320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kui arvestada, et Kallo mõisteti Savisaare protsessis süüdi (ok, kaks astet on veel ilmselt tulemas), on koalitsioonil tiba keerulisem, sest tema asendusliikmeks saab Sooäär, kes ju teadupärast liiga suur EKRE toetaja pole. Et näis, kas vangerdatakse Novikov tagasi Toompeale ja otsitakse uus abilinnapea või pakutakse Sooäärele mingi diil nt mõne komisjoni esimehe positsiooni näol.
    Elu on lühike, pidu on pikk.

    Kommentaar


      Algselt postitas GoldenEagle Vaata postitust
      Kui arvestada, et Kallo mõisteti Savisaare protsessis süüdi (ok, kaks astet on veel ilmselt tulemas), on koalitsioonil tiba keerulisem, sest tema asendusliikmeks saab Sooäär, kes ju teadupärast liiga suur EKRE toetaja pole. Et näis, kas vangerdatakse Novikov tagasi Toompeale ja otsitakse uus abilinnapea või pakutakse Sooäärele mingi diil nt mõne komisjoni esimehe positsiooni näol.
      Anna aega seada! Riigikohtuni on veel kilomeeter.

      Kommentaar


        naljakas ja kurb on vaadata kuidas arvatakse et üks peamisi roolijoodikute probleem on alkoholism. no ei ole. probleem on ühiskonna väärtustes, sügav pohhuism kõige ümbritseva suhtes, karistamatus...
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
          naljakas ja kurb on vaadata kuidas arvatakse et üks peamisi roolijoodikute probleem on alkoholism. no ei ole. probleem on ühiskonna väärtustes, sügav pohhuism kõige ümbritseva suhtes, karistamatus...
          Rootsis ja Soomes on purjuspäi juhtimine Eestist statistiliselt suurem probleem.

          Ja üldstatistika autoõnnetuste suhtes on Portugalis Eestist suurem: https://www.europarl.europa.eu/news/...eu-infographic

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Rootsis ja Soomes on purjuspäi juhtimine Eestist statistiliselt suurem probleem.

            Ja üldstatistika autoõnnetuste suhtes on Portugalis Eestist suurem: https://www.europarl.europa.eu/news/...eu-infographic

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Rootsis ja Soomes on purjuspäi juhtimine Eestist statistiliselt suurem probleem.

              Ja üldstatistika autoõnnetuste suhtes on Portugalis Eestist suurem: https://www.europarl.europa.eu/news/...eu-infographic
              miskipärast usun et purjuspäi juhtimine on neis kõigis riikides hoopis rohkem taunitud kui meil.
              Kui sa juba Portugali siia tõid, siis seal toimuvad karmimad õnnetused kiirteedel suurtel kiirustel
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                miskipärast usun et purjuspäi juhtimine on neis kõigis riikides hoopis rohkem taunitud kui meil.
                Kui sa juba Portugali siia tõid, siis seal toimuvad karmimad õnnetused kiirteedel suurtel kiirustel
                Arvestades statistilist telge, kus madalamal on sagedus suurem, siis on raske võrrelda, kui meil purjus sõitmine on Portugalis okei. Ehk siis meil on 0,2 juba joove, seal on 0,5.

                Protsentuaalselt vaadates, siis Eesti liiklussurmade arv kukub robustselt, Portugalil kukub ka, aga kindlasti mitte robustselt. https://etsc.eu/wp-content/uploads/r...ving_final.pdf LK. 25.

                https://algarvedailynews.com/news/14...-highest-in-eu Või siis see ka.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Arvestades statistilist telge, kus madalamal on sagedus suurem, siis on raske võrrelda, kui meil purjus sõitmine on Portugalis okei. Ehk siis meil on 0,2 juba joove, seal on 0,5.
                  on kusagil statistika saadaval kui palju meil neid alla 0,5 joobega sõitjaid neist kõigist vahelejäänutest moodustab?
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                    on kusagil statistika saadaval kui palju meil neid alla 0,5 joobega sõitjaid neist kõigist vahelejäänutest moodustab?
                    https://www.kriminaalpoliitika.ee/si...obes_juhte.pdf siin näitab, et üle 40 prossa on neid eksijaid.

                    Kommentaar


                      Ehk imo resoneerub meil väikse ühiskonna tõttu iga suurem õnnetus rohkem. Kui sa ausalt vaatad, siis pole vist ühtegi riiki, kus suhtutaks nii religioosselt liikluseeskirjadesse, turvavöösse jms asjadesse. Lõunas on muidugi linnas liikumine rohkem arvestav ja rohkem sotsiaalne, aga öelda, et tegu on mingi suhtumisega inimelusse jms, see tundub veidi "Eesti pekkis, mujal on hea sotsialism"-muinasjutuna.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Ehk imo resoneerub meil väikse ühiskonna tõttu iga suurem õnnetus rohkem. Kui sa ausalt vaatad, siis pole vist ühtegi riiki, kus suhtutaks nii religioosselt liikluseeskirjadesse, turvavöösse jms asjadesse. Lõunas on muidugi linnas liikumine rohkem arvestav ja rohkem sotsiaalne, aga öelda, et tegu on mingi suhtumisega inimelusse jms, see tundub veidi "Eesti pekkis, mujal on hea sotsialism"-muinasjutuna.
                        olen nõus sellega, et Portugal ei ole mingi musterriik ja et meil iga õnnetus on suur teema, kuid ühiskonna väärtushinnangutes jään ma sinuga eriarvamusele. jah, ka seal on individualiste, kuid sa ei leia pea ühegi taolise uudise juures kurjategija tegevust toetavaid kommentaare, igasugused seaduserikkumised on avalikkuses selgelt taunitavad
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                          olen nõus sellega, et Portugal ei ole mingi musterriik ja et meil iga õnnetus on suur teema, kuid ühiskonna väärtushinnangutes jään ma sinuga eriarvamusele. jah, ka seal on individualiste, kuid sa ei leia pea ühegi taolise uudise juures kurjategija tegevust toetavaid kommentaare, igasugused seaduserikkumised on avalikkuses selgelt taunitavad
                          Kommentaarid kommentaarideks, aga reaalselt ma ei näe, et meil oleks liiklus nii hull. Ma olen väga palju ringi reisinud, ma kardan tegelikult kuidagi alateadlikult liiklust, aga Eestis on üleüldine probleem pigem see, et mingid mõtlevad "mul on märgi järgi õigus, ajan õigust taga". Üleüldist kehva suhtumist inimelusse näen ma pigem Lõuna-Euroopa riikides, kus lüüakse kiriku ees risti ette ja siis kihutatakse nagu maailmalõpp oleks selja taga. Kasvõi katoliiklik Leedu on kuidagi hullem. Ma ei tea, kas seal on teed sitemad või on umbes sama keiss, mis oli Uganda tüüpidel, et jumal kaitseb, kui ei kaitse, siis oligi minu kord. Ehk ma ei saa endiselt aru, et kuidas selles olukorras tuua võrdusmärk avarii = inimeludest on poogen. Pigem on keiss selles, et meil on üsna harali asustus ja kuskil suvapiirkondades on liiklust ja politseid vähem, mistõttu mingitel idikatel ongi arusaam, et kõik on jee, põgenen mendi eest, magan aida all kaineks ja keegi viga ei saa. Ühiskonnale sellist arusaama laiendada on veidi imelik.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Kommentaarid kommentaarideks, aga reaalselt ma ei näe, et meil oleks liiklus nii hull. Ma olen väga palju ringi reisinud, ma kardan tegelikult kuidagi alateadlikult liiklust, aga Eestis on üleüldine probleem pigem see, et mingid mõtlevad "mul on märgi järgi õigus, ajan õigust taga". Üleüldist kehva suhtumist inimelusse näen ma pigem Lõuna-Euroopa riikides, kus lüüakse kiriku ees risti ette ja siis kihutatakse nagu maailmalõpp oleks selja taga. Kasvõi katoliiklik Leedu on kuidagi hullem. Ma ei tea, kas seal on teed sitemad või on umbes sama keiss, mis oli Uganda tüüpidel, et jumal kaitseb, kui ei kaitse, siis oligi minu kord. Ehk ma ei saa endiselt aru, et kuidas selles olukorras tuua võrdusmärk avarii = inimeludest on poogen. Pigem on keiss selles, et meil on üsna harali asustus ja kuskil suvapiirkondades on liiklust ja politseid vähem, mistõttu mingitel idikatel ongi arusaam, et kõik on jee, põgenen mendi eest, magan aida all kaineks ja keegi viga ei saa. Ühiskonnale sellist arusaama laiendada on veidi imelik.
                            ses mõttes meie hull liiklus seisnebki selles enda õiguse taga ajamises. ja loomulikult see mis eelviimases lauses tood, pluss ma ei ole kordagi kuulnud kusagil mujal kui Eestis et peale õnnetust on võimalik end täis juues välja vabandada, siin on ikka seadustes samuti suured lüngad.
                            aga see "kommentaarid kommentaarideks" on tegelikkuses väga tähtis avalikkuse suhtumise kujunemises. meediale siinjuures mõttekoht kas selliseid kommentaare peaks avalikustama.. tegelikkuses on absurdne lugeda kommentaare kus positiivselt suhtutakse seaduserikkumisse

                            mis puudutab ladinariikide religioossust, siis ka mulle on see kahepalgeline- tehakse kuritegu ja siis minnakse kirikusse andeks paluma...
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              Eesti liiklus on väga normaalne kui tihedus on madal. Tipptund kesklinnas, pikk kolonn maanteel, suurüritus suvel ja muidu täiesti normaalsed inimesed lähevad roolis lolliks. See õiguse tagaajamine ja ka enda lollustele õigustuse leidmine on mingi rahvuslik eripära tõesti? Selline klassikaline näide, olen korduvalt kõrvalistujana juhtinud tähelepanu maanteel, et pikivahe! ja muidu täiesti kogenud juht põhjendab, et ei saa, sest äkki keegi trügib vahele!! No johhaidiii....

                              Kommentaar


                                norm väljavõte minevikust kui kuni 200kmh tõusnud kiirusel täis olles tunnistajate eest ära sõitmisel sai nii:

                                "Kuna Reinart suutis purjuspäi politsei eest ära põgeneda, päästab see ta kriminaalasjast. Algatatakse väärteoasi liiklusseaduse paragrahvi 234 lõige 1 – peatumismärguande eiramine – alusel. Karistus on sel juhul rahatrahv või arest kuni 30 päeva, samuti sõiduki juhtimisõiguse äravõtmine kuni kaheks aastaks."


                                muus osas oli eile ETV-s Elmar Vaheri juttu preventatiivsetest meetoditest, teavitustööst ja ka viidetest haigusele positiivne kuulda. tavaliselt tundub politseistruktuuridest selline machomõla tulevat.

                                küll aga on kogu selles teemas minu arvates natukene liiale mindud. See haigusele viitamine on siiski veidi loll möla. On palju alkohoolikuid ehk haigeid, kes ei istu täispeaga rooli. Kui ma hakkame siin teemas keskenduma alkoholismi ravimisele, siis lähimal ajal me lahendust ilmselt ei leia. Küsimus on eelkõige mõttemaailmas ja süsteemides, kus inimene igapäevaselt opereerib. piltlikult öeldes - kui inimene iga teine kord kui alkoholi joob, kammib ära, läheb vihaseks, vägivaldseks, siis tegeleda tuleks selle viha, mitte alkoholi joomisega. Ja täispeaga sõitmise kontekstis on sama. Kui sul ikka default mindset on, et see on debiilne asi, siis ega sa täis olles rooli ei lähe. Kui sinu väärtussüsteemis on see aga tõlgendatud teistmoodi, siis lähed.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X