinud piirides, mille on määranud paremapoolsete (nii poliitikute kui ajakirjanike) eelarvamused ja dogmad. Hoolimata sellest kui palju erinevad parempoliitikud meie maksusüsteemi aastate jooksul kiitnud on, kostab peaaegu igast eluvaldkonnast juba pikemat aega tuttav refrään - rahapuudus ning sellest tingitud kärped ja tegematajätmised.
                              tuleb ainult nõustuda. täpselt nii kahjuks on olukord meil
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                                Palun selgita täpsemalt, mida sa mõtled vaesuse maksustamise all.
                                See et meil isegi suhtelise vaesuse määr(523 eurot) tulumaksustatud on. aga olgem ausad et ka näiteks 700 eurone sissetulek on ikka väga väike sissetulek toimetulekuks, eriti kui vaadata millised on üürihinnad ja kommunaalkulud, toiduhinnad. Selleks siis vaja tulumaksuvaba määra tõsta. Ausalt öeldes ka miinimumpalk peaks tunduvalt kõrgem olema.
                                Lisaks siis muidugi esmavajalikud toiduained peaksid olema madalama käibemaksuga.
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X