320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Halloo, Eluliin, Jaak Aab kuuleb.
    Kuidas saan teile aabiks olla?
    Kas soovite hinge-aabi või kriisi-aabi?
    Kõne muidugi lõppeb sõnadega:"Mul oli au teid aabistada".

    Ei imestaks kui nad nüüd nimetaksid kiirabi ka ümber kiir-aabiks.

    Kommentaar


      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
      Kas ma olen ainukene, kellele tundub, et eelmine kriis oli pigemn selline lebom, kuna kutid seal nagu jagasid rohkem matsu, mis toimub rahadega näiteks ja kui sheerida ja mis laenu võtta ja mida mitte?
      Kui sa mõtled eesti kutte, siis need hambad risti just laenu ei võtnud ning raha ei jaganud. Selle asemel olid meil krokodillid.
      SleepWalking ilmselt teab paremini, aga prolly oli üheks suureks põhjuseks see, et püüdsime iga hinna eest EURO kriteeriumitesse mahtuda.
      Praegu käib odava laenurahaga laiamine. Eks ole näha, kumb pikas perspektiivis siis mõistlikum on. Aga eelmine kriis oli küll valusalt pikk. Ehk saadakse rahaga seekord asja siluda.

      Kommentaar


        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
        Kas ma olen ainukene, kellele tundub, et eelmine kriis oli pigemn selline lebom, kuna kutid seal nagu jagasid rohkem matsu, mis toimub rahadega näiteks ja kui sheerida ja mis laenu võtta ja mida mitte?
        Eelmine kriis oli valitsusel suht lihtne. Sest eesmärk oli kuidagigi moodi riigil nina vee peal hoida (me olime umbes mingi 5 krooni kaugusel, et meid oleks Läti saatus tabanud). St polnud aega ega võimalust populist olla ja rahakülvi teha. Aga eks näis, kuidas seekord läheb... maksulaekumistele pole ju veel see kriis tõsiselt mõju avaldanud.
        olgem kristlased, vabandused on esitatud

        Kommentaar


          Aga toona oli meil Savisaar!

          Kommentaar


            Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
            SleepWalking ilmselt teab paremini, aga prolly oli üheks suureks põhjuseks see, et püüdsime iga hinna eest EURO kriteeriumitesse mahtuda.
            Kutsusite.
            Punkt 1 euro, jah, nui neljaks. Punkt 2 oli lisaks see, et Lätis oli juba halvasti ning Leedu laenas mälu järgi kahekohalise intressiga, mistõttu ei olnud kellelgi tahtmist minna turge testima. Punkt 3. Parasjagu oli käsil majanduses vabalangus, mistõttu keegi ei teadnud täna päriselt, mis homme saab. Kulude kärpimine, et homme oleks riigikassast üldse midagi välja maksta, oli üsna instinktiivne.

            Kahjuks ei saanud ka toona panna teist ajalugu kõrvale käima, et oleks täna saanud öelda, mis teistsuguste valikutega tulemus oleks.

            Kommentaar


              Algselt postitas Pints Vaata postitust
              Kuidas saan teile aabiks olla?
              Kas soovite hinge-aabi või kriisi-aabi?
              Kõne muidugi lõppeb sõnadega:"Mul oli au teid aabistada".

              Ei imestaks kui nad nüüd nimetaksid kiirabi ka nüüd ümber kiir-aabiks.
              hydrolol

              Kommentaar


                Isiklikust vaatenurgast oli mul eelmine kriis suht suva. Töllasin siin just ülikooli esimestel kursustel - pappi nkn polnud - ja ajateenistuses - kus jällegi, pappi nkn polnud. Ega ka mingeid laene vms. Elasin vahvasti ema juures ja...

                Aga nüüd, bljää, vaatan ikka veitsa kõhedusega, kuidas enda investeeringud kärssavad ja nüüd on nagu laenuke kah kukil. Ei teagi, mis see eluke toob.

                Kommentaar


                  Eelmise kriisi "lahendamist" meil iseloomustas minu jaoks eelkõige valitsuse (ja eriti reformikate) maailmavaateliste eelislahenduste esitamine ainuvõimalikena. Seda mitte ainult poliitikute endi vaid ka nende arvukate sõprate ja mõttekaaslaste poolt ajakirjanduses. Nii saigi müüt reformikate ja üldisemalt parempoolsete erilisest pädevusest majandusküsimustes kinnistatud.

                  Võimatu öelda tagantjärgi, kas mingid alternatiivsed lahendused oleks paremaid tulemusi toonud, kuid asjaolu, et veel 4-5 aastat peale kriisi põhja läbimist räägiti ikka täiendavate kärbete vajadusest vihjab, et niivõrd ühekülgne lähenemine kriisiga toimetulekuks oli pigem ebatõhus.

                  Samas oli pronksiöö tagajärjel Savisaare juhitud KE muutunud täispaariaks ning sellega koos reformikad võimule kinnistatud - maailmavaateliselt alternatiivse valitsuskoalitsiooni tekkimise võimalust reaalselt ei olnud. Selle poliitilise tardumuse üks tänast päeva mõjutavatest tagajärgedest on vajadus valitsuse moodustamisel teha valik kahe eriti halva - EKRE ja RE - vahel. Aeg näitab, kuidas valitsus praeguse kriisiga hakkama saab (või ei saa), kuid hetkel arvan, et sellise maailmavaateliselt riigi sekkumist majandusse vastustava jõu, nagu RE juhtiv positsioon valitsuskoalitsioonis oleks praeguse kriisi olemust arvestades halvemgi variant, kui olemasolev koalitsioon kõigi oma puudustega.

                  Kommentaar


                    Siin räägiti sellest, et tuleks ka erakonnale makstavate riiklike toetusi kärpida. Sellele ideele tõmbab vee peale ilmselt Keskerakonna (varasemalt läbi käinud ka mõne teise erakonna) suur laenukoorem. Ma ei tea, kuidas näiteks EKRE retoorika sellel teemal olnud on, aga isegi enne Riigikokku pääsemist (2015) rääkis Martin Helme mitte erakondade rahastamise lõpetamisest, vaid sellest, et erakonnad vajavad operatiivseks tegutsemiseks mõned tuhanded eurod kuus (minu mälu järgi vist kuskil 3k kanti), mis praeguste toetuste kõrval oleks üsna köömes

                    Kommentaar


                      Bolti toetamine viis ministrikoha?

                      Kommentaar


                        Ilmselt küll. Tahaks näha, mida Ratas ütleb. Kaks päeva järjest korralikku keberniiti selle eriolukorra taustal. Pole lihtne.

                        Kommentaar


                          Olukord, kui sa leiad endale lõpuks ühe üsna adekvaatse ja sümpaatse konservatiivsete inimeste esindaja, paned sa talle jalaga perse! Võimas!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                            Olukord, kui sa leiad endale lõpuks ühe üsna adekvaatse ja sümpaatse konservatiivsete inimeste esindaja, paned sa talle jalaga perse! Võimas!
                            + 1
                            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                            Kommentaar


                              Kingo tagasi! Meie usume Kingosse! Long live Kingo. Ajee, punk tagasi poliitikasse
                              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                              My spell checking is second to nine!

                              Kommentaar


                                Ilmselt ei läbinud arenguvestlust. Partei seatud segasepeksmise tulemusnäitajad puha saavutamata.
                                Mul on liiv ja sul on savi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X