320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas vendetta Vaata postitust
    Me ilmselt oleme paljudes asjades nõus kui detailidesse minna. See seadusandlus on hea näide, täielik pea liiva alla peitmine ja otsustamisvõimetus. Aga suure pildi puhul ma imestan teie optimismi. Häid lahendusi pole juba ammu enam. Mitte valitsuse poliitilise tausta tõttu, see on täiesti jabur opositsiooni luulu, vaid seetõttu milline meie ühiskond on tervikuna. Vallo Robi sugused õõnespead on äärmuslik näide, aga see enesekeskne suhtumine on nii läbiv, et mingit tõsiseltvõetavat piirangute ennetavat kehtestamist ilma metsiku ruigamiseta ei saanudki Eestis tulla, mitte enne kui suremus on juba väga suur. Minu pessimismi on ainult süvendanud oma tuttavate käitumine, ei ole suutnud tuvastada mingit erinevust populiste valinud tagurlaste ja kõrgelt haritud hipsterite teljel. Lihtsalt umbes 50% inimesi on mõistlikud ja teine 50% näeb asja nii nagu endale mugavam... just a flu bro! maski kandmine see on orjastamine! ma tahan reisida, pohhui need vanurid, nagunii sureks varsti!
    Pidin googeldama, kes see Vallo Robi on.

    Muudes asjades võib sul kahjuks õigus olla.
    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

    My spell checking is second to nine!

    Kommentaar


      Kes googeldada ei viitsi siis liikuvat pilti ka.

      Vaadake neid sadu laike ja siis võtke teadmiseks, et need inimesed on kõikjal meie ümber. Kõik nad ei lähe ise vabatahtlikult kriisi lahendamisele appi läinud inimesi mõnitama, aga vaikivalt nad pooldavad sellist suhtumist. Mis põhjustel täpselt jääb minu mõistusele hämaraks. Sellepärast ei saa ka vendettast kunagi abipolitseinikku või kaitseliitlast, minu maailmas on selliste tontide jaoks kiirelt toimivad ravivahendid, aga ma aksepteerin hetkel enamuse poolt heakskiidetud reaalsust, et peab proovima hea sõnaga. Head lapsed need kasvavad vitsata...

      Kommentaar


        Algselt postitas vendetta Vaata postitust
        Kes googeldada ei viitsi siis liikuvat pilti ka.

        Vaadake neid sadu laike ja siis võtke teadmiseks, et need inimesed on kõikjal meie ümber. Kõik nad ei lähe ise vabatahtlikult kriisi lahendamisele appi läinud inimesi mõnitama, aga vaikivalt nad pooldavad sellist suhtumist. Mis põhjustel täpselt jääb minu mõistusele hämaraks. Sellepärast ei saa ka vendettast kunagi abipolitseinikku või kaitseliitlast, minu maailmas on selliste tontide jaoks kiirelt toimivad ravivahendid, aga ma aksepteerin hetkel enamuse poolt heakskiidetud reaalsust, et peab proovima hea sõnaga. Head lapsed need kasvavad vitsata...
        Mis sinu maailmas selliste vendade jaoks varuks on?


        Peaks olema sama vennike, kelle linki siin jagad.
        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

        Kommentaar


          Algselt postitas vendetta Vaata postitust
          Kes googeldada ei viitsi siis liikuvat pilti ka.

          Vaadake neid sadu laike ja siis võtke teadmiseks, et need inimesed on kõikjal meie ümber. Kõik nad ei lähe ise vabatahtlikult kriisi lahendamisele appi läinud inimesi mõnitama, aga vaikivalt nad pooldavad sellist suhtumist. Mis põhjustel täpselt jääb minu mõistusele hämaraks. Sellepärast ei saa ka vendettast kunagi abipolitseinikku või kaitseliitlast, minu maailmas on selliste tontide jaoks kiirelt toimivad ravivahendid, aga ma aksepteerin hetkel enamuse poolt heakskiidetud reaalsust, et peab proovima hea sõnaga. Head lapsed need kasvavad vitsata...
          Nagu ikka, taanudb kõik kehvale kommunikatsioonile. Neid kapsaid on igas aias.

          Ma pigem just soovitaks minna abipolitseinikuks. Või siis psühhiaatriakliinikusse abiliseks.
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Mingi vöitleja oli veel, tiktokis viskab pidevalt peale seda venda ja feissis oli tal ka tohutult jälgijaid/kuulajaid. Mötlesin et see ongi see Vallo Robi
            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

            Kommentaar


              Algselt postitas Rein Vaata postitust
              Mis sinu maailmas selliste vendade jaoks varuks on?


              Peaks olema sama vennike, kelle linki siin jagad.
              Seda teavad need, kes koos minuga kalal käinud on, mis juhtub siis kui kaptenile vastu hakata...

              Kommentaar


                Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                Terminoloogia küsimus. Ka kriisi ajal on kasutusel erinevaid indikaatorid, mis määravad reageeringuid. Ilmselt selle kohapealt on sul õigus, et kriitilist piiri ei ole. Aga ma usun, et on olemas ka neil erinevad võimekuse jooned. Sõjaajal on küll üksustel võimalikud värvid, mis näitavad lahingvalmidust.
                täna on need värvid patsientidel olemas ka EMO-s

                Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                Ma ei saa tõesti terve Eesti kohta rääkida. Minu allikas, kes ei ole tuttava tuttav, vaid otseslt alas tegutsev ütles, et tema teada näiteks Narvas on probleeme kiiriabide mehitamisega. Tartus probleeme vahetuste täitmisega, sest neid katavad otseselt tudengid, kelle jaoks see on kohati täitsa esimene töökoht. Ma olen nõus, et meie meditsiinisüsteemis on püssirohtu omajagu, aga see püssirohi ei pruugi sobida või tahta seda teha. Kui sa oled ikka 20 aastat olnud polikliiniku vastuvõtus, siis sa ei lähe koroona palati intensiivi tööle.
                Näiteks eile uudistes räägiti, et õed töötavad 2h patsientidega ja kaks on alalt väljas. TÜ juhend oli 3+3. Reaalsuses võib-olla ollaks kaks tundi max alalt väljas. See võib olla läbipõlemise võti ehk? Paar päeva veel uusi rekordeid ja me oleme minu pakutud stsenaariumi ees.
                Polikliiniku õe võrdlus on selline huvitav võrdlus, mis siin-seal veidi lendama läinud argumentatsioonis. Samas on suurhaiglates polikliiniku õdede arv u 5-8% personalist ning nende puhul ei olegi juttu olnud COVID osakondadesse viimist. Küll aga riskide realiseerumisel neid võimalik suunata väiksemat kompetentsi nõudvatesse osakondadesse, mille töötajad omakorda siis suunatakse nt COVID osakondadesse.

                Tõsi, ei ole piisavalt otseselt nakkuskliiniku/haigla/üksuse kogemusega õdesid/hooldajaid, aga väga paljudel erialadel on töötajatel kogemus isoleeritud patsientidega (ega COVID ei ole esimene viirus, mis eksisteerib) ning neil eksisteerivad osakondades samamoodi isolaatorid (tõsi, seal on see enamasti madala immuunsüsteemiga patsiendi kaitseks). Vabalt võib TÜ-s eksisteeridagi organisatoorne viga, et kogu raskuskese on pandud nakkuskliiniku personalile. Kui tõepoolest eksisteerib olukord, kus normatiiv on sätestatud 3+3 h osakonnas sees/väljas (teistes haiglates küll peamiselt 2+2) ning tegelikult lubatakse valve jooksul väljas olla 2h, siis see on tänases situatsioonis ilmselge juhtimisviga. Natukene taustsüsteemi teades, ma veidi olen muidugi kaheldaval seisukohal selles osas ning keskmisest keerukamad situatsioonid on tavapäraselt hea pinnas liialduste ja ülevõimenduste tekkeks. Eriti valdkondades, kus väljaspoolt on tõele vastupidavust keeruline hinnata. Aga kui sa väite alus on osakonnas reaalselt töötav inimene, siis fair enough ja arusaadav miks lahkumisavaldused laual. Ilmselt on selle loogikaline ja organisatoorne taust see, et muud plaanilist tööd tahetakse võimalikult kaua töös hoida.

                Kuid sisus saavad sõltuvalt patsientide keerukuse astmest väga suur osa õenduspersonali nendega hakkama. Kergemal astmel a la siseerialade õed. Intensiivravis anesteesiaõed. Nagu ma aga ka mainisin, siis mu peamine mõte siiski oli, et kuivõrd plaaniline töö on täna veel jätkuv (kuigi üksikud piirangud juba on ning kaalutakse järgmisi), siis seda "võimekuse piiri" me veel testima ei ole hakanud.

                Kommentaar


                  Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                  Pikk jutt
                  Emo triaaži värve pead silmas? Ma pidasin silma kriisi tasemeid, nagu haigete arv haiglas ja nii.

                  Mu allikas töötab osakonnas ja vabatahtlikult, ei pannud paberit lauale. Lihtsalt ütles, et seal on ikkagi piisavalt palju tööd, mis vajab tegemist ja mida ei saa edasi lükata. Küsimus on selles, et iga patsiendil on personaalne raviplaan ja seda ei saa kella peale kõrvale lükata.

                  Ma ei arva, et see polikliiniku õde oli halb näide, see oli näitlikustamaks, sest paljud ei saa detailidest niikuinii aru,et mis vahe on erinevate osakondade õdedel. Sellest saavad. Nii mõnigi "rahulikuma" osakonna õde ei taha minna "kiiremasse" osakonda. Ja on nõus ennem töötuks jääma. Hetke reaalsus on see, et praegu on probleeme inimeste leidmisega ja sunnimeetodit ei ole veel kasutatud. Kevadine kogemus näitas, et inimesed on nõus palgata kodus istuma pigem. Seega võib vaba resurssi olla, aga me ei saa kindlad olla selle liigutamise vabaduses.
                  Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                  My spell checking is second to nine!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                    Kui oleks ennetavalt kuskil novembri alguses uue eriolukorra välja kuulutanud, piirid täiesti lukku, koolid kinni. See sama opositsioon, kes nüüd ruigab ''miks midagi tehtud ei ole'' oleks meedia abiga täieliku paanika üles kütnud. OMG, Poola-Ungari totalitaarne rezhiim! Valgevene!! Hitler1!! Laste vaimne tervis, Eesti majandus, hardad jõuluhetked kirikus, kõik oleks toodud argumendiks miks antud valitsus on kohutav ja tuleks kohe laiali saata.
                    Opositsioon ju ruigaks igaljuhul, pohui, kas seal on reform, sotsid, ekre või kesk. Kevadel oli valitsus ju tubli ja keegi ei ruianud? Riik lendas lukku, inimestel oli raske, aga tuldi olukorrast kenasti välja. Eks sellelgi korral saab valitsuse tööle hinnangu anda selle põhjal, kui perse see olukord läheb. Soomes on nakatumine kolm korda väiksem, Lätis meiega võrdne. Sealjuures viimases tulid märgatavalt karmimad reeglid varem. Kui Läti saab haigestumise alla ja Eestis läheb numbritega eest ära, siis tehti siin sitta tööd. Nii lihtne see ongi. Maskide osas on valitsuse kommunikatsioon muidugi kohutav. Ei imesta, et paljud inimesed ei pane seda siiani ette ega hoia distantsi ja jauravad siiani, et tegu on tavalise gripiga.

                    See tänane referendumiklounaad riigikogus on muidugi piinlik mõlemalt poolt. Sajandi suurima tervisekriisi ajal aetakse tundi kaupa soga, kus aetakse suust sooja õhku välja. Pohlak ei suvatsenud enam kui tunni jooksul ühelegi küsimusele vastata. Kui muus osas targemaks ei saanud, siis spiiker ütles, et kui küsimuse toon vastajale ei meeldi, siis küsimustele ei peagi vastama. Teeb vast edaspidigi selle seadusloome lihtsamaks.

                    Ma muidugi ei välistaks, et kui Eesti keelab homodel abiellumise, siis jumal andestab meile ja kaotab riigist koroonaviiruse sootuks.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                      Riik tegutsemas olukorras, kus suur hulk inimesi, täiesti kõrgelt haritud ja muidu mõistlikke kodanikke, ei suuda leppida isegi sellega, et kanname maske avalikus kohas? Kui oleks ennetavalt kuskil novembri alguses uue eriolukorra välja kuulutanud, piirid täiesti lukku, koolid kinni. See sama opositsioon, kes nüüd ruigab ''miks midagi tehtud ei ole'' oleks meedia abiga täieliku paanika üles kütnud. OMG, Poola-Ungari totalitaarne rezhiim! Valgevene!! Hitler1!! Laste vaimne tervis, Eesti majandus, hardad jõuluhetked kirikus, kõik oleks toodud argumendiks miks antud valitsus on kohutav ja tuleks kohe laiali saata.
                      Suhteliselt huvitav arusaamine, kui opositsioon üldse valitsust mingi asja juures kiitnud on, siis asjalik käitumine kevadise koroonalaine ajal. Ei karjunud keegi peale mõne üksiku veidriku (Nagu Randpere) midagi säärast. Nüüd äkki karjuks?
                      Mida mõnitati oli hanerasva Helme ja kriitika oli üleval ka terviseameti ja valituse omavahelises koostöös, aga üldjoontes aksepteerisid kõik suhteliselt head tegutsemist.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                        Suhteliselt huvitav arusaamine, kui opositsioon üldse valitsust mingi asja juures kiitnud on, siis asjalik käitumine kevadise koroonalaine ajal. Ei karjunud keegi peale mõne üksiku veidriku (Nagu Randpere) midagi säärast. Nüüd äkki karjuks?
                        Mida mõnitati oli hanerasva Helme ja kriitika oli üleval ka terviseameti ja valituse omavahelises koostöös, aga üldjoontes aksepteerisid kõik suhteliselt head tegutsemist.
                        Noh jah. Ei nõustu. Võta aga Riigikogustenogrammid aprillis ette ja loe, mis seal räägiti.
                        "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                        Kommentaar


                          Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                          Noh jah. Ei nõustu. Võta aga Riigikogustenogrammid aprillis ette ja loe, mis seal räägiti.
                          stenogramme ei ole lugenud, aga kui me räägime siin kuudest veebruar-märts (eriolukord algas 12. märts), siis ka endale jäi silma see, et vähemalt alguses opositsioon väga palju sõrgu vastu ei ajanud ja palju ei laamendanud. Kriitilisel ajal lasti ikkagi suhteliselt hästi tööd teha valitsusel. Aprill-mai võibolla tõesti, olid juba teatud otsused tehtud, mida siis kritiseerida sai Ilmselt oli sellel kõige kriitilisemal ajal opositsioonil endal juhe koos ning tänati õnne, et ise otsuseid vastu võtma ei pea

                          Kommentaar


                            Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                            Noh jah. Ei nõustu. Võta aga Riigikogustenogrammid aprillis ette ja loe, mis seal räägiti.
                            ei viitsi ausalt, võrreldes tavapärase opositsiooni kommunikatsiooniga ei ole meediast, ega ka sõnavõttudest ei ole kuskilt läbi kumanud, et keegi oleks kritiseerinud hüsteeriliselt eriolukorra välja kuulutamist.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              stenogramme ei ole lugenud, aga kui me räägime siin kuudest veebruar-märts (eriolukord algas 12. märts), siis ka endale jäi silma see, et vähemalt alguses opositsioon väga palju sõrgu vastu ei ajanud ja palju ei laamendanud. Kriitilisel ajal lasti ikkagi suhteliselt hästi tööd teha valitsusel. Aprill-mai võibolla tõesti, olid juba teatud otsused tehtud, mida siis kritiseerida sai Ilmselt oli sellel kõige kriitilisemal ajal opositsioonil endal juhe koos ning tänati õnne, et ise otsuseid vastu võtma ei pea
                              Minu meelest oli ka esmane reaktsioon koalitsiooni poolt adekvaatne ning siis ei olnud kellelgi ähkida ega puhkida.

                              Aga mingi hetk hakkas see asi tugevalt allamäge minema, kui Keskerakond ja Isamaa hakkasid koroonavastasest võitlusest oma valimiskampaaniat meisterdama. Noh, see Kesknädala esikaas, Aabi photoshoodid, dr Reinsalu jne.
                              Coraje, corazón y cojones.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                                stenogramme ei ole lugenud, aga kui me räägime siin kuudest veebruar-märts (eriolukord algas 12. märts), siis ka endale jäi silma see, et vähemalt alguses opositsioon väga palju sõrgu vastu ei ajanud ja palju ei laamendanud. Kriitilisel ajal lasti ikkagi suhteliselt hästi tööd teha valitsusel. Aprill-mai võibolla tõesti, olid juba teatud otsused tehtud, mida siis kritiseerida sai Ilmselt oli sellel kõige kriitilisemal ajal opositsioonil endal juhe koos ning tänati õnne, et ise otsuseid vastu võtma ei pea
                                Kõik oli uus ka opositsiooni jaoks, aga eks siis oli teravik tõesti rohkem majandusel, sest nakatumist hoiti suhteliselt kontrolli all ja viirusest ei teadnud keegi suurt midagi. Suvi oli suvi , aga sügiseks tõmmati juba igal rindel saag käima. Õigustatult või mitte, vaataja silmades, aga ses mõttes nõus eikaga, et praegune on muidugi kütmine nii opositsioonist, kes hoiab meelega palli õhus, ja koalitsioonilt, kes peab asja ju kokku lepitult mingisse vahefinišini viima (vist). Palli puhatakse mõl poolt ja päris mõnuga. Kõik võidavad.
                                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X