320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Autoritaarsus. Ehk üldiselt parempoolne populist on see, kus on eesotsas "mina tean ja jumal ka"-suhtumine. Liberaalne parempoolsus on pigem see, et ärme nina vahele topime, kõik peaksid ise enda asjadega hakkama saama ja yolo.

    Ja küsiks Nasfalilt igaks juhuks, et kas ma olen ka su arvates vasakpoolne? Või suisa sotsialist?
    Sa oled ajakirjanik.

    Kommentaar


      Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
      Ma rääkisin padusotsidest täpselt samasugune madalliik nagu mingid eesti vennaskonnad neegrinalju tegevad konservatiivid. Äärmus ühesõnaga. Nagu siin foorumiski, et kui naabrite juures saab 34-aastane naisterahvas peaministriks, siis see on kohe suurt respecti väärt ja on kindlasti äärmiselt kadestusväärne ja ikkagi me peaks koheselt meeletult eeskuju võtma. Minge perse oma rõveda pealesurutud ja sunnitud tolerantsiga. Istute Ekre vendadega täpselt sama sitahunniku otsas kepiga peenike joon vahele tõmmatud või kuidas see ütlus oligi.
      Eestis pole padusotse.
      Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

      Kommentaar


        Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
        Eestis pole padusotse.
        Seda teematki üles kruttides leiad täitsa mõne indiviidi, kes kvalifitseerub sinna kategooriasse ilma igasuguse kahtlusetagi.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Autoritaarsus. Ehk üldiselt parempoolne populist on see, kus on eesotsas "mina tean ja jumal ka"-suhtumine ja kõiges on süüdi /vali keegi/. Liberaalne parempoolsus on pigem see, et ärme nina vahele topime, kõik peaksid ise enda asjadega hakkama saama ja yolo.
          Tuleb välja, et Oss on parempoolne populist va nahk.
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Algselt postitas taku* Vaata postitust
            Äki keegi seletaks ära, kas saab olla parempoolne mittepopulist? Mis oleks erinevus populistist parempoolsega?

            Ja miks paremale poole kalduv maailmavaade halb on?
            Sa oled segaduses, sest sa arvad, et ekre ja muud paremäärmuslased on parempoolse maailmavaatega, mis ei ole absoluutselt tõsi. Mis maailmas käib parempoolne erakond ilma katteta igasuguseid sotsiaalhüvede suurendamisi ja riigivõimu tugevdamist lubamas? Miks nende defitsioonis sõna parem üldse eksisteerib, seda ma ei tea.

            Kommentaar


              Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
              Sa oled segaduses, sest sa arvad, et ekre ja muud paremäärmuslased on parempoolse maailmavaatega
              yourmom69

              millest sa järeldad, et ma seda arvan?

              Kommentaar


                Algselt postitas taku* Vaata postitust
                yourmom69

                millest sa järeldad, et ma seda arvan?
                Mis sa trollid, su postitusest on ju ilmselge, et sa küsid parempoolse maailmavaate kohta kirjutades ekre kohta, mitte reformierakonna vms.
                Last edited by rahvaspordipäev; 11.12.19, 20:52. Põhjus: Selle kohta miks oravad halvad on, oskaksid ise ilmselt raamatuid kirjutada.

                Kommentaar


                  Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
                  Sa oled segaduses, sest sa arvad, et ekre ja muud paremäärmuslased on parempoolse maailmavaatega, mis ei ole absoluutselt tõsi. Mis maailmas käib parempoolne erakond ilma katteta igasuguseid sotsiaalhüvede suurendamisi ja riigivõimu tugevdamist lubamas? Miks nende defitsioonis sõna parem üldse eksisteerib, seda ma ei tea.
                  Hea lugemine selle kohta.

                  Andres Kasekamp: kas EKRE on paremäärmuslik? Pole kahtlustki

                  "Politoloog Andres Kasekamp toob välja, et nimetus „paremäärmuslus” on mõnevõrra eksitav, sest taoliste parteide majanduspoliitika pole enam päriselt parempoolne, ilma kateteta lubatakse ka säilitada heaoluriigi teenused ning suurendada toetusi, pensione jms."

                  Lisaks aetakse teljed tihti ikka korralikult sõlme ja/või ei aduta, et riigiti tõlgendatakse erinevaid seisukohti erinevalt, kuigi nimetus võib sarnaneda. Näiteks: Venezuela vs Taani - mõne arvates ühed "sotsid" mõlemad.

                  "Moodsas läänamaailmas on üheks levinumaks poliitilise spektri väljendamise süsteemiks vasak-parem süsteem. Vasakule poole jäävad sotsialism ja kommunism ning paremale poole konservatism ja fašism. Vabale turumajandusele orienteeritud jäävad tavaliselt paremtsentrisse ning uusliberalism ehk sotsiaalne liberaalsus keskele ja mõnikord konservatiivide vaatepunktist vaadatuna ka vasaktsentrisse. Kristlik demokraatia võib olla keskel, kas vasakul või paremal, oleneb riigist. Vasak-parem süsteem tuli kasutusele alates Prantsuse revolutsioonist, kui veel eriti radikaalseid kommuniste vasakul ja -fašiste paremal ei olnud olemaski ning siis defineeriti vasak- ning parempoolsus hoopis läbi suhtumise traditsionaalsesse monarhistlikku valitsusse ja vabaturumajanduse pooldajad olid vasakul, nüüdseks on nad pigem paremal pool. Samuti on selles süsteemis erinevused riigiti ja kultuuriti."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                    Seda teematki üles kruttides leiad täitsa mõne indiviidi, kes kvalifitseerub sinna kategooriasse ilma igasuguse kahtlusetagi.
                    No hulle on igasuguseid. Pidasin silmas võimule lähedal seisvaid inimesi.
                    Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                    Kommentaar


                      tegelt not.

                      lihtsalt häirib see mainstream hoiak, et ainus ja õige seisukoht absoluutne võrdsus ja ümberjagamise mentaliteet (kõik tasuta, maksku mis maksab).
                      Kes sellest lugu ei pea (mööndustega) on nats....

                      üldises plaanis soovin kauge kaarega internetivaidlustest mööda minna. foorumis on väga vähe tegelasi kes suudavad oma seisukohti objektiivsete faktidega põhjendada. Tüüpiliselt lahmitakse täpselt nii nagu tuju on (vahet ei ole kas antud valdkonnas ollakse pädev või mitte. oluline on ju arvamust avaldada)

                      PS. ise olen enamjaolt samasugune maun (topicuid minu pädevusvaldkonnas ei ole ).

                      relax ja lurkin edasi.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                        Seda teematki üles kruttides leiad täitsa mõne indiviidi, kes kvalifitseerub sinna kategooriasse ilma igasuguse kahtlusetagi.
                        Mitte keegi aktiivsetest ja nö opinionated postitajatest siin pole mingi “padusots”. Sa ajad sitta. Laias laastus on kõik ümber tsentri, kes rohkem, kes vähem vasakul.
                        Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas taku* Vaata postitust
                          tegelt not.

                          lihtsalt häirib see mainstream hoiak, et ainus ja õige seisukoht absoluutne võrdsus ja ümberjagamise mentaliteet (kõik tasuta, maksku mis maksab).
                          Kes sellest lugu ei pea (mööndustega) on nats....

                          üldises plaanis soovin kauge kaarega internetivaidlustest mööda minna. foorumis on väga vähe tegelasi kes suudavad oma seisukohti objektiivsete faktidega põhjendada. Tüüpiliselt lahmitakse täpselt nii nagu tuju on (vahet ei ole kas antud valdkonnas ollakse pädev või mitte. oluline on ju arvamust avaldada)

                          PS. ise olen enamjaolt samasugune maun (topicuid minu pädevusvaldkonnas ei ole ).

                          relax ja lurkin edasi.
                          Ma ei usu, et keegi siin oravaid natsideks peab.
                          Lisaks pole siin midagi pistmist "mainstream hoiakuga", lihtsalt mõne siinse kasutaja teadmised poliitikast on samal tasemel kui Bantu neegril arusaam moodsast meditsiinist, kui too püüab ninasarviku sarve ning lauluga ravida ebolat.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas wordprez Vaata postitust
                            Mitte keegi aktiivsetest ja nö opinionated postitajatest siin pole mingi “padusots”. Sa ajad sitta. Laias laastus on kõik ümber tsentri, kes rohkem, kes vähem vasakul.
                            MA arvan, et siin tegemist sellega, mis on reeglina kõigi probleem. Kui ei nõustu minu arvamustega, eksib ja kui ühisosa on nõrk, siis on tegemist äärmuslasega.
                            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                            My spell checking is second to nine!

                            Kommentaar


                              Populistid rõhuvad nn eliidivastasusele, see, et neid tänapäeval nii kutsutakse ei tähenda, et neid varem olemas poleks olnud. Neid on alati olnud ja tavapäraselt tõusevad pinnale peale suuri kriise või sõdu või muutusi ühiskonnas, mis omakorda suurt hulka inimesi olemasolevat võimu vihkama paneb. Nii on ka praeguse populismi esiletõusu juured viimases suures majanduskriisis,lisaks andis sellele tõuke Süüria sõda, ida-euroopas eraldiseisvalt veel ka NLiidu kokku varisemine, piiride avanemine ja demograafiline kriis, ühiskonna kiire lõhestumine.
                              EKRE pole kindlasti paremäärmuslik, tema liikmete hulgas ja toetajate hulgas kindlasti on äärmuslasi, aga seda sellepärast, et neid kõnetab samamoodi eliidivastasus, sest eliit on ju Soros, juudid jne.
                              Samamoodi on seal ports usuhulle ja muid, veidrikke.
                              Veel vähem on EKRE konservatiivne partei, suur osa nende programmist on rõhuvalt revolutsiooniline ja lõhkuv, aga Eesti Tagurlik Rahvapartei ei kõlaks kuigi hästi.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas wordprez Vaata postitust
                                Mitte keegi aktiivsetest ja nö opinionated postitajatest siin pole mingi “padusots”. Sa ajad sitta. Laias laastus on kõik ümber tsentri, kes rohkem, kes vähem vasakul.
                                Mingi tüüp kes siin pidevalt Portugali sotsialismi propageerib kvalifitseerub küll sinna?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X