320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eeeeeeeeee. Ma ei tea kuidas teile seda serveerida härrased, aga Eestis elavatest venelastest ei ole võimalik ühe põlvkonnaga kasvatada meie ühisele riigile lojaalseid kodanikke. Ei ole küsimus palgas ega hariduses ega elukohas ega tont teab milles. Sa ei saa võtta inimeselt tema juuri, sa ei saa võtta inimeselt tema usku, sa ei saa võtta traditsioone. Jah sa võid temaga: elada, õppida, käia laulupeol või koondise mängul koos- aga teda muuta või murda... Meie riigi praegune assimileeriv poliitika ei pane neid seda riiki armastama, kui me tõesti tahaks muuta seda inimgruppi lojaalseks siis peaks me vastupidi andma suurema vabaduse hariduses ja kultuuris. Tänasel päeval on kõikide parteide sõnum vene vähemusele(peale KE): kui ei meeldi minge minema... ja sestap me ka selles supis oleme...
    ROHE-VALGE SURMANI

    Kommentaar


      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
      “Selleks, et selle probleemiga tegeleda, on vajalik see valu korra ära tunda”

      Okei. Ootan erakonda, kes üks päev jagab tasuta fentanüüli ja siis järgmine päev hakkab selle probleemiga tegelema. Sisuliselt üks-üheke analoog ju.
      veits rändom.


      muus osas diftongiga päri, et ühe generatsiooniga ei muuda midagi, aga kuskilt peab alustama: matma raha etv+'i, lõimima narvat jne.
      venelaste (ja ameeriklaste) puhul on muidugi see suurrahva mentaliteet ka, mida meiesuguseid ei saagi kunagi mõistmas. see emapiimaga saadud teadmine, et me olime ja oleme tegelikult küllalt bossid ja ülejäänud võivad uttivisse minna.

      näide elust enesest: mu ilusam pool sattus mullu mingi nädalavahetuse õhtul ühte seltskonda eesti-vene segapaariga. ca 30aastased, kutt venelane, räägib puhtalt eesti keelt, terve elu siin elanud, mõistagi ka töötab siin jaadajaada. tsikk eestlane.

      igatahes mingi hetk - kuna mul neiu samuti veits vene verd - hakati elust-olust rääkima ja see vene tüüp ütles jumala sirge molliga, et tema meelest on putin kõige kõvem vend üldse ja ootab täiega, et venemaa eesti ära vallutaks, sest siis läheks siinne elu paremaks ja oleks jälle mader-rassija. selle peale läks minu pruut muidugi korralikult kettasse, saatis tüübi tema enda emakeeles putsi ja palus tal ebaviisakalt selliste eelistuste puhul kodumaale naasta, mille peale sepiku eestlasest neiu - arusaamata olukorrast ja ilmselt ka vene keelest - küsis, et mis te siin jaurate ja lähme parem koju ära, kell on hiline.

      kui mu neiu öösel koju jõudis ja pidas vajalikuks seda seika jagada, küsisin talt kohe, et miks sa siis võimalust ei kasutanud ja vähe teravamalt kuid rahulikult ei küsinud a la "miks sa siis siin veel elad?" ja "aga muidu reisida meeldib, eriti schengenis ja nii?" (kui keegi on sarnastelt tüüpidelt neile küsimustele vastuse saanud, palun jagada. olen siiralt huvitatud). ega see muidugi munnigi muutnud ei oleks.

      igatahes ilmestab selline kodanik ilusti lõimumise aeglust, inimese ignorantsust ja üleüldist täiesti skisofreenilist olukorda.
      ma leian ka, et ei ole okei, kui mingites vene koolides õpetatakse, et eestlased olid okupatsiooni üle õnnelikud, suisa tahtsid seda ja n-liit oli üleüldises plaanis enivei kõige lähim asi nirvaanale, mida lihtne inimene kogeda saab, aga see viis kuidas asja adresseeritakse, teeb olukorra oluliselt hullemaks ning on ainult aja küsimus, millal (kui juba ei ole jõutud) mingi vene ajaleht kirjutab moskvas, et niimoodi peavadki vene inimesed tallinnas elama, õudne. ses suhtes hea seegi, et sellel põhipildil oli pink vähemalt "vene poolel."
      buy the ticket, take the ride.

      Kommentaar


        Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust
        muus osas diftongiga päri, et ühe generatsiooniga ei muuda midagi, aga kuskilt peab alustama: matma raha etv+'i, lõimima narvat jne.
        venelaste (ja ameeriklaste) puhul on muidugi see suurrahva mentaliteet ka, mida meiesuguseid ei saagi kunagi mõistmas. see emapiimaga saadud teadmine, et me olime ja oleme tegelikult küllalt bossid ja ülejäänud võivad uttivisse minna.

        igatahes ilmestab selline kodanik ilusti lõimumise aeglust, inimese ignorantsust ja üleüldist täiesti skisofreenilist olukorda.
        ma leian ka, et ei ole okei, kui mingites vene koolides õpetatakse, et eestlased olid okupatsiooni üle õnnelikud, suisa tahtsid seda ja n-liit oli üleüldises plaanis enivei kõige lähim asi nirvaanale, mida lihtne inimene kogeda saab, aga see viis kuidas asja adresseeritakse, teeb olukorra oluliselt hullemaks ning on ainult aja küsimus, millal (kui juba ei ole jõutud) mingi vene ajaleht kirjutab moskvas, et niimoodi peavadki vene inimesed tallinnas elama, õudne. ses suhtes hea seegi, et sellel põhipildil oli pink vähemalt "vene poolel."
        No seda lõimumist hakati meil tegema kenasti katusest vist? Et eesti keelsele õppele läksid üle kõigepealt viimased klassid ja nüüd peale dekaadi oleme jõudnud vist kuskile madalamale tasemele? Kui oleks vastupidi tehtud oleks vist esimene generatsioon neo-poluvertsikuid olemas? Ajusid tuleb pesta ikka siis kui need veel toored on mitte siis kui neil juba mingi oma arvamus on tekkinud eks.

        Teisest küljest meist paljud on need, kes on sellises 2 palgelises keskkonnas üles kasvanud, kus kool- sinu teine kodu laulis oodi Leninile ja kommunismile ja kõik tahtsid hirmsasti pioneerideks saada. Aga mingitel hetkedel tõmmati kodus kardinad ette tehtid näärikuusest jõulukuusk või eriti vingeid vennad tõmbasid kapi tagant ka sini-must-valge välja ja räägiti lugusid. Sama on nüüd, kus riik ütleb, et Eesti on 5 rikkama riigi seas ja üldse väga tore, kuid kodus (enam kardinaid ette ei tõmmata) vaadatakse koos Putini infotundi ja viiakse mais ühe kuju juurde nelke. Ehki pooled on pöördunud võime me endi pealt vaadata palju sellest kasu oli eks. Ehk see meie ja nemad ei lahene niisama lihtsalt ja kiiresti, see võtab aega.

        Kommentaar


          H.M. Murdocki kirjeldatud fruktide puhul, nagu üleüldiselt kahjuks väga suure osa puhul vene diasporaast Eestis, on kogu probleemi tuum ja juur ikkagi ja endiselt selles, et need inimesed, ehkki näiliselt võib neil olla täitsa toimiv side Eestiga, ei ela tegelikult, pole kunagi elanud ega soovigi kunagi elada Eesti meedia- ega, mis veelgi tähtsam, kultuuriruumis. Neil puudub igapäevane side eestlastega, riigiga, kus nad elavad, selle kultuuriga. Kurat, isegi loodusega. Nad ei loe eesti kirjandust ega kuula eesti muusikat, nad ei käi eestlastest perekondadega läbi. Nad isegi ei reisi Eestis.

          Ma räägin teile ühe loo.

          Kunagi mitte väga ammu korraldasid Viljandi suured ettevõtted Ida-Virumaal värbamiskampaania, et siia uusi töötajaid tuua. Korraldati Jõhvis töömess, mida külastasid sajad inimesed. Siis jõudis Viljandisse ekskursioonibuss (või olid need iseg bussid, ei mäleta enam) idavirulastest tööliskandidaatidega, kes, needless to say, olid mõistagi sajaprotsendiliselt venekeelsed. Neile pakuti nii püsivalt ümberasumise võimalust, kui ka pendelrände vormis töötamist.

          Mitte ainumaski Viljandi suurtööandjaist ei saanud kogu sellest projektist mitte ainumastki töölist. Mitte ühtki. Null, zero, nada. Seda hoolimata tõigast, et näiteks Viljandi akna- ja uksetehases on lihttöölise keskmine start-level netopalk tuhat eurot, vähimagi soovi korral juurdeõppeks aga tuntavalt üle selle. Viljandis ja lähiümbruses toodetakse näiteks veel ka tekke, patju, küünlaid, elektrimootoreid, hüdrosilindreid, väärindatakse puitu ja terast, jne jne jne - need on vaid mõned näited siin saadaolevaist lihtsatest töökohtadest, rääkimata hi-tech innovatsioonist, mida mitu ettevõtet siin toodavad ja teevad.

          Aga miks idavirulased siia tulla ei tahtnud? Lihtne. Siin, Viljandis, ei olnud nende jaoks essential asju. Viljandis sisuliselt puudub venekeelne kogukond, rääkimata linnaosast; ja ehkki kultuuripealinn, on Viljandi seda 99,9% eestikeelsena. Venelasel, kellel puudub sisemine soov ja tahe töötada eestikeelses keskkonnas, natukenegi eesti keelt õppida, absobeerida endasse eesti kultuuri elemente, või kui mitte absorbeerida, siis seda vähemalt aktsepteerida / tolereerida; venelasel, kes ei suuda, taha ega julge oma turvalisest, monokultuursest keskkonnast väljuda, isegi ajutiselt... Tal pole Viljandis midagi teha.

          Tal pole suures osas Eestist midagi teha, peale Tallinna ja Ida-Virumaa, mõistagi. Ja ometi on Viljandis ja Viljandimaal, nagu pea igas Eesti kandis, ometi olemas väga ägedad, asjalikud ja igati atsakad vene rahvusest või vähemalt slaavi verega inimesed, kes saavad oma eluga suurepäraselt hakkama. Jalgpallitreenereid, käsipallureid, müüjaid ja lihttöölisi et cetera. Mida need inimesed Viljandis ja enamikus Eesti piirkondades ei moodusta? Homogeenset klastrit. Aga ilma selleta idavirumaalasest venelane elada ei saa ega tahagi. Ja just sellepärast loobub ta mitte üksnes heast tööpakkumisest, vaid väga sageli ka Eesti passist ja igasugustest integreerumise-assimileerumise-pakkumistest, ka kandikul kätte tooduist. Ja klõpsab teleris käima misiganes vene kanali, loeb internetist misiganes vene väljaandeid ja laeb oma selfid üles misiganes vene sotsiaalmeediakeskkonnda.

          Diftong märkis õigesti, igasugune lõimumine võtab aega, sitaks aega, ja loll on selles vallas mingeid kiirmuudatusi oodata või võluvitsa loota. Minu meelest on Eestis viimase 10-15 aasta jooksul selles vallas päris targasti, tasa ja targu toimetatud.

          Ja nüüd võite ise arvata, mida need lõimumissubjektid sellest E200 kampaaniast välja loevad. Eriti selles meediaruumis, mida nad on harjunud tarvitama.

          E200, kui jalgpallianaloogia tuua, läks heinaküünis peetud võõrsilmängule ja tõmbas seal käima sanktsioneerimata püro. Õnnetukesed jätsid tähelepanuta selle, et väljakul löödi omavärav...

          -edit-
          Ma lihtsalt igaks juhuks ütlen ära, et minu postituses käsitletud idavirulasest venelast tuleks käsitleda kontekstipõhise sümbol-üldistusena, mitte individuaalselt iga idavirulase isikliku portreena. On ju väga palju idavirulasi, kes on seal elades väga rahul ja on muuhulgas ka väga ägedad ja igati toimekad Eesti kodanikud.

          Kommentaar


            Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust
            veits rändom.


            muus osas diftongiga päri, et ühe generatsiooniga ei muuda midagi, aga kuskilt peab alustama: matma raha etv+'i, lõimima narvat jne.
            venelaste (ja ameeriklaste) puhul on muidugi see suurrahva mentaliteet ka, mida meiesuguseid ei saagi kunagi mõistmas. see emapiimaga saadud teadmine, et me olime ja oleme tegelikult küllalt bossid ja ülejäänud võivad uttivisse minna.

            näide elust enesest: mu ilusam pool sattus mullu mingi nädalavahetuse õhtul ühte seltskonda eesti-vene segapaariga. ca 30aastased, kutt venelane, räägib puhtalt eesti keelt, terve elu siin elanud, mõistagi ka töötab siin jaadajaada. tsikk eestlane.

            igatahes mingi hetk - kuna mul neiu samuti veits vene verd - hakati elust-olust rääkima ja see vene tüüp ütles jumala sirge molliga, et tema meelest on putin kõige kõvem vend üldse ja ootab täiega, et venemaa eesti ära vallutaks, sest siis läheks siinne elu paremaks ja oleks jälle mader-rassija. selle peale läks minu pruut muidugi korralikult kettasse, saatis tüübi tema enda emakeeles putsi ja palus tal ebaviisakalt selliste eelistuste puhul kodumaale naasta, mille peale sepiku eestlasest neiu - arusaamata olukorrast ja ilmselt ka vene keelest - küsis, et mis te siin jaurate ja lähme parem koju ära, kell on hiline.

            kui mu neiu öösel koju jõudis ja pidas vajalikuks seda seika jagada, küsisin talt kohe, et miks sa siis võimalust ei kasutanud ja vähe teravamalt kuid rahulikult ei küsinud a la "miks sa siis siin veel elad?" ja "aga muidu reisida meeldib, eriti schengenis ja nii?" (kui keegi on sarnastelt tüüpidelt neile küsimustele vastuse saanud, palun jagada. olen siiralt huvitatud). ega see muidugi munnigi muutnud ei oleks.

            igatahes ilmestab selline kodanik ilusti lõimumise aeglust, inimese ignorantsust ja üleüldist täiesti skisofreenilist olukorda.
            ma leian ka, et ei ole okei, kui mingites vene koolides õpetatakse, et eestlased olid okupatsiooni üle õnnelikud, suisa tahtsid seda ja n-liit oli üleüldises plaanis enivei kõige lähim asi nirvaanale, mida lihtne inimene kogeda saab, aga see viis kuidas asja adresseeritakse, teeb olukorra oluliselt hullemaks ning on ainult aja küsimus, millal (kui juba ei ole jõutud) mingi vene ajaleht kirjutab moskvas, et niimoodi peavadki vene inimesed tallinnas elama, õudne. ses suhtes hea seegi, et sellel põhipildil oli pink vähemalt "vene poolel."
            Ega sealt mõistlikku vastust ei tule. Ma puutun samuti kokku nn. venelastega, tõsi küll vene naistega enamjaolt, kes samuti siin sündinud jne., kuid igapäevane suhtluskeel on ikka vene keel, mitte eesti keel. Eestist on neil poogen, reisida muidugi meeldib ja Eesti passi ainult selleks vaja neil ongi tegelt. Lapsed pannakse vene lasteaeda ja vene kooli. Ma arvan et üks asi on see paratamatus, et Eestis ei nähta lihtsalt tulevikku, potentsiaali, samuti ajalugu. Hoopis uhkem on ju rääkida et oled venelane kui et eestlane. Isegi mu üks tuttav eestlane, kes elab Hispaanias, pidavat vahest konfliktide lahenduseks ütlema et ta on venelane, sest venelast kardetakse. Puhtalt enesekehtestamiseks.
            See jutt et venelastel on halb elu siin... kes on joodik ja põhjas omadega, sel arvatavasti tõesti on halvem elu kui eestlasest vaesel. Samas keskklassi venelase elu on suht lill. Töötavad nad tihti logistika, transpordiettevõtetes, kus veel loevad vanad suhted ja vene keele oskus. Endal paar tuttavat venelast, kes töötavad transiidis ja igapäevaselt suhtleb ainult Venemaa klientidega. Neil on samuti suht suva sellest Eestist ja eesti keelest.
            Muide Swedbanki kõnekeskuses pidavat umbes 60-70% klientide pöördumistest olema vene keeles...nüüd mõelge kes sellistes kohtades enamjaolt töötavad...
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              See jutt, et probleem on ju olemas ja meie lihtsalt juhtisime sellele tähelepanu ja blabla bla, on kas küüniline demagoogia või lihtsalt lollus. Venelaste integratsiooniga on nagu väidetavalt ideaalse inglise muruga - mitte midagi erilist pole vaja teha, lihtsalt regulaarselt kasta ja rullida -ja seda 100 aastat järjest. Kusjuures mingit sajaprotsendilist inegratsiooni ei tule ka saja aasta peale.
              Aga see kõik pole Jeesti200 puhul muidugi oluline, nende kaalutlus oli lihtsalt erakonda pildile tõsta või siis olid kaalutlused ka sellised, mida kapo peab hoolikalt jälgima.

              Kommentaar


                Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                Aga see kõik pole Jeesti200 puhul muidugi oluline, nende kaalutlus oli lihtsalt erakonda pildile tõsta või siis olid kaalutlused ka sellised, mida kapo peab hoolikalt jälgima.
                Ma nagu ei saa siiani aru, et kes siin kellega vaidleb ja üleüldse, aga kapo võiks küll valimisvõitlusest eemal hoida. Kuigi, noh, ma ka märkasin, et kes täpselt sinu ideed esimesena FB-s teatas. Et oled väga hästi kõik EKRE ideed üle võtnud ja esitad neid siingi.

                Ja veel, et ma olen suhtkoht kindel, et nüüd saab EV200 enda viis prossa kätte. Jõuline, polariseeriv seisukoht. Vabaerakond on täiesti kuss. Tundub ka justkui protestierakond, aga mitte päris kogu süsteemiga idiootne kui EKRE. PR-osakond läks all-ini, erakond tuli kaasa. Kõik räägivad ja Kristina Kallas saab jaurata.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Ma nagu ei saa siiani aru, et kes siin kellega vaidleb ja üleüldse, aga kapo võiks küll valimisvõitlusest eemal hoida. Kuigi, noh, ma ka märkasin, et kes täpselt sinu ideed esimesena FB-s teatas. Et oled väga hästi kõik EKRE ideed üle võtnud ja esitad neid siingi.
                  No ma mõtlesin seda muidugi natuke irooniliselt, ega ma seda isegi ei tahaks uskuda, et Kristina Kallas oma kambaga lausa Narva Rahvavabariigi loomise nimel tegutseb või otseselt Kremli palgal on. Pigem tõesti lihtsalt kasulik idioot.
                  Aga täna on meedias toodud ridamisi tsitaate ta varasematest intervjuudest ja olgem ausad, kui need kokku võtta, siis paljud neist Klenski või Linteri omadest ei erine küll. Mul olid osad neist kahe silma vahele jäänud ja juuksed tõusid püsti, kui neid lugeda.

                  Kommentaar


                    Tsahkna on kuidagi varju jäänud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas urmar Vaata postitust
                      Tsahkna on kuidagi varju jäänud.
                      Tsahkna pole loll. Ta suudab enda piirkonnast hääled ära tuua ja kuni tema on vait, siis suudab 200 näidata end uue jõuna.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                        No ma mõtlesin seda muidugi natuke irooniliselt, ega ma seda isegi ei tahaks uskuda, et Kristina Kallas oma kambaga lausa Narva Rahvavabariigi loomise nimel tegutseb või otseselt Kremli palgal on. Pigem tõesti lihtsalt kasulik idioot.
                        Aga täna on meedias toodud ridamisi tsitaate ta varasematest intervjuudest ja olgem ausad, kui need kokku võtta, siis paljud neist Klenski või Linteri omadest ei erine küll. Mul olid osad neist kahe silma vahele jäänud ja juuksed tõusid püsti, kui neid lugeda.
                        tegu on ju pikemast tekstist välja rebitud tsitaatidega, sulgudes siis välja jäetud osa:
                        ORIGINAAL: "Eesti riigi ülesandeks ei peaks olema eestlaste heaolu tagamine, nende identiteedi ja keele toetamine, (vaid kõigi Eestis elavate inimeste turvalisuse tagamine ja elatustaseme tõstmine. Eesti keel on sellises poliitilises ruumis ühine suhtluskeel, mitte ühe konkreetse kogukonna priviligeeritud keel. Eesti keele tähendus peab muutuma kogukonna identiteedi aluseks olevast keelest Eesti riigikeeleks.) Eesti kultuur peab integreerima elemente kõikide Eesti elanike sümbolitest, representatsioonidest ja väärtustest. Eestlastele jäägu nende pastlad ja kannel (ja „Tõde ja õigus“, kuid ka Andrei Ivanov on Eesti kultuur ja Eesti kultuuri saab väljendada vene keeles nii kirjanduses kui ka laulupidudel.)

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          tegu on ju pikemast tekstist välja rebitud tsitaatidega, sulgudes siis välja jäetud osa:
                          ORIGINAAL: "Eesti riigi ülesandeks ei peaks olema eestlaste heaolu tagamine, nende identiteedi ja keele toetamine, (vaid kõigi Eestis elavate inimeste turvalisuse tagamine ja elatustaseme tõstmine. Eesti keel on sellises poliitilises ruumis ühine suhtluskeel, mitte ühe konkreetse kogukonna priviligeeritud keel. Eesti keele tähendus peab muutuma kogukonna identiteedi aluseks olevast keelest Eesti riigikeeleks.) Eesti kultuur peab integreerima elemente kõikide Eesti elanike sümbolitest, representatsioonidest ja väärtustest. Eestlastele jäägu nende pastlad ja kannel (ja „Tõde ja õigus“, kuid ka Andrei Ivanov on Eesti kultuur ja Eesti kultuuri saab väljendada vene keeles nii kirjanduses kui ka laulupidudel.)
                          Laulupidu vene keeles tundub põnev. Naaberriigi ajakirjandus ja riigiladvik oleks ilmselt meelitatud.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                            "kuid ka Andrei Ivanov on Eesti kultuur ja Eesti kultuuri saab väljendada vene keeles nii kirjanduses kui ka laulupidudel."
                            sorry, aga ma ei viitsi küll sellist ajugümnastikat hakata tegema, et see väide endale reaalselt ka ära ratsionaliseerida nii, et õhtul oleks magama jäädes süda rahul. Sa suudad?

                            Lisaks - palun räägi nüüd siin välja ka, et mis seos sul E200ga on. Oleks nagu aus. Selline sagedane sinupoolne E200 tegevuse eest ambrasuurile viskumine muutub ja vähe imelikuks tavakodaniku vaatepunktist, sest tavakodanikul ei saa ja ei tohiks täna olla E200 osas sellist teadmist, et nende tegevuse tagamõtete üle niivõrd visalt igapäevaselt väidelda.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              sorry, aga ma ei viitsi küll sellist ajugümnastikat hakata tegema, et see väide endale reaalselt ka ära ratsionaliseerida nii, et õhtul oleks magama jäädes süda rahul. Sa suudad?

                              Lisaks - palun räägi nüüd siin välja ka, et mis seos sul E200ga on. Oleks nagu aus. Selline sagedane sinupoolne E200 tegevuse eest ambrasuurile viskumine muutub ja vähe imelikuks tavakodaniku vaatepunktist, sest tavakodanikul ei saa ja ei tohiks täna olla E200 osas sellist teadmist, et nende tegevuse tagamõtete üle niivõrd visalt igapäevaselt väidelda.
                              No vene laulu kõlamine laulupeol oli ju eelmine aasta meedias täiesti läbi käinud mõte? Siin on lihtsalt põhimõtteline otsus, kas laulupidu on Eesti või eestlaste pidu. Esimesel juhul on mõistlik kaasata siia ka teine siin elav suurem rahvusrühm. Kui eestlaste pidu, siis tasub vähemalt kaaluda vene kultuuri ettekandmist eesti keeles. Ignoreerimine pole lahendus.

                              Mis puudutab e200 siis ma olen ju juba varem ka maininud, et olen nendega seotud ja liige. Siin pole mingit saladust. Ehk siis üks nendest nn tavainimestest, keda keegi ei tea.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                                Laulupidu vene keeles tundub põnev. Naaberriigi ajakirjandus ja riigiladvik oleks ilmselt meelitatud.
                                Ja sellest võib ainult seda välja lugeda, et teeme laulupeo venekeelseks, bueno!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X