320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas zelee Vaata postitust
    Kuulge, äkki lõpetaks nüüd iga teise arvamuse vihakõneks tembeldamisega? Pole universaalselt EKRE toetajad madala IQ-ga inimesed või vastupidi mõne teise erakonna toetaja *sisesta misiganes sildistus tahad*.
    See, et sa minu postitust kritiseerid ja korrale kutsud on nüüd küll kõige puhtakujulisem vihakõne. #Äravihka

    Kommentaar


      Algselt postitas Andres. Vaata postitust
      Lihtsustame edasi. Jah, EKRE valija on ilmselt madalama IQ-ga kui Sina. Ühiskonnale on ohtlik, et ühe EKRE valija hääl on samaväärne Sinu omaga, kes on ükskkõik mis teise erakonna valija. Mis sa arvad, kas mõni EKRE-meelne tõlgendab sinu postitust teistmoodi? Kas selline lahterdamine/mõttearendus teeb pigem tervikuna head või vastupidi ja pingestab seisu veelgi?

      Ma ei väida, et sa nii mõtled, aga olen üsna veendunud, et väga suur osa EKRE valijad seda just nii võtaks ja saaks hagu juurde.
      Tõlgendagu EKRE valja minu postitust kuidas tahab, see on ta vaba voli. Selle ülal oleva tõlgenduse tegid muide sina ja mina isiklikult sellega nõus pole. Mina näen EKRE valijate hulgas vähemalt kolme eritüüpi valijat.
      Mis puutub aga lõhedesse ühiskonnas, siis kaua see üks pool saab järele anda? Kaua tuleb vaikides pealt vaadata, et mingi grupp meid Ungari kursile veab lootuses, et ehk ei lähe asi enam hullemaks? Ajalugu on piisavalt tõestanud, et vähemuses olevad äärmuslased oskavad piisavalt valjult häält teha, et kogu ühiskonda mõjutada.
      BVB - Vaprus

      Kommentaar


        Algselt postitas elx Vaata postitust
        Tõlgendagu EKRE valja minu postitust kuidas tahab, see on ta vaba voli. Selle ülal oleva tõlgenduse tegid muide sina ja mina isiklikult sellega nõus pole. Mina näen EKRE valijate hulgas vähemalt kolme eritüüpi valijat.
        Mis puutub aga lõhedesse ühiskonnas, siis kaua see üks pool saab järele anda? Kaua tuleb vaikides pealt vaadata, et mingi grupp meid Ungari kursile veab lootuses, et ehk ei lähe asi enam hullemaks? Ajalugu on piisavalt tõestanud, et vähemuses olevad äärmuslased oskavad piisavalt valjult häält teha, et kogu ühiskonda mõjutada.
        Valemit märkad?
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
          Kui Ekre suudab ntks Tallinnas suure mässu tekitada nagu ntks Pariisis, siis mu toetus läheb kohe kindlasti neile järgmistel valimistel, sest Erakond, kes suudab tüüpilise eestlase kodust diivanipealt tänavale saada ühise eesmärgi nimel (vahet ei ole mis see ka oleks) mässama on kindlasti võimekam kui kõik hetkesed erakonnad kokku
          Jap, kukub välja nagu pronkisöö, aga seekord oleks kõik õilis!

          Kommentaar


            Algselt postitas Peeter I Vaata postitust
            Jap, kukub välja nagu pronkisöö, aga seekord oleks kõik õilis!
            "Kõik on meie!"

            Kommentaar


              kõigieesti
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Algselt postitas elx Vaata postitust
                Ma elan ka kindlasti lihtsustatud maailmas aga ühe teatud erakonna pooldajate kohta ütleb vist üpris palju see, kui nägin oma FB uudisvoos all olevat pilti ning ainukesed juhiste järgijad minu sõbralistis on EKRE pooldajad..
                Tean, et keeran siin nõmedalt vinti, aga ehk annad andeks. Mis aga oli see, millele sa osundasid selle pildikese ja kommentaariga, kui mitte üldisele rumalusele? Näitena avaldub see milleski, mis on sinu kogemuse põhjal midagi, milleks vaid EKRE valijad on suutelised ja midagi, mida saab laiendada. Rumalus, mida ei teeks ei sina, ega su ülejäänud sõpruskond [kes pole EKRE valijad].

                Algselt postitas elx Vaata postitust
                Tõlgendagu EKRE valja minu postitust kuidas tahab, see on ta vaba voli. Selle ülal oleva tõlgenduse tegid muide sina ja mina isiklikult sellega nõus pole. Mina näen EKRE valijate hulgas vähemalt kolme eritüüpi valijat.
                Mis puutub aga lõhedesse ühiskonnas, siis kaua see üks pool saab järele anda? Kaua tuleb vaikides pealt vaadata, et mingi grupp meid Ungari kursile veab lootuses, et ehk ei lähe asi enam hullemaks? Ajalugu on piisavalt tõestanud, et vähemuses olevad äärmuslased oskavad piisavalt valjult häält teha, et kogu ühiskonda mõjutada.
                Ja kas sa praeguseski postituses mitte ei viita, et EKRE valimine võib viia millegi ühiskonnale ohtlikuni? Ja kas sinus pole veendumust, et sinu valikud (mille hulka ei kuulu EKRE) hoiaks Eestit stabiilsemal teel? Ehk siis sinu valikud oleksid paremad valikud. Kas need pole mitte kõige lihtsakoelisemad järeldused, mida su postitustest teha saab? Vähemalt nõnda ta kumab. Aga võimalik, et ma mingisuguses oma pointi n-ö tõestamise himus järeldan liiga piiritletult ja vägivaldselt.

                Tegelikult mu ainus point on see, et kellegi lolliks pidamine/nimetamine ja by default day one eemale tõukamine vaid suurendab oponeeriva poole võitluskirge ja suurust. Ja ei ma ei arva, et mingi n-ö ebameeldivana tunduva jõu lämmatamiseks tuleks ükskõik kellega voodisse heita. Kuid kohe esimesest päevast hüsteeritsema hakata ja üht poolt mitte üldse kuulata, ei tundu ka mulle nagu kõige parem lahendus. Jätkuvalt arvan, et erutume liiga lihtsasti, reageerime üle, unustame ühe poole pasa, ja see annab teisele poole hagu juurde. Edasi järgnevad mõlemapoolsed vaid energiat raiskavad tõmblused ja kellegi kolmanda vabandused. Pole siin keegi puhas lilleke, et üks pool annab vaid üllalt järele.


                Järgnev küll triivib kuhugi eemale...
                Mis mind näiteks reformist eemale tõukab on see, et sealt õhkub minu jaoks kõige rohkem ülbust ja otsuste ülemuslikkust. Meie oleme võitjad. Meie peame saama. Meie otsustame mänge. Vaid meie teame, mis on hea ja kuidas olla kellegi excelis õiges lahtris kõige säravam ning kuidas saavutada kõrge misiganes vaja olev reiting. Majanduslikult ilmselt kõige efektiivsem Eesti oleks siis, kui me kõik elaks Tallinnas. Võib-olla paar vempsi võib jätta Narva elektrijaama juurde valvesse. Seda juhuks, et kui mingi kärakas käiks, ei lendaks midagi vähemalt Tallinna küljeall õhku. Kuskil Põlvas võiks keegi ehk porgandit ka kasvatada, kuna ruumi on ja siis oleks kriisi korral mingi miinimum kohe võtta.

                Ehk teeks natukene aega veel pingil istumist head. Õhk välja ja siis welcome back. Siia-sinna natukene kuskil mingi maksumääraga mängime ülemäära palju ei muuda, kui just kedagi päris nälga ei jäta. Suures plaanis sõuame nagunii maailmamajanduse tuules. Kui EKRE pääseks tüüri juurde, siis nad poleks seal üksi, vaid kahe (mõõdukama?) partneriga. Ja kui millegipärast muretseda, siis need on otsused, mitte mingisugused klähvimised/sõnad. Tundub ka ebatõenäoline, et valitsuses olles nad oluliselt enda toetust tõstaks. Opositsioonis aga praegusel juhul kindlasti.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                  Kui Ekre suudab ntks Tallinnas suure mässu tekitada nagu ntks Pariisis, siis mu toetus läheb kohe kindlasti neile järgmistel valimistel, sest Erakond, kes suudab tüüpilise eestlase kodust diivanipealt tänavale saada ühise eesmärgi nimel (vahet ei ole mis see ka oleks) mässama on kindlasti võimekam kui kõik hetkesed erakonnad kokku
                  full blown
                  Je suis Nasfal

                  Kommentaar


                    paar päeva foorumit ei loe aktiivselt ja selline huinjaa lahti läinud, et loe ja imesta. mõni tegelane võiks nagu siiralt mõelda taimede kasvatamisele ja paar mahvikest endale lubada.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                      full blown
                      Full Clown

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99
                        https://elu24.postimees.ee/6553411/v...s-olemata-olla

                        vana teema ja topeltstandardite juurde tagasi, eksole. Stiilis Helme "kohtunikel hakkavad pead lendama" tehtud ilmselget kujundlikku kõneviisi analüüsisid ja kutsusid korrale siin lausa presidendid välja, aga see siin ok, kosher ja performäääns.
                        Ei, see ei ole okei ega kosher ning see on õnneks tegelikult ka üsna palju negatiivset vastukaja saanud.

                        Samas natuke apelsinide ja kartulite võrdlemine. Hetkel võrdled sa siiski ühe parlamendi erakonna juhtfiguuri vs mingit räpipunti, kellest mina ausalt öeldes ei olnud varem kuulnudki ja kelle mõju ühiskonnale on sisuliselt väga väike. Ühelt ootaks siiski targemat lähenemist ja paremat enesedistsipliini. Oleks sa praegu näiteks võrdlusmomendiks mõne EKRE Sõprade Klubi pärli toonud, siis oleks võrdlus pädevam.

                        Algselt postitas Andres. Vaata postitust

                        Tegelikult mu ainus point on see, et kellegi lolliks pidamine/nimetamine ja by default day one eemale tõukamine vaid suurendab oponeeriva poole võitluskirge ja suurust. Ja ei ma ei arva, et mingi n-ö ebameeldivana tunduva jõu lämmatamiseks tuleks ükskõik kellega voodisse heita. Kuid kohe esimesest päevast hüsteeritsema hakata ja üht poolt mitte üldse kuulata, ei tundu ka mulle nagu kõige parem lahendus. Jätkuvalt arvan, et erutume liiga lihtsasti, reageerime üle, unustame ühe poole pasa, ja see annab teisele poole hagu juurde. Edasi järgnevad mõlemapoolsed vaid energiat raiskavad tõmblused ja kellegi vabandused. Pole siin keegi puhas lilleke, et üks pool annab vaid üllalt järele.


                        Järgnev küll triivib kuhugi eemale...
                        Mis mind näiteks reformist eemale tõukab on see, et sealt õhkub minu jaoks kõige rohkem ülbust ja otsuste ülemuslikkust. Meie oleme võitjad. Meie peame saama. Meie otsustame mänge. Vaid meie teame, mis on hea ja kuidas olla kellegi excelis õiges lahtris kõige säravam ning kuidas saavutada kõrge misiganes vaja olev reiting. Majanduslikult ilmselt kõige efektiivsem Eesti oleks siis, kui me kõik elaks Tallinnas. Võib-olla paar vempsi võib jätta Narva elektrijaama juurde valvesse. Seda juhuks, et kui mingi kärakas käiks, ei lendaks midagi vähemalt Tallinna küljeall õhku. Kuskil Põlvas võiks keegi ehk porgandit ka kasvatada, kuna ruumi on ja siis oleks kriisi korral mingi miinimum kohe võtta.

                        Ehk teeks natukene aega veel pingil istumist head. Õhk välja ja siis welcome back. Siia-sinna natukene kuskil mingi maksumääraga mängime ülemäära palju ei muuda, kui just kedagi päris nälga ei jäta. Suures plaanis sõuame nagunii maailmamajanduse tuules. Kui EKRE pääseks tüüri juurde, siis nad poleks seal üksi, vaid kahe (mõõdukama?) partneriga. Ja kui millegipärast muretseda, siis need on otsused, mitte mingisugused klähvimised/sõnad. Tundub ka ebatõenäoline, et valitsuses olles nad oluliselt enda toetust tõstaks. Opositsioonis aga praegusel juhul kindlasti.
                        Kaks mõtet:

                        1) Mind häirib näiteks praegu see, et antakse signaal: räuska, ähvarda, ole labane, ära vali vahendeid ega sõnu - see aitab su lõpuks valitsusse. Sisuliselt nagu lasteaed, kus on üks tige bully, kes kõiki terroriseerib, aga kellele kõik antakse või mängu võetakse lihtsalt seepärast, et siis ehk lõppeb see kiusamine ja räuskamine ära ning ehk suudetakse "retoorikat pehmendada".

                        Võibolla lasteaias võikski sellisel kasvatusmeetodil jumet olla.. aga kas valitsus on nüüd see koht, kus tuleks selliseid järeleandmisi teha ning sisuliselt ähvardustele alluda? Et vahet pole mis tausta ja ajalooga inimesed seal on, laseme nad igaks juhuks riigijuhtimise juurde ning vaatame mis saab? Jällegi, minu meelest pole riigijuhtimine päris see koht, kus teha sotsiaalseid eksperimente. Võime ju arvata, et mis ikka väga valesti minna saab, aga tegelikult saab.

                        Muidugi, praegune olukord ongi ilmselt lihtsalt selle lõpptulemus, et poliitilisel kultuuril on lastud vaikselt, aga kindlalt ära surra.

                        2) Reformierakond ja ülbus. Ma arvan, et sel teemal vaidlemine oleks lõppkokkuvõttes mõttetu, sest ilmselt on igal inimesel erinevad tundmused nendega ning see tegelikult on ju täiesti fine ja aktsepteeritav. Ma nendin, et võibolla Rõivase valitsuse ajal mindi tõepoolest liiga enesekeskseks.

                        Samas, üldises plaanis ei näe ma, et viimase paari aasta kontekstis oldaks ülbemad kui teised erakonnad. Pigem vastupidi, on pehmemaks mindud ning ülbuse osas annab tugevamat tooni hetkel mõni teine erakond.

                        Sidenote: Ma ei taha tegelikult üldse Reformierakonna advokaat olla ning ka mulle on seal vastumeelseid persoone (facepalm iga kord, kui näiteks Valdo Randpere suu lahti teeb), aga peale KE, Isamaa ja SDE valitsust tahtnuks ma ausalt öeldes tõesti Reformierakonna toodavat stabiilsust, vähemalt majanduses. Parim valik mitte väga headest variantidest vmt.
                        Coraje, corazón y cojones.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                          Sidenote: Ma ei taha tegelikult üldse Reformierakonna advokaat olla ning ka mulle on seal vastumeelseid persoone (facepalm iga kord, kui näiteks Valdo Randpere suu lahti teeb), aga peale KE, Isamaa ja SDE valitsust tahtnuks ma ausalt öeldes tõesti Reformierakonna toodavat stabiilsust, vähemalt majanduses. Parim valik mitte väga headest variantidest vmt.
                          Kui sa ehitad põhimõtteliselt nullist või miinusest (sõltub vaatenurgast) ca 20-ne aastaga riigi, kus neljandik inimestest elab vaesuses ning pigem tambid rusikatega vastu rinda ja ignoreerid ja optimeerid jne, siis on midagi ikka nihu läinud... Ikka juhtub. Paha aga on see, et nad ei saa sellest siiani aru. See pole nende jaoks oluline. Raha ja võim on olulised. Paha, ei?
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Punkt + 1

                            "Kaks mõtet:

                            1) Mind häirib näiteks praegu see, et antakse signaal: räuska, ähvarda, ole labane, ära vali vahendeid ega sõnu - see aitab su lõpuks valitsusse. Sisuliselt nagu lasteaed, kus on üks tige bully, kes kõiki terroriseerib, aga kellele kõik antakse või mängu võetakse lihtsalt seepärast, et siis ehk lõppeb see kiusamine ja räuskamine ära ning ehk suudetakse "retoorikat pehmendada".

                            Võibolla lasteaias võikski sellisel kasvatusmeetodil jumet olla.. aga kas valitsus on nüüd see koht, kus tuleks selliseid järeleandmisi teha ning sisuliselt ähvardustele alluda? Et vahet pole mis tausta ja ajalooga inimesed seal on, laseme nad igaks juhuks riigijuhtimise juurde ning vaatame mis saab? Jällegi, minu meelest pole riigijuhtimine päris see koht, kus teha sotsiaalseid eksperimente. Võime ju arvata, et mis ikka väga valesti minna saab, aga tegelikult saab.

                            Muidugi, praegune olukord ongi ilmselt lihtsalt selle lõpptulemus, et poliitilisel kultuuril on lastud vaikselt, aga kindlalt ära surra.

                            2) Reformierakond ja ülbus. Ma arvan, et sel teemal vaidlemine oleks lõppkokkuvõttes mõttetu, sest ilmselt on igal inimesel erinevad tundmused nendega ning see tegelikult on ju täiesti fine ja aktsepteeritav. Ma nendin, et võibolla Rõivase valitsuse ajal mindi tõepoolest liiga enesekeskseks.

                            Samas, üldises plaanis ei näe ma, et viimase paari aasta kontekstis oldaks ülbemad kui teised erakonnad. Pigem vastupidi, on pehmemaks mindud ning ülbuse osas annab tugevamat tooni hetkel mõni teine erakond.

                            Sidenote: Ma ei taha tegelikult üldse Reformierakonna advokaat olla ning ka mulle on seal vastumeelseid persoone (facepalm iga kord, kui näiteks Valdo Randpere suu lahti teeb), aga peale KE, Isamaa ja SDE valitsust tahtnuks ma ausalt öeldes tõesti Reformierakonna toodavat stabiilsust, vähemalt majanduses. Parim valik mitte väga headest variantidest vmt."

                            Väga mõistlikult öeldud.

                            Ja Daz Booob. Hetkel ei suuda rahast ja võimust lahti lasta siiski Keskerakond eesotsas Ratasega.

                            Aga üldiselt saab selle kogu teema kokku võtta nii, et igaüks vastavalt oma maailmavaatele. Mina lõpetaks igasuguse EKRE materdamise ära, sest siis ei ole neil millegagi ka pilti jõuda. Praegu saavad koguaeg millegi või kellegi vastu võidelda. Las edaspidi ka võitlevad, ei tasu nii tugevalt reageerida ja siis ei jõua see kuskile välja.
                            Pärnu JK Poseidon

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99
                              esmalt, ma olen tegelt paljude su mõtetega viimastes postitustes nõus, aga selle osaga... Ma nagu eeldasin, et midagi sellist tuleb. Minu jaoks ei ole apples and oranges, sest ma ei olegi võrreldnud poliitikut poliitikuga vaid just inimest inimesega. Ja see kiilaspea raud koos tema saatega oli ehe näide, millest ma siin juba korda rääkinud. Võime küll sõnavabaduse taha pugeda ning kõik ongi fine. Ma võin su perse ka siin saata ja sa minu ka, eksole. budu võime jne, EKRE valijad võime, mõnuagendi võime... küsimus on kas me peaksime seda tegema. Ja tänases poliitilises situatsioonis lihtsalt ei peaks telesaatesse selliseid bände võtma ja talle kõlapinda andma. kui oleks võinud võtta näiteks liis lemsalu võimalikult paljalt ja kedagi ei oleks kottinud ka mingi Varro. Täna aga jälle showbisnexi nimel on mingi sitt venti lennanud, eksole?

                              Aga ei ole nüüd väga pikat enam sellest mõtet jaurata. to each his own.
                              Tuleb vaadata ka millises telekanalis seda tehti. TV3 on kommertskanal kelle eesmärk on saada vaatajaid, koguda klikke ja müüa reklaami. Neil on savi tagajärgedest. Mida skandaalsem seda parem neile. Kui lugu oleks kõlanud ERR-i saates siis võiks hakata arutlema selle üle kas rahvusringhäälingu eetris peaks kõlama antud lugu või mitte.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                                Kui sa ehitad põhimõtteliselt nullist või miinusest (sõltub vaatenurgast) ca 20-ne aastaga riigi, kus neljandik inimestest elab vaesuses ning pigem tambid rusikatega vastu rinda ja ignoreerid ja optimeerid jne, siis on midagi ikka nihu läinud... Ikka juhtub. Paha aga on see, et nad ei saa sellest siiani aru. See pole nende jaoks oluline. Raha ja võim on olulised. Paha, ei?
                                Ei ole nihu läinud. 20+ aastaga on üles ehitatud väga korralik riik. Ma nüüd ei tea küll täpseid arve, aga kui võtame aluseks kasvõi sinu poolt pakutud 1/4, kes peaksid justkui vaesuses elama, on väga hästi läinud. Me ei saa võrrelda end selles arvestuses Soome, Rootsi ja muude Skandinaavia riikidega. Tukeb vaadata riike, kes olid meiega samas situatsioonis. Seal on tunduvalt sitemini läinud. Probleem ongi tegelikult selles, et eestlane unustab ära, kust perseaugust me tulnud oleme ja kui hästi tegelikult on riigil selle lühikese ajaga läinud. Ja teatud osas jääb vaesus alati paratamatuks, ka tunduvalt rikkamates riikides.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X