320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
    2000. aastal oli keskmine kuupalk ca 333€, 2007. aastal ca 733€, praegu 1310€. 2000. aastaga võrreldes ei ole ju selles osas proportsionaalselt midagi muutunud.
    Ma ei räägi ju proportsioonidest, räägin konkreetsest rahasummast. Inimest ei huvita palju ta protsentuaalselt kellegist vähem palka saab vaid see, mis see konkreetne number on. Rääkimata siis jah mediaanpalgast, millest tuleks tõenäoliselt veel kurvem pilt välja.

    Kommentaar


      Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
      Kartulid ja piima saad naabrimemmelt kolmandiku poehinnaga, lasteaiatasud-trennid on üüratult palju soodsamad, torulukksepa vms teenuseid vaja - jälle poole odavam. Teine osa räägib sulle iseendale vastu ju kui linlane oma eluaseme eest maksab 500 ja maal 0, siis palgavahet nagu ei olegi.
      Sul on ikka omamoodi nostalgiline vaade maaelule. Reaalsus on ikka midagi muud. Kui paljudel naabrimemmedel huvitav siis lehm veel olemas on...

      Kommentaar


        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
        Ma ei räägi ju proportsioonidest, räägin konkreetsest rahasummast. Inimest ei huvita palju ta protsentuaalselt kellegist vähem palka saab vaid see, mis see konkreetne number on. Rääkimata siis jah mediaanpalgast, millest tuleks tõenäoliselt veel kurvem pilt välja.
        Mõnus, see on on ka sotsidel ja Keskerakonnal alati olnud astmelise tulumaksu (mitte et mul selle vastu otseselt midagi oleks) vaidluses pigem reegliks, et kui sobib, siis võrreldakse protsente, kui on kasulik, siis konkreetseid rahasummasid.

        Need protsendid on ju üldsegi virtuaalsed ja pole päris!

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Ma ei räägi ju proportsioonidest, räägin konkreetsest rahasummast. Inimest ei huvita palju ta protsentuaalselt kellegist vähem palka saab vaid see, mis see konkreetne number on. Rääkimata siis jah mediaanpalgast, millest tuleks tõenäoliselt veel kurvem pilt välja.
          Et kui Tallinna ja Eesti vaeseima maakonna palgad oleksid 10a pärast 11k ja 10k, siis oleksid jälle närvis, et tra käärid jälle 500 euro võrra suurenenud?

          Kommentaar


            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
            Ma ei räägi ju proportsioonidest, räägin konkreetsest rahasummast. Inimest ei huvita palju ta protsentuaalselt kellegist vähem palka saab vaid see, mis see konkreetne number on. Rääkimata siis jah mediaanpalgast, millest tuleks tõenäoliselt veel kurvem pilt välja.

            See on sul vähe loll loogika. Et Šveitsis 4000€ saav inimene on vaesem kui Eestis 400€ saav, sest noh, 400€ saav on oma riigi keskmisele palgale absoluutarvuna lähemal?

            Kommentaar


              % on ikka olulisem kui absoluutarv kui sa siin võrdlema hakkad.
              Inter - ausaim klubi Itaalias.

              Kommentaar


                Algselt postitas allars Vaata postitust
                Sinu postitust lugedes kumab läbi see kiun, mis on kõigil keski ja ekre poliitikutel. Reformierakond arvab, et tegi riigi ja et nemad on riik.

                No ei ole ma nii mõelnud. Minu mõte on selles, et ära tüütab see Reformierakonna pidev peksmine. Igas halvas asjas nähakse Reformierakonda. Reformierakond pole juba paar aastat võimul aga retoorika on endiselt selline, nagu unustataks ära, et Kesk ka vahepeal juba valitseda on saanud. Eile suutis Mart Helme isegi Keskerakonna poolt kunagi sõlmitud lepingu Ühtse Venemaaga seostada Reformierakonnaga. Pidev peksmine on seda enam alusetu, et riiki juhiti ju aastaid hästi. Vean kihla, et kui uuel koalitsioonil peaks ühel või teisel põhjusel nihu minema või kui ei suudeta teatud aja jooksul midagi reaalset ära teha, süüdistatakse ikkagi Reformierakonda. Selle kaardiga saavad nad sinusuguste silmis mängida veel aastaid.
                Tihti saavad ikkagi ka asja eest. Hämmastav, et terve kollane kamp ei teinud ainsatki järeldust sellest miks nad Rõivase ajal ikkagi toolist ilma jäid ning läksid kohe peale võitu jälle " paika panema" teisi parteisid, esmajärjekorras Keski.
                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                Kommentaar


                  Algselt postitas zaz Vaata postitust
                  Sellele kohatasule lisandub ka toidu eest raha, umbes sama paljut veel otsa. Tallinnas vist kaotati ära toiduraha, aga ei tea kuidas mujal on...
                  khmm.. <krõbistab arve lahti>

                  Eelmine kuu oli vanema osa kohatasu maksmisel 65,88. Päevane toiduhind 1,85, millest linn katab 1,80 ehk vanemate kanda jääb 5 senti päevas ehk kui laps käib täiskoormusega lasteaias, siis veidi üle 1 euro kuus. See osaline toiduraha katmine jäeti sisse põhjusega, et lapsevanemad ikka teada annaksid, kui laps kohale ei tule. Kui efektiivne see meede on, ei tea aga kui tänu sellele jääb vähekenegi toidust ära viskamata, siis hea seegi.
                  BVB - Vaprus

                  Kommentaar


                    Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                    Tihti saavad ikkagi ka asja eest. Hämmastav, et terve kollane kamp ei teinud ainsatki järeldust sellest miks nad Rõivase ajal ikkagi toolist ilma jäid ning läksid kohe peale võitu jälle " paika panema" teisi parteisid, esmajärjekorras Keski.
                    Milles see nn paika panemine seisnes? Me jõuame jälle tagasi selle juurde, et sisuliselt ei olnud Reformierakonnal võimalustki. Ma olen täiesti kindel, et otsus Ratta Jürka poolt oli tehtud täpselt nii, nagu seda meedias ka kajastatud on ehk 4. märtsil oli olemas juba idee teha valitsus ilma Reformierakonnata. Nagu ütles ka Raimond Kaljulaid, siis Kaja Kallas oleks võinud käia kasvõi pea peal, aga reaalne variant tal valitsuse tegemiseks puudus. Seega jutt sellest, et Reformierakond enda kaardid ise maha mängis, on totaalne jama.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas zaz Vaata postitust
                      Sellele kohatasule lisandub ka toidu eest raha, umbes sama paljut veel otsa. Tallinnas vist kaotati ära toiduraha, aga ei tea kuidas mujal on...
                      See oli koos toidurahaga.
                      Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                      My spell checking is second to nine!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas allars Vaata postitust
                        Milles see nn paika panemine seisnes? Me jõuame jälle tagasi selle juurde, et sisuliselt ei olnud Reformierakonnal võimalustki. Ma olen täiesti kindel, et otsus Ratta Jürka poolt oli tehtud täpselt nii, nagu seda meedias ka kajastatud on ehk 4. märtsil oli olemas juba idee teha valitsus ilma Reformierakonnata. Nagu ütles ka Raimond Kaljulaid, siis Kaja Kallas oleks võinud käia kasvõi pea peal, aga reaalne variant tal valitsuse tegemiseks puudus. Seega jutt sellest, et Reformierakond enda kaardid ise maha mängis, on totaalne jama.
                        +1 täiesti nõus sellega, see on nii ilmselge, kuidas Keskerakond prostituudina, kõigi teistega voodisse läks, nui neljaks et Reformi boikottida. Aeg näitab millise hinnaga Eestile.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas allars Vaata postitust
                          Milles see nn paika panemine seisnes? Me jõuame jälle tagasi selle juurde, et sisuliselt ei olnud Reformierakonnal võimalustki. Ma olen täiesti kindel, et otsus Ratta Jürka poolt oli tehtud täpselt nii, nagu seda meedias ka kajastatud on ehk 4. märtsil oli olemas juba idee teha valitsus ilma Reformierakonnata. Nagu ütles ka Raimond Kaljulaid, siis Kaja Kallas oleks võinud käia kasvõi pea peal, aga reaalne variant tal valitsuse tegemiseks puudus. Seega jutt sellest, et Reformierakond enda kaardid ise maha mängis, on totaalne jama.
                          kui kellelgi naine või mees sind 5 korda petab, siis ma saan täitsa aru sellest, et isegi pea peal kõndimisest ei pruugi abi olla. Eriti kui teil on ületamatud maailmavaatelised probleemid ja samal ajal see naine tänaval veel kuulutab, et "allars peab täitma 3 tingimust enne kui ma temaga üldse mõtleks uuesti koos elama hakata".

                          Et ma saan nagu aru, et maailmavaade käseb omasid kaitsta, aga see reformarite puhtaks pesemine on tänasel päeval küll suht koht selline tegevus, et ... võid ju teha aga eksid ikkagi.

                          teisel teemal - millegipärast nagu reaalselt unustatakse ära, et KE ja RE maailmavaade on küllaltki erinev. et no nahhui peaks nad üldse koalitsiooni moodustama?

                          Kommentaar


                            Noh, täna ju Kallas minu meelest isegi pea peal kõnniks, et kesikud nende manu tuleks aga...
                            Seda, et valimised kinni panev võistkond end juba järgmiseks hommikuks lukus ukse taga leiab, kuidagi väga reform on arvata, et see lihtsalt "juhtus" ja midagi ei saanudki teha. Aga nagu ma juba valimiste ajal arvasin, see taktika " kesk keeras kõik putsi, we are the saviours" oli taktikaliselt väga vale lähenemine valimistele.
                            "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                            These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas allars Vaata postitust
                              Milles see nn paika panemine seisnes? Me jõuame jälle tagasi selle juurde, et sisuliselt ei olnud Reformierakonnal võimalustki. Ma olen täiesti kindel, et otsus Ratta Jürka poolt oli tehtud täpselt nii, nagu seda meedias ka kajastatud on ehk 4. märtsil oli olemas juba idee teha valitsus ilma Reformierakonnata. Nagu ütles ka Raimond Kaljulaid, siis Kaja Kallas oleks võinud käia kasvõi pea peal, aga reaalne variant tal valitsuse tegemiseks puudus. Seega jutt sellest, et Reformierakond enda kaardid ise maha mängis, on totaalne jama.
                              Ei maksa kindel olla, meedia ei ole jumal, vaid allikad või ka huvid. Variant puudus ikkagi mingist hetkest alates. Ratta Jürka vms, aga endiselt tasuks küsida, miks siis Isamaale sobib Ratta Jürka Keskpõrand paremini kui igati õillis ja kahtlemata parim Liivimaa ratsutaja Reformierakond ehkki puhtalt poliitiliselt dnalt ei saaks nagu küsimustki olla. Muidugi võib jälle vastata, et Isamaa on lihtsalt loll nagu regioonides elavad inimesed vms.
                              A küsime nii, et kuidas siis reform nii pime oli, et hakkas võimu ihaldavale ratta jürkale tegema esimesena kummardust kui Isamaale, kellega oleks võinud ju II samba alla valssi tantsida, kui ta järjekorras esimesena tantsima küsida? Tehti vigu?
                              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                              Kommentaar


                                Algselt postitas allars Vaata postitust
                                Milles see nn paika panemine seisnes? Me jõuame jälle tagasi selle juurde, et sisuliselt ei olnud Reformierakonnal võimalustki. Ma olen täiesti kindel, et otsus Ratta Jürka poolt oli tehtud täpselt nii, nagu seda meedias ka kajastatud on ehk 4. märtsil oli olemas juba idee teha valitsus ilma Reformierakonnata. Nagu ütles ka Raimond Kaljulaid, siis Kaja Kallas oleks võinud käia kasvõi pea peal, aga reaalne variant tal valitsuse tegemiseks puudus. Seega jutt sellest, et Reformierakond enda kaardid ise maha mängis, on totaalne jama.
                                Reformierakond eesotsas oma pidevate avaldustega, et kellega koalitsioone ei tehta ja ei nähta võimalikuna maha mängis. Hetkel juba tambitakse praegust koalitsioonilepingut ja alavääristatakse igast otsast, et näidata kui äge erakond on neil ja kui sitad on hetkel valitsusse minevad.

                                Neid visati viimase üle parda - nendega ei taheta valitsusse minna seega ehk oleks aeg varganägudel natukene peeglisse vaadata. Ega valitsusse saamine nüüd sama lihtne ei ole kui Veb Fondist raha saamine.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X