320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Isamaa - uusi valimisi ei taheta kindlasti.
    Mingil põhjusel alahinnatakse regulaarselt nende võimekust.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
      Mis koefi pakud?
      Alla 5,0-se koefiga ma ise ei panustaks.

      Kommentaar


        Ma panustaks Reinsalu peale.

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          hey, sa ei olnud meie valija
          kõik valijad on potentsiaalsed valijad. Olemasolevas mõisaharras pettunud talunik on täpselt teie sihtgrupp ja lihtsalt heidad niiviisi üle parda....

          Kommentaar


            Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
            a mingi proffessor ütles mulle külapoes, et see tõenäosus on mingi 99% et kliimamuutuse pärast sureme järgmise 5 aastaga.
            Kui sa arvad, et inimene lehmapeeru, plastiktopsikestega ja nafta tarbimisega on suurim oht planeedile vöi enda ellujäämisele, siis sa eksid. Elu maal sajad miljonid aastad olnud, köik katastroofid üle elanud. liigid tulevad ja lähevad. Suurim oht ei ole kliimamuutus, mis niivöinaa normaalne nähtus, vaid pigem tehnoloogia arengust tulenevad uued ohud.

            "There is almost a one-in-five chance that humans will be wiped out before this century is over, according to an Oxford University department."

            Molecular nanotechnology weapons 5%
            Superintelligent AI 5%
            All wars (including civil wars) 4%
            Engineered pandemic 2%
            jne.



            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

            Kommentaar


              Algselt postitas lenc Vaata postitust
              Alla 5,0-se koefiga ma ise ei panustaks.
              100 mulle kui järgmine peaminister ei ole Martin Helme, 500 sulle kui järgmine peaminister on Martin Helme?

              Kommentaar


                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                "There is almost a one-in-five chance that humans will be wiped out before this century is over, according to an Oxford University department."

                Molecular nanotechnology weapons 5%
                Superintelligent AI 5%
                All wars (including civil wars) 4%
                Engineered pandemic 2%
                jne.
                Sedant küll, et tehnoloogia võimekust alahinnatakse. Me ei tunne ennastki ja siis loome kedagi, midagi meid juhtima... 4 real?
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                  Nähes Mart Helme enesekindlust, siis kardan, et kõik oli juba enne Ratase tagasiastumist paika pandud.
                  Tavaliselt irvitab ta siis kui juba see holy shit moment käes on. Praegu teeb seda ju ette, pakun et sees nutab ja mõtleb vabandusi välja miks see EKRE-le hea on.
                  Je suis Nasfal

                  Kommentaar


                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Kui sa arvad, et inimene lehmapeeru, plastiktopsikestega ja nafta tarbimisega on suurim oht planeedile vöi enda ellujäämisele, siis sa eksid. Elu maal sajad miljonid aastad olnud, köik katastroofid üle elanud. liigid tulevad ja lähevad. Suurim oht ei ole kliimamuutus, mis niivöinaa normaalne nähtus, vaid pigem tehnoloogia arengust tulenevad uued ohud.

                    "There is almost a one-in-five chance that humans will be wiped out before this century is over, according to an Oxford University department."

                    Molecular nanotechnology weapons 5%
                    Superintelligent AI 5%
                    All wars (including civil wars) 4%
                    Engineered pandemic 2%
                    jne.



                    https://en.wikipedia.org/wiki/Human_...cite_note-:0-4
                    See, et see pole hetkel ehk suurim ei tähenda, et sellega ei peaks tegelema.
                    Je suis Nasfal

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Puhtalt puusalt:

                      Isamaa - uusi valimisi ei taheta kindlasti. Seepärast tahavad nad valitsuse teha. Miks nad peaksid tahtma refi ja sotsidega koos olla?

                      Reform - nendega tahaks valitsust teha ilmselt ainult sotsid. Ja väga pika hambaga ka Keskerakond (mida Ref väga ise ilmselt hetkel ei taha).

                      Sotsid - kõik on ühel kaardil ehk Reformierakonna ja Isamaaga lepe. Samuti ei taha nad absoluutselt ennetähtaegseid valimisi.

                      EKRE - Ainus variant praeguse valitsuse püsimine, aga ilmselt ei oleks ka probleemi, kui tuleksid ennetähtaegsed. Probleem tuleb sellest, et ilmselt kaotavad neid soosivad erakonnad ennetähtaegsetel kohti, mistõttu ei saadaks valitsusse. Seepärast ei taheta ka ennetähtaegseid valimisi, aga pole ka hullu, kuna opositsioonis on endiselt hea lämiseda.

                      Keskerakond - Ratas on väsinud, Kõlvart tahab hetkel pigem linna. Samas on erakonna toiteahel piisavalt suur, et seda on vaja toita.

                      Ühesõnaga on kaks suurt:

                      Keskerakond ja Reform, kellest vähemalt üks peab valitsuse tegema.

                      Keskerakonnaga pigem ei lepi sotsid. Reformiga ei klapi IGAL juhul EKRE. Kõigiga sobib Isamaa.

                      Nüüd pange end Isamaa seisu. Ennetähtaegseid nad ei taha, kuna ollakse seal lävendi piiril ja sotsid, E200 ja ref paneks siis ilmselt pundi kokku. See on nende nõrk koht. Tugev koht on see, et nad on iga valitsuse moodustamisel vajalik lüli (v.a. kesk ja reform). Aga kui see viimane teoks läheb, siis on neil puhtaputsis, sest opositsioonis ei näe neid EKRE kõrval keegi.

                      Ehk siin siis peaks tulema pokkerimäng, et kumb suudab kauem sirget nägu hoida. Isamaa nõudmistega, mille laeks on taevas (või siis kasvõi peaministrikoht) või siis mängida nende hirmul üksi jääda ja siis luua kahekesi koalitsioon, kus võib kaalukeeleks olla presidendikoht, mida võib noolida Ratas. Selle viimase puhul on raske see, et kui miski veel hullemalt persse läheb, siis reformil on vaja eelmist valitsust ja Ratast kaitsta, aga Keski opositsiooni jättes saaksid kõik tuleva jama nende kaela ajada.

                      Või kuidagi nii.
                      Pakun siia omapoolse analüüsi ka otsa. Selge on see, et K.Kallas saab nüüd taaskord võimaluse valitsus kokku panna, seda on Kaljulaid ka juba välja öelnud. Reformil on 2 reaalset ja 2 ebareaalset (EKREga või loota erakorralistele valmistele) varianti, mida pole mõtet analüüsida, sest seda ei juhtu.
                      Variant a - paar Keskerakonnaga
                      Sellel on mitu eelist, esiteks on Reform Keskerakonna tümitamist kõvasti kokku tõmmanud viimasel ajal, näha on, et neil huvi nagu oleks. Teiseks saaks siin spinnida ka teemat, et Kesk säilitab oma praegused ministritoolid (mis koroonakriisi eriti Kiige puhul oleks päris oluline) ja ei tekita mingeid sisseelamisi jms vähemalt osades ministeeriumites. Kolmandaks on nad ikkagi olemuselt ju sarnased erakonnad, ka ALDE kiidaks sellise asja kindlasti heaks. Peale kõige muu oleks tegu kõige kindlama koalitsiooniga (kohtade ülekaal korralik) ja mida vähem partnereid seda vähem on vaja jamada mingite läbirääkimiste lepete ja muu sellisega.
                      Selle variandi vastu räägib peatselt tulevad kohalike valimised, kus suuremates linnades on Kesk vs Reform paratamatult jälle tulemas ja halvaks kindlasti ka valitsuse tööd. Teiseks siis korruptsioonikeiss, mis jätaks kindlasti halva maigu valitsusele. Kindlasti võivad takistuseks saada ka isiklikud solvanud mida Reform Keski suunas saatnud on suure osa antud valitsuse toimimise ajast.

                      Variant b - SDE + Isamaa
                      Viimase koalitsiooni kordus enne Ratase peaministriks tõusu. Reform peaks siin kindlasti solvumisest üle saama, et neid varasemalt petnud partnerid uuesti kampa võtta. Samas oleks sotsid tõenäoliselt ilma Ossinovskita vaoshoitumad ja tänulikud, sest see on ainuke variant neil võimule saada.
                      Isamaal, nagu Mõnu juba ütles, on ülioluline valituses olla ja pealegi on nad oma peamised lubadused juba siin täitnud. Lisaks siis aitaks see rahustada Isamaa sisemist opositsiooni, kes kindlasti selle partnerluse heaks kiidaks.
                      Kindlasti pole mitte väga lihtne seda punti kokku panna, aga mitte võimatu.
                      Samas eelistaks Isamaa kindlasti jätkata Ekre + Keski pundis, nad on juba suhteliselt pöördumatult mini-Ekreks pööranud ja olla nüüd sotside ja liberaalidega samas pundis oleks kindlasti keeruline.

                      Ehk siis ma arvan, et Reform üritab igatahes enne kampa lüüa Keskiga, kes on nüüd põhimõtteliselt samas situatsioonis nagu peale valimisi, kus tuleb teha valikuid. Eks viimased aastad on näidanud mida EKREga koos valitsemine tähendab ja ma usun, et nad ei taha väga selle kordumist, Ratas oli ju silmnähtavalt heas tujus täna. Samas on muidugi alati variant, et reform paneb jälle puusse oma nõudmistega.

                      Erakorralised valimised on vastumeelsed kõigile parlamendis olevatele erakondadele, niiet selle tõenäosus on väga väike, minu ennustus oleks see
                      Reform + Kesk 50% tõenäosus
                      sama koalisatsioon jätab 30%
                      isamaa + sde + reform 19%.
                      uued valimised 1%

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                        kõik valijad on potentsiaalsed valijad. Olemasolevas mõisaharras pettunud talunik on täpselt teie sihtgrupp ja lihtsalt heidad niiviisi üle parda....
                        No nagu ma juba ka enne sulle ütlesin, ma saatsin küsimused targematele edasi, aga mingit vastust ei saanud, ise seda teemat nii ei valda.

                        Kommentaar


                          Kuhu jääb vähemusvalitsuse punkt, võimalus?
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                            No nagu ma juba ka enne sulle ütlesin, ma saatsin küsimused targematele edasi, aga mingit vastust ei saanud, ise seda teemat nii ei valda.
                            Näedsa, juba bürokraat valmis.

                            e: igaks petteks panen smaili ka, et mõte oleks arusaadavam.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                              100 mulle kui järgmine peaminister ei ole Martin Helme, 500 sulle kui järgmine peaminister on Martin Helme?
                              Suvaliste isikutega ma kihlvedusid ei sõlmi (on see üldse seaduslik?). Eelistan ikka ametlikku kontorit.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                                See, et see pole hetkel ehk suurim ei tähenda, et sellega ei peaks tegelema.
                                Ikka peaks tegelema, aga üks siin rääkis prioriteedist nr 1. Mille pealt? Nt AI`d ei reguleeri midagi, aga juba praegu leiutab AI iseennast, mis juba lähitulevikus elab täiesti oma maailma. Seda ohtu nagu üldsus väga ei taju, maailma rikkaim ja vöimekaim mees aga küll
                                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                                Kommentaar

                                Working...
                                X