320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kui Ene Ergma kandideeriks, siis ilmselt suudaks tema ka valimiste eel rasedaks jääda.
    #rosimannusebeebi

    Kommentaar


      index.jpg
      fvjhfjf
      Lisatud failid
      ROHE-VALGE SURMANI

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Kui Ene Ergma kandideeriks, siis ilmselt suudaks tema ka valimiste eel rasedaks jääda.
        #rosimannusebeebi
        PR mõttes puhas Jacinda tegemise võimalus ju.
        20 LEGEND

        Kommentaar


          Tahaks enda jaoks põnevat teemat veel esiletõsta ja ehk oskab keegi öelda mulle, kas nii ongi OK.

          Tuletaks meelde siinkoha Vaheri öeldut.
          “On ka meie pädev asutus KAPO andnud selle olukorra eelõhtul ohuhinnangu. See ohuhinnang ütleb, et põhiseaduslik kord võib olla ohus”.

          Vilja küsimusele kas ma kuulsin õieti ja kui kapo sõnade kohaselt kremli karvased kosilased selle taga pole, kes siis korda ohustab?

          Jätkab Vaher: “ Kui ma nüüd teile selle ära räägin, siis on vaenlasel hoopis lihtne rünnata”.

          Hiljem tuleb nii Kaja Kallase sõnavõtust:
          "Minul ei ole teada, et põhiseaduslikku korda on ohustatud," kui ka Martin Helme omast: "Nii või teisiti ei ole dokumendis mingeid viiteid ohule põhiseadusliku korra vastu," välja, et sellist hinnangut pole keegi andnud.

          Mis peale Vaher ütleb: "Olen selgitanud EKRE fraktsioonile, sealhulgas Martin Helmele ka otsesuhtluses, et kaitsepolitsei ohuhinnangut kommenteerides ei öelnud ma kordagi, et põhiseaduslik kord on ohus, vaid et see võib olla ohus,".

          Mul tekib kohe esimene väike küsimus. Kui JUBA on ohus põhiseaduslik kord. Kas siis mitte lootusetult hiljaks pole jäädud oma reageeringuga? Piltikult sul on seade, mis annab teada kui varas ust muukima hakkab aga häire tuleb siis kui varas juba magamistoa sahtlist sõrmuseid taskusse topib. Ehk siit paistab välja polistei ja Elmar Vaheri poolt asja kuidagi maha vaikimisena. Toonitaks veel siinkohal, et Elmar Vaher pole mingi suvaline Kaalep või Grünthal kes igasugu ila võib suust välja ajada. Kuigi ma pole täpselt aru saanud, miks nemadki seda võivad.

          Lisaks tekib küsimus. Kas politsei kindral peaks ja võiks selliseid väga väga laetud ning konkreetseid asju tähedavaid sõnu loopida? Loopida nõnda, et mingisuguseid tagajärgi ei tule? Võib tekkida väga lihtsalt selle karjapoisi ja hundi seis. Ei tekita ka erilist usaldusväärsust politseis suhtes. Veel enam kui protesteerimas käisid paljuski naised, nendega kaasas lapsed, suur hulk “hipisid” ja muid puukallistajaid. Millest me räägime ja miks?

          Eesti.ee: Eesti põhiseaduslikku korda ähvardav oht on:

          1)Eesti põhiseadusliku korra vägivaldne kukutamise katse
          2)terroristlik tegevus
          3)vägivallaga seotud kollektiivne surveaktsioon
          4)ulatuslik vägivallaga seotud isikugruppide vaheline konflikt
          5)Eesti Vabariigi mõne paikkonna vägivaldne isoleerimine.

          Asi oli nendest asjadest väga väga väga väga kaugel. Või olen ma millestki valesti aru saanud ja need inimesed Vabaduse väljakul valmistusid tõesti Toompea ründamiseks ning praeguste liidrite vahistamiseks?

          Kas me tahame elada riigis, kus politsei ja võim võivad luua endale sobivaid narratiive oma tegevuse õigustamiseks ilma tagajârgedeta? Ma saan aru, et hetkel protesteerisid mitte võib-olla kõige teravamad pliiatsid ja täpselt arusaamata mille pihta. Lisaks veel pandeemia olukorras. Aga see ei anna õigust politseil valetada ja õigustada oma tegevust valedega. See ei ole demokraatlikus riigis kohane. Mida Kaja Kallaselegi alati konkurentidele meeldib öelda. Kus see siis nüüd jäi? Ja see, et võim selle mahavaikib, siis kes täpselt “Põhja-Koread” teeb? Kas need kes vahest oma nõdrameelsusest või siis strateegiast värvikamaid väljendeid kasutavad ja sarnaste inimeste enda poolt hääletamiseks süvariigi narratiive loovad. Või inimesed, kes reaalselt oma rahvast represseerivad “siseorganite” memodega, mida tegelikult olemas pole?

          Kui ma vaataks Rossija 1 pealt uudisedi ja näen, et Moskvas aeti laiali meeleavaldus ja vahistati mõningaid inimesi, kuna FSB memo ütles, et selle 500 hipiga on oht Venemaa põhiseaduslikule korrale, võtaks muigama.
          Kui loed sama Errist ja Tallinna kohta, mõtlen küll natuke....eee mida?

          Pika ja veniva jutu lõpetuseks. Ma mõistan täiesti miks oli vaja seda üritust seal turvata ja hajutada. Aga mulle absoluutselt ei jõua kohale, kuidas tullakse välja selliste avaldustega ning kõigil on suht poogen? Vahest politsei tuleb mingil põhjusel Levadia Flora mängule, käseb osadel koju minna, osad paneb korraks bussi ja osadelt võtab trummid ära ning pärast Elmar Vaher ütleb: “Sorry boys, aga meil võis olla põhiseaduslik kord ohus”. Siis on ka poogen? Kas mõistlik oleks kohe selle teema kohta küsimusi küsida ja tähelepanu juhtida või siis kui eelnimetatud sündmused juhtuma hakkavad? Kas siis lootusetult hilja juba pole? Noh nagu selle vargaseadmega.
          Või tuleks harjuda, et edaspidi kui võimule, politseile kellele iganes tundub mingi üritus, olemine, meeleavaldus vms. mitte nt. nende mõtetega samase auku minevat. Võivad nad viidates ohule põhiseadusele tuvastada isikuid, vahistada oma suva järgi ning mitte kuidagi seda väga põhjendades?

          Lõpuks jõuame nõnda olukorda, kus põhjendus on, et meil oli memo aga memo saavad lugeda ainult politsei juht ja seltsimehed organitest, ülejäänud nuusutage emmi. Ja kui nuusutada ei taha siis KAPO võib alati uue memo teha, kus on uus info, uute inimestega. Siinjuures ma ei hakkaks isegi laskuma üldiselt KAPO tegevusse ja nende kontrollimisse. On sealgi teatavad küsitavused.

          Kommentaar


            Kle, puhka jalga, Jüri.

            EDIT: Ma täpsustan. Kas tegu oli ebaseadusliku kogunemisega? Jah, see polnud ei registreeritud, ega jälginud hetkel kehtestatud nõudeid. Kas politseil oli kohustus see laiali ajada? Jah, oli. Politsei primaarne kohustus ongi seaduste ja nõuete elluviimise jõustamine.

            Kogu muu pläust on ainult vaht, mida üles pekstakse, sest täiskasvanud inimesed solvusid.

            Kommentaar


              Algselt postitas nonoh Vaata postitust
              Kle, puhka jalga, Jüri.

              EDIT: Ma täpsustan. Kas tegu oli ebaseadusliku kogunemisega? Jah, see polnud ei registreeritud, ega jälginud hetkel kehtestatud nõudeid. Kas politseil oli kohustus see laiali ajada? Jah, oli. Politsei primaarne kohustus ongi seaduste ja nõuete elluviimise jõustamine.

              Kogu muu pläust on ainult vaht, mida üles pekstakse, sest täiskasvanud inimesed solvusid.
              Kle, võta üks toop Mart?

              Kas me veidike erinevatest asjadest ei räägi?
              Nagu ma ka enda postituses välja tõin, siis mina saan aru miks oli vaja turvata seda üritust. Et hajutada inimesed viiruse olukorras. Aga ei saa aru, miks seda oli vaja kommunikeerida kui ohtu põhiseaduslikule korrale. Tulla sinna koerte ja lisavarustuses politseinikega.... Sõjaväge ja NATO liitlasi oleks ka pidanud vast kasutama? Oleks ju vägev olnud kui hävitajad üle lennanud ja 1000 dessantväelast vabakale hoopis hüpanud.

              Ja kui sinu loogikaga lõpuni minna. Kui politseil oli kohustus see laiali peksta, siis kas mitte ei tehtud seda pehmelt öeldes ebakvaliteetselt ja julgeks öelda, et seoses sellega on sama suured või isegi veel suuremad probleemid politseis.

              Veel kord, ma olen suga päri nendes asjades mis sa vastasid, aga mu arust sa panid veits mööda.

              Kommentaar


                Näe, ikka peksad vahtu.

                Sa alustad kommunikatsiooniveaga, aga jõuad sealt lõpuks välja tõdemuseni, et "KAPO tegevuses üldiselt on küsitavused".

                Ja sinna vahele veel kõik muu...

                Kommentaar


                  Algselt postitas nimastain Vaata postitust
                  Tulla sinna koerte ja lisavarustuses politseinikega.... Sõjaväge ja NATO liitlasi oleks ka pidanud vast kasutama? Oleks ju vägev olnud kui hävitajad üle lennanud ja 1000 dessantväelast vabakale hoopis hüpanud.
                  Kiirreageerijad ja koerajuhid töötavad pealinnas sisuliselt igapäevaselt ja mingite eriüksuslastega tegemist ei ole. Sõjaväest ja hävitajatest on asi väga kaugel.

                  Kommentaar


                    No homme on 9 mai, saavad uuesti proovida kui vaja
                    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                    Kommentaar


                      Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                      Näe, ikka peksad vahtu.

                      Sa alustad kommunikatsiooniveaga, aga jõuad sealt lõpuks välja tõdemuseni, et "KAPO tegevuses üldiselt on küsitavused".

                      Ja sinna vahele veel kõik muu...
                      Ma pole kuskilt välja lugenud, et Elmar Vaher oleks hiljem öelnud: “Ütlesin valesti, sellist asja ei olnud”.
                      Mõte on siiski seal, et politsei juht väidab midagi väga tõsist ja põhjendab seda KAPO ohuhinnanguga. Aga tegelikult seal sellist asja kirjas pole. Vahest see siiski pole okei? Ma arvan sellises riigis ei ole hea elada, kui sellised asjad hakkavad korduma. Ja miks ei võiks kui laias laastus on poogen? Eriti rumal paistab see olukorras, kus tegelikult terviseameti ohuhinnang oleks pädenud kogu tegevust. Siinkohal ma muidugi jääks eriarvamusele jõu kasutamise suhtest. Eriti su enda vaatepunktist vaadates, aga sa vist tegelikult ei üritanudki tuuma näha, vaid lihtsalt midagi vastu öelda. Kusjuures alustades mingil põhjusel ründavas, naeruvääristavas toonis.


                      Jah minu jaoks on seal küsitavused.
                      Kõige suurem vast nõrk järelvalve nende üle. Muidugi ka palju muud. Aastaraamat, teatav poliitikasse sekkumine, institutsiooni iseseisvumine jne. Aga las see jääv, Kindral Vaher oli siiski teemaks.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Ingmar Vaata postitust
                        Kiirreageerijad ja koerajuhid töötavad pealinnas sisuliselt igapäevaselt ja mingite eriüksuslastega tegemist ei ole. Sõjaväest ja hävitajatest on asi väga kaugel.
                        Vähe utreerisin ka muidugi ja olen kursis, et töötavad. Kui politsei sulle +8km/h üle eest trahvi teeb, peaks ka kiirreageerijad koertega su lapsi ja naist turvama? Kindlasti ka sind? Aga eks see on maitse asi. Kui on reaalselt oht põhiseaduslikule korrale, siis ma anun, et sealt taevast dessant suurtükkidega alla pudeneks. Mu point oli siiski, et miks Vaher valetas? Kas selle põhjenduse ja ilma tagajärgedeta saab teine kordki musklit näidata. Nt. mitte enam pandeemia olukorras?

                        Kommentaar


                          Okei, ma selgitan siis veel.

                          Seda, kas seal võis olla oht põhiseaduslikule korrale või mitte, on sinul väga raske hinnata. Sest sa ei tea asjaolusid. Ja ausalt, ei peagi teadma. Sa oled oma valiku teinud, pulti pannud inimesed, kes on Vaheri ja KAPO inimesed pulti pannud ja sul tuleb neid usaldada. Kui ei usalda, kaeba kohtusse.

                          Nüüd, kust sa tead, et tänu politseikoertele ja taktikalistele vestidele ei hoitud ära seda ohtu? Äkki kui neid poleks olnud, oleks midagi muud juhtunud?

                          Mina, kes ma ka midagi ei tea, arvan, et politsei PPP oli antud olukorras vale.
                          Möönan, et ilmselt oli ka Vaheri kommunikatsioon veidi vildakas. Aga jällegi, mina ei hakka sellest mingeid äärmuslikke järeldusi ja niite tõmbama nagu oleks sellest tulenevalt kõik vale ja üleüldse KAPO on paha, sest nad on halvad.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                            Okei, ma selgitan siis veel.

                            Seda, kas seal võis olla oht põhiseaduslikule korrale või mitte, on sinul väga raske hinnata. Sest sa ei tea asjaolusid. Ja ausalt, ei peagi teadma. Sa oled oma valiku teinud, pulti pannud inimesed, kes on Vaheri ja KAPO inimesed pulti pannud ja sul tuleb neid usaldada. Kui ei usalda, kaeba kohtusse.

                            Nüüd, kust sa tead, et tänu politseikoertele ja taktikalistele vestidele ei hoitud ära seda ohtu? Äkki kui neid poleks olnud, oleks midagi muud juhtunud?

                            Mina, kes ma ka midagi ei tea, arvan, et politsei PPP oli antud olukorras vale.
                            Möönan, et ilmselt oli ka Vaheri kommunikatsioon veidi vildakas. Aga jällegi, mina ei hakka sellest mingeid äärmuslikke järeldusi ja niite tõmbama nagu oleks sellest tulenevalt kõik vale ja üleüldse KAPO on paha, sest nad on halvad.
                            Mulle tundub, et me räägime endiselt erinevatest asjadest.

                            Oeh, mina ju seda kuidagi ei hinda. Mina hindan seda, mida ütles Vaher, Kapo, peaminister ja muud isikud, kes selle memoga on tuvunud ja välja kommunikeerinud. KAPO ohuhinnangus seda väidedavalt kirjas polnud, peaminister on selle väljaöelnud, siis miks sa usud, et selline asi seal ikkagi oli? Keegi ju hämab selles kaasuses korralikult.
                            Selle teise poolega esimest lõigust ei saa ma üldse nõustuda. Kas sinu funktsioon valimistel on mütsi tõsta, linnuke kirja panna ja muul ajal pimesi usaldada ja mitte nõudma, et see mille pärast neid sinna valisid, saab tehtud ja mitte ausõna peale, vaid korraliku kontrolliga?

                            Üldiselt Vaheri keissis pole minu meelest nii väga asi kohtus, kui pigem väärtus küsimuses.
                            Aga kui veidi utreerida jälle, siis miks suures naaberriigis venelased ohivad ja protestivad. Ise valisid Vladimirovitši, nüüd usaldagu ja kui ei meeldi mingu kohtusse


                            Äkki tuleb püksi ka, aga ma ei teagi. Ilmselt saad ju ise ka aru, et selline püstitus on naljakas ja selliselt saabki alati kasutada seda põhjendust, olenemata kas on päriselt selline hinnang olnud või mitte. Vaata uuesti ka punkte, mis on ohuks põhiseaduslikule korrale ja mõtle uuesti enda küsimuse üle. Kui on päriselt selline julgeolekuoht siis kasutatakse sõjaväge.
                            Või mõtle korra pronksiööle. Isegi tol õhtul ei kasutatud selliseid väljendeid.

                            Ma ei tea. Ma ei usu, et kõik vale ja KAPO üleüldiselt paha on. Jäi vale mulje. Mind häirib lihtsalt, et Vaher valetas enda tegevuse õigustamiseks, ilma tagajärgedeta, suhteliselt tõsiseid asju. Samuti häirib, et ta nii loll on ja sellist asja üldse valetama hakkas, kui vajadus selleks puudus. Ja siit tuleb ka minu jaoks küsimus. Kui selliseid asju läbi lastakse, siis miks ei võiks tulevikus, pandeemia väliselt samade põhjustega kuskil mõnda üritust laiali ajada?

                            Sellesuhtes kui ma aus olen. Minu väga isiklik seisukoht sellises olukorras oli, et politsei peab konkreetselt sellised üritused kummuli jooksma ja asjaosalised ära siduma. Mitte ei käiks siidikinnastes seal jutustamas. Kui on ebaseaduslik ja ütlemise peale koju ei minda siis nuia, kongi ja 48h platele. Teinekord ilmselt enam ei tule ebaseaduslike tegevusi tegema. Eriti oleks seda pidanud tegema praegu pandeemia olukorras.
                            Ja oleks ka väga lihtne kommunikeerida. Ebaseaduslik, korraldusi ei täidetud ja vsjo. Aga ma kardan, et sellises riigis ei taha sina jälle elada.

                            Veelkord, kas selline olukord on sinu arvates okei? Kui suvalisele Premium liiga kohtumisele, kus viibib ütleme 300 inimest. Tulevad 100 kiirreageerijatkoertega tribkale, viivad osad kaasa, osad hajutavad eemale, osadelt võtavad atribuutika. Ja küsimusele miks seda tehakse vastab järgmine päev PPA juht, et KAPO ohuhinnang ütles:” te olete oht riigile”. Hiljem tuleb välja, et seda polnud seal kirjas. Kas siis keegi peaks vastutama või usalda ja kaeba kohtusse kui tahad?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas nimastain Vaata postitust
                              Mulle tundub, et me räägime endiselt erinevatest asjadest.

                              Oeh, mina ju seda kuidagi ei hinda. Mina hindan seda, mida ütles Vaher, Kapo, peaminister ja muud isikud, kes selle memoga on tuvunud ja välja kommunikeerinud. KAPO ohuhinnangus seda väidedavalt kirjas polnud, peaminister on selle väljaöelnud, siis miks sa usud, et selline asi seal ikkagi oli? Keegi ju hämab selles kaasuses korralikult.
                              Selle teise poolega esimest lõigust ei saa ma üldse nõustuda. Kas sinu funktsioon valimistel on mütsi tõsta, linnuke kirja panna ja muul ajal pimesi usaldada ja mitte nõudma, et see mille pärast neid sinna valisid, saab tehtud ja mitte ausõna peale, vaid korraliku kontrolliga?

                              Üldiselt Vaheri keissis pole minu meelest nii väga asi kohtus, kui pigem väärtus küsimuses.
                              Aga kui veidi utreerida jälle, siis miks suures naaberriigis venelased ohivad ja protestivad. Ise valisid Vladimirovitši, nüüd usaldagu ja kui ei meeldi mingu kohtusse


                              Äkki tuleb püksi ka, aga ma ei teagi. Ilmselt saad ju ise ka aru, et selline püstitus on naljakas ja selliselt saabki alati kasutada seda põhjendust, olenemata kas on päriselt selline hinnang olnud või mitte. Vaata uuesti ka punkte, mis on ohuks põhiseaduslikule korrale ja mõtle uuesti enda küsimuse üle. Kui on päriselt selline julgeolekuoht siis kasutatakse sõjaväge.
                              Või mõtle korra pronksiööle. Isegi tol õhtul ei kasutatud selliseid väljendeid.

                              Ma ei tea. Ma ei usu, et kõik vale ja KAPO üleüldiselt paha on. Jäi vale mulje. Mind häirib lihtsalt, et Vaher valetas enda tegevuse õigustamiseks, ilma tagajärgedeta, suhteliselt tõsiseid asju. Samuti häirib, et ta nii loll on ja sellist asja üldse valetama hakkas, kui vajadus selleks puudus. Ja siit tuleb ka minu jaoks küsimus. Kui selliseid asju läbi lastakse, siis miks ei võiks tulevikus, pandeemia väliselt samade põhjustega kuskil mõnda üritust laiali ajada?

                              Sellesuhtes kui ma aus olen. Minu väga isiklik seisukoht sellises olukorras oli, et politsei peab konkreetselt sellised üritused kummuli jooksma ja asjaosalised ära siduma. Mitte ei käiks siidikinnastes seal jutustamas. Kui on ebaseaduslik ja ütlemise peale koju ei minda siis nuia, kongi ja 48h platele. Teinekord ilmselt enam ei tule ebaseaduslike tegevusi tegema. Eriti oleks seda pidanud tegema praegu pandeemia olukorras.
                              Ja oleks ka väga lihtne kommunikeerida. Ebaseaduslik, korraldusi ei täidetud ja vsjo. Aga ma kardan, et sellises riigis ei taha sina jälle elada.

                              Veelkord, kas selline olukord on sinu arvates okei? Kui suvalisele Premium liiga kohtumisele, kus viibib ütleme 300 inimest. Tulevad 100 kiirreageerijatkoertega tribkale, viivad osad kaasa, osad hajutavad eemale, osadelt võtavad atribuutika. Ja küsimusele miks seda tehakse vastab järgmine päev PPA juht, et KAPO ohuhinnang ütles:” te olete oht riigile”. Hiljem tuleb välja, et seda polnud seal kirjas. Kas siis keegi peaks vastutama või usalda ja kaeba kohtusse kui tahad?
                              ohjummeul, mis näited. Asja seest teades, siis oldi valmis, kuna terviseamet ametnikke oli varasemalt ähvardatud ja püüti seda/provokatsiooni pisut jõudu näidates, mitte ellu viies, ennetada.Sellest muidugi võttis üks seltskond kinni, et oma sisemisi jms probleeme varjata ja unnates punkt võtta, vanad arved ka veel õiendamata. Üsna tavaline politseitaktika, olla pisut proaktiivselt valmis, mitte reageerida pärast. Paar koera, paar kiirreageerijat eohkem seltskonna ees, kes olid füüsiluselt ja sõnades ametnikke ähvardanud ja ei allunud ühelegi varasemale korraldusele. A kui vaja punkt noppida ja vanu arveid õiendada, siis on muidugi politseiriik ja muud jutud, eriti kõnekas on muidugi võrdlused fsb jne. Väga sarnane tegelt selle hõberemkelga juhtumile, siis ka undasid siin?
                              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                              Kommentaar




                                Peab peast päris putsis omadega olema, et sellist paska kirjutada
                                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                                Kommentaar

                                Working...
                                X