320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas budu Vaata postitust
    Kes reaalselt olid suurimad häälemagnetid? Jah preili Brüssel sai 20 kopikatega, aga mõtlen protsentuaalselt, ehk valimisringkonna valijate arv, pluss hääled.


    siin on 81 esimest
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
      Mul ei ole oma kaotatud eurodest kahju. Age see, et mu ema, kes töötab koolis, lasteaias, + mingid koorid + laulukonkursid + eriprojektid + linnavolikogu (ok see pole eriline koormus, aga siiski), kaotab rahas sellepärast, et ta viitsib mitme koha peal rabada ja teha 10+ tunniseid tööpäevi on megaperses. Ja asi ei ole niiväga kaotatud rahas vaid põhimõttes, kuidas näkku nussitakse.

      Aga mis puutub uude valitsusse, siis ma väga ei usu, et mingeid aktsiise alandatakse või asju tagasi pööratakse.
      Kui nüüd REF valitsuse teeb, siis saab Su ema tõenäoliselt 100 eurot kuus juurde, kas siis on õigustatud see 10-tunnine rabamine?

      Kommentaar


        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
        Ma aktsiisipoliitikast ei hakka rääkimagi, eesmärki see ei saavutanud ja pigem lihtsalt viis nii otseselt kui kaudselt raha kas riigist välja või jättis eeldatava tuluta.
        REF valitsemise algusega ennustaks, et õllefirmad lõpetavad omahinnaga õlle Lätti saatmise ja põhjus Lätti sõita muutub kasulikuks vaid piiriäärsetel elanikel.

        Kommentaar


          Aga ega see REF-i valitsuse moodustamine nii kerge pole ühtigi. Isamaa kipub vägagi EKRE moodi minema. Kui peaks päevakorrale tulema piirileping, siis ma väga kahtleks näiteks Raivo E. Tamme ja Üllar Saaremäe toetuses selle ratifitseerimiseks. Lisaks pensionisammaste probleemid jne.

          Kui heatahtlik Ratas peaks minema Tallinna linnapeaks (või europarlamenti, kui sinna pääseb), siis ei tasu Keskilt toetust loota olulistel hääletustel, nagu REF näiteks selle migratsiooni lepingu puhul näiteks tegi.

          Loodetavasti jääb Kesk kindlaks mingit sorti astmelise tulumaksu osas. Tasuta bussisõidu peaks muidugi kaotama, sest nende paikade valijad, kus see kehtib, ei toetanud keski. Tähendab, pole vaja.

          Mis selle koolide eestindamisse puutub, siis saab näha, millal vähemalt lasteaiad eesti keelseteks saavad. 27 aastat on mindud (enamasti ilma keskita), aga õpetajaid unustati välja õpetada.

          Kommentaar


            Võib-olla midagi sellist. Aga olen nõus, et saab tõlgendada.

            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
            90ndatel polnud eliitkoole, kuhu vaesed sisse ei saanud, nüüd aga on.
            Instagram

            Twitter

            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

            telekavaataja.blogabet.com

            Kommentaar


              mis me ikka vaidleme nende maksude teemal, nagu näha on inimestel lihtsalt erinevad arusaamad ühiskonnast ja maksudest ning neid ei muuda, saabki ainult "kakelda".
              aga minu 10 senti selle peale et hiljemalt 10 aasta pärast, teeme siis ümmarguse aastanumbri, 2030. aastaks on meil nii astmeline tulumaks kui ka varamaksud
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99
                siit tuleb see "valu", et ei näe emotsiooni ja taustsüsteemi (sest asjad toimuvad pikema ajalise viitega) taga. natuke naiivne ja imelik arvata, et lorenzo (sõltumata sellest, et sots) üks ühele arvab nii ning veel naiivsem ja imelikum on siis selle üksiku vähe loomingulisema sõnakasutuse, mis edastatud siiski mõtte esitamiseks (mis peamiselt kandis siiski ideed, et vaesemal osal ühiskonnast on keerukam saada eliitkooli) ümber omistada vähe konkreetsemaid seisukohti.

                p.s. mitte, et ma ise ei eksiks selle vastu. kindlasti eksin, eriti siis kui emotsionaalsem, aga see oli ehk hea hetk praegu kus sellele sõbralikult tähelepanu juhtida.
                Olen nõus. Samomoodi proovisin ka ülekäte läinud auru eliitkoolide teemal veidi maha rahustada. Päris iga enda arvamus ei võrdu argumendiga.
                Instagram

                Twitter

                Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                telekavaataja.blogabet.com

                Kommentaar


                  Ega Eestis koalitsioonivalitsustega väga ei saagi aru, kas me tahame americana või Rootsi olla. Senini tuleb see vahepealne, Ida-Euroopa kõnts, edasi olla.
                  Inter - ausaim klubi Itaalias.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                    aga minu 10 senti selle peale et hiljemalt 10 aasta pärast, teeme siis ümmarguse aastanumbri, 2030. aastaks on meil nii astmeline tulumaks kui ka varamaksud
                    Nii on. Küll aga jäävad vajalikud muudatused haridussüsteemis tegemata.

                    Aga ok, mina ise poliitilise vaate peale leili minna ei viitsi. Lorenzo arusaam sai juba eelnevalt selgeks.
                    Instagram

                    Twitter

                    Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                    telekavaataja.blogabet.com

                    Kommentaar


                      Algselt postitas urmar Vaata postitust
                      Aga ega see REF-i valitsuse moodustamine nii kerge pole ühtigi. Isamaa kipub vägagi EKRE moodi minema.

                      Seni võimul olnud, reformi vastu mässu tõstnud koalitsioonil on häälte arv vähenenud alla vajaliku.
                      Nii et kes tahab valimiste võitja koalitsioonist välja jätta (nagu vanasti kesk-i) , peab diili tegema mitte enam 'ekre moodi erakonna', vaid ekre endaga - eriti Keskerakonna puhul ei tundu see tõenäoline
                      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                      (Seinfeld, The Pitch)

                      Kommentaar


                        Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                        Nii on. Küll aga jäävad vajalikud muudatused haridussüsteemis tegemata.

                        Aga ok, mina ise poliitilise vaate peale leili minna ei viitsi. Lorenzo arusaam sai juba eelnevalt selgeks.
                        ma loodan tõesti et see 250 milli pannakse pigem haridusse kui et jõukate tasku. tunnistan, minu puhul kõige vastuolulisem Reformi lubadus, mis ei lahenda mitte ühtegi põletavat probleemi ühiskonnas, pigem tekitab probleemi juurde
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                          ma loodan tõesti et see 250 milli pannakse pigem haridusse kui et jõukate tasku. tunnistan, minu puhul kõige vastuolulisem Reformi lubadus, mis ei lahenda mitte ühtegi põletavat probleemi ühiskonnas, pigem tekitab probleemi juurde
                          Saa üle neist jõukatest. Ma vaatasin just, et Tallinnas pakutakse kuhugi kuradi Kalamajja kahetoalist korterit üüriga 590 eurot. Kui sul on "jõukas", kes teenib mingi 2000 eurot, siis palju tal reaalselt nagu päris eluks jääb? Ehk see on nii fullretard, et kui saab veidi üle keskmise palka, siis on kohe jõukas.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                            ma loodan tõesti et see 250 milli pannakse pigem haridusse kui et jõukate tasku. tunnistan, minu puhul kõige vastuolulisem Reformi lubadus, mis ei lahenda mitte ühtegi põletavat probleemi ühiskonnas, pigem tekitab probleemi juurde
                            Tead, mul ei oleks su ideedega probleemi, kui sa järjepidevalt ei tembeldaks jõukaks inimesi, kes "valmis" riikidega võrreldes saavad miinimumpalka. Igasugused uuringud väidavad, et inimese "õnnetunne" ei kasva väga oluliselt alates ~5k kuupalgast. Hakkame astmeid asetama alates sealt ja varamaksu panema tõelisele luksusele, mitte elukohale ja tööautole ja oleks kõik fine. Aga mingit 1.8k palka saavale inimesele enamvähem toime tulevale inimesele öelda, et kle rikkur, hakka parmude viinaraha kinni maksma, vot see tekitab just klassiviha, mitte mingit sidusust.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Saa üle neist jõukatest. Ma vaatasin just, et Tallinnas pakutakse kuhugi kuradi Kalamajja kahetoalist korterit üüriga 590 eurot. Kui sul on "jõukas", kes teenib mingi 2000 eurot, siis palju tal reaalselt nagu päris eluks jääb? Ehk see on nii fullretard, et kui saab veidi üle keskmise palka, siis on kohe jõukas.
                              Kalamaja peaks olema vist Tallinna TOP 5 piirkond elamiseks, aga see selleks.
                              ok, 2000 ei ole jõukas, kuigi Eesti mõistes keskklass. aga miks me näiteks 5000 eurot teenivale peame selle 100 eurot kinkima?
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                                Tead, mul ei oleks su ideedega probleemi, kui sa järjepidevalt ei tembeldaks jõukaks inimesi, kes "valmis" riikidega võrreldes saavad miinimumpalka. Igasugused uuringud väidavad, et inimese "õnnetunne" ei kasva väga oluliselt alates ~5k kuupalgast. Hakkame astmeid asetama alates sealt ja varamaksu panema tõelisele luksusele, mitte elukohale ja tööautole ja oleks kõik fine. Aga mingit 1.8k palka saavale inimesele enamvähem toime tulevale inimesele öelda, et kle rikkur, hakka parmude viinaraha kinni maksma, vot see tekitab just klassiviha, mitte mingit sidusust.
                                mis asi on "valmis" riik? Portugal, kus keskmine palk on statistiliselt väiksem kui Eestis? Huvitaval kombel on ka Lätis astmeline tulumaks, jälle ju "valmis" riik ja vist 25% madalama sissetulekuga. Euroopa Liidus siis flat tax veel Bulgaarias, Ungaris, Leedus ja Rumeenias.
                                Kui panna astmed madalamale, samas rohkem kui 3 astet ja % oleks mõistlik, siis ei tekiks ka 1800 eurot teenivale tunnet et oleks jubedalt karistatud.
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X