320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Uber, Taxify jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Minu lemmikud:
    - Tallinki takso Tallinki hotelli eest. Palusin Tööstuse tänavale. Neiujuht küsis, et kus see Tööstuse on.
    - TV3-e maja juurde tellin kiisuga takso. Peterburi tee 81, eks. Mingil põhjusel parkis autojuht end seal eemal asuva rehvitöökoja ette ja kui ma ütlesin, et TV3-e maja, siis ta ei näinud seda üle pargi. Saatsin pikalt, võtsin uue.
    - TV3-e majas palun Põhja-Tallinnasse, tüüp paneb Maardu poole ajama.
    - TV3-e maja juurest palun Põhja-Tallinnasse. ligi 80% kordadest küsitakse, et kas eelistate kanalit või Peterburi teed. Noh, ma ei tea, poogen ju. Sul on GPS.
    - kolmas kord sõitis mingi mees ka ilgeid poognaid. Mõtlesin karjuma hakata, aga mõtlesin, et ma pole päris Ott. Joppas, pärast olin telefoni autosse unustanud ja mingi jubeda orgunniga sain tagasi.

    Kommentaar


      #32
      Programmijupid võiksid taksojuhi, veoteenuse vms pakkuja staaži näidata.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        #33
        pallasti tänavast rääkides, mis asi see pallast (või pallasti) üldse on, kust siuke nimi?
        ballast on küll tuttav sõna.

        tuttav taksojuht 90ndatel kunagi rääkis et tal miski venekeelne klient olla soovinud umbes sellisesse kohta mis kõlas nagu "ehhehhehee". juhiste järgi sõites selgus veidi hiljem et tegemist oli ehitajate tee'ga
        Seisan üksi mere ääres
        jalas kollased sandaalid
        valged, merevahust sääred
        hüüan: "Elagu skandaalid!"

        Kommentaar


          #34
          Olen ühe korra Uberiga sõitnud, mõnus kogemus. Jaaguariga venelane - ütles, et sõidab selleks, et eesti keelt praktiseerida. Sõitsin kesklinnast koju Pääsküla tahaotsa, kus tüüp polnud muidugi kunagi käinud, aga samas see polnud mingi probleem - gps juhatab ja asi korras. Raha läheb krediitkaardilt maha, tund hiljem saad meilile tšeki. Väga kena teenus.
          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

          Kommentaar


            #35
            Algselt postitas chac Vaata postitust
            pallasti tänavast rääkides, mis asi see pallast (või pallasti) üldse on, kust siuke nimi?
            ballast on küll tuttav sõna.
            ÕS seda küll ei tunnista, aga Mereleksikonis on "ballast" ja "pallast" sünonüümid.




            kui panna rõhk esimesele silbile, siis võiks muidugi vabalt mingi vana külanimi ka olla, aga vaevalt...

            Kommentaar


              #36
              Algselt postitas El President Vaata postitust
              ÕS seda küll ei tunnista, aga Mereleksikonis on "ballast" ja "pallast" sünonüümid.




              kui panna rõhk esimesele silbile, siis võiks muidugi vabalt mingi vana külanimi ka olla, aga vaevalt...
              Seal on üldse merendusega seotud nimed, et ju siis Pallast merevärgist ka tuleb.

              Kommentaar


                #37
                Kasutan taksot üliharva. Kui on vaja, siis taxify-st leian kõige odavama takso ja olengi kohal. Siiamaani pole probsi olnud.
                Instagram

                Twitter

                Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                telekavaataja.blogabet.com

                Kommentaar


                  #38
                  Käin jala või sõidan autoga. Taksoga sõitsin viimati 2007 äkki kui sai öösel Illusiooni mindud.

                  Kommentaar


                    #39
                    Algselt postitas Stok
                    Külanimi lõpeb vokaaliga. Välja arvatud Tln ja Vormsi ning Noarootsi külad.
                    Ma pidasingi silmas vormi "Pallasti", aga see selleks

                    Kommentaar


                      #40
                      Ei ole tegu külaga. Kuna on majakas seal olemas, siis on kõik tänavanimed seotud merendusega.

                      Kommentaar


                        #41
                        Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                        Olen ühe korra Uberiga sõitnud, mõnus kogemus. Jaaguariga venelane - ütles, et sõidab selleks, et eesti keelt praktiseerida. Sõitsin kesklinnast koju Pääsküla tahaotsa, kus tüüp polnud muidugi kunagi käinud, aga samas see polnud mingi probleem - gps juhatab ja asi korras. Raha läheb krediitkaardilt maha, tund hiljem saad meilile tšeki. Väga kena teenus.
                        Ma olen Uberiga päris palju nüüd sõitnud. Hetkel ongi esmavalik, ok tööpäeva hommikuti võib mõnikord kesklinn olla päris tühi, siis pigem Tallink.

                        Eriti alguses tundus nende masinapark ikka täiesti segane. Esimese kahe nädalaga oli mingi S8, Jaguar, mingi suht tutikas bemm. Mingi hetk sõitis ette Tesla S, siis oli küll naisega enne autosse istumist dialoog, et kas on viisakas küsida, et wtf sa Tesla S-iga taksot sõidad. Aga vend tunnistas ausalt, et õhtul igav, õlut ei joo, jalgpalli ei vaata, miks mitte sõita. Ja kaardimakse automaatsus on väga mugav (jah, ma tean. nii need illuminaadid meid konni vaikselt keedavad).
                        "The great fallacy is that the game is first and last about winning. It’s nothing of the kind. The game is about glory. It’s about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom". - Danny Blanchflower, legend

                        Kommentaar


                          #42
                          Algselt postitas vello99 Vaata postitust
                          Esimese kahe nädalaga oli mingi S8, Jaguar, mingi suht tutikas bemm. Mingi hetk sõitis ette Tesla S, siis oli küll naisega enne autosse istumist dialoog, et kas on viisakas küsida, et wtf sa Tesla S-iga taksot sõidad. Aga vend tunnistas ausalt, et õhtul igav, õlut ei joo, jalgpalli ei vaata, miks mitte sõita.
                          No selleks, et nii kõva autot pidada, peavadki igalt võimalikult poolt nutsu krabama. Neil kellel pere, hobid, elu on, pole raha, et Teslat või S8-t osta/üleval pidada Või kui on, siis leiavad ka mingi muu põhjuse sõitmiseks, selle asemel, et purjus vante koju vedada.

                          (läbi huumoriprisma, mul pole midagi Uberi vastu , äge oleks endal ka Teslaga sõita saada, aga noh lõppkokkuvõttes imo vahet pole kas saad Teslaga või Opeliga sihtpunkti. 1) Hind 2)Täpsus 3)kiirus 4)vana ise 5)puhtus 6) auto

                          Kommentaar


                            #43
                            Mõned täpsustused/mõtted -

                            1) see ajatariifi rakendumine ainult alla teatud kiiruse- ilus mõte. Nagu ükssarvikud ja vikerkaaredki. Mul on olnud sõite kus pole ainsatki foori taga seismist (hilisõhtul Lasna algusest TTÜ juurde) ja ajatariifi osa tasust täiesti märgatav. Olen vahepeal mõne juhiga arutanud ka, nende arvamus on see, et võivad olla mõned autod, kus ajatariif nii valikuliselt rakendub, aga reaalsuses võtab suurem osa taksodest seda ikkagi pidevalt.
                            2) See jutt, mis Mõnu välja käis, kuidas hind langeb tänu sellele, et ei pea enam taksofirma logo eest maksma - well, nii ja naa. Uber saab 20% arve summast. Viimati kui see taksojuhtidega jutuks tuli, siis oli Taxify'l tellimusel mingi fixed hind (äkki 1€?) mis teeb keskmiselt vähem kui 20% (pmst siis see vahe on nagu Uberi "logo eest maksmine")
                            3) Täna selles vallas jälle põnev päev olnud -
                            Taxify asendab takso valimise võimaluse mingi kuue kategooriaga., mis ilmselt sisuliselt tähendab, et kõik taksod tõstavad hinna oma antud kategooria ülempiirini. Lisaks pole mul enam võimalik valida ise, kui kaugel asuvat taksot tahan (näiteks tellida 10 minutit ette taksot ära) vaid saadetakse mulle lähim. Selle sammuga kaovad kaks Taxify eelist (kolmandaks taksode arv) ja kolin ilmselt lõplikult Uberisse.
                            Samal ajal juba täiesti surnuna sündinult Taxofon pakub lisaks Tallinkile ja Takso24'le ka teistele firmadele oma platvormi. Tahaks näha, kes nii läbinisti ebamugava platovrmiga peaks liituda tahtma.

                            Kommentaar


                              #44
                              Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                              Mõned täpsustused/mõtted -


                              2) See jutt, mis Mõnu välja käis, kuidas hind langeb tänu sellele, et ei pea enam taksofirma logo eest maksma - well, nii ja naa. Uber saab 20% arve summast. Viimati kui see taksojuhtidega jutuks tuli, siis oli Taxify'l tellimusel mingi fixed hind (äkki 1€?) mis teeb keskmiselt vähem kui 20% (pmst siis see vahe on nagu Uberi "logo eest maksmine")
                              See protsent on täpselt sama, mille maksab taksojuht ka iga tellimuse eest taksofirmale. Pluss siis veel litsentsitasu.

                              Kommentaar


                                #45
                                Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                                Mõned täpsustused/mõtted -

                                1) see ajatariifi rakendumine ainult alla teatud kiiruse- ilus mõte. Nagu ükssarvikud ja vikerkaaredki. Mul on olnud sõite kus pole ainsatki foori taga seismist (hilisõhtul Lasna algusest TTÜ juurde) ja ajatariifi osa tasust täiesti märgatav. Olen vahepeal mõne juhiga arutanud ka, nende arvamus on see, et võivad olla mõned autod, kus ajatariif nii valikuliselt rakendub, aga reaalsuses võtab suurem osa taksodest seda ikkagi pidevalt.
                                reeglina on kaks varianti.

                                1) Taxify ja UBER (ehk mõni eraettevõte veel) ajatariif kehtib kogu sõidu ulatuses. reeglina on seetõttu ka KM tasu väiksem (UBER vist 35 senti).
                                2) ajatariif ja km-tasu rakenduvad eraldi. Enamus taksodes rakendub ajatariif alla 17 km h. Siin võib olla ka kombinatsioone stiilis ajatariif rakendub alla 17 kmh koos km tariifiga.

                                tsiteerides klassikuid, siis "tekib küsimus, et kust kuradist te võtate või tellite endale taksot?". Vikerkaare ja ninasarvikute osas viitaks fooliummütsile ning taksojuhtidega rääkimise osas tervitaks hobuseid.

                                ennast häirib kõige rohkem see, et tihtipeale ei ole aru saada, kumb süsteem rakendub.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X