Lehekülg 1, kokku 23 1234511 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 456
    Eesti koondislane Kasutaja Redman avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2012

Algupärane Uber, Taxify jms

Uber saab ilmselt lähinädalatel oma seaduse ja puha. Teab keegi, et kas sellega reaalselt midagi teenitakse ka?

Endal on praegu ajaga nii, et põhimõtteliselt võiks ju ka sõita kui asjal pointi on.
    Corner taken quickly...

Eesti koondislane Kasutaja erxu avatar
    Liitus foorumiga
    May 2006

Algupärane

Purjakil olles on päris palju juttu puhutud Uberi juhtidega ning ütlevad, et teenivad väga hästi lisaraha. Viimati üks juht näiteks rääkis, et alati enne tööle minekut võtab inimese peale ja töölt tagasi tulles samamoodi, lisaks kui pere pole kodus või läheb aega kuskil, siis sõidab lisaks Uberit. Ütles, et autoliisingu maksab ilusti ära (uuem Honda CRV) ja jääb natuke ülegi.

Siiani pole kelleltki kuulnud kes ütleks, et suurt midagi ei teeni. Tingimused tunduvad minuarust seal üsna head ja pisikest taskuraha täiesti reaalne teenida.

Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Redman Vaata postitust
    Uber saab ilmselt lähinädalatel oma seaduse ja puha. Teab keegi, et kas sellega reaalselt midagi teenitakse ka?

Endal on praegu ajaga nii, et põhimõtteliselt võiks ju ka sõita kui asjal pointi on.
    No ma olen sõitnud enamjaolt Taxifyga, aga ma pole mitte sittagi teeninud, vaid muudkui ise maksnud.

(Erki Kõlu, 2016)

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Nov 2001

Algupärane

selgitaks ehk keegi Taxify ja Uberi erinevust? pole ise just sage taksokasutaja.

geenjiaalne miis Kasutaja 2mSööt3mMööda avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2003

Algupärane

Radaris oli mingi lugu uberi juhtidest mõni nädal tagasi.

Ise väga neid ei poolda, kuna madalaima hinnatasemega taksod on niigi juba taskukohased pea kõigile vast ja vähemalt on asi reguleeritud mingil määral. Mõnes teises riigis, kus taksojuhid on liiga ära tõusnud kuluks see UBERi poolt raputus võib-olla isegi ära. Pole täpselt süvenenud aga vast kõige rohkem häirib see maksudega keerutamine nende poolt. Teeme siis juba kõikidele teenindusvaldkondadele omad äpid ja käime juuksurites kusagil korterites ja maksame läbi äpi kust see raha siis läbi mingi maksuparadiisi ära keerutatakse aga oleme õnnelikud, et säästsime 20% vms.
    Joga Bonito!!!

Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas 2mSööt3mMööda Vaata postitust
    Radaris oli mingi lugu uberi juhtidest mõni nädal tagasi.

Ise väga neid ei poolda, kuna madalaima hinnatasemega taksod on niigi juba taskukohased pea kõigile vast ja vähemalt on asi reguleeritud mingil määral. Mõnes teises riigis, kus taksojuhid on liiga ära tõusnud kuluks see UBERi poolt raputus võib-olla isegi ära. Pole täpselt süvenenud aga vast kõige rohkem häirib see maksudega keerutamine nende poolt. Teeme siis juba kõikidele teenindusvaldkondadele omad äpid ja käime juuksurites kusagil korterites ja maksame läbi äpi kust see raha siis läbi mingi maksuparadiisi ära keerutatakse aga oleme õnnelikud, et säästsime 20% vms.
    Noh, samas saab niimoodi inimene otse selle raha. Muidu oli taksonduse loogika see, et ta on ise FIE, aga maksab meeletu koguse pappi, et firma kaudu tellimusi saada, et autol oleks firmalogo jne. Ehk praegusel juhul saab juht rohkem raha ja taksonduses on maksudega huitamine alati igapäevane diil olnud.

geenjiaalne miis Kasutaja 2mSööt3mMööda avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2003

Algupärane

Kas muidu takso reisija on õnnetuse korral automaatselt mingi laiema tervisekindlustusega "turvatud"? Kuidas oleks lood samas olukorras mingi lambijorsi UBER autos?
    Joga Bonito!!!

Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Kas muidu takso reisija on õnnetuse korral automaatselt mingi laiema tervisekindlustusega "turvatud"? Kuidas oleks lood samas olukorras mingi lambijorsi UBER autos?
    Pole kindel. Ehk odavtaksos oled sa samasugused lambijorsi autos. Suurem osa taksosid peaks olema lihtsalt ostetud logoga ehk taksofirmat ei seo avarii korral mingisuguseid lisakohustusi. Vastutab see suvajorss ise (ilmselt) tsiviilasja käigus. Ehk kui autojuhi süül saad sa kannatada, siis saad sa ta kohtusse anda ja tervisekahjustuste eest raha nõuda. Mingit eraldi "taksosõitja tervisekindlustust" pole minu teada olemas.

P.S. Vähemalt guugeldades ei leia ma küll, et taksoga sõites mingi lisakindlustus juurde tuleks.

Eesti koondislane Kasutaja bubbles avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2010

Algupärane

Uber kallal vingumine on suht mõttetu. Ma istuks enne igakell läbi uberi autosse, kui mingi lambi eestimaa takso vanasse mersusse. Seni kuni neid "lambi" taksosid ära ei kaotata pole mõtet vinguda.

Eesti koondislane Kasutaja erxu avatar
    Liitus foorumiga
    May 2006

Algupärane

Uberi eelis just nende odavate taksode ees ongi see, et nad suudavad pakkuda väga kvaliteetset teenust. Kuna seal on väga konkreetne hindamisssüsteem, siis on juhid väga viisakad ja mõistlikud, autod on puhtad ja üsna uued (auto ei tohtinud üle 10 aasta vana olla). Uberiga sõites on reisija alati kindlustatud.

Vaata kui per*es on taksoturg Tallinnas, üks kolmandik taksojuhtidest on mingid kohalikud vangid või narkomaanid, teine kolmandik on piraattaksod. Lisaks kui soovid nädalavahetusel odava taksoga sõita, siis on ootejärjekord kohati väga pikk, Uberiga saan ma üldjuhul väga kiirelt alati takso.

Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas erxu Vaata postitust
    Uberi eelis just nende odavate taksode ees ongi see, et nad suudavad pakkuda väga kvaliteetset teenust. Kuna seal on väga konkreetne hindamisssüsteem, siis on juhid väga viisakad ja mõistlikud, autod on puhtad ja üsna uued (auto ei tohtinud üle 10 aasta vana olla). Uberiga sõites on reisija alati kindlustatud.

Vaata kui per*es on taksoturg Tallinnas, üks kolmandik taksojuhtidest on mingid kohalikud vangid või narkomaanid, teine kolmandik on piraattaksod. Lisaks kui soovid nädalavahetusel odava taksoga sõita, siis on ootejärjekord kohati väga pikk, Uberiga saan ma üldjuhul väga kiirelt alati takso.
    Taxifyga saab ka tegelikult ruttu. Või siis selle Taxigoga.

Pallipoiss Kasutaja Shaq avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2006

Algupärane

Tallinnas on jah kenad asjad. Tartus väidetavalt tasub ainult nädalavahetustel ära (seda siis taxify). Uberit Tartus ei saagi. Mingi jutt oli ka, et tavaline takso võtab kas km/hind või tunnihind. Taxify/Uber jooksevad aga mõlemad korraga. Ise ei oska kinnitada ega ümber lükkata. Kuna `artus veel Uberi võimalust pole, siis ei saa ise sõita ka, muidu ilmselt oleksin huvipärast nädala sees sõitnud. Öösiti ja nädalavahetusel, mingeid purjus suvajorsse, kes räuskavad, ropendavad ja erinevaid vedelike su autosse veavad, eriti ei tõmbaks sõitma (kuigi jah, see aasta sai auto just 11a vanuseks ).

Professionaal Kasutaja elx avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2001

Algupärane

See ainuke kord kui ma umbes kuu aega tagasi tahtsin Uberit kasutada ei pakutud mulle Tallinnas ühtegi autot. Siis lendas see äpp telefonist, kasutan Taxifyd.

pohlaku koer Kasutaja vincent avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas erxu Vaata postitust
    Vaata kui per*es on taksoturg Tallinnas, üks kolmandik taksojuhtidest on mingid kohalikud vangid või narkomaanid, teine kolmandik on piraattaksod.
    iga kord, kui ma selliseid väiteid loen, tekib küsimus, et kust kuradist te võtate või tellite endale taksot? loomulikult tonte leidub ka piisavalt, aga kui valida mingi absoluutselt kõige odavam firma või istuda venuse juures seisvate pättide autosse, siis obv saad ka suhtkoht kõige sitema teenuse või küsitakse mustaka otsa eest 30 euri. oma lolluse eest ei kaitse ükski äpp.
    armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas vincent Vaata postitust
    iga kord, kui ma selliseid väiteid loen, tekib küsimus, et kust kuradist te võtate või tellite endale taksot? loomulikult tonte leidub ka piisavalt, aga kui valida mingi absoluutselt kõige odavam firma või istuda venuse juures seisvate pättide autosse, siis obv saad ka suhtkoht kõige sitema teenuse või küsitakse mustaka otsa eest 30 euri. oma lolluse eest ei kaitse ükski äpp.
    Noh, TV3 maja juurest võtan ma õhtuti peamiselt ainsa saadaval oleva takso. Üldiselt on see odav ja mujal linnas täiesti nägematu taksofirma ja sellistel juhtudel olen ma ikka päris mitmel korral sattunud ikka totaalohmooni peale. Tõsi, neid on umbes kord kümnest või harvemgi, aga ikka tuleb ette.

Ltn. Schmidti poeg Kasutaja _AI_ avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2005

Algupärane

Uber ftw! Taxifyga olengi ootama jäänud reede õhtul või laupäeva öösel, Uberiga pole kordagi probleeme olnud, väga hea teenindus, ainuke asi, et sageli ei leia juht gps järgi asukohta üles. Ja ma olen svist 15+korda sõitnud kindlasti.
    Kõige parem- ma ei pea uberi autojuhiga rääkima ega makseid sooritama, istun autosse, vajun tooli tagaistmel mõtlen oma mõtteid ja sihtkohta saabudes ütlen viisakalt head aega. Ja ise nad juttu ei alusta, keegi teadjam teadis rääkida, et see neil üks leinguline punkt. Ja hommikul siis vaatan emailist, palju maksma läks- siiani odavam olnud kui takso (keskmise hinnatasemega).
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    May 2010

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Shaq Vaata postitust
    Tallinnas on jah kenad asjad. Tartus väidetavalt tasub ainult nädalavahetustel ära (seda siis taxify). Uberit Tartus ei saagi. Mingi jutt oli ka, et tavaline takso võtab kas km/hind või tunnihind. Taxify/Uber jooksevad aga mõlemad korraga. Ise ei oska kinnitada ega ümber lükkata. Kuna `artus veel Uberi võimalust pole, siis ei saa ise sõita ka, muidu ilmselt oleksin huvipärast nädala sees sõitnud. Öösiti ja nädalavahetusel, mingeid purjus suvajorsse, kes räuskavad, ropendavad ja erinevaid vedelike su autosse veavad, eriti ei tõmbaks sõitma (kuigi jah, see aasta sai auto just 11a vanuseks ).
    Puha valejutt.
    Võin panna siia screenshootid mõlema appi meilile tulnud kviitungitest. Mõlemal sama süsteem - hind=sõidualustustasu + distantsitasu + ajatasu.

Aga ma olen selle teemaga päris hästi kursis, kuna tuttavaid on mõlema appi "juhtide" seas. Lisaks olen viimasel ajal teinud oma tublid 10+ sõitu kuus. Muide Taxifys nüüd ju ka need niiöelda rendiautod, mis kasutavad täpselt sama mudelit nagu Ubergi (ehk pole mingit taksolitsentsi vms) ehk selles osas ka väga vahet ei ole. Üldiselt kvaliteedikontrolli mõttes on Uberi sõel ilmselt tihedam- kui juhile antud keskmine hinnang on alla 4,7, siis tal kaob õigus Uberi all sõita ära. Eks mingi piirang on ka ilmselt Taxifys aga selle arvväärtust ei oska öelda.

Sellest, kui tulus sõita on olen mina kuulnud pigem seda teist poolt. Mitte, et peale peaks maksma, aga kui kõik kulud maha võtta, ega siis mingit eriti suurt teenistust sellest kätte ei jää. Uberil on ju ühetaolised fixed fee'd ja sellest saab juht ca 80% ja Uber 20%. Jällegi - taxify jagamissüsteemiga pole päris täpselt kursis.

BTW, väike mõttekoht Uberi kasutajatele - kuna keskmise hinde nõue on selline nagu ülaltoodud, siis juhtide hindamisskaala on sisuliselt :

1- midagi äärmiselt katastroofilist. Sisuliselt juht tuli füüsiliselt kallale või ähvardas seda teha.
    2 - midagi natukene vähemat kuid siiski katastroofilist. juhiga tekkis näiteks tõsine konflikt ja asja käigus muututi väga solvavaks ja isiklikuks.
    3 - väga kehv teenus. Midagi oli konkreetselt valesti, juht oli ebaviisakas ja/või ebakompetentne
    4 - kehv teenus. Juht lasi ennast lubatust kauem oodata, ei kasutanud kõige otsemat / mõistlikumat teed vms
    5 - normaalne või hea teenus. See peaks olema niiöelda standardhinne.

Ehk tegemist pole sellise skaalaga, kus hinnangud peaksid normaaljaotusele alluma. Ega ka mitte - väga halb, halb, rahuldav, hea, väga hea skaala.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2014

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
    Puha valejutt.
    Võin panna siia screenshootid mõlema appi meilile tulnud kviitungitest. Mõlemal sama süsteem - hind=sõidualustustasu + distantsitasu + ajatasu.
    taksofirmade autol taxifys on km + ajatasu juhul kui alla mingi kiiruse sõit (ummikus, foori taga seistes). taxify enda juhtidel ja uberil on ajatasu koguaeg taustale jooksev.

Pallipoiss Kasutaja Shaq avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2006

Algupärane

Puha valejutt.
    Räägin ainult seda, mida kuulsin. Ja ütlesingi, et Taxify/Uberiil on mõlemad (distants+aeg) aga tavataksol seda väidetavalt pole. Aga ma olin ilmselt üsna vale inimene seda arutama, sest reaalset kokkupuudet pole ja taksoga sõidan väga harva. Kui sõidangi siis 99% juhul seisundiks kapsas ning võtan esimese ette juhtuva masina, mis nõus koju viima.

Muide Taxifys nüüd ju ka need niiöelda rendiautod, mis kasutavad täpselt sama mudelit nagu Ubergi (ehk pole mingit taksolitsentsi vms) ehk selles osas ka väga vahet ei ole.
    Ühed nendest peaksid olema need "bte/hydra" "juhiga autorendid", millele Streetrace.org foorumis juhte otsitakse.

pohlaku koer Kasutaja vincent avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Noh, TV3 maja juurest võtan ma õhtuti peamiselt ainsa saadaval oleva takso. Üldiselt on see odav ja mujal linnas täiesti nägematu taksofirma ja sellistel juhtudel olen ma ikka päris mitmel korral sattunud ikka totaalohmooni peale. Tõsi, neid on umbes kord kümnest või harvemgi, aga ikka tuleb ette.
    nojust, keskeltläbi kord kümnest õnnestub endal ikka ka mingi kadjaka otsa sattuda, aga lugedes, et lausa kolmandik on otse tsoonist tulnud ja teine kolmandik niisama pätid, siis tundub viga natuke ikka valikuprotsessis ka olevat.
    armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud