320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kaala, kas reform on vasakpoolne partei?

    Kommentaar


      Algselt postitas Martin Vaata postitust
      Lol, selge punaprofessor. Mis tuututad siin?

      ERRis, ma pakun suht puusalt, et 2/3 valivad paremal skaalal.
      Tsiteerin: "Politoloog Holger Mölder leiab aga, et Eesti erakonnad on algselt kujunenud rohkem korporatiivsetel alustel, sõpruskondade või huvigruppidena ning maailmavaatelised erakonnad Eestis üldiselt kas puuduvad üldse või siis peaaegu puuduvad."

      Politoloogide hinnangul on vasak- ja parempoolsuse piirid Eesti erakondade seas hägunemas, erinevad väljaütlemised ja valimislubadused on vaid häälte püüdmiseks.
      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

      Kommentaar


        Algselt postitas kaala Vaata postitust
        Tsiteerin: "Politoloog Holger Mölder leiab aga, et Eesti erakonnad on algselt kujunenud rohkem korporatiivsetel alustel, sõpruskondade või huvigruppidena ning maailmavaatelised erakonnad Eestis üldiselt kas puuduvad üldse või siis peaaegu puuduvad."

        https://poliitika.postimees.ee/42064...l-maailmavaade
        Kas EKREl on reaalne maailmavaade?

        Kommentaar


          Algselt postitas kaala Vaata postitust
          Tsiteerin: "Politoloog Holger Mölder leiab aga, et Eesti erakonnad on algselt kujunenud rohkem korporatiivsetel alustel, sõpruskondade või huvigruppidena ning maailmavaatelised erakonnad Eestis üldiselt kas puuduvad üldse või siis peaaegu puuduvad."

          https://poliitika.postimees.ee/42064...l-maailmavaade
          Väga äge, kuid mida sa sellega öelda tahad? Et parem-vasak skaalat pole Eesti erakondade kujunemise tõttu seetõttu maailmas olemas?
          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

          Kommentaar


            Algselt postitas kaala Vaata postitust
            Nonoh, sa läksid ühe minu väite peale rohkem leili kui 2 kaabut kokku ja endiselt teed mo vastused 10ks jupiks ja küsid 8 küsimust lisaks. Vaata - Siin jagati ERR portaalist vöetud arvamuslugu, mis laimab konservatiive ja mina avaldasin arvamust, et viimasel ajal on peamised Eesti väljaanded eriti vasakule kaldu, sest parempoolseid halvustava suunaga artikleid on keskmisest rohkem. Kui tahad seda arutada vöi vastu vaielda, siis tee seda, aga kui jätkal sel lahmival toonil nagu äsja ülalpool lingitud artiklis, siis ma ei hakka sulle isegi vastama. Aga noh, kui staarajakirjanik, kes peaks teemast köige rohkem jagama 2x järjest mönitavaid kommentaare kirjutab ja isiklikult vittu saadab, millele plaksutatakse järgi, siis vist ei olegi imestada.
            Ma olen suhtkoht järjekindlalt hoidunud siin teemas Sinuga vaidlemast, kuna Sa oled iseenesest tore inimene, aga ma olen näinud juba pikalt sellist retoorikat, mida kasutad. Ehk sisuliselt pole vahet, mida Sulle vastu öeldakse, aga ikka käib loogika, et kõik kiusavad ja on vastu. Sinusugustega vaidlemine on justkui usklikule selgeks tegemine, et jumalat pole olemas. Ehk tegelikult tulutu töö. Ses osas Bannoni ees müts maha, et tema juurutatud poliitdemagoogia ja valede loomise tase on niivõrd võimas, et on muutnud suuresti avaliku debati võimatuks.

            Ja mõnitav post tuli konkreetselt ikka ühe väite peale. Muus osas räägi, mis tahad, aga väita, et Kuusik võeti maha valede ja kuulujuttudega, on täielik full retard. Aga see vaidlus on siin teemas olnud, rohkem ei viitsi.

            Kommentaar


              Algselt postitas Martin Vaata postitust
              Lol, selge punaprofessor. Mis tuututad siin?

              ERRis, ma pakun suht puusalt, et 2/3 valivad paremal skaalal.
              ERRis pidid kõik geid olema ju

              Kommentaar


                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                ERRis pidid kõik geid olema ju
                nats geid

                Kommentaar


                  Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                  Palun tee vahet arvamus- ja uudisteartiklitel. Arvamusartikleid võib saata igaüks ja enamasti need ka ilmuvad. Ilmuvata jäävad vaid kohutavalt kirjutatud artiklid, mitte ei valita neid mingi maailmavaate alusel välja.
                  mis see siia puutub mis arvamus- ning milline uudisartikkel? Jutt oli lahmimisest mõlemilt poolt

                  Kommentaar


                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Vastan samaga: Kui ütled, et oled neutraalne, siis see on sinu arvamus mille toeks pole sa ühtegi fakti suutnud esile tuua
                    Raske on tõestada erapooletu olemist, lihtsam oleks sul näidata, kus ma olen olnud erapoolik. Aga okei, omast arust pole ma ühelegi erakonnale siin liiga teinud. Kui sa sellega päri pole, siis ega ma midagi muuta ei saagi.


                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Millal ma väitsin, et neutraalne olen?
                    Aa.. jäi vist lihtsalt selline mulje. Sobib, sa pole neutraalne, miks ma siis üldse sinuga jauran..

                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Minu pöhiline point oli, et püüa neid olukordi vaadelda neutraalsena...
                    - ja järelikult selle ettepanekuga mulle võid sa.. teha midagi, mida tehakse asjadega, millel pole väärtust ega mõtet.

                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Tarandi häälesaak näitab eestlaste arvamust sama palju, nagu näitas seda Rainer Vakra oma peale löputöö kehtetuks tunnistamist - ehk siis ikka näitab küll. Minu jutt ei ole spekulatsioon - EMORI uuring töestas, et köige rohkem kaotasid sotsid hääli EKREle.
                    Häältesaak ei näita, kas Tarand oli purjus või mitte. See ehk näitab EKRE pandud ja sinu jätkatud spinni efektiivsust. Aganoh, viimaste EMORi tulemuste põhjal võib vist öelda, et Reform polnud ämmarahades süüdi, Tallinna Sadam on kõik väljamõeldis ja alatu kuulujutt. Peaasi, et seda keegi kohtunikule ka ütleks, sest valijad on ju otsustanud.

                    Igaks juhuks märgin ära, et see viimane lõik oli minu katsetus läbi vahva huumoriprisma näidata, et hääletsaak ei näita kellegi süüd või süütust.


                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Mida sa seletad? see oli küsimus, mitte väide ega süüdistus. Ise pidid öpetaja olema. Iga küsimuse pealkirjaga õhtulehe artikli peale töttad ka tösimeeli suuri töendeid otsima vöi saad kohe aru, et see pole väide?
                    Ahaa, vabandust. Järgmine kord ma ei pane sinu küsimärkidega lauseid siis tähele. Võid siis igale oma "võib-olla" küsimusele vaimusilmas ette kujutada, et ma vastan: "Aga võib-olla mitte...?" ja ongi asi vask.

                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Kuidas sa seda tead nii kindlalt öelda, on sul töendeid selleks?
                    Pole ühtegi vilepuhujat, kes seda kinnitaks. Rämme suur meediaoperatsioon ju, mõnel ikka hakkas süda valutama, kuidas vaesele EKRE-le liiga tehakse.

                    Ja ma igaks petteks seletan, et meediaoperatsiooni all ma ei pea silmas erakondade kampaaniaid ja mõjutusettevõtmisi. Neid toimub küll kogu aeg (nii reformi, ekre kui ka sotside poolt). Küll aga ei ole meediaväljaannete ülest operatsiooni ettevõetud, mille eesmärk oleks EKRE mutta tampida. Ja jällegi, sina pead tõendama, et midagi eksisteerib, mitte mina, et seda pole.

                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Ma küsin nii: Kui sa ei näe #metoo`l ja Kuusiku juhtumil mingit seost ja pead meedia käsitlust selles osas eetiliseks, kas sa mäletad mönda sarnast olukorda, kus kuulujuttude pealt süüdistatakse inimest meedias lähisuhtevägivallas?
                    Mingit seost? Kõigel kipub omavahel mingi seos olema ja eks president on kuulutanud ka lähisuhtevägivalla vastu võitlemise üheks prioriteediks ja ilmselt midagi sellest kõigest on ka ajakirjanike ajudesse imbunud.

                    Kas meedia käsitlus sellest oli eetline? Seda otsustab eetikakomisjon, Kuusik tehku kaebus sinna. Ma ju ei tea täpselt, mis kaalutlustel ja tõenditega see lugu avaldati, aga sellest, mis ma olen selle kohta lugenud, siis jah, ma arvan, et see oli eetiline ja vajalik. Uute asjaolude ilmumisel olen valmis oma arvamust muutma.

                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Kui allikad nii vettpidavad, kas poleks öige enne uudise ilmutamist uurida, kas nad valmis ka politseile ütlusi andma vöi pole see "eetiline"? Vöi siis, et kui need jutud juba pikemalt teada olid, kuidas see päevapealt just siis välja ilmus, kui kuusik ministriks sai? juhus?
                    Kirjuta Moorale ka küsi tema käest. Üldiselt, kui sa nüüd vaatad natukene laiemalt, siis on seda ka varem ette tulnud, et kõige pealt tuleb ajakirjanduslik uurimus ja alles siis politseijuurdlus. Sageli näiteks Pealtnägija käe läbi, aga on ka teisigi.

                    Ma omast arust sinu teisele küsimusele juba andsin selgituse. Aga:

                    «Ekspress ja Päevaleht kirjutavad, et on väga palju inimesi Rakveres, kes olid siiralt üllatunud, kui Marti Kuusikust sai ministrikandidaat ja keda see puudutas ja kes selle peale jagasid ka meediaväljaannetega sellist vihjet, et tegemist on perevägivalla toimepanijaga, mis on justkui üldteada fakt,» rääkis Moora. «Neid jutte alguses ei võtnud me väga tõsiselt. Selliseid umbmääraseid vihjeid tuleb sellistes olukordades alati, aga pärast seda, kui tuli avalikuks tema vahelejäämine liiklusrikkumisega, saime info tunduvalt konkreetsemal kujul. Nii konkreetsel kujul, et mitte reageerida oleks olnud täiesti lubamatu,» lisas Moora.

                    Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora selgitas ETV saates «Ringvaade», et vihje perevägivalla süüdistuste alla langenud Marti Kuusiku kohta saabus toimetusse juba ligi aasta aega tagasi.



                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Kust sa vötad, et meediat ega ohvrimentaliteeti ei kasutata poliitilistel eesmärkidel? Ekspress Grupp, kuhu alla Eesti Ekspress kuulub, saab vägagi reformierakonnaga seostada, motiiv täiesti olemas. siin vihje sulle: https://www.ohtuleht.ee/955433/video...-oma-voimaluse

                    Ma ütlesin, et kannatanute kaitsmine on inimloomusele omane. Loomulikult kasutatakse seda poliitilistel eesmärkidel, vaata kuidas poliitikud üritavad alati kannatanut mängida (et on meediaoperatsiooni rünnaku all, teised tegid ka, süvariik võitleb nende vastu jne). Aga, et meedia teadlikult kasutab kannatanukaitset, et läbi murda mingisugust poliitilist agendat? Sellise väite jaoks on sul vaja rohkemat kui intervjuut Luigega.


                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Et mis see on? Ma ei oska täpset vastust anda, sest seda ilmselt polegi, samuti ma ei oska öelda, kes seda otsustab, sest seda pole ka kuskil kirjas.
                    Okei, aga argumendina julged seda ikka kasutada...

                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Aga vihjeks on: vaba immigratsioon, globalism, rahvusriikide väljajuurimine(kaotame piirid ära), keskkonnaprobleemidega tegelemine (kliimakatastroofist tuleneb massiränne jääb EU kanda), vördsuse juurutamine (köik ühe puuga)
                    Vaba immigratsioon? Mis riik seda viljeleb?

                    Globalism? Mida sa selle laiahaardelise väljendi all euroopa väärtusena silmas pead? Piirideülene kaubandusvabadus? Ehk tõesti.
                    Keskkonnaprobleemidega tegelemine? Euroopa väärtus? Oleks arvanud, et ka eestlaste väärtus on keskkonnahoid...
                    Võrdsuse juurutamine? See, et kõik on seaduse ees võrdsed on põhiseaduse paragrahv 12. Oli ka juba 1920. aasta põhiseaduses paragravhina 6.

                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Keda "ühtesid"? Et kui mingile väitele ei leia töendeid, siis automaatselt EKRE troll? Too mulle näide mönest alusetust väitest.
                    Konkreetselt see, et Tarand oli purjus. Ja kui sulle esitati ümberlükkavaid tõendeid, siis sa.. jätkasid mingi juutuubivideoga.

                    Ja mu too tsitaat läks edasi, mis veel aitab kaasa EKRE trollina tuvastamisele, nii et vastus su küsimusele. Ei, kui väide ei leia tõendeid, siis ei ole automaatselt EKRE troll. Aga, kui esitada väiteid, millel pole tõendeid ja igas teemas, kus saad, tuua jälle EKRE jutupunktid välja (#metoo pask, euroopa ideoloogia, meedia kallutatus, süvariik jne jne), siis on alust arvata, et tegu võib-olla trolliga.



                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Miks sa mind sellistes asjades süüdistad? Ma pole kuskil kordagi rääkinud süvariigist, ometigi mainid seda juba 2-3ndat korda, need #metoo`st, euroopa ideoloogiast ja meedia kallutatusest olen korra maininud ja seda sulle. Ja kuidas nendest asjadest rääkimine automaalselt EKREga seotud on? Ära laima.

                    Minu jaoks see sinu "küsimus" politsei korruptiivsest suhtest ministriga oli otseselt seotud süvariigi retoorikaga. Ma ei viitsi seda teemat läbi kammima hakata, kui tõesti oled

                    Kuidas saab EKREga seostamine olla laimamine?

                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    Aga basic poliitikat möikad? siis peaks ju aru saama, kuhu poole miski kaldu on.
                    Ei mõika. Minu arust pole ajakirjandusväljaannete lahterdamine basic poliitika. Kui seda teha basic poliitika teadmiste põhjal, on möödapanek paratamatu.

                    Kommentaar


                      Minu jaoks on parajalt müstiline, et siin foorumis on kaalasid päris mitu, aga mitte keegi neist "pole EKRE valija, aga...".
                      Kui inimese kogu argumentatsioon põhineb uutest uudistest, siis on küll väga keeruline mõista, kelle valija ta siis on.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                        Minu jaoks on parajalt müstiline, et siin foorumis on kaalasid päris mitu, aga mitte keegi neist "pole EKRE valija, aga...".
                        Kui inimese kogu argumentatsioon põhineb uutest uudistest, siis on küll väga keeruline mõista, kelle valija ta siis on.
                        See ju lihtne taktika tekitamaks illusiooni, et lisaks EKRE valijatele on veel teist sama palju inimesi, kes nende valijad pole, aga nende ideedega täielikult nõus.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas kyps Vaata postitust
                          See ju lihtne taktika tekitamaks illusiooni, et lisaks EKRE valijatele on veel teist sama palju inimesi, kes nende valijad pole, aga nende ideedega täielikult nõus.
                          ei tohiks olla raske uskuda, et on grupp inimesi kes legit polnud rahul riigi (Ansipi seemnete söömisest Rõivase peenhäälestuseni ning Ossinovski minateankõigeparemini) juhtimisstiiliga ja kommunikatsiooniga ning et EKREs nähti mitte võimalust asjad korda teha vaid teised parteid veidi peeglisse vaatama panna?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                            ei tohiks olla raske uskuda, et on grupp inimesi kes legit polnud rahul riigi (Ansipi seemnete söömisest Rõivase peenhäälestuseni ning Ossinovski minateankõigeparemini) juhtimisstiiliga ja kommunikatsiooniga ning et EKREs nähti mitte võimalust asjad korda teha vaid teised parteid veidi peeglisse vaatama panna?
                            ou kutid, see kuidas te asju teete meile ei meeldi, ehk laseme kõik suure pauguga õhku, see oleks pull. siis õpivad!!
                            Je suis Nasfal

                            Kommentaar




                              kaala
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                                Ma küsin nii: Kui sa ei näe #metoo`l ja Kuusiku juhtumil mingit seost ja pead meedia käsitlust selles osas eetiliseks, kas sa mäletad mönda sarnast olukorda, kus kuulujuttude pealt süüdistatakse inimest meedias lähisuhtevägivallas? Kui allikad nii vettpidavad, kas poleks öige enne uudise ilmutamist uurida, kas nad valmis ka politseile ütlusi andma vöi pole see "eetiline"? Vöi siis, et kui need jutud juba pikemalt teada olid, kuidas see päevapealt just siis välja ilmus, kui kuusik ministriks sai? juhus?
                                Tundub, et tänasest on uus koidik saabunud ja meedia on hoopis sotside vastu kallutatud.

                                https://ekspress.delfi.ee/teateid-el...lt?id=86548571

                                Kommentaar

                                Working...
                                X