320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Telekas on juba isenesest luksus, mida tuleks segaseks maksustada. Milleks üldse suurem ekraan vajalik kui telefonil või arvutiekraanil? Tühipaljas ressursiraiskamine luksusmugavuse eesmärgil
    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

    Kommentaar


      Algselt postitas kaala Vaata postitust
      Pintsi vastusest ma ei lugenud välja, et ta söbrad usaldaksid oma vara riigile ühiskonna heaolu parandamiseks. Otsustasid ise vöi tömbasid nihhi
      Kuidas nad peaksid seda siis tegema, et kannavad milku või kaks Rahandusministeeriumi kontole või valitsusele, kes nende väärtusi ei jaga?

      Kommentaar


        Algselt postitas Pints Vaata postitust
        Kuidas nad peaksid seda siis tegema, et kannavad milku või kaks Rahandusministeeriumi kontole või valitsusele, kes nende väärtusi ei jaga?
        See Jõhvi tehnoloogiakool tglt väga väärt ettevötmine, mul lähisugulane alustas ka õpingutega seal
        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

        Kommentaar


          Algselt postitas kaala Vaata postitust
          See Jõhvi tehnoloogiakool tglt väga väärt ettevötmine, mul lähisugulane alustas ka õpingutega seal
          See on tõesti vägev projekt ja kui osutub edukaks, siis võib selliseid veel tulevikus tulla - äkki isegi Saaremaale.

          Kommentaar


            Algselt postitas Pints Vaata postitust
            on ka neid, kes pettunud Eesti ühiskonnas ja kolivad minema lihtsalt.
            Teiste inimeste elude elamine tekitabki frustratsiooni.
            Sul on võimu ja võimalusi ning siis näed, et keegi on hädas, vigane või lihtsalt loll. Ja siis lähed neid inimesi ravima (aitama). Ainult, et need inimesed ei taha. Aga sa hakkad ikka nagu püüad aidata, mis on siiras tahe. Tasapisi hakkad suruma ja survestama ning ei saa aru, et miks midagi ei muutu. Solvud. Saadad pikalt ja kolid mujale - paremasse kohta... saamata aru, et viga on eneses.

            Sotsiaalset ebavõrdsust saab n.ö ravida läbi harituse - keda ja millal aidata / kellelt ja millal abi küsida.
            Raha ühest taskust teise tõstmine suurendab lihtsalt käivet. Ses suhtes on vaja, et seadused hariks meid, kuid enamike plaanide puhul jääb karistamise mulje, mis siis tekitabki igast pabereid ja olukordi, kus suurem maksab kokkuvõttes vähem.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              naljakas on see, et kadedusmaksust räägivad üldjuhul inimesed keda endid mõjutab kadedus- endal Porsche, aga näed naabrimees sindrinahk ostis omale Ferrari, peab endale ka ostma, puhas kadedus ju.

              teiseks teeks veel ühe asja selgeks mis ka siin aeg-ajalt välja tuleb. sotsid ei võitle selle eest et kõigil oleks võrdne sissetulek, vaid et jõukamad panustaksid rohkem ühiskonda.
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                naljakas on see, et kadedusmaksust räägivad üldjuhul inimesed keda endid mõjutab kadedus- endal Porsche, aga näed naabrimees sindrinahk ostis omale Ferrari, peab endale ka ostma, puhas kadedus ju.

                teiseks teeks veel ühe asja selgeks mis ka siin aeg-ajalt välja tuleb. sotsid ei võitle selle eest et kõigil oleks võrdne sissetulek, vaid et jõukamad panustaksid rohkem ühiskonda.
                Osadel tundub hirm, et kui ma pingutan elus rohkem, siis võetakse mult raha ära ja antakse kohe naabrijoodikule joomiseks. Pigem tuleks vaadata Lorenzo poolt öeldule. Ühiskonnas on omad kulud ja ma võtan selle lihtsustatud näite 100k paadist. Kui sul on raha, et seda osta, siis sul oleks huvi ka sadama vastu. Kui sa panustad maksudega rohkem, saab riik või KOV seda ehitada, et sul oleks oma paato ka parem kuskil hoida. Samas ei ole suurt kasu seda kahe lapsega perelt võtta, kelle sissetulekud lähevad elamu- ja eludega seotud kuludele. Kellel pole isegi mõtet tekkinud lähima 10 aasta jooksul paati muretseda. Pigem proovivad nad oma eluga alustada.
                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                My spell checking is second to nine!

                Kommentaar


                  Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                  Osadel tundub hirm, et kui ma pingutan elus rohkem, siis võetakse mult raha ära ja antakse kohe naabrijoodikule joomiseks. Pigem tuleks vaadata Lorenzo poolt öeldule. Ühiskonnas on omad kulud ja ma võtan selle lihtsustatud näite 100k paadist. Kui sul on raha, et seda osta, siis sul oleks huvi ka sadama vastu. Kui sa panustad maksudega rohkem, saab riik või KOV seda ehitada, et sul oleks oma paato ka parem kuskil hoida. Samas ei ole suurt kasu seda kahe lapsega perelt võtta, kelle sissetulekud lähevad elamu- ja eludega seotud kuludele. Kellel pole isegi mõtet tekkinud lähima 10 aasta jooksul paati muretseda. Pigem proovivad nad oma eluga alustada.
                  kahjuks pole meil vist siiani aru saadud astmelise tulumaksu toimimisest. lisaks on arusaadav see, et otsi lolli kes tahab vabatahtlikult enda taskust rohkem raha ära anda. siinkohal on see teema kas mõeldakse ainult enda rahakotile või nähakse laiemat pilti ja mõeldakse kuidas ühiskonnas parem oleks. on ju arusaadav et mida suurem varanduslik erinevus ühiskonnas seda suuremad sotsiaalsed probleemid. arvata on et meil lihtsalt puudub kogemus antud probleemidega.
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    Iseenesest võiks inimestele ka anda vabaduse, kas maksta lisamaksu luksuse eest riigikassasse või omavalitsuse kassasse või siis mõnele heategevuse organisatsioonile või kasvõi metsa istutamisse (CO2 ja värki kui siin juba autode võrdlemiseks läks). Eks seal võivad küll tekkida korruptiivsed ohukohad. Aga samas oleks ehk maksumaksjal ka näha, et tema raha läheb sinna, millest ta ise hoolib või et selle rahaga midagi reaalselt ära tehakse. Inimestele meeldib tulemus, mitte umbmäärasus. Võibolla aitaks inimestel seda maksu kergemini seeditavaks teha. Oleks nagu ka kontroll oma raha kasutamise üle või nii. Kasvõi näiliselt.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                      Iseenesest võiks inimestele ka anda vabaduse, kas maksta lisamaksu luksuse eest riigikassasse või omavalitsuse kassasse või siis mõnele heategevuse organisatsioonile või kasvõi metsa istutamisse (CO2 ja värki kui siin juba autode võrdlemiseks läks). Eks seal võivad küll tekkida korruptiivsed ohukohad. Aga samas oleks ehk maksumaksjal ka näha, et tema raha läheb sinna, millest ta ise hoolib või et selle rahaga midagi reaalselt ära tehakse. Inimestele meeldib tulemus, mitte umbmäärasus. Võibolla aitaks inimestel seda maksu kergemini seeditavaks teha. Oleks nagu ka kontroll oma raha kasutamise üle või nii. Kasvõi näiliselt.
                      Mõte on huvitav, aga äkki peaks siis riigi kulud olema rohkem läbipaistvamad? Sest kui anda inimestele vabavoli, siis võivad mõned olulised asjad rahast ilma jääda, sest need ei ole "populaarsed". Kuigi ma olen nõus sellega, et seal on tugev seos usaldusega riigi vahel.
                      Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                      My spell checking is second to nine!

                      Kommentaar


                        Sisuliselt oli vaestel võimalik ju kõigil ise Enefiti IPOs osaleda ja kui nad seda ei teinud, siis, noh, miks mina kannatama pean!?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Sisuliselt oli vaestel võimalik ju kõigil ise Enefiti IPOs osaleda ja kui nad seda ei teinud, siis, noh, miks mina kannatama pean!?
                          Kuidas see teemaga seotud on? Et kuidas see neid aitab paremat kooliharidust saada? Et ütleme, et ema ostab 10 aktsiat ja ei söö õhtust, siis kuidas see parandab Jõhvi Põhikooli ehitamist?
                          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                          My spell checking is second to nine!

                          Kommentaar


                            Ma arvan, et see oli nii peen huumor, et oli näha ainult läbi 3D prillide.

                            Kommentaar


                              ühiskonnas on vaikselt teemaks tulnud, et jõukamad võtavad pigem dividende ja seega ei panusta sotsmaksu ja Haigekassasse. Dividende samas sotsmaksuga maksustada ei soovita. Sellisel juhul võikski olla varamaks sotsmaksu eest
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                                ühiskonnas on vaikselt teemaks tulnud, et jõukamad võtavad pigem dividende ja seega ei panusta sotsmaksu ja Haigekassasse. Dividende samas sotsmaksuga maksustada ei soovita. Sellisel juhul võikski olla varamaks sotsmaksu eest
                                Parandage mind, kui ma eksin, aga nende dividendi saajate puhul on ka küsimuseks tervisekindlustus. Kuna palka pole, siis soovivad ikkagi haigekassat. Seal on muidugi erinevus sees, mis tasemel sa tegutsed, aga näitena on ta siiski asjakohane.

                                Ja Mõnu on korduvalt väljendanud seda, et tema meelest ei tohiks teda maksustada, kuna ta ise ei tunne end jõukana ja ta rababki teisest rohkem ja ma ei vaidle ka taga selle kohapealt. Seega ma pigem arvaks, et ta pigem provotseeris jälle veidi.
                                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                                My spell checking is second to nine!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X