320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Need ei peaks olema riigikantselei read, vaid need peaksid olema erakonna read. Selles on küss.
    Ja olidki. Aga kehra koolilaste ja Võru vanuritega kohtus peaminister. Peaministri teemad, peaministri kõne.
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

    Kommentaar


      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
      ELi eralendude raha tuleb eraldi eelarverealt, mitte Eestile eraldatud summast vms. Ehk kui ei hüvitata Eesti peaministri lende, siis see raha läheb Sancheze, Marini või mõne teise ELi riigi juhi eralendude hüvitamiseks, mitte Eestis teede ehitamiseks. Mulle isiklikult on Rõivase liinilendude-skeptika mõnevõrra arusaamatu, aga Eesti riigile ei läinud see midagi maksma.

      Mis puudutab väitesse justkui enamik Ratase alkoholioste oleks tegelikult olnud "kringlid", siis ma ei teadnudki, et Prike AS lisaks alkoholile kringleid müüb. Ehk tõesti ostis siis Ratas alkoholilaost 300 euro eest kringleid.
      Kingiti veini. Sellest ka jutumärgid.
      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

      Kommentaar


        Minu jaoks, lihtsa jürina, ei teegi pahaseks see, kui riik kulutab raha, et riigist jääks hea mulje.

        Aga mind ajab pahaseks see, kui riik kulutab raha, et kellestki konkreetsest isikust jääks hea mulje.

        Sest ega need penskarid siis arvanud, et saavad kooki peaministrilt. Ei ikka Ratta Jürilt. Ja et see nii mugavasti ainult vahetult enne valimisi toimub, tundub eriti nõme.

        Lisaks, kurat, miks me nihukseid korralikke palku (õpetajatega võrreldes) neile maksame, kui ei saa endale sõidu ajaks ise juua ostetud? Nagu, türamaivõi, õpetajad veeretavad oma isiklikke sente, et oma õpilastele bussisõiduks ekskursioonile küpsiseid kaasa osta (sest kõikide laste vanematel pole võimalik oma lastele sõidule näksimist ja vett kaasaa panna)...

        Kommentaar


          Algselt postitas nonoh Vaata postitust

          Sest ega need penskarid siis arvanud, et saavad kooki peaministrilt. Ei ikka Ratta Jürilt.

          vb keegi tõesti arvas, aga
          kui Tallinna mingi linnaosavanem Mõškin tuleb kuhugi pensionäride päevakodusse visiidile ka tihti kringliga, siis paljud eeldavad ka vastupidist - et ta ei tee seda eraisikuna oma raha eest, vaid see on ikka linnaosavalitsuse kingitus
          GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
          GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
          (Seinfeld, The Pitch)

          Kommentaar


            Asi on nagu ikka rahakottide segamini ajamises. Meil on eraisik Jüri Ratas, peaminister Jüri Ratas ja keskerakonna juht Jüri Ratas. Sarnaselt peaks ka kulud tulema sealt kust mõistlik. Autosse jookide ostmine ei ole no mitte kuskilt otsast peaministri esinduskulu. Kui ta kaaskond tahab teepeal napsutada, siis suht kindlalt on neil kõigil endal ka piisav palk, et seda lubada.

            Kommentaar


              Igal korral, kui vaja esindada ennast, erakonda või riiki, siis lükatakse mingisse ühisrahastusplatvormi (nt iRiigikogu) teave üles ning siis inimestel on võimalik panustada.

              Noh, näiteks ma hakkan teil siin Presidendiks ja tahaks teile välja teha, mõistagi teie raha eest. Lasen tuua telgid, tellin toitlustuse, joogid... kõik minu poolt, kuid kauba kvaliteet ja kogus sõltub, palju te läbi ühisrahastuse füüri annate.
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Oli mis oli, aga kiidan heaks, kuidas Jürka kui mitte poliitiliseks laibaks siis vähemalt poliitiliseks invaliidiks muudeti. Hea töö!

                Kommentaar


                  Kas kingmakeritele Tsahkale ja Ossinovskile odavat konjakit ei pakutudki Ratta esimese valitsuse ajal?

                  Kommentaar


                    pidevalt räägitakse kärpevajadusest. aga siiani pole keegi välja tulnud mõne mõistliku kärpega.
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Ainult idioot kärbib praegu. Tark vötab niipalju odavat laenu kui saab
                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        Algselt postitas kaala Vaata postitust
                        Ainult idioot kärbib praegu. Tark vötab niipalju odavat laenu kui saab
                        Laenuvõtmine on kasulik, kui sa sellega midagi ka teha plaanid. Lihtsalt ametnikele laiaks peksta jms see väga pole.

                        Kommentaar


                          Meil kärbitakse ametnikke?
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Laenuvõtmine on kasulik, kui sa sellega midagi ka teha plaanid. Lihtsalt ametnikele laiaks peksta jms see väga pole.
                            Ah ära hakka. See on vana, iganend jutt. Häid plaane sitaks, käib lihtsalt koonerdamine. Nagu ma ütlesin, ainult idioot ei vöta praegu laenu, mida ilmselt mitte kunagi täies mahus tagasi maksta ei tule.

                            Illustratiivne ülevaade ka sulle, kliki per capita ja keri löppu: https://www.smava.de/european-debt-clock/

                            Eelmisel aastal numbrid küll kasvasid, aga teiselgi ning EUs ollakse endiselt kõige väiksema laenukoormusega per capita by far
                            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                            Kommentaar




                              Veits legitiimsem tabel ka. Kas Eestlastel on siis köige sitemad ideed Euroopas, mida rahaga peale hakata? EU keskmisest 5x väiksem riigivölg
                              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                              Kommentaar


                                Kell on palju, ma ei viitsi eriti pikalt kirjutada, mingil määral olen kaalaga nõus ka. Samas tuleks vaadata ka aastapõhist riigieelarve kulude osa. Selle kasv 2021>2022 on Eestis Euroopa Liidu riikidest protsentuaalselt suurim.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X