320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Rudy Vaata postitust
    Ma olen 31 ja ma ütlen, minu elu aja jooksul ei hakka saama rongiga Tallinnast Berliini. Isegi, kui meie oma segmendi valmis teeme, siis loota, et Läti/Leedu/Poola hakkama saavad... no ei.
    see pole enam meie probleem, peaasi et me Euroopa rahadega omale kiire taristu saame. Kui me peaks oma rahadega seda tegema, siis vist tõesti ei saa me ise elusees sõita Tallinn-Pärnu liinil 200+ km/h
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      Ma pole väga teemas, aga kes sõidaks rongiga Berliini kui lennukiga saab kiiremini ja odavamalt?
      Je suis Nasfal

      Kommentaar


        Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
        Ma pole väga teemas, aga kes sõidaks rongiga Berliini kui lennukiga saab kiiremini ja odavamalt?
        No kui perspektiivis lennuliiklusele rohemõtlemine pidurit paneb, siis on äkki variant. Muidugi võib sellise tempo puhul 200 kilti tunnis pakkuv raudtee selleks ajaks tõeline hoburaudtee olla ja vaja jälle uut teed ehitama hakata.

        Kommentaar


          Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
          Ma pole väga teemas, aga kes sõidaks rongiga Berliini kui lennukiga saab kiiremini ja odavamalt?
          Nii palju kui peaks mäletama, siis tõeline eesmärk on kaubavahetus ja reisijate liikumine veidi lühemal distantsil primaarne - et kui kasvõi Eestist Leetu saaks vms oleks päris hea. Kuigi tõsi, et kui esimest korda sellest projektist kuulsin olin jube õhinal ja lootsin ikka maailma tasemel taristut ja reaalseid kiiruseid ning taristut. Kogu see projekt ikka suur pettumus olnud.

          Kommentaar


            Ma pole väga kursis, aga kui palju neile maksti kelle maja kõrvalt see mööda hakkab tuuseldama? Pmst pead ära kolima kui normaalselt edasi tahad elada, mitte et see lahendus hea oleks kui enda KODUST oled sunnitud ära kolima. Mõni kogu elu enda majja sisse valanud.
            Je suis Nasfal

            Kommentaar


              Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
              Ma pole väga kursis, aga kui palju neile maksti kelle maja kõrvalt see mööda hakkab tuuseldama? Pmst pead ära kolima kui normaalselt edasi tahad elada, mitte et see lahendus hea oleks kui enda KODUST oled sunnitud ära kolima. Mõni kogu elu enda majja sisse valanud.
              Arvestades, kui vähe on antud piirkond asustatud, siis ei tohiks neid väga palju olla.

              Kommentaar


                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                Ma pole väga kursis, aga kui palju neile maksti kelle maja kõrvalt see mööda hakkab tuuseldama? Pmst pead ära kolima kui normaalselt edasi tahad elada, mitte et see lahendus hea oleks kui enda KODUST oled sunnitud ära kolima. Mõni kogu elu enda majja sisse valanud.
                No see on igalpool nii ju, tahes tahtmata selliseid suuri taristuid saabki luua ainult kellegi arvelt.

                Kommentaar


                  Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                  No see on igalpool nii ju, tahes tahtmata selliseid suuri taristuid saabki luua ainult kellegi arvelt.
                  Loogiline. Aga lihtsalt pole õrna aimugi kas makstakse täpne turuväärtus või rohkem.
                  Je suis Nasfal

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                    Ma pole väga teemas, aga kes sõidaks rongiga Berliini kui lennukiga saab kiiremini ja odavamalt?
                    hea näide sellest kuivõrd oskamatult on asja turundatud ja kommunikeeritud. on arusaadav et peamine pole rongiga Tallinnast Berliini saada, peamine väärtus on ja jääb kohalik riigisisene väärtus.
                    Samamoodi ei osata argumenteerida arvamusele, et raudtee poolitab riigi ära. Peamised vastased on samas 2+2 maanteede (kiirteede) pooldajad üldjuhul, nagu need 2+2 maanteed ei poolitaks riiki. Selliste teede puhul tuleks tegelt ära hoida metsloomade sattumise teedele ja see samuti ju poolitab riigi ära
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                      hea näide sellest kuivõrd oskamatult on asja turundatud ja kommunikeeritud. on arusaadav et peamine pole rongiga Tallinnast Berliini saada, peamine väärtus on ja jääb kohalik riigisisene väärtus.
                      Samamoodi ei osata argumenteerida arvamusele, et raudtee poolitab riigi ära. Peamised vastased on samas 2+2 maanteede (kiirteede) pooldajad üldjuhul, nagu need 2+2 maanteed ei poolitaks riiki. Selliste teede puhul tuleks tegelt ära hoida metsloomade sattumise teedele ja see samuti ju poolitab riigi ära
                      Eks mu küsimus oligi tingitud mulle eelnevatest postitustest kus sellest räägiti.

                      Aga tegelikult kui aus olla, siis see üritus tundub ikka ajast 15+ aastat vähemalt maha jäänud. Ilmselt saame lähitulevikus sellele tõestuse ka.
                      Je suis Nasfal

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                        Eks mu küsimus oligi tingitud mulle eelnevatest postitustest kus sellest räägiti.

                        Aga tegelikult kui aus olla, siis see üritus tundub ikka ajast 15+ aastat vähemalt maha jäänud. Ilmselt saame lähitulevikus sellele tõestuse ka.
                        sa ei ole ainus kes sellise küsimuse esitanud on sest lihtsalt nii on et seda on lihtsalt sitalt selgitatud, kommunikeeritud jne..
                        ma ise ütleks et see projekt oleks regionaalpoliitiliselt pidanud tehtud olema juba 90ndatel. arusaadavalt oli riik tol ajal eriti vaene ja ka Euroopa Liidus meid veel polnud
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                          Ma pole väga kursis, aga kui palju neile maksti kelle maja kõrvalt see mööda hakkab tuuseldama? Pmst pead ära kolima kui normaalselt edasi tahad elada, mitte et see lahendus hea oleks kui enda KODUST oled sunnitud ära kolima. Mõni kogu elu enda majja sisse valanud.
                          palju see ikka sust mööda uhab? kord-kaks päevas?
                          tallinna mägede tornide elanikud maanduvate lennukitega vast endiselt sitemas seisus

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                            Ma pole väga kursis, aga kui palju neile maksti kelle maja kõrvalt see mööda hakkab tuuseldama?
                            maksti ikka neile, kelle krunt konkreetselt trassile ette jääb, kõrvalkrundid ei huvita kedagi

                            Riik ostab omanikult ära Rail Balticu trassi alla jääva maa. Aga kui möödatuhiseva rongi pärast langeb ka kõrvalkruntide väärtus, siis kes hüvitab arendajale lörri läinud äriplaani? Sellele küsimusele ametnikud veel vastust ei tea.
                            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                            (Seinfeld, The Pitch)

                            Kommentaar


                              Algselt postitas risto Vaata postitust
                              palju see ikka sust mööda uhab? kord-kaks päevas?
                              tallinna mägede tornide elanikud maanduvate lennukitega vast endiselt sitemas seisus
                              No pane ennast olukorda.
                              Elad vanavanemate majas. Oled seda 20 aastat ise parendanud. Räme oaas, idüll, mölestused. Üksi elad, ilus suur krunt.

                              Ja siis ehitatakse 50m su majast, sinu maalapile feking railbaltic.

                              Ta võib sealt 2x nädalas ka ainult sõit, aga su kodu oleks p****.

                              Ja mõtle kui see satub olema kõrvalkrunt hoopis, kõik on sama uttivis, aga väikest pappi isegi ei saa.

                              Ma ei tea, mul enda maja on endale mitu korda väärtuslikum kui selle tegelik hind ilmselt.
                              Je suis Nasfal

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                                No pane ennast olukorda.
                                Elad vanavanemate majas. Oled seda 20 aastat ise parendanud. Räme oaas, idüll, mölestused. Üksi elad, ilus suur krunt.

                                Ja siis ehitatakse 50m su majast, sinu maalapile feking railbaltic.

                                Ta võib sealt 2x nädalas ka ainult sõit, aga su kodu oleks p****.

                                Ja mõtle kui see satub olema kõrvalkrunt hoopis, kõik on sama uttivis, aga väikest pappi isegi ei saa.
                                Terve ühiskonna progressi nimel võib üksikisiku huvidest veits üle sóita

                                Kommentaar

                                Working...
                                X