320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas wordprez Vaata postitust
    Kust tuleb see arvamus, et kui lasta mingitel seisukohtadel täiesti (kriitika)vabalt kõlada, et siis neid ei usuta, ei kuulata ja nad ära kaovad?
    See mõõk lõikab mõlemat pidi. NATO kohta kirjutas kunagi Mihkel Raud et NATO liikmelisus tuleks referendumile panna, aga hüsteeriat ei mäleta (seda artiklit muidugi enam vist netiavarustest ei leia). Suurem osa asjatundjatest hüppas kunagi reinsalule turja, kui ta soovitas siia USA väed paigutada (prohvet!) jne. Riigikaitselised ja julgeolekupoliitilised dogmad on samamoodi ohtlikud kui sotsiaalpoliitilised dogmad.
    Mitte, et Helme ministrina teatud aspektides sogast ei peksaks ja värki. Siin on mitu asja pildil valesti. Aga. Sõnumitooja on muidugi ka oluline, aga hetkel võiks kritiseerida rohkem sõnumit ja rääkida ka pisut sellest, mis siis meie ja nato valikud on Trumpi jms ajastul.
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

    Kommentaar


      Algselt postitas Pints Vaata postitust
      +1

      Eriti veel meie kultuuriruumis, kus vaikimist tihti peetakse heakskiiduks.
      Alles eelmine aasta oli mingi saade, kus akadeemikud, teadlased ja arstid kahetsesid, et aastaid tagasi ei mõistnud jõulisemalt hukka uhhuu-teaduse levitajaid (E-ainete / keemia / parabeenide vabad märgistusega tooted või vaktsineerimise vastased) kuna pidasid seda lihtsalt tobedaks, naeruväärseks ja mitte piisavalt väärikaks et sekkuda.

      See on selline väga libe teema. MMSi populaarsus ju pigem tõusis sellest kui teadlased ja arstid kritiseerisima hakkasid tõsisemalt. Pigem on küsimus ikka selles, et mis (alg)haridus on inimestel, kes usaldavad mingit lambi sotsmeedia ''autoriteeti'' vs teadlased ja arstid.

      Kommentaar


        Algselt postitas vendetta Vaata postitust
        See on selline väga libe teema. MMSi populaarsus ju pigem tõusis sellest kui teadlased ja arstid kritiseerisima hakkasid tõsisemalt. Pigem on küsimus ikka selles, et mis (alg)haridus on inimestel, kes usaldavad mingit lambi sotsmeedia ''autoriteeti'' vs teadlased ja arstid.
        Enda suhtlusringkonnast, keskeri ja kõrg
        "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
        These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

        Kommentaar


          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
          Võib olla lihtsalt ei peaks reageerima?

          nõus, nagu ka sitast filmist ei peaks kirjutama nagu see oleks Oscari nominent

          2% lamemaalasi pole mõtet üle võimendada nagu oleks neid ühiskonnast 20 või 80% ja pärast enda loodud varjudega maadelda (klikke toodab aga kindlasti korralikult)
          GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
          GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
          (Seinfeld, The Pitch)

          Kommentaar


            Algselt postitas wordprez Vaata postitust
            Kust tuleb see arvamus, et kui lasta mingitel seisukohtadel täiesti (kriitika)vabalt kõlada, et siis neid ei usuta, ei kuulata ja nad ära kaovad?
            Ma pean silmas siiski võimendamist.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Kiusatakse jälle pensionäre! Jätke Järvik rahule!

              Kommentaar


                Algselt postitas Punkt Vaata postitust
                Eem, mida? Kui valitsusliikmed on võtnud oma sõnades sellise tee, et ütlevad kõike, kuid ei vastuta mitte millegi eest, siis sellele tuleb reageerida. See ei ole enam mingist vaatenurgast normaalne, et valitsusliikmetel on null vastutust oma sõnade eest. Tuleb reageerida ning tuleb nii kaua reageerida kuniks ka Ratas saab aru, et kui pidevalt ja süstemaatiliselt eksitakse hea tooni ja ausate sõnavõttude vastu, siis tuleb inimesi lihtsalt valitsusliikme kohalt vabastada.

                Ma ütlesin juba varem, et kõik see jõuab lõpuks ka ühiskonda. Kui ministrid tohivad endale lubada valetamist, sahkerdamist ning vulgaarset tooni - ning ei vastuta selle eest -, siis tekib ka tavalisel Vellol lõpuks see mõte, et "oot, aga miks mina siis ei tohi?" - ning lõpptulemuseks ongi ühiskond, kus lastakse sõnadel valimatult lennata ning vihakõnel vohada.


                PS! Palju õnne ka neile, kes ütlesid, et las EKRE olla valitsuses - et ehk rahunevad maha nii nemad kui ka üks osa ühiskonnast. Mitte mingist otsast ei ole rahunemist toimunud. Pigem vastupidi, sest sellises madalpunktis ei ole poliitiline kultuur vist mitte kunagi varem olnud.
                Minu silmis on raskuskese praegu inforeostusel. Nagu enamiku tarbitavaga siin maailmas vaevab ka seda liigne tootlikus ja tarbimine.

                Jah, valitsusliikmete käitumine on kummaline, kohutav, jäle... (igaüks võib väljendi valida. Igaüks mõistab seda väljendit siiski erinevalt. Sellest tulenevalt ma pigem kasutaks ise võimalikult neutraalset väljendit). Kuid selle info võimendamine... see pole kuigi arukas (õli tulle ja jutud). Ja tihtilugu on õli valajateks need, kes end intelligentsemateks peavad.
                Lõpuks on tuli nii suur, et enam ei mäletagi millal, kus ja millepärast algas. Kustutamisest pole isegi mõistlik mõelda.

                Ma tean küll, kuidas see kõlab, aga tegelikult oleks päris tore, kui ajutiselt lepitaks vaikimisi kokku, et reageerida (mõtted, arvamused - uudised?) võib 24h möödudes.
                N.n cool down periood.
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                  Minu silmis on raskuskese praegu inforeostusel. Nagu enamiku tarbitavaga siin maailmas vaevab ka seda liigne tootlikus ja tarbimine.

                  Jah, valitsusliikmete käitumine on kummaline, kohutav, jäle... (igaüks võib väljendi valida. Igaüks mõistab seda väljendit siiski erinevalt. Sellest tulenevalt ma pigem kasutaks ise võimalikult neutraalset väljendit). Kuid selle info võimendamine... see pole kuigi arukas (õli tulle ja jutud). Ja tihtilugu on õli valajateks need, kes end intelligentsemateks peavad.
                  Lõpuks on tuli nii suur, et enam ei mäletagi millal, kus ja millepärast algas. Kustutamisest pole isegi mõistlik mõelda.

                  Ma tean küll, kuidas see kõlab, aga tegelikult oleks päris tore, kui ajutiselt lepitaks vaikimisi kokku, et reageerida (mõtted, arvamused - uudised?) võib 24h möödudes.
                  N.n cool down periood.
                  No ilmselgelt on hetkel ainulaadne ja uus olukord, aga selles meeletus info reostuses ongi ju need kallid kaabud süüdi. Ükski nende sõnavõtt ei möödu ilma mingi absurdse avaldusega.

                  Vanasti oli hea kui Reinsalu, Ligi või keegi kolmas korra kolme kuu jooksul mingi briljantse mõttega välja tuli ja siis sai ajakirjandus kohe sealt sõna sabast kinni haarata. 95% Valitsuses/Riigikogus toimunu oli väga poliitspetsiifiline ja raskesti arusaadav ning ausalt - igav.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                    No ilmselgelt on hetkel ainulaadne ja uus olukord, aga selles meeletus info reostuses ongi ju need kallid kaabud süüdi. Ükski nende sõnavõtt ei möödu ilma mingi absurdse avaldusega.

                    Vanasti oli hea kui Reinsalu, Ligi või keegi kolmas korra kolme kuu jooksul mingi briljantse mõttega välja tuli ja siis sai ajakirjandus kohe sealt sõna sabast kinni haarata. 95% Valituses/Riigikogus toimunu oli väga poliitspetsiifiline ja raskesti arusaadav ning ausalt - igav.
                    Jah, kunagi oli suur skandaal "internet sai täis", nüüd ei kotiks selline asi kedagi.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Jah, kunagi oli suur skandaal "internet sai täis", nüüd ei kotiks selline asi kedagi.
                      Rongaema!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                        Minu silmis on raskuskese praegu inforeostusel. Nagu enamiku tarbitavaga siin maailmas vaevab ka seda liigne tootlikus ja tarbimine.

                        Jah, valitsusliikmete käitumine on kummaline, kohutav, jäle... (igaüks võib väljendi valida. Igaüks mõistab seda väljendit siiski erinevalt. Sellest tulenevalt ma pigem kasutaks ise võimalikult neutraalset väljendit). Kuid selle info võimendamine... see pole kuigi arukas (õli tulle ja jutud). Ja tihtilugu on õli valajateks need, kes end intelligentsemateks peavad.
                        Lõpuks on tuli nii suur, et enam ei mäletagi millal, kus ja millepärast algas. Kustutamisest pole isegi mõistlik mõelda.

                        Ma tean küll, kuidas see kõlab, aga tegelikult oleks päris tore, kui ajutiselt lepitaks vaikimisi kokku, et reageerida (mõtted, arvamused - uudised?) võib 24h möödudes.
                        N.n cool down periood.
                        Ma olen nõus, et meedia on teatud asju üle võimendanud (ja üleüldse on meedia viimase ajaga ka sisus kaotanud) ning olnud isegi hüsteeriline, nagu Helmele ilmselt öelda meeldiks. Aga varem ei ole ka sellist olukorda olnud, kus poliitilise kultuuri jooni nii tugevalt nihutatud on - see surve on ju lihtsalt reaktsioon sellele, mis toimub.

                        Minu meelest on selline surve vajalik, sest kui seda ei oleks, siis olekski see uus normaalsus. Valitsustasandil ei ole pikka aega peaküsimuseks olnud enam see, et mis on eetiline või mis mitte - peaküsimuseks on tõusnud see, et valitsus koos püsiks. Nagu praegugi Järviku küsimusega ja EKRE ultimaatumiga, kus IRL ja Keskerakond viskasid kohe pehmes stiilis lausejuppe, et "rahu-rahu, arusaadav, et EKRE ei taha lühikese aja jooksul kolmandat ministrit välja vahetada, eks me vaatame rahulikult". See, kas EKRE tahab või ei taha ministreid välja vahetada, ei tohiks absoluutselt praegu mingi küsimus olla - kui inimene ikkagi valetab, siis tuleb ta välja vahetada.

                        Kuna koalitsiooni eesmärk on hetkel iga hinna eest koos püsida (olenemata kui tõsised süüdistused ühe partneri suunas on), siis ilmselt kulubki väikene meedia poole hüsteeria ära, mis asja tasakaalustab. Mida rohkem Ratas tahab toimuvast mööda vaadata, seda rohkem tuleb märku anda, et nii ei saa.
                        Coraje, corazón y cojones.

                        Kommentaar


                          On reaalne oht, et kui Järvik ametisse jääb, siis muutub selline süüdimatu/asjatundmatu/saamatu/pahatahtlik käitumine uueks normiks.
                          Erakondlik kuuluvus või maailmavaade ei tohiks olla kilbiks, mille taha ebapädevad poliitikud mugavalt saavad peituda või koonduda.
                          Selline käitumine tulebki kiirelt ja jõuliselt hukka mõista, kuulugu pahalane ükskõik millisesse fraktsiooni.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                            No ilmselgelt on hetkel ainulaadne ja uus olukord, aga selles meeletus info reostuses ongi ju need kallid kaabud süüdi. Ükski nende sõnavõtt ei möödu ilma mingi absurdse avaldusega.
                            It takes two to tango.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas diver Vaata postitust
                              It takes two to tango.
                              Helmed ajavad paska ja teised on süüdi? Kuidas?

                              Muidugi selle kõige juures on halenaljakas, et Helmed on vaatamata kõigele ainukesed kaks EKRE ministrit, kes enam-vähem matsu jagavad, mida see ametikoht üldse tähendab(Karu ei loe siia sekka, ta pole veel sisuliselt minister olnudki).

                              Kommentaar


                                Algselt postitas diver Vaata postitust
                                It takes two to tango.
                                Teha tohib aga kajastada mitte?
                                Tore sisutühi fraas antud kontekstis.

                                Muidugi meeldiv, et sa vähemalt ei postitanud: "Targem annab järele".

                                Kommentaar

                                Working...
                                X