320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
    kui jätta välja loll sõnakasutus, siis ma ei usu, et see mula päris suvaline oli siiski. Ofkoors NATO hetkel on meie tugevaim sõjaline liitlane, kuid võttes arvesse USA suhtumise, et nemad kõike kinni peavad tampima, Macroni "NATO is becoming brain dead" kommentaarid ja Merkeli nõustumine euroopa ühise sõjaväe loomisele ja visata siia patta et türgi on liitlane vaatamata teatud vastuoludele lähis idas, siis plaan B omamine ei kõla ju väga jaburalt.
    :,DDDDDDDDDDDDDDDD krt ekre oskab ikka nii hästi ullikestele kärbseid pähe ajada, respect.
    Je suis Nasfal

    Kommentaar


      "Mõisteti valesti". Korduv probleem. Pakun lahenduseks võtta meediaga suhtlemise ajaks kõrvale tõlk. Eesti keelest eesti keelde.
      "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

      Kommentaar


        Tegelikult oleks abi ainüksi sellest, kui esimese asjana küsitaks selgitust ja uuritaks tagamaid. Ja siis treitakse uudis vms.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
          Tegelikult oleks abi ainüksi sellest, kui esimese asjana küsitaks selgitust ja uuritaks tagamaid. Ja siis treitakse uudis vms.
          Kogu see Iltalehti artikkel tundub olevat täis Helme tsitaate, et ma ei saa aru, et mis selgitusi seal üldse küsida? Pole nagu koht, kus saaks väga "valesti tõlgendamise" kaarti välja mängida. Suht sõna-sõnalt ju öeldud, et:
          * NATOga on probleeme ja on kriisis
          * Eesti Euroopa Liidu kaitsevõimesse ei usu ja Euroopa Liit pole võimukeskus (Emme voi laskea Euroopan unionin varaan turvallisuustakuiden tuottajana. Macronilla saattaa olla suuret unelmansa Euroopasta voimakeskuksena, mutta EU ei ole voimakeskus. Tulevaisuudessa siitä tulee jopa vähemmän voimakeskus kuin nyt. Meidän täytyy kohdata tulevaisuus: EU:sta ei tule voimakeskusta)
          * Me võime loota mõnede riikide peale, aga me ei tea, milline on NATO tulevik ja sestap tuleb kaitsevõimet luua teatud maadega koostöös (Luulen, että voimme luottaa moneen Naton jäsenmaahan, mutta emme voi varmasti tietää, millainen on Naton tulevaisuus. Sen takia meidän täytyy työskennellä erittäin kovasti rakentaaksemme Virolle omia kumppanuuksia tiettyjen maiden kanssa)
          * Balti riikidega on väljatöötamisel plaan B (En halua sanoa, että Macron puhuu 100-prosenttisesti totta, kun hän puhuu aivokuolleesta Natosta, mutta selvää on, että Natossa on ongelmia. Työskentelemme myös suunnitelma B:n kanssa, eli sen kanssa, mitä Viro - ja ei ainoastaan Viro vaan myös toiset Baltian maat - tulevat tekemään, jos Macron on todellisuudessa puhunut totta)

          Kommentaar


            Loed nüüd need tsitaadid läbi ja ei kirjuta uudist. Võtad Helmelt nööbist ja küsid, et kuule, mida sa nüüd selle ja tolle all mõltesid? Et nuh, mina ja paljud teised loevad välja, et... mida siis välja loetakse.

            Ma sellest va sõjandusest ei tea muidugi suurt midagi. Tean vaid, et USA käseb-poob-laseb. Ja kui sealt tuleb NATO suunas ütlemisi, siis mõtleks isegi, kuidas teisiti perset kaitsta.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
              Loed nüüd need tsitaadid läbi ja ei kirjuta uudist. Võtad Helmelt nööbist ja küsid, et kuule, mida sa nüüd selle ja tolle all mõltesid? Et nuh, mina ja paljud teised loevad välja, et... mida siis välja loetakse.

              Ma sellest va sõjandusest ei tea muidugi suurt midagi. Tean vaid, et USA käseb-poob-laseb. Ja kui sealt tuleb NATO suunas ütlemisi, siis mõtleks isegi, kuidas teisiti perset kaitsta.
              NATO pole selline org mis nüüd päevapealt kokku kukuks... siin pole enam midagi lahti seletada, kaabu lahmis nagu kombeks ja seekord vale koha peal ja väga vale teema peale. Ilmselt midagi temaga ei juhtu, sest ratasel on seis pees kuna REFiga kokku minnes jääks ta oma toolist ilma millest kogu hingega hetkel kinni hoiab.
              Je suis Nasfal

              Kommentaar


                See ettekujutus plaan B-st on muidugi täiesti arulage. Võibolla meenusid Helmele tema isa või vanaisa küünlavalgel peetud pajatused sellest kuidas "kuldsel Pätsu ajal" prooviti baltikumis ühtset sõjaasjandust ajada. Need katsed lõppesid teatavasti koerapees nagu ka 3 Balti riiki mõni aeg hiljem.
                Siin regioonis on 2 valikut - kas allianssi liige või föderatsiooni sülelus. Muud variandid on täielik halba kaera saanud hobuse jutt.
                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                Kommentaar


                  Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                  NATO pole selline org mis nüüd päevapealt kokku kukuks... siin pole enam midagi lahti seletada, kaabu lahmis nagu kombeks ja seekord vale koha peal ja väga vale teema peale. Ilmselt midagi temaga ei juhtu, sest ratasel on seis pees kuna REFiga kokku minnes jääks ta oma toolist ilma millest kogu hingega hetkel kinni hoiab.
                  Mul pole õigupoolest NATOst õran aimugi. Kummaline on aga see, et saadakse aru, et Helme lahmib, kuid ikka tõmmatakse saag käima. Pole ju vaja. Las ta zenneerib.
                  Pole vaja seda inforisu. Pealegi see risu toidab noid päid, kes ühel päeval ähvardavad, kes tulistavad, kes pommitavad... ehk siis see risu on radikaliseerumise üks vundamendi materjalidest (millest pole ka kõige helgemad pead kaitstud).
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                    Mul pole õigupoolest NATOst õran aimugi. Kummaline on aga see, et saadakse aru, et Helme lahmib, kuid ikka tõmmatakse saag käima. Pole ju vaja. Las ta zenneerib.
                    Pole vaja seda inforisu. Pealegi see risu toidab noid päid, kes ühel päeval ähvardavad, kes tulistavad, kes pommitavad... ehk siis see risu on radikaliseerumise üks vundamendi materjalidest (millest pole ka kõige helgemad pead kaitstud).
                    Probleemid:
                    - meil läheb selline lause pinnasele, mida töötleb üks idanaaber "nato on mõttetu, nato väed siin toovad meile surma, viige nad kohe minema"
                    - kogu ülejäänud allianss on meile mõttetu
                    - minister peaks sellise asjaga tegelema valitsuses sees, mitte Soome tabloidis jaurama.

                    Murekoht, päriselt:
                    - natuke on NATO osas muret tõesti, kuna Trump ja Euroopa on tülis.

                    Aga:

                    - Eestis sa ei tohiks ministrina seda ära kasutada enda propaganda heaks.

                    Kommentaar


                      Võib olla lihtsalt ei peaks reageerima? Nuh, nagu see va ok-märk.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                        Võib olla lihtsalt ei peaks reageerima? Nuh, nagu see va ok-märk.
                        nahui sellele reageerima ei peaks? mingi tross kes on mingi vanajumala vimka pärast meil pulti sattunud ajab mingit möga suust välja ja me peaks seda lihtsalt ignoreerima? varsti oleme trumpi levelil kus ta võib võmba ka püksist välja võtta ja sellega kaja kallasele näkku lüüa ja kui keegi midagi öelda julgeks oleks ta loll, et reageerib.
                        Je suis Nasfal

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust


                          natuke on NATO osas muret tõesti


                          on vist jah

                          Algselt postitas mikk salu
                          maailm on muutumises, meie liitlaste käitumise ja omavaheliste suhete osas on küsimärke, tulevik on keeruline ja Eesti peab pingutama kaks korda enam kui seni
                          GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                          GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                          (Seinfeld, The Pitch)

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                            Võib olla lihtsalt ei peaks reageerima? Nuh, nagu see va ok-märk.
                            Kust tuleb see arvamus, et kui lasta mingitel seisukohtadel täiesti (kriitika)vabalt kõlada, et siis neid ei usuta, ei kuulata ja nad ära kaovad?
                            Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas wordprez Vaata postitust
                              Kust tuleb see arvamus, et kui lasta mingitel seisukohtadel täiesti (kriitika)vabalt kõlada, et siis neid ei usuta, ei kuulata ja nad ära kaovad?
                              +1

                              Eriti veel meie kultuuriruumis, kus vaikimist tihti peetakse heakskiiduks.
                              Alles eelmine aasta oli mingi saade, kus akadeemikud, teadlased ja arstid kahetsesid, et aastaid tagasi ei mõistnud jõulisemalt hukka uhhuu-teaduse levitajaid (E-ainete / keemia / parabeenide vabad märgistusega tooted või vaktsineerimise vastased) kuna pidasid seda lihtsalt tobedaks, naeruväärseks ja mitte piisavalt väärikaks et sekkuda.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                                Võib olla lihtsalt ei peaks reageerima? Nuh, nagu see va ok-märk.
                                Eem, mida? Kui valitsusliikmed on võtnud oma sõnades sellise tee, et ütlevad kõike, kuid ei vastuta mitte millegi eest, siis sellele tuleb reageerida. See ei ole enam mingist vaatenurgast normaalne, et valitsusliikmetel on null vastutust oma sõnade eest. Tuleb reageerida ning tuleb nii kaua reageerida kuniks ka Ratas saab aru, et kui pidevalt ja süstemaatiliselt eksitakse hea tooni ja ausate sõnavõttude vastu, siis tuleb inimesi lihtsalt valitsusliikme kohalt vabastada.

                                Ma ütlesin juba varem, et kõik see jõuab lõpuks ka ühiskonda. Kui ministrid tohivad endale lubada valetamist, sahkerdamist ning vulgaarset tooni - ning ei vastuta selle eest -, siis tekib ka tavalisel Vellol lõpuks see mõte, et "oot, aga miks mina siis ei tohi?" - ning lõpptulemuseks ongi ühiskond, kus lastakse sõnadel valimatult lennata ning vihakõnel vohada.


                                PS! Palju õnne ka neile, kes ütlesid, et las EKRE olla valitsuses - et ehk rahunevad maha nii nemad kui ka üks osa ühiskonnast. Mitte mingist otsast ei ole rahunemist toimunud. Pigem vastupidi, sest sellises madalpunktis ei ole poliitiline kultuur vist mitte kunagi varem olnud.
                                Coraje, corazón y cojones.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X