320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ma vaatan see teema on rahva mõnusalt käima tõmmanud, kas meil usuküsimuste teema ka juba on?
    BVB - Vaprus

    Kommentaar


      Aga tegelikult olen ma siin foorumis selle pärast, et Eesti jalgpall läheb mulle vägagi korda ja panustan enda poolt päris palju! Poliitika siin rolli ei mängi.
      Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
      Ott Järvela

      Kommentaar


        Algselt postitas budu Vaata postitust
        Olen siiani oma hääle andnud Reformile, aga nüüd on see kahtluse all, kuna Kaja Kallas ei ole päris inimene meie hulgast. Lugedes tema kirjutisi, siis see neiu peaks esmalt päris tööle minema.
        Samuti olnud Reformi valija ja ilmselt ka seekord, kuigi Kaja pole võibolla kõige tugevamat natuuri veel näidanud, siis su viimane lause on tiba mööda Ta oli ikkagi enne advokaat ja alles 2011 suundus poliitikasse.

        Kommentaar


          Kallase miinuseks on see, et ta üritab liialt Ratase sarnaseks saada , mulle ta imponeeris ennem rohkem. Aga kahju, Pevkur oleks pidanud ikka Michali ja co täiega välja viskama, nagu näha häirivad nad ka Kallast juba.
          Felix: Oh, bollocks!
          Elmo: Dog's bollocks?
          Felix: No, just plain fucking bollocks!
          Elmo: No dog involved?

          Kommentaar


            Algselt postitas budu Vaata postitust
            Sinu kurvastuseks ei plaani ma üldse valima minna. Pole kedagi valida!
            Siis ära mölise. Kõige ilgem inimgrupp, valimas ei käi, kuid ikka teavad, kuidas teised peaks elama.

            Tee oma otsus, ära ole mingi passiivne lojus.
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              Aga kui ei olegi kedagi valida? Lihtsalt valimise pärast mingile suvalisela ka häält ei anna.

              Kommentaar


                Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
                Aga kui ei olegi kedagi valida? Lihtsalt valimise pärast mingile suvalisela ka häält ei anna.
                Siis ära mölise. Sinu asi on selline erakond või inimene leida.

                Erandiks on need, kes ei saa ehk pole valmisealised.
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  No siis ongi jama ju, sest mittehääletamine ja või protestihääled rahva tegelikku tahet ju ei näitaks.
                  Fino alla fine FORZA JUVE

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
                    Aga kui ei olegi kedagi valida? Lihtsalt valimise pärast mingile suvalisela ka häält ei anna.
                    Kandideeri siis ise ja sa ei anna oma häält mingile suvalisele vaid kõige sobivamale ja targemale inimesele maailmas.
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                      Kandideeri siis ise ja sa ei anna oma häält mingile suvalisele vaid kõige sobivamale ja targemale inimesele maailmas.
                      Kelle poolt Sina hääletad?

                      Kommentaar


                        Tänan, aga ei paku huvi.
                        Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                        Kandideeri siis ise ja sa ei anna oma häält mingile suvalisele vaid kõige sobivamale ja targemale inimesele maailmas.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas budu Vaata postitust
                          Mis asi on üldse liberaalsus? Mis asi on sallimatus? Sõjapõgenike on vaja kindlasti aidata ja kui vaja, siis ka neile varjupaika pakkuda. Aga see peab olema ajutine. Neid tuleb aidata nende endi kodumaal! See kaader, kes alates 2015 on Euroopasse tunginud, need on täiselujõus mehed, kes peaks just oma kodumaal tegusid tegema. Eelmisel aastal sattusin Stockholmis suhtlema ühe sisserändajaga Lähis-Idast , kes 80ndatel Rootsi läks. Tal on eestlannast abikaasa ja lastele on pannud Eesti nimed. Seda selleks, et lastel oleks hea seal ühiskonnas hakkama saada. Mees oli uhke, et poisid hokit mängivad. Aga tema ka ütles, et praegused tulijad on lihtsalt mugavuspagulased, kes on Euroopasse tulnud ainult saama, aga mitte midagi vastu pakkuma. Ei minda tööle, keelt ei õpita jne. Ja elavad oma usureeglite järgi. Muidugi Rootsi on riik, keda saab võtta ainult negatiivse eeskujuna. Seal oma rahvas on ikka päris maha surutud. Üks Rootsi ärimees ütles, et eestlased võiks õppida teiste riikide vigadest. Ja ka see inimene on Eestiga seotud, tal Pärnus san-tehnika kauplus. Teine teema on see kooselu seadus. Mind ei huvita mida keegi kapis või kapi taga teevad. Aga kas selleks on vaja neile eraldi kooselu seadust? Just Vikerraadios Tõnis Lukas ka ütles, et abielu on ainult mehe ja naise vaheline liit! Mulle ei meeldi, et kõik kes julgevad selle vastu sõna võtta, need kohe on vihakõnelejad. Ma räägin, et meil on kodus probleeme küllaga, aga meie tegeleme asjadega, et meeldida teistele. Ehk tähtis on väline fassaad, aga reaalsus on kõvasti teine. Väga suur osa rahvast elab vaesuses, teed lagunevad, hinnad on Euroopa ühed kõrgemad jne. Ja koguaeg leiutatakse uusi takistusi juurde. Ma ei pea ennast rassistiks, sest mul tuttavate seas on teise nahavärviga inimesi. Aga nemad on keele ära õppinud, meie kultuuri omaks võtnud ja ei nõua ei tea mida. Ja ma ei poolda Merkeli ja Macroni ideed, et Euroopa Liit sekkuks teiste riikide otsustustesse. Aga mulle meeldib Eestis see, et meie maa on üks puhtamaid, inimesed aina rohkem hoolivad loodusest. Meil on siiani veel turvaline elada, lapsed võivad vabalt õues mängida. Mida Euroopas paljudes kohtades enam ei saa. Meil on vanemahüvitis. Koolides ja lasteaias tegeletakse lastega. Paljud huviringid on tasuta. Meil on palju head aga poliitikud kaugenevad oma rahvast päris palju. Tuleks rohkem oma rahvast kuulata, jah kõik rahva arvamused ei pruugi olla head, aga kuulamine tükki küljest ei võta. RB on näiteks väga vildakas projekt, sest neid reisijaid ja kaupa ei saa kunagi nii palju olema, et see asi hakkaks ennast ära tasuma. Samas tuleks hoopis riigisisene raudtee uuendada ja ka maanteed ehitada 2+2. Kõik poliitikud peavad aru saama, et Tallinnast välja sõites, peale Mõigut hakkab alles õige Eestimaa ja seal elab väga palju tublisid Eesti inimesi. Hetkel ei näe kahjuks ühtegi erakonda, kes tavakodaniku kõnetaks. Ei ole mõtet mind siin EKRE-ga ühte panna. Neil on mitmeid asju mis mulle sümpaatsed on, aga on ka asju mis ei lähe minu vaadetega kokku. Olen siiani oma hääle andnud Reformile, aga nüüd on see kahtluse all, kuna Kaja Kallas ei ole päris inimene meie hulgast. Lugedes tema kirjutisi, siis see neiu peaks esmalt päris tööle minema.
                          Ma ootan endiselt seda kohta, kus sotsid, või reform või kesk või IRL või mis iganes valitsuspartei on avalikult rääkinud sellest, et oodatakse massimmigratsiooni ja igasugu seltskond on siia avasüli oodatud. Minu jaoks on see kõige kummalisem kogu selle loo puhul.
                          Eestis on Euroopas ühed karmimad immigratsioonireeglid ja meil on viimased ma ei tea x aastat valitsuses olnud sotsid, reform, irl, kesk. Kuskohast tuleb info, et nüüd kohe kohe juba ma ei tea mitmendat aastat on siia saabumas pagulashordid.
                          Jah Euroopas on muidugi vigu tehtud, aga kuskohast me siis ei ole "õppinud teiste vigadest"?
                          See on lihtsalt arusaamatu. Kas sotsid (jah on küll jälgid nõustun), on kuskil öelnud, et nende jaoks oleks ideaalne, kui siia saabuks tuhandeid majanduspõgenikke. No ei ole ju. Kust see jutt tuleb?

                          Teiseks ei saa olla Euroopas, saada hüvesid, mida see pakub ja eeldada, et midagi vastu ei pea andma ja kui midagi ei meeldi, siis lihtsalt ignoreerime. Ja jälle, ei ole nii, et keegi Eesti parteidest tahaks eestlust hävitada, moodustada Euroopa Ühendriike või midagi muud sellist. No pole ju keegi rääkinud.

                          RB on Euroopa projekt, selle ehitamise raha ei ole meile antud ju valikuliselt, et kui ei taha, minge ehitage midagi muud selle eest. Üks ei välista ju teist.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                            Ma ootan endiselt seda kohta, kus sotsid, või reform või kesk või IRL või mis iganes valitsuspartei on avalikult rääkinud sellest, et oodatakse massimmigratsiooni ja igasugu seltskond on siia avasüli oodatud. Minu jaoks on see kõige kummalisem kogu selle loo puhul.
                            Eestis on Euroopas ühed karmimad immigratsioonireeglid ja meil on viimased ma ei tea x aastat valitsuses olnud sotsid, reform, irl, kesk. Kuskohast tuleb info, et nüüd kohe kohe juba ma ei tea mitmendat aastat on siia saabumas pagulashordid.
                            Jah Euroopas on muidugi vigu tehtud, aga kuskohast me siis ei ole "õppinud teiste vigadest"?
                            See on lihtsalt arusaamatu. Kas sotsid (jah on küll jälgid nõustun), on kuskil öelnud, et nende jaoks oleks ideaalne, kui siia saabuks tuhandeid majanduspõgenikke. No ei ole ju. Kust see jutt tuleb?

                            Teiseks ei saa olla Euroopas, saada hüvesid, mida see pakub ja eeldada, et midagi vastu ei pea andma ja kui midagi ei meeldi, siis lihtsalt ignoreerime. Ja jälle, ei ole nii, et keegi Eesti parteidest tahaks eestlust hävitada, moodustada Euroopa Ühendriike või midagi muud sellist. No pole ju keegi rääkinud.

                            RB on Euroopa projekt, selle ehitamise raha ei ole meile antud ju valikuliselt, et kui ei taha, minge ehitage midagi muud selle eest. Üks ei välista ju teist.
                            Jumal sellega, hoidku oma RB raha endale, sellise looduskahju tekitamine või kohaliku taristu lõhkumine, ei tasu isegi siis ära kui mõni realselt audentne audit kuskilt tuleb ja näitab, et see üritus on kasumlik. Siiani karjuvad kõige kõvemini miksi pärast need ,kes sealt otsest kasu saavad ehk siis poliitikud ja vastu vaidlevad valdavalt need ,kes ise asjaga igapäevaselt leiba teenivad ehk siis logistika valdkond.

                            Mis puutub tasuta asjadesse siis tõsi, tasuta ei tule midagi, ei põllumeestele kelle kaitseks meie poliitikud väga püünele ei hüppa ja nii ongi, et meie avatud turul ainult rõhudes kodumaisele kasvatusele saame müüa aga kaua sa müüd kui rahva maksukoormus suureneb ja enam see argument ei päde (tunnustus eestlase ees, kes seni ikkagi kallimat kodumaist asja ostavad).
                            Aga no see peamine Brüsseli ees lömitamine tuleb ikkagi rahakraanide nimel , ja no pole meie eliit ka selles suhtes erand, et isegi president kasutas omahüveks EL rahasi ja realselt valetas meile oma motiividest. Ja nii ongi. Ega need poliitikud võitlevadki selle nimel, et järgida Kallas seeniori ja Ansipi teed EL ametnikeks, sest keda see kohalikul turul vaeva nägemine ja töö tegemine ikka huvitab.
                            Felix: Oh, bollocks!
                            Elmo: Dog's bollocks?
                            Felix: No, just plain fucking bollocks!
                            Elmo: No dog involved?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                              OK, jutt loogiline. Aga kas oskad ka sama veenvalt seletada, kuidas taaskord, täitsa juhuslikult mõni kuu enne valimisi, jälle EKRE seal saates ette jäi? Kas internet polegi täis lugematul hulgal gruppe, foorumeid ja kommentaariume, kus sajatusi ja sõimu lendab nagu Vändrast saelaudu? Äkki isegi mõne siinse foorumlase haldamisalalt nagu Õhtulehe veebist? Miks ikka jälle just ühe erakonnaga seotud asi ette jäi? Sama juhuslikult nagu asjaolu, et kui Tarand hakkas möllama ühel miitingul, olid parteikaaslased Mikser, Padar ja ehkk veel keegi, seal kõrval olukorda fikseerimas?
                              Eestis käibki (poliitiline)elu valimistest valimisteni ja eks ikka kiputakse märkama seda millesse ollakse emotsionaalselt investeeritud.(liikluses märkad ka ju enamasti ikka sama marki autot, millega ise ringi vurad või millest unistad). Ei erine see väide kuidagi sotside, oravate või kesikute toetajate omast, kes kõik tunnevad, et liiga tehakse just vahetult enne valimisi. Lihtsalt vahetult enne valimisi on kõik kõrgendatud tähelepanu all, mis seotud poliitikaga ja kandepind/mõju sellest tingituna suurem.

                              Rääkides konkreetselt EKREst, siis kunagi oli selline provotseeriv stiil nende leib ja teadlik valik, sest ainult nii pääseti pildile ja see tekitas teatud seltskonnas karjaefekti, mis tuhmistas tähelepanu, küttis emotsioone ja lõi arusaamise, et selline käitumine on normaalne, sest omatakse suurema grupi toetust.

                              Mainisid Tarandit ja kaaslasi. Väidetavalt nad kutsuti sinna EKRE poolt aga hiljem loobusid korraldajad Tarandi lubamisest lavale, mis on mõistetav ja neil oli selleks õigus. See, et Tarand vägisi sinna ikka ronis ja hiljem seda käitumist kuidagigi õigustada püüti on minu silmis vähemalt sama vastik, kui tema vastu kasutatud vägivald. Mõlemad osapooled minetasid oma väärikuse.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                                Ma ootan endiselt seda kohta, kus sotsid, või reform või kesk või IRL või mis iganes valitsuspartei on avalikult rääkinud sellest, et oodatakse massimmigratsiooni ja igasugu seltskond on siia avasüli oodatud. Minu jaoks on see kõige kummalisem kogu selle loo puhul.
                                Eestis on Euroopas ühed karmimad immigratsioonireeglid ja meil on viimased ma ei tea x aastat valitsuses olnud sotsid, reform, irl, kesk. Kuskohast tuleb info, et nüüd kohe kohe juba ma ei tea mitmendat aastat on siia saabumas pagulashordid.
                                Jah Euroopas on muidugi vigu tehtud, aga kuskohast me siis ei ole "õppinud teiste vigadest"?
                                See on lihtsalt arusaamatu. Kas sotsid (jah on küll jälgid nõustun), on kuskil öelnud, et nende jaoks oleks ideaalne, kui siia saabuks tuhandeid majanduspõgenikke. No ei ole ju. Kust see jutt tuleb?

                                Teiseks ei saa olla Euroopas, saada hüvesid, mida see pakub ja eeldada, et midagi vastu ei pea andma ja kui midagi ei meeldi, siis lihtsalt ignoreerime. Ja jälle, ei ole nii, et keegi Eesti parteidest tahaks eestlust hävitada, moodustada Euroopa Ühendriike või midagi muud sellist. No pole ju keegi rääkinud.

                                RB on Euroopa projekt, selle ehitamise raha ei ole meile antud ju valikuliselt, et kui ei taha, minge ehitage midagi muud selle eest. Üks ei välista ju teist.
                                Samas kui võtta kesikute, refi, sitsi jne. juttu siis kas see pole mitte veidike kaheotsaga? Sellesuhtes, et nad väidav: “Meile mingeid pagulasi ei tule ja jää. Vaene maa jne.”
                                Samas räägitakse aina enam kuidas me euroopale järgi jõuame ja Ida-Euroopast on saamas Põhja-Euroopa või suisa Skandinaavia. Anzip lubas üleüldse viie rikkama sekka. Ehk siis kui me oleme see rikas, ilus ja arenenud maa. Siis ilmselt tahavad pagulased siia tulla ja jääda nagu ala Rootsi või Saksamaa jne. Et sellesuhtes on olukord selline võtaüht ja viska teist. Üks pool räuskab ja mõtleb üle. Teine pool valetab ja ajab konkreetset häma.

                                Mingit Pohjamaad siin pole, ikka vana hea Ida-Euroopa oma võlude ja valudega( milleks me ka jääme. Mis ei tahenda ilmtingimata halba). Jaa johtuvalt esimesest punktist meile mingeid pagulashorde ei tule Süüriast. Mis ei välista muidugi Ukraina ja Venemaa täiemahulise sõjakorral, et sealt hakkab inimesi imbuma siia poole. Aga ilmset nendega kergem harmooniat leida kui täiesti teisest kultuuriruumist inimestega. Mis muidugi ei tähenda, et me peaks siis neid ilmakontrollita ja vabalt sisse jalutada laskma.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X