320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
    Ma olin peale Helme DW intervjuud arvamusel, et küllap valitsus jätkab, kuid ilma temata. Selle asemel saatis Ratas ta pojale torti võimaluse eest peaministrina jätkata. Ilmselt ei ole liiga küüniline arvata, et tegelikult ei juhtu ka seekord mitte midagi.
    Rookie mistake. Tegin isegi alguses veidi selle vea, aga siis üks tark inimene ütles kenasti: "mingite XYZ pärast küll valitsust lõhkuma ei hakata". Vootele Päi ütles ka ühes arvamusloos kenasti, et peale SDE see teema tegelikult kedagi ei koti ka. Praegused esmased vaibid on küll vähe teistmoodi. Ja seda õigustatult muidugi.

    Kommentaar


      Ilmselt hoopis Helmed hakkavad arutama, kas nad peaministrit üldse usaldavad, pääseb vast vabandusega
      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

      Kommentaar


        Algselt postitas kaala Vaata postitust
        Ilmselt hoopis Helmed hakkavad arutama, kas nad peaministrit üldse usaldavad, pääseb vast vabandusega
        Tundub sama või isegi rohkem võimalik, kui muud stsenaariumid.
        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

        My spell checking is second to nine!

        Kommentaar


          Seeder ei olegi veel välja tulnud ning ignoreerida soovitanud?

          Ning tore, et süvariik ei ole enam ainult Eesti teema, vaid ikkagi midagi suursugusemat, mis riigipiire ei tunne.
          Coraje, corazón y cojones.

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
            peale SDE see teema tegelikult kedagi ei koti ka. Praegused esmased vaibid on küll vähe teistmoodi. Ja seda õigustatult muidugi.


            J. Alliku (SDE) reaktsiooni järgi ei koti see ka sotse
            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
            (Seinfeld, The Pitch)

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              Praegune olukord, kus üks seniil reaalselt kutsub meie jaoks pmst kõige tähtsama riigi tulevast presidenti korruptandiks... see sitt on praegu reaalselt ventikas. Tuletame siiski meelde, et lisaks KE on valitsuses ka Isamaa.
              Kuidas käituda erivajadusega inimesega (lapsega)?

              Seni on püütud jõuga maha suruda. Mida taoline käitumine esile toob?
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                Praegune olukord, kus üks seniil reaalselt kutsub meie jaoks pmst kõige tähtsama riigi tulevast presidenti korruptandiks... see sitt on praegu reaalselt ventikas. Tuletame siiski meelde, et lisaks KE on valitsuses ka Isamaa.
                Kui solvatud on samasoolisi, arste, Soome ministreid, professoreid, ajakirjanikke, kaitseliitlasi, laulvas revolutsioonis osalejaid, teadlasi, vallandada on üritatud politseijuhti ja kaitseväe juhti nimetatakse ebakompetentseks, autistidele on öeldud, et ravige end terveks ja ärge proovige olla nii erilised, siis nüüd on piir käes, kui solvati mingit üle lombi mehikest?

                Bitch please, valimised on 2023, sinna on aega.

                Jüri Ratas on peaminister!
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Algselt postitas Martin Vaata postitust
                  Kui solvatud on samasoolisi...
                  Väike OT, aga mis pagana värk on selle terminiga? Viimastel aastatel on sõnapaari "samasooline inimene" nii palju kostunud igaltpoolt meediast, rääkijateks nii ajakirjanikud kui poliitikud. Inimesed võiks aru saada, et üksikisik ei saa olla samasooline. Sama saab olla millegi või kellegi teisega võrreldes. Samasooline võib olla paar, grupp, laulukoor vms. aga mitte üks inimene eraldi.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas lenc Vaata postitust
                    Väike OT, aga mis pagana värk on selle terminiga? Viimastel aastatel on sõnapaari "samasooline inimene" nii palju kostunud igaltpoolt meediast, rääkijateks nii ajakirjanikud kui poliitikud. Inimesed võiks aru saada, et üksikisik ei saa olla samasooline. Sama saab olla millegi või kellegi teisega võrreldes. Samasooline võib olla paar, grupp, laulukoor vms. aga mitte üks inimene eraldi.
                    See on matemaatika. Igaks juhuks - see oli nali, aga muidu jõudsid ette.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Natuke nalja ka. Üks inimene imestas, et kuidas ameeriklased selle Helme väljaöeldu kätte said, sest ega nad ju eesti keelt ei räägi. Järeldati, et küllap Kaljulaid/refikad/meedia käisid USAle kitumas, kuna neile ju EKRE ei meeldi.
                      "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas football2u Vaata postitust
                        Natuke nalja ka. Üks inimene imestas, et kuidas ameeriklased selle Helme väljaöeldu kätte said, sest ega nad ju eesti keelt ei räägi. Järeldati, et küllap Kaljulaid/refikad/meedia käisid USAle kitumas, kuna neile ju EKRE ei meeldi.
                        ERR-il on ingliskeelne portaal: https://news.err.ee/1156613/mart-hel...upt-characters

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          ma arvan, et see classic case, kus suuremaid tagamaid ei tasu otsida kui plain stupidity piisab selgituseks küll. olles aasta(kümneid) suhteliselt valimatult oma esmaseid mõtteid avaldanud, ei ole see filter nii kerge tekkima. isegi kui nad väga tahaks.
                          No eks see reaalsem ole tõesti jah, samas üpris selge on ka see, et EKRE on sihikule võtnud venekeelse auditooriumi, kuna sealt on märksa lihtsam neile uusi valijaid leida (ehk siis Keskerakonna praegune valija). Ja kuigi vaadates minevikku ja EKRE algusaegade venevastast retoorikat, siis viimasel ajal on pigem nad läinud teed, et me ei pruugi olla sõbrad, aga kui meil on ühised vaenlased, siis sobib. Kohalike venelaste vastu pole suurt midagi juba pikka aega tulnud, küll aga näiteks ukrainlaste, EU, Nato, homode, pagulaste jne vastu. Kuna kohalik venelane on pigem venekeelses inforuumis, siis sellised sõnumid meeldivad talle.
                          Samuti on ju Trump olnud läbi aegade üks populaarsemaid USA presidente venelaste seas.
                          Ehk siis valitsusest välja viskamist saab väga lihtsalt keerata ümber agenda, et näed, soroslased ja kes iganes jätkavad vandenõud ja EKRE toetamine oleks märksa mõistlikum kui Keskerakond, kes ilmselgelt on nüüdseks ära ostetud ja ei täida oma kohustusi isake Putja ees.
                          Aga noh, see lihtsalt vandenõu, eks ole näha kuidas edasi.

                          Kommentaar


                            Pole kaua aega siin arutelus osalenud, aga lisaks siiski ka omi mõtteid.

                            Kohati tundub, et opositsioon justkui ei soovigi valitsuse kukkumist. Hetkel on ju valitsusel jällegi probleeme üle pea, aga opositsioon annab hooga igasuguseid avaldusi, mis teoreetiliselt võiks koalitsiooni liita. Äkki laseks valitsusel endal oma rasvas praadida?

                            Mina olen seda valitsust siiani toetanud, eelkõige seetõttu, et KE ja RE rollid on sellised, nagu nad viimased 4 aastat on olnud (kusjuures rõhutatult ei ole ma toetanud EKRE-t, millest paljud aru ei ole suutnud saada).

                            Aga ma ei suuda kuidagimoodi aru saada EKRE juhtide käitumisest. Ja seda juba pikemat aega. Neil on ju palju töid pooleli, millest osad kaovad päevakorrast koos nende valitsusest lahkumisega. Ja nemad justkui pidevalt riskivad sellega, et kõik võib kaduda. Teoreetiliselt võiks ju nende popularsus kasvada, kui valitsusest minema lennatakse, aga kas tõesti rehkendatakse 51% häältega, sest RE on ju tõestanud, et isegi 34 häält ei taga midagi. Mina isiklikult ei usu, et opositsioonis neil rohkem populaarsust oleks, kui umbes 20%. Ja kui nad jätkuvalt lisaks Trumpile ülistavad ka Putinit, mis on üldsegi omaette teema, kui efektiivne manager Putin olevat, nagu Mart armastab kuulutada.

                            Ma arvan, et hetkeolukorras Ratas vabandama ei pea, küllap peab EKRE kuskil kõvasti järele andma. Lisaks ei tohiks uut keskonnaministrit enne võimalikku umbusaldamist ametisse nimetada, sest riigi raha võiks kokku hoida.

                            Mis puutub Ratase soovist peaminister olla, siis see ongi ju poliitika suurim mõte, selle üle ei peaks ilkuma.

                            Imelik oli näiteks kuulata Rõivast Ringvaates esinemas seoses Trumpi käitumisega, kes keeldub lahkumast ilmselgetel põhjustel. Aga meenutaks Rõivase enda mahavõtmist 2016. aastal, kus kõigi jaoks oli olukord selge, aga Rõivas&Co ei suutnud sellega leppida ja anuti nii salaja, kui ka avalikult et äkki siiski jätkame. Lõpuks lasti ennast umbusaldada. Ja nüüd siis loeb moraali teistele.

                            Mis Trumpi endasse puutub, siis on suht arusaamatu, miks teda üldsegi toetada, võta või jäta, aga mulje on nagu mingist pulmatolast vms. Tõeline löök EKRE-le võiks olla, kui GB teataks, et äkki nad ikkagi ei lahkugi EL-ist.

                            Kommentaar


                              Helme lännu. Huvitav, kes sealt "pikalt" EKRE pingilt tuleb?

                              Kommentaar


                                See käis nüüd küll lihtsalt.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X