320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas kaala Vaata postitust
    Plasticult head mötted, +1. Ega neid teemasid ei lahendagi ära üksik sinikrae, sotsioloog, politoloog vöi majandusteadlane, vaid peab olema keegi, kes jagab köiki neid ja veel teisi alasid vöimalikult palju, nii saab möistliku suurema pildi kokku panna
    Laenates populaarset teemat, siia näiteks Henry Weston?
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      Teistel teemadel, sobib ka poliitikasse. Saatsin juba kaalale privas sõnumi, et ta ilge homo, et ta sellist infot meiega ei jaganud, et Trump Media Corpi SPAC täna teemaks. Vend kuradi siin võitleb hambad ristis, et kala andmine ei toimi, aga õnge ka ei anna.

      Jaanuaris valimistel näeme, rsk!
      Küsi Rahvaspordipäevalt ta teab neid Trumpi viimaseid uudiseid rohkem
      Mul 3 ritva mida 2-3a. kasutanud pole, kellele ja kuhu need andma peaksin?
      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

      Kommentaar


        Krdi hea on tulla hommikul targutama, kui kõik on juba maha rahunenud ja magama läinud. Meie ühiskonna probleem ei ole see, et ta oleks kuhugi poole ilgelt kreenis. On töid mis maksavad vähem, on töid mis on rohkem hinnas... nagu Mõnu kirjutas katsu sa odavat spetsialisti leida. Ehk "töökäte" puudus on tegelt kõikides sektorites ühesugune.
        Meie probleem on see, et meil on suur hulk laiske ja (raha)lolle inimesi. Vot see on probleem, et inimesed võtavad oma II samba "tasuta raha" ja viivad selle poodi. Targemad vb maksid pangalaenu või muid võlgasid, aga suur hulk oli tegelasi kes võtsid papi välja ja nüüd jalutavad linnapeal uue aiphõuniga ringi( äia töökaaslane ostis tervele perele kusjuures!).
        Või fb-s finantsgruppides- kui palju on uusi liikmeid tekkinud ja ei möödu nädalatki, kui ei ilmu mingi Vello, kes uurib: " Kuhu soovitate panna? Või mis on IPO?" Kui sa nii tark oled, siis vii oma raha kirikusse või loomaaeda.

        Teine suur probleem on see, et inimesed ei tee oma karjääri edendamiseks sittagi! Ei tee nad tööd( 8h kuskil tehases ei ole mingi faking töö tegemine- olen ise samasugune) ja ei planeeri oma karjääri( ei otsi võimalusi ennast täiendada).
        Mul on üks tore töökaaslane: sõidab 10a vana Audiga, igal võimalusel käib kalal( tema paat ja treiler maksavad 10+k)- äge vend onju? No tra ära siis imesta, et elad palgapäevast-palgapäevani. Ära imesta, et mina kes ma 35lt läksin bakat tegema liigun karjääriredelil ülespoole. Aga ei, selle asemel käiakse ainult käsi rusikas ringi ja vingutakse kuidas kõik kallis, süsteem minu vastu ja ülemus *!&)/)=& on.

        Kõik kes ise ikkagi tahavad, need ka leiavad abi. Aga seni kuni inimesed istuvad puu ja ootavad millal midagi söödavat maha potsatab ei ole nendega sittagi teha...
        Meie haridussüsteem ei ole tasuline. Iga andekal lapsel on võimaluse nii koolis käia, kui ka endale sobivas huvialaringis. Jah ei vaidle vastu, et kuskil Lõuna-Eestis on raskem. Aga see on regionaalpoliitika küsimus, koostöös vanemate väärtushinnangute ja oskustega elus hakkama saada. Mingi maksusüsteem (või pensioni-) reform seda ei muuda. Nagu Jaak Roossaare " Rikkaks saamise õpikus" kirjutati lotovõitja kohta ajalehte artikkel:
        "Mis te selle rahaga teete?" uuris reporter
        "Ma ei tea, mul pole kunagi sellist summat olnud" vastab õnnelik lotovõitja
        "Ja ei saa kunagi olema ka" lisas kodanik X Roossaare raamatus
        Teisisõnu lollidelt ei võeta raha ära, ta ise toob sulle selle kandikul koju kätte ja kummardab ka veel viisakalt.

        Niiet jah, minu arvates on küsimus lihtsalt laiskuses ja lolluses. Ja muuta ja muutuda saab ainult inimene ise...
        Lõppu lisan lugemissoovituse kõikidele-Jordan B Petersoni " 12 elu mängureeglit". Kuigi investeerimisega hakkasin tegelema tšuti varem siis minu vaimne kasv sai alguse just sellest raamatust.
        ROHE-VALGE SURMANI

        Kommentaar


          Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
          Su 20-25-30 postitus oli mõistlik, aga see on täislollus. Kus Eesti 30 aastat tagasi oligi? Isegi 10 aasta taguse ajaga on vahe päris raju...
          minu mõte oli et kas tänu kehtivale maksusüsteemile oleme me sellises olukorras? praeguse maksusüsteemi kehtestamise mõte oli ja on siiani et kohe tulevad suur hulk ettevõtteid siia meie elujärge parandama, kõrgepalgalised töökohad jne. Kus need on? Isegi meie enda suurimad start-upid on välismaale end reganud maksumaksjaks. selline maksusüsteem oli mõistlik alguses, nüüdseks on aga see selgelt ajale jalgu jäänud
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            Algselt postitas Diftong Vaata postitust
            Krdi hea on tulla hommikul targutama, kui kõik on juba maha rahunenud ja magama läinud. Meie ühiskonna probleem ei ole see, et ta oleks kuhugi poole ilgelt kreenis. On töid mis maksavad vähem, on töid mis on rohkem hinnas... nagu Mõnu kirjutas katsu sa odavat spetsialisti leida. Ehk "töökäte" puudus on tegelt kõikides sektorites ühesugune.
            Meie probleem on see, et meil on suur hulk laiske ja (raha)lolle inimesi. Vot see on probleem, et inimesed võtavad oma II samba "tasuta raha" ja viivad selle poodi. Targemad vb maksid pangalaenu või muid võlgasid, aga suur hulk oli tegelasi kes võtsid papi välja ja nüüd jalutavad linnapeal uue aiphõuniga ringi( äia töökaaslane ostis tervele perele kusjuures!).
            Või fb-s finantsgruppides- kui palju on uusi liikmeid tekkinud ja ei möödu nädalatki, kui ei ilmu mingi Vello, kes uurib: " Kuhu soovitate panna? Või mis on IPO?" Kui sa nii tark oled, siis vii oma raha kirikusse või loomaaeda.

            Teine suur probleem on see, et inimesed ei tee oma karjääri edendamiseks sittagi! Ei tee nad tööd( 8h kuskil tehases ei ole mingi faking töö tegemine- olen ise samasugune) ja ei planeeri oma karjääri( ei otsi võimalusi ennast täiendada).
            Mul on üks tore töökaaslane: sõidab 10a vana Audiga, igal võimalusel käib kalal( tema paat ja treiler maksavad 10+k)- äge vend onju? No tra ära siis imesta, et elad palgapäevast-palgapäevani. Ära imesta, et mina kes ma 35lt läksin bakat tegema liigun karjääriredelil ülespoole. Aga ei, selle asemel käiakse ainult käsi rusikas ringi ja vingutakse kuidas kõik kallis, süsteem minu vastu ja ülemus *!&)/)=& on.

            Kõik kes ise ikkagi tahavad, need ka leiavad abi. Aga seni kuni inimesed istuvad puu ja ootavad millal midagi söödavat maha potsatab ei ole nendega sittagi teha...
            Meie haridussüsteem ei ole tasuline. Iga andekal lapsel on võimaluse nii koolis käia, kui ka endale sobivas huvialaringis. Jah ei vaidle vastu, et kuskil Lõuna-Eestis on raskem. Aga see on regionaalpoliitika küsimus, koostöös vanemate väärtushinnangute ja oskustega elus hakkama saada. Mingi maksusüsteem (või pensioni-) reform seda ei muuda. Nagu Jaak Roossaare " Rikkaks saamise õpikus" kirjutati lotovõitja kohta ajalehte artikkel:
            "Mis te selle rahaga teete?" uuris reporter
            "Ma ei tea, mul pole kunagi sellist summat olnud" vastab õnnelik lotovõitja
            "Ja ei saa kunagi olema ka" lisas kodanik X Roossaare raamatus
            Teisisõnu lollidelt ei võeta raha ära, ta ise toob sulle selle kandikul koju kätte ja kummardab ka veel viisakalt.

            Niiet jah, minu arvates on küsimus lihtsalt laiskuses ja lolluses. Ja muuta ja muutuda saab ainult inimene ise...
            Lõppu lisan lugemissoovituse kõikidele-Jordan B Petersoni " 12 elu mängureeglit". Kuigi investeerimisega hakkasin tegelema tšuti varem siis minu vaimne kasv sai alguse just sellest raamatust.
            Laiskuses ja lolluses on lihtne süüdistada, aga ma ei usu et see on meil kuidagi suurem kui teistes riikides. See on lihtsalt paratamatus et meil on erineva võimekusega inimesed. Ses suhtes on saatanast igasugused sotsiaalsest positsioonist sõltuvad eliitkoolid, mis võimendavad ühiskonnas sotsiaalset kihistumist.
            Küll aga pooldan arvamust et riik peaks ka miinimumpalgalisele võimaldama normaalset toimetulekut.
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
              minu mõte oli et kas tänu kehtivale maksusüsteemile oleme me sellises olukorras? praeguse maksusüsteemi kehtestamise mõte oli ja on siiani et kohe tulevad suur hulk ettevõtteid siia meie elujärge parandama, kõrgepalgalised töökohad jne. Kus need on? Isegi meie enda suurimad start-upid on välismaale end reganud maksumaksjaks. selline maksusüsteem oli mõistlik alguses, nüüdseks on aga see selgelt ajale jalgu jäänud
              Idud regavad mujale, et lihtsustada investeeringute kaasamist, mitte maksusüsteemi pärast, sest Eesti kuvand on endiselt kehv ja/või sellepärast, et teatud tüüpi teenuseid/tooteid pakkudes pead maksud tasuma veebipoe/vahendaja asukohariiki (endal pool Euroopat juuridilisi kehi täis)

              Kommentaar


                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                Küll aga pooldan arvamust et riik peaks ka miinimumpalgalisele võimaldama normaalset toimetulekut.
                Mul on küll allergia sellise väljendi vastu nagu "peab/peaks" aga jah - riigile, ühiskonnale on vaja, et misiganes põhjusel nõrgem on kaitstud.
                Küll aga mitte otseselt läbi raha, vaid teenuste. Selline olukord, et kui sul läheb elukorraldus perse, siis sul on alati ootamas soe ja turvaline vanematekodu.
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Maksukoormuse suuruse üle otsustamine peab olema protsess (mitte loosungitega vehkimine), kus sammukaupa püütakse kooskõlastada ühiskonna majanduslikke ja sotsiaalseid eesmärke. Et seda teha, peame kõigepealt defineerima selgelt millisena me Eesti ühiskonda näha tahame, millised on eesmärgid (lühi ja/või pikemaajalised), palju on tulevikus kaasatud töövõimelisest elanikkonnast (pensionäride/töötajate suhe), milline saab olema migratsioonipoliitika ja kaardistama kas meie edukatel üldse jätkub piisavalt solidaarsust - kui see kõik tehtud siis saame alles astmeid peenhäälestada.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Pints Vaata postitust
                    Maksukoormuse suuruse üle otsustamine peab olema protsess (mitte loosungitega vehkimine), kus sammukaupa püütakse kooskõlastada ühiskonna majanduslikke ja sotsiaalseid eesmärke. Et seda teha, peame kõigepealt defineerima selgelt millisena me Eesti ühiskonda näha tahame, millised on eesmärgid (lühi ja/või pikemaajalised), palju on tulevikus kaasatud töövõimelisest elanikkonnast (pensionäride/töötajate suhe), milline saab olema migratsioonipoliitika ja kaardistama kas meie edukatel üldse jätkub piisavalt solidaarsust - kui see kõik tehtud siis saame alles astmeid peenhäälestada.
                    +1, täiesti nõus
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Diftong Vaata postitust
                      Krdi hea on tulla hommikul targutama, kui kõik on juba maha rahunenud ja magama läinud. Meie ühiskonna probleem ei ole see, et ta oleks kuhugi poole ilgelt kreenis. On töid mis maksavad vähem, on töid mis on rohkem hinnas... nagu Mõnu kirjutas katsu sa odavat spetsialisti leida. Ehk "töökäte" puudus on tegelt kõikides sektorites ühesugune.
                      Meie probleem on see, et meil on suur hulk laiske ja (raha)lolle inimesi. Vot see on probleem, et inimesed võtavad oma II samba "tasuta raha" ja viivad selle poodi. Targemad vb maksid pangalaenu või muid võlgasid, aga suur hulk oli tegelasi kes võtsid papi välja ja nüüd jalutavad linnapeal uue aiphõuniga ringi( äia töökaaslane ostis tervele perele kusjuures!).
                      Või fb-s finantsgruppides- kui palju on uusi liikmeid tekkinud ja ei möödu nädalatki, kui ei ilmu mingi Vello, kes uurib: " Kuhu soovitate panna? Või mis on IPO?" Kui sa nii tark oled, siis vii oma raha kirikusse või loomaaeda.

                      Teine suur probleem on see, et inimesed ei tee oma karjääri edendamiseks sittagi! Ei tee nad tööd( 8h kuskil tehases ei ole mingi faking töö tegemine- olen ise samasugune) ja ei planeeri oma karjääri( ei otsi võimalusi ennast täiendada).
                      Mul on üks tore töökaaslane: sõidab 10a vana Audiga, igal võimalusel käib kalal( tema paat ja treiler maksavad 10+k)- äge vend onju? No tra ära siis imesta, et elad palgapäevast-palgapäevani. Ära imesta, et mina kes ma 35lt läksin bakat tegema liigun karjääriredelil ülespoole. Aga ei, selle asemel käiakse ainult käsi rusikas ringi ja vingutakse kuidas kõik kallis, süsteem minu vastu ja ülemus *!&)/)=& on.

                      Kõik kes ise ikkagi tahavad, need ka leiavad abi. Aga seni kuni inimesed istuvad puu ja ootavad millal midagi söödavat maha potsatab ei ole nendega sittagi teha...
                      Meie haridussüsteem ei ole tasuline. Iga andekal lapsel on võimaluse nii koolis käia, kui ka endale sobivas huvialaringis. Jah ei vaidle vastu, et kuskil Lõuna-Eestis on raskem. Aga see on regionaalpoliitika küsimus, koostöös vanemate väärtushinnangute ja oskustega elus hakkama saada. Mingi maksusüsteem (või pensioni-) reform seda ei muuda. Nagu Jaak Roossaare " Rikkaks saamise õpikus" kirjutati lotovõitja kohta ajalehte artikkel:
                      "Mis te selle rahaga teete?" uuris reporter
                      "Ma ei tea, mul pole kunagi sellist summat olnud" vastab õnnelik lotovõitja
                      "Ja ei saa kunagi olema ka" lisas kodanik X Roossaare raamatus
                      Teisisõnu lollidelt ei võeta raha ära, ta ise toob sulle selle kandikul koju kätte ja kummardab ka veel viisakalt.

                      Niiet jah, minu arvates on küsimus lihtsalt laiskuses ja lolluses. Ja muuta ja muutuda saab ainult inimene ise...
                      Lõppu lisan lugemissoovituse kõikidele-Jordan B Petersoni " 12 elu mängureeglit". Kuigi investeerimisega hakkasin tegelema tšuti varem siis minu vaimne kasv sai alguse just sellest raamatust.
                      + miljon.
                      Selleks, et saaksid ennast keskklassiks, pidada ei pea sa sündinud olema kuldlusikas suus või omama kõrgharidust. Piisab sellest, kui oled keskmisest töökam ja edasipüüdlikum.
                      Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                      Kommentaar


                        Siit kumab läbi privileegipimedus. Õnneks lasnamäe natasha, ise oli loll, et mees on loll ja joodik, tegi tited taha ja jalga lasi, natsha nüüd vireleb. Pidi ta siis külmlaos sandikopikaid teenides oma selja persse keerama? Oma viga! Ja et nüüd kahel kohal tööl käies alla tonni kätte saab. Mingu it-d õppima, tõesti.

                        Lastetud noored terved mehe, kes alati vanemate koju kosuma minna saavad, on igal juhul töökamad. Elati ka ükskord terve aasta makaronidest, jäädi ellu küll. Ah et natashal läheb moodsal dehüdreeritud jahumuna dieedil juba seitsmes aasta jutti? No järelikult pole ikka piisavalt töökas!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                          minu mõte oli et kas tänu kehtivale maksusüsteemile oleme me sellises olukorras? praeguse maksusüsteemi kehtestamise mõte oli ja on siiani et kohe tulevad suur hulk ettevõtteid siia meie elujärge parandama, kõrgepalgalised töökohad jne. Kus need on? Isegi meie enda suurimad start-upid on välismaale end reganud maksumaksjaks. selline maksusüsteem oli mõistlik alguses, nüüdseks on aga see selgelt ajale jalgu jäänud
                          sa ajad vist eraisiku ja ettevõtte tulumaksu segamini. viimase osas tulevad juba varsti muudatused, oravate tõrkumisest hoolimata.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas El President Vaata postitust
                            sa ajad vist eraisiku ja ettevõtte tulumaksu segamini. viimase osas tulevad juba varsti muudatused, oravate tõrkumisest hoolimata.
                            vastasin zazi pandud twitteri lingile maksude konkurentsivõimelisuse üle, kus siis võetakse juba kogu maksusüsteemi aluseks.

                            ma arvan et ka tulevad varamaksud ja ka astmeline tulumaks, küsimus on lihtsalt ajas ja kui kaua parempoolsed suudavad vastu võidelda
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              maksud on teema, kus sotsid, kesk ja ekre suudaks ilmselt ühise keele leida.

                              reform ja isamaa on traditsiooniliselt toetanud liberaalseid majandusideid.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                                Siit kumab läbi privileegipimedus. Õnneks lasnamäe natasha, ise oli loll, et mees on loll ja joodik, tegi tited taha ja jalga lasi, natsha nüüd vireleb. Pidi ta siis külmlaos sandikopikaid teenides oma selja persse keerama? Oma viga! Ja et nüüd kahel kohal tööl käies alla tonni kätte saab. Mingu it-d õppima, tõesti.

                                Lastetud noored terved mehe, kes alati vanemate koju kosuma minna saavad, on igal juhul töökamad. Elati ka ükskord terve aasta makaronidest, jäädi ellu küll. Ah et natashal läheb moodsal dehüdreeritud jahumuna dieedil juba seitsmes aasta jutti? No järelikult pole ikka piisavalt töökas!
                                Ei ole ju siin vähemalt keegi eitanud, et on inimesed, kellele elu on juba algusest peale eriti viletsad kaardid kätte jaganud. Alkohoolikute või narkomaanide laps, lapsepõlv täis koduvägivalda jne on skaala alumine ots. Teine ots on tüübid kes on suutelised omal käel ennast üles töötama nullist ja mitu korda kui vaja. Grupp millest põhiliselt jutt käib ja mille kohta on siin mitu head pikka postistust,nagu Mõnu, Diftong jne, on suur hulk inimesi , kes teenivad alla keskmise kuigi mitte midagi peale ellusuhtumise või viletsa finantsdistsipliini ei takistaks neid üle keskmise saavutada mõningase enda kallal vaeva nägemise hinnaga. Kamoon, igal inimesel on mõni selline tuttav ju. Palk on väike, ülemused lollid ja ilm on alati vale. Enne palgapäeva küsib laenu, et autol vaja ülevaatus teha või lapsel ootamatult vaja ekskursioonile minna. Ühine nimetaja on uskumatu passiivsus oma elu korraldamises ja igasuguse realistliku tulevikuvisiooni puudumine. Klassikaline näide on palgapäevast palgapäevani elav inimene, kes ostab vana premium auto, sest mugav ja turvaline pill ja maksis ainult mõne tonni! Ja siis kui mingi probleem tekib, a la kütusepump tuleb uus osta vms. Võtab laenu või jääb auto kuudeks seisma.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X