320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    Postimehest
    Nooh, eks samal ajal kena gupp inimesi: "saab äkki ühe korraliku sotsvasakliberaalidest vaba lehe ka lõpuks!". Raudsaare käitumine ka nüüd omaette comedy.

    Kommentaar


      Päris terav kõne oli.
      Proua President 1-0 Valitsuse Pearud

      Kommentaar


        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
        Päris terav kõne oli.
        Proua President 1-0 Valitsuse Pearud
        Tõesti viis plus.

        Kommentaar


          Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
          Päris terav kõne oli.
          Proua President 1-0 Valitsuse Pearud
          Süvendab kraavi, ju siis on vaja. Ühed kiidavad, teised kiristavad, same old ja ebavajalik.
          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

          Kommentaar


            Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
            Süvendab kraavi, ju siis on vaja. Ühed kiidavad, teised kiristavad, same old ja ebavajalik.
            Ma pigem nõustun. Mulle ta meeldib ja ma olen EKRE vastu, aga see liigne emotsionaalne personaalsus oli veits liiast. Et mis ta sellega saavutas? Et kogu aeg sama plaati leierdades oodata teist lahendust?

            Muud osad olid head muidu.
            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

            My spell checking is second to nine!

            Kommentaar


              Seal ei ole mingit 1-0 ning seal ammu seisuks 20-20. Sellele järgneb nüüd Ratta ümmargune ümber nurga nähvamine ja emma kumma või isegi mõlema Helme otsene selgekstegemine kui kasutu jorss see meie president on. Kuskilt peaks see lapsik ärapanemine ära lõppema ja ennekõike ootaks seda Kaljulaidilt, sest no Helmed need toituvadki ja toidavad oma valijaid selliste asjadega.

              Kommentaar


                Ma ei tea kas keegi foorumlastest tõrvikurongkäigul ka kunagi käinud on? Või kes julgeb tunnistada, et on

                Tahaks teada mis see üldine meeleolu ja meelsus seal on? On seal lihtsalt sellised pooljommis ekreiidid ühtse mehena rahulikult reas kulgemas ja midagi oma hõlma pinisevad või toimub ka mingi suuremat sorti ülesässitamine (umbes nagu Trumpi rahvakogunemistel)

                Kommentaar


                  Algselt postitas Arsenaalium Vaata postitust
                  Ma ei tea kas keegi foorumlastest tõrvikurongkäigul ka kunagi käinud on? Või kes julgeb tunnistada, et on

                  Tahaks teada mis see üldine meeleolu ja meelsus seal on? On seal lihtsalt sellised pooljommis ekreiidid ühtse mehena rahulikult reas kulgemas ja midagi oma hõlma pinisevad või toimub ka mingi suuremat sorti ülesässitamine (umbes nagu Trumpi rahvakogunemistel)
                  Huvitav, et niipalju inimesi seal. Ma reaalselt sain täna uudistes teada, et see toimub.

                  Kommentaar


                    Eks me presidendi institutsioonilt me just sellist asja ootamegi. Sellist ülimalt elutervet ja ühiskonnale long term kasulikku vaadet, sekkumist ja poolte valikut! Sellist, mis paneb kõige tulihingelisemad kandjad oma tõrvikuid kustutama ning eksimust tunnistavalt heade poolele üle astuma. See, mehed, ongi presidendi roll.

                    Üks-null, natsid! Üks-null!

                    ...

                    kurb hakkab.

                    Kommentaar


                      Sai ka koju tulles rahulikult vaadates, ilma emotsioonita uuesti vaadatud presidendi kõne. No isegi täitsa hea kõne oli, ei olnud üks erakond hambus, vaid terve riigikogu sai reaalsuses peapesu, mis oli kindlasti vajalik nii oravatele kui ka ekrele, kes vahepeal ikka korralikult õhku täis olid ja president nad maa peale tagasi tõi.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Kribenski Vaata postitust
                        Sai ka koju tulles rahulikult vaadates, ilma emotsioonita uuesti vaadatud presidendi kõne. No isegi täitsa hea kõne oli, ei olnud üks erakond hambus, vaid terve riigikogu sai reaalsuses peapesu, mis oli kindlasti vajalik nii oravatele kui ka ekrele, kes vahepeal ikka korralikult õhku täis olid ja president nad maa peale tagasi tõi.
                        Kusjuures, osaliselt selle koha pealt nõus, aga valdava enamuse tõlgendus kõnest ikkagi tugevalt polariseeriv. Lugesin ka teist korda su märkuse pealt kõne üle, aga ikka nata liigset mentaalgümnastikat nõuab see positiivne vaade. Arusaamatuks jääb soov ennast selliselt, just taustsüsteemi arvestades, väljendada. Olen sattunud paarikümne inimesega juba sellest rääkima ning kahjuks... tõlgendas ikka valdav enamus seda high five'na ühele poolele ja thumbs downina teisele poole...

                        aga muidu oli süntar lahe, meeseliidil olid ikka kauneid kaasasid omajagu ja kleidid olid ka enam-vähem!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Arsenaalium Vaata postitust
                          Ma ei tea kas keegi foorumlastest tõrvikurongkäigul ka kunagi käinud on? Või kes julgeb tunnistada, et on

                          Tahaks teada mis see üldine meeleolu ja meelsus seal on? On seal lihtsalt sellised pooljommis ekreiidid ühtse mehena rahulikult reas kulgemas ja midagi oma hõlma pinisevad või toimub ka mingi suuremat sorti ülesässitamine (umbes nagu Trumpi rahvakogunemistel)


                          see ütleb nii mõndagi, mis sulelised ja karvalised seal käisid.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Kribenski Vaata postitust
                            https://streamable.com/kuf22

                            see ütleb nii mõndagi, mis sulelised ja karvalised seal käisid.
                            Hahahaha see on ju puhas kuld

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Kribenski Vaata postitust
                              https://streamable.com/kuf22

                              see ütleb nii mõndagi, mis sulelised ja karvalised seal käisid.
                              Kusjuures, vaatasime 10kesi (kõikide poliitiline eelistus reform v.a. minul) AK-d ning absoluutselt kõigil tuli seda vaadates (pärast ühe isiku tähelepanekut) mõte, et AK näpitud ning sellised kaadrid ning isikud valitud teatava meelsusega ning meelega. Et siis just sellist kuvandit üritusest edastada. Then again, ehk olidki nemad creme de la creme...

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Arsenaalium Vaata postitust
                                Ma ei tea kas keegi foorumlastest tõrvikurongkäigul ka kunagi käinud on? Või kes julgeb tunnistada, et on

                                Tahaks teada mis see üldine meeleolu ja meelsus seal on? On seal lihtsalt sellised pooljommis ekreiidid ühtse mehena rahulikult reas kulgemas ja midagi oma hõlma pinisevad või toimub ka mingi suuremat sorti ülesässitamine (umbes nagu Trumpi rahvakogunemistel)

                                Head küsimused, just selline kuvand on üritusele loodud. Aga vastan.

                                Üldiselt oli seltskond väga rahulik, palju oli perekondi, (üllatavalt) palju oli noori. Jah, oli ka mõni värvikam kuju, kes toetas Odini sõdalasi ja kes
                                tuli Trumpi toetama, kuid tuhanete seas olid need siiski üksikud näited ja nii suure rahvamassi puhul on erinevaid värvikaid kodanikke alati. See vastas Delfi reportaa˛i puhul jah osaliselt tõele, kuid piinlik, et ajakirjanik keskendus tuhandete inimeste seast paari värvika kuju otsimisele ja justkui laiendas ta seda kuvandit kogu seltskonnale.

                                Tee peal ootas meid ka mõneliikmeline provokaatorite seltskond, kellest üks oli vikerkaarevärvides, kui eemalt õigesti nägin. Neil olid mingid loosungid, samuti hüüdsid miskit ja lasid muusikat, aga nad vaigistati rongkäigu poolt kiirelt “Eesti, Eesti” skandeeringutega.

                                Paraku edasi oli rongkäik päris vaikne. (Veidi) negatiivne. Rivi oli meeletu ja hüüded seal kaugele ei kostnud ning koos lauludega vaibusid need kiirelt. Peamises skandeeringud olidki “Eesti eest” ja “Elagu Eesti”. Neid hüüdsid ka laval käinud EKRE juhtpoliitikud ning peamiselt ärgitas rahvast “Elagu Eesti” skandeerima Siim Pohlak. Tunnistan, et skandeeringute valik ei olnud väga lai, kui keegi seda oluliseks peab.

                                Joobes inimesi nägin samuti mõnda, paratamatu nii massiivse sündmuse korral. Sellegipoolest ei mõista ma sellise “joobes vanameeste” kuvandi laiendamist kogu rongkäigule, kuna üldiselt olid täiesti korralikud ja normaalsed inimesed pere ja sõpradega. Palju naisi ja lapsi koos, palju ka suuremaid perekondi, noori sõprade seltskondi jne. Aga, kes soovib, võib alati mõne joodiku leida ja nimetada üritust ka kui joobes vanameeste kogunemiseks või millekski analoogseks. Sõnavabadus.

                                Jah, need vaikusehetked olid kergelt negatiivne, kuna laulud selles rivis ei toiminud, aga Delfi ajakirjaniku sarnaselt kuidagi igavaks ma seda ei nimetaks, kuna kohatud sai seal palju tuttavaid, kellega sai juttu ajada ning samuti tutvuda uute inimestega, kellel sama maailmavaade. Seetõttu ei tee sellest vaikusest küll suuremat probleemi, igav seal vaevalt kellelgi hakkas. Selliseid sündmusi on väga vähe ning võimalust sedavõrd suure seltskonnaga, kel sinuga sama maailmavaade, korraga suhelda ja tutvuda, on vähe. Sel põhjusel ka paljud ei laulnud, lihtsalt kohati mitmeid vanu tuttavaid ning tore oli koos marssida ning juttu ajada.

                                Üldiselt ma ei näe põhjust ürituse maha tegemiseks. Selgelt on see kujunenud konservatiivide ürituseks ning meie jaoks on see väga vinge, igavusest kaugel. Seda enam oli seda arvustust kummaline lugeda, kus ilmselt liberaasel ajakirjanikul igav hakkas ning soovitab seda pigem piltidelt vaadata. Ei hakka igav, kui saad olla kaks tundi koos inimestega, kellega sul on palju sarnaseid väärtushinnanguid. Kui sa oled liberaal ja sinu jaoks
                                on see üritus igav, siis ma ei oska aidata, aga reaalselt oli väga tore seltskond selletagi, ilma et vahetpidamata keegi laulma peaks.

                                Mina jälestan Viljandis toimunut praeguse presidendi tõttu, kuid ei tee sellest numbrit, kuna konservatiividel oli võimalik tähistada sünnipäeva enda seltskonnas ning kõik oli rahul, ei näe põhjust teisi üritusi halvustama hakata ning ei näe ka põhjust rongkäigu mahategemiseks. Ilmselgelt tundub, et Eestis on maailmavaaatelisi liiga suuro erimevusi selleks, et kõik saaks koos lahedalt aastapäeva tähistada, kuivõrd väärtushinnangud ja põhimõtted, kuidas riik peaks toimuma, on praegu nii erinevad. Seega las igaüks tähistab seltskonnas, mis talle korda läheb ning mingit teise seltskonna pidu halvustada ei ole küll eriti mõttekas.

                                Veelkord lisan, et ürituse seltskond oli väga rahumeelne ning mingeid aktsioone oli seal küll minimaalselt. Minu jaoks negatiivseima mulje jättis Trumpi toetamise plakat. Õige või mitte, aga sellise asjaga sellisele üritusele tulla on ikka ajupeer. Sellised rikuvadki ürituse mainet.

                                E: vaatasin ka seda AK klippi nüüd. Polegi muud lisada, suures seltskonnas on alati kirjuid inimesi. Pluss noored inimesed kaamera ees ei ole ilmselt ka kõige kindlamad ning ei oska kohe midagi öelda. Küsimusi tekitab, miks ei intervjueeritud ühtegi perekonda, ühtegi normaalsemat inimest, miks nopiti välja just sellised inimesed. Usun, et kis tahes partei ürituselt saaks sarnaseid klippe hulgaliselt teha, sama palju saaks klippe teha täiesti normaalsete inimestega. Kui AK tahab jätta konservatiividest sellist muljet, siis nende valik, kahju lihtsalt, et maksumaksja raha eest.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X