320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    ee, mida?

    erinevalt sinust tõin ma enne lällama hakkamist ka reaalsed numbrid välja.

    see muu juurde sinna (15% peale) oli rohkem selline sitt nali siis, kui sa aru ei saanud. aga see "ma ei viitsi süveneda" loogika... no eri vend ikka. mida siis üldse teemal seletada?
    nagu linnukas sulle utles juba, seente tegemine pole ilus. ma nii ootan seda hetke, et naha plasticut paris elus.

    Kommentaar


      Algselt postitas Pints Vaata postitust
      just just "reaalsed numbrid"

      Ei viitsi, sest vaatan mesilaste mängu, mitte ei viitsi süveneda loogika (mida iganes ka see ei tähendaks) sinu reaalsetesse numbritesse ning ilma seda arutelu Helme suust kuulamata ei hakka siin miskit peale selle kirjutama, et minu jaoks see ei kõla usutavalt.
      miks probleemi tühjast kohast kui sa ise ei viitsi isegi süveneda teemasse? reaalsetest numbritest veelkord. Väga ei eksinud, või mis? teise kinnituse võid juba ise otsida. (e: vtp pani kahjuks juba allpool ära)

      quote: ◊ 2018. aastal kanti riigi poolt II sambasse 271 miljonit eurot. Isikute enda maksed olid samal ajal 154 miljonit eurot.

      Kommentaar


        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
        nagu linnukas sulle utles juba, seente tegemine pole ilus. ma nii ootan seda hetke, et naha plasticut paris elus.
        oleks võinud kunagi täitsa juhtuda, aga sa oled ennast järk järguliselt devalveerimas siin selliseks mõnusaks jorsiks, kellel endal erilisi mõtteid sekka öelda ei ole, aga veri ja gifid meeldivad. linnupojaga ühes paadis olemine... no ma ei tea, mingi klass võiks siiski säilida?

        aga jah, mul nagu keeruline aru saada tõepoolest, mida ma nüüd jälle nii väga valesti tegin. ütleme siis keelpõses, et ... vast siis auditooriumi valik.

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
          517 2020. a on afaik koos inimese enda 2%-ga.
          Fair enough, riigipoolne toetus on 368,7 milkut ja pensionite täpne number on 1937,8 milkut (seal sees ka töövõimetuspension ja toitjakaotuspension).

          Samas on lõpuks selle 30% väite lahtimuukimine niikuinii täiesti ajuvaba tegevus. Tore-tore, et oleks 30 prossa kõrgem, aga mis edasi? Sama hästi võiks välja tuua, et II samba fondides on 4,5 miljardit eurot, mille võiks riigistada ja tänastele pensionäridele mõned aastad topelt pensionit maksta.
          20 LEGEND

          Kommentaar


            Algselt postitas vtp Vaata postitust
            Fair enough, riigipoolne toetus on 368,7 milkut ja pensionite täpne number on 1937,8 milkut (seal sees ka töövõimetuspension ja toitjakaotuspension).

            Samas on lõpuks selle 30% väite lahtimuukimine niikuinii täiesti ajuvaba tegevus. Tore-tore, et oleks 30 prossa kõrgem, aga mis edasi? Sama hästi võiks välja tuua, et II samba fondides on 4,5 miljardit eurot, mille võiks riigistada ja tänastele pensionäridele mõned aastad topelt pensionit maksta.
            on muidugi ajuvaba tegevus. siin kaks venda soovisid juba, et helmed annaksid aru, kust 30% tuli. mõtlesin, et toon numbrid välja siis juba, et oleks teada. on martal ka lihtsam.

            aga sisust räkides - eks see su küsimuse teine pool vast olegi lõpuks selle debati tuum. kui meil täna pensionifond ei suuda näidata positiivset reaaltootlust (on seal 0% juures), siis on sõltuvalt vaatenurgast lähenemisi erinevaid. seda mitte ainult poliitiliselt vaid ka erinevate majandusteooriate järgi - nt uuringud näitavad, et 1% (eelduslikult see inimeste 2% kui ei peaks II sambasse maksma läheks vähemalt osaliselt täna tarbimisse) tarbimise kasvu suurendab SKP-d 0,4%.

            poliitiliselt - keskerakond vajab pensionäride hääli ning juhul kui 2021. a eelarvest vabaneks a la 150-200 milli saaks erakorraliselt pensione täitsa tuntavalt tõsta, eksole.

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              miks probleemi tühjast kohast kui sa ise ei viitsi isegi süveneda teemasse? reaalsetest numbritest veelkord. Väga ei eksinud, või mis? teise kinnituse võid juba ise otsida. (e: vtp pani kahjuks juba allpool ära)

              quote: ◊ 2018. aastal kanti riigi poolt II sambasse 271 miljonit eurot. Isikute enda maksed olid samal ajal 154 miljonit eurot.
              Minul pole mingit probleemi, lihtsalt mainisin, et see pole usutav, sest ei tundu kuidagi jätkusuutlik.
              Lihtsalt kuna hetkel on fookus endiselt mujal ja pole täpset infot mida ja kuidas Helme seda kõike sõnastas, siis ei hakka austusest sinu ja teiste foorumlaste vastu rohkem puusalt tulistama. See, et ma sinu nalja ei mõistnud on nüüd küll rist mida saame mõlemad kanda aga ma pole viimasel ajal ainuke kellega nii on juhtunud. Usun, et saame sellest ühiselt üle ja meie suhe on tulevikus veel tugevam. Musi-musi kalli-kalli.

              Kommentaar


                ma teen nüüd big brain lükke.

                MA OLEN PLASTICUGA NÕUS!!! ahahahahahaha kuidas nüüd muga ühes paadis olla on.
                Je suis Nasfal

                Kommentaar


                  Algselt postitas Pints Vaata postitust
                  Minul pole mingit probleemi, lihtsalt mainisin, et see pole usutav, sest ei tundu kuidagi jätkusuutlik.
                  Lihtsalt kuna hetkel on fookus endiselt mujal ja pole täpset infot mida ja kuidas Helme seda kõike sõnastas, siis ei hakka austusest sinu ja teiste foorumlaste vastu rohkem puusalt tulistama. See, et ma sinu nalja ei mõistnud on nüüd küll rist mida saame mõlemad kanda aga ma pole viimasel ajal ainuke kellega nii on juhtunud. Usun, et saame sellest ühiselt üle ja meie suhe on tulevikus veel tugevam. Musi-musi kalli-kalli.
                  naljade mõistmine naljade mõistmiseks. numbritega ma ei ole kunagi lahminud ja ei lahmi ka, seega selle üle ironiseerimine ja selle pinnalt ülbitsemine (oma umbluu juttudega) on diskussioonis veidi nõme ja sinult üllatav. ma ei tulnud sulle midagi ette heitma või solvama, eksole? eriti olukorras, kus siin osade taustakeppijate attention span on umbes pool postitust. kalli võib teha, aga illarisse meestega ei pane.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                    oleks võinud kunagi täitsa juhtuda, aga sa oled ennast järk järguliselt devalveerimas siin selliseks mõnusaks jorsiks, kellel endal erilisi mõtteid sekka öelda ei ole, aga veri ja gifid meeldivad. linnupojaga ühes paadis olemine... no ma ei tea, mingi klass võiks siiski säilida?

                    aga jah, mul nagu keeruline aru saada tõepoolest, mida ma nüüd jälle nii väga valesti tegin. ütleme siis keelpõses, et ... vast siis auditooriumi valik.
                    jorsiks? plastic, ma olen eliit vorreldes sinuga. sinu suurim probleem on, et sa arvad, et sa tead, anna rahu eksole voi vota veidi rahusteid.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                      jorsiks? plastic, ma olen eliit vorreldes sinuga. sinu suurim probleem on, et sa arvad, et sa tead, anna rahu eksole voi vota veidi rahusteid.
                      ma siiralt tahaks nagu teada, et kuidas su eneseväärikus lubab lihtsalt lambist tulla mingi seenejutuga vms? et miks nagu või mille pealt? keda ma siin solvasin või kus ma mingit tõde preachisin või kelle teksti või arvamust ründasin... enne su ja linnupoja lambikommentaare?

                      ma kardan, et isegi kui mu käitumine muutuks, siis see, mida sa ise praegu korraldad, kuigi mehelik ei ole. et pakuks seekord sulle õllesid ja uuriks, et kas tahad rääkida, aga ma jätkuvalt ei joo.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                        jorsiks? plastic, ma olen eliit vorreldes sinuga. sinu suurim probleem on, et sa arvad, et sa tead, anna rahu eksole voi vota veidi rahusteid.
                        Sambaz ära nukrutse, jorsik või mitte, minu taustakeppija võid ikka olla või mina sinu, peame pärast plasticu käest koreograafia kohta täpsemalt küsima. Olgugi, et Linnupoja reeturina paati vahetas, meie sinuga hoiame kokku.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Pints Vaata postitust
                          Sambaz ära nukrutse, jorsik või mitte, minu taustakeppija võid ikka olla või mina sinu, peame pärast plasticu käest koreograafia kohta täpsemalt küsima. Olgugi, et Linnupoja reeturina paati vahetas, meie sinuga hoiame kokku.
                          well played.

                          Kommentaar




                            maailm hakkab vist hulluks minema.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas urmar Vaata postitust
                              Lõpuks ometi ütlen ma hoopis.





                              Aga ega paari agara pärast veel terve maailm ogar pole.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                                Miks põhikooli lõpueksam mõistlik mõte on? Mis probleemiga see idee võitleb? Miks selle lahenduse puhul ei võeta kuulda õpetajaid? Kas Haridusministeeriumil pole tähtsamaid ülesandeid?
                                Läks veidi kiireks eile, saan alles nüüd pikemalt kirjutada.

                                Põhikooli lõpueksamite kaotamisest: Siin on küsimus selles, et miks me üldse neid eksameid teeme? Gümnaasiumid võtavad vastu kas vastuvõtukatsete või hinnete alusel. Lõpueksameid vaatavad ehk mõned üksikud. Rääkida sellest, kuidas põhikooli eksamiks õppimine aitab õpilastel materjali omandada on lihsalt rumal. Ma mäletan, et ma käisin kunagi ühes matemaatika konsultatsioonis, muidu oli see paarinädalane eksamiks "õppimise" periood täiesti mõttetu. Sisuliselt on põhikooli lõpueksamid lihtsalt uhkema nimega kontrolltööd.

                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Teadusrahade kadumine, TTÜ huiamine ja siis suu kinni hoidmine (kuna kõik teevad), Tea Varrak, kolm kabinetti eri majades (kuna pole mune öelda, et kolime tagasi pealinna).

                                Mind ei huvita ka 2005 venemaal. Lihtsalt Repsi kohta vangutatakse suhtkoht pead igal rindel.
                                Teadusrahade kadumist on keeruline ainult vastava valdkonna ministri kraesse keerata. See on valitsuse ühine otsus, et sealt on võimalik raha muude lubaduste täitmiseks juurde saada. Ma muidugi ei ole nende loogikaga nõus, aga see süü on siiski kollektiivne.

                                TTÜ huiamise osas on keeruline seisukohta võtta, see on ju tegelikult olnud nii Eestis kui mujal ülikoolides üpris tavaline praktika. Ilmselt on ülikoolide poolt ka ministeeriumile korralik surve, et mingit väga jõulist seisukohta seal ei võetaks.

                                Varraku kaasus oli täishuumor tõesti.

                                Mitmes linnas laiali olemise probleemi tekitas kunagi Lukas, kes tahtis kodule lähemal tööl käia vms. Miks ükski järgnev minister seda lõpetada pole suutnud, ei tea. Tahetakse näidata, et valitsust on ka mujal kui pealinnas?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X